súlyadó


görbebögre # 2011.03.13. 17:04

Kedves Fórumozók!

Idén kellett volna súlyadót fizetnünk, de egészen mostanáig nem kaptunk csekket az önkormányzattól, vagy valahová elkeveredett. Sajnos az utóbbi a valószínű. Holnap utánig van a fizetési határidő...
Bemenjünk az önkormányzathoz, vegyük fel velünk a kapcsolatot, vagy fognak felszólítást küldeni? Ugye nem vonják ki egyből az autót a forgalomból? Mi az eljárás ilyen - nem fizetéses - esetekben?

végrehajtó1 # 2011.03.04. 14:56

üzembentartó

balazskr # 2011.03.04. 14:38

Sziasztok !
Azt szeretném kérdezni,hogy ha gépkocsinak van üzembentartója akkor a teljesítmény adót ö fizeti, vagy pedig a tulajdonos ?

Köszönöm.

websas # 2011.02.19. 16:17

Kedves SirCsaba2!

Pont azzal segítettem, hogy nem bíztattam egy soha nem volt alkatrész (alváz) eladására.

SirCsaba2 # 2011.02.19. 15:47

websas:

Ha ennyire értelmes vagy, akkor inkább segíts a kérdező(k)nek.

websas # 2011.02.19. 12:11

"
Te biztos vagy benne, hogy az alváztól fogva mindent eladott?"
A Trabantnak nincs alváza.

SirCsaba2 # 2011.02.19. 11:52

Ha van érvényes 7 pontos orvosi igazolás, akkor a helyi polg.hiv. adócsoportjához kell leadni. Ha több mint 100 KW-os a gj. akkor semmi esély.

végrehajtó1 # 2011.02.19. 11:32

nem

Melinda0430 # 2011.02.19. 11:22

A férjem szívbeteg, érdeklődnék, hogy kérhetném-e a súlyadómentességet. Több alkalommal is kell vinni szívkórházba. A férjem az üzembetartó, a fiam pedig a tulajdonos.A választ köszönöm szépen.

SirCsaba2 # 2011.02.14. 20:40

Biztos, hogy mindent eladott? Te biztos vagy benne, hogy az alváztól fogva mindent eladott?

Akkor menjen be a helyi okmányirodába és 1 papírt kell aláírnia, hogy eladta a gj.-t apránként.

.. és nagyon figyelmes vagy végrehajtó1!

végrehajtó1 # 2011.02.14. 19:46

SirCsaba2

Figyi!!

Ezt irta:..„Az autót alkatrészként értékesítettem ”...

Akkor mit adjon be a bontóba??:)

SirCsaba2 # 2011.02.14. 19:20

Add be a bontóba, ott kapsz 1 papírt, ez alapján már ki lehet vonatni véglegesen (talán fizetős). Nem értem, hogy eddig miért kellett várni, hiszen évente kétszer kap értesítést az ügyfél (március, szeptember), hogy mennyi az összes hátraléka (adónemenként). Adj be méltányt, részletfizetést, hátha bejön. Elvileg a 2005-ös gj. hátralékot elévülés címen törölni kéne.

apafarag # 2011.02.14. 09:30

Súlyadó.2005 októberében kivonattam ideiglenesen trabant személyautómat a forgalomból mert meghibásodott és lejárt a műszakija.Kiderült hogy nem érdemes megcsináltatni.Az autót alkatrészként értékesítettem de különböző okok miatt nem vonattam ki a mai napig sem a forgalomból véglegesen.Az Önkormányzat a mai napig kéri a súlyadó megfizetését.Mit tehetek a végleges rendezés érdekében.Válaszát előre is köszönöm.


VAPA

Gabicsek # 2011.02.13. 20:36

Akinek a nevén van január 1-jén a gépjármű, annak kell kifizetni az egész évit, még ha évközben el is adja. Az új tulaj majd a következő évben kezdi fizetni.

SirCsaba2 # 2011.02.13. 10:57

A lényeg az, hogy ne legyen 1 éven túli gj. tartozás. Ha be is fizetsz valamennyit, az is a legkorábbi hátralékra kerül elszámolásra. Ha a gj.-t nem használod hosszabb ideig, akkor érdemes kivonatni a forgalomból.

monalisa1 # 2011.02.13. 10:03

gabikk

2010. január 8-ától a súlyadót teljesítmányadónak hívják., tárgy év január 1-én kivetik és egész évre szól, évente két részletben fizetjük.

A kisteherautóra fizesd ki a mult évi (+ f.évi) évi és visszakapod., a sz.gépkocsi adóterhe f.év december 31-ig a tiéd, illetve a tulajdonban történő változás bejelentéséig.

Az önkormányzat pénzügyi osztály gépjárműadó csoport adhat részletfizetést, valamint tisztázni kellene mekkora késedelmi kamat jött eddig össze...

végrehajtó1 # 2011.02.11. 16:32

Az lenne a kérdésem, hogy miért kell összesíteni?

Az mi?

A z adó magánszemélyhaz kötődik ez esetben és nem a kocsihoz.

Miért nem írják külön rendszám alapján, hogy melyik autónak mennyi a súlyadója?

mert nincs ilyen előirás

Hogyan kerüljem el a forgalomból kivonást, ill hogyan tudnám ezt az autót eladni?

fizesd ki a tartozásod

hogyha ez az autó már nincs nálam, miért kell a súlyadót megfizetni,

mert a neveden van

gabikkk # 2011.02.11. 15:42

A helyi önkormányzat kezdeményezte a személygépkocsim kivonását a forgalomból súlyadó tartozás miatt. Mivel az elmúlt években volt kisteherautóm is ezért ez nagyobb összegű tartozás lett. Kértem részletfizetést, de a személyautómra külön nem adták meg. Az lenne a kérdésem, hogy miért kell összesíteni? Miért nem írják külön rendszám alapján, hogy melyik autónak mennyi a súlyadója? Hogyan kerüljem el a forgalomból kivonást, ill hogyan tudnám ezt az autót eladni? Közben a kisteherautómat az apeh foglalta le egy éve, ezt a számítógépben látták. A másik kérdésem, hogyha ez az autó már nincs nálam, miért kell a súlyadót megfizetni, vagy mi a teendő, hogy ne terheljem magam további önkormányzati tartozással ? Köszönöm válaszát