Adás-vétel


Dr.Attika # 2016.05.23. 19:25

Sem ügyvéd, sem közjegyző sem kell hozzá. Sőt az adásvétel létrejöttének még írásos szerződés sem feltétele. Nyilván cég esetében a bizonylatoláshoz szükséges egy számla és írásba foglalása a részletfizetésnek.

guba" # 2016.05.24. 07:30

Egy ilyen ügyletnél az eladónak vannak nagyobb rizikói. A teljes vételár kiegyenlítéséig célszerű a tulajdonjogát fenntartania, ami ügyvéd közreműködése nélkül aligha fog menni.

pozso # 2016.06.22. 06:48

Üdv,
apám vesz új autót és a régit nekem szeretné adni, mi lenne a célszerű ahhoz, hogy ő megtarthassa a bonus malus besorolását, nekem pedig minél kevesebbet keljen fizetni, hogy használhassam?

Bence 01 # 2016.06.24. 16:21

Sziasztok köszönöm szépen a be fogadást :)
Olyan problémám van hogy vettem egy
Volkswagen passatot elég drágán, meg kötöttem biztosítás, eredeti vizsgát meg csináltam
Mentem át íratni a kocsit és közölték hogy nem lehet mert Navos foglalás van rajta... Hívtam a tulajt egyből mondta hogy őt nem érdekli csináljak amit akarok.... És bátorságom meg nem volt hogy vissza vigyem mert nem fehér nép... Így meg próbáltam minden kis szálat meg mozgatni, addig el is jutottam hogy Nav felé kelet írjak egy tájékoztatót és akkor elvileg meg tudom pontosan mivan a kocsival, de már 1,5 hónap el telet és semmi... :( szerintetek mit tudom tovább tenni.? Mert konkrét van egy szép drága kocsim az udvarba és szeretném használni de nem tudom mi tevő legyen.... :'(
Előre is köszönöm szépen a segítségedet.. :)

Dr.Attika # 2016.06.25. 05:37

Törzskönyv van?
Le kell kérni az okmányirodában a gk. "életútját". Abból kiderül minden. Vélhetőleg NAV végrehajtási jog van bejegyezve a gk-ra. Lehet, hogy a forgalomból is ki van vonva. Ez esetben az autó még jó sokáig marad a kertjében. Jogi kellékszavatosság hiánya miatt lehet még megtámadni a szerződést, de kétlem, hogy viszont látná a kifizetett vételárat.

Bence 01 # 2016.06.25. 08:01

Igen az nálam van, másik meg le lett kérve tök szép és jó az oldal, de csak annyit írnak h milyen színű a kocsi illetve hogy forgalomban van e meg h nem lopott....és pont ezért vettem meg mert minden jó volt

Atis77 # 2016.06.29. 04:07

pozso

Lementek okmányirodába és bejegyezteted magad üzembentartónak, köss előtte biztosítást a kocsira a te nevedre, és vidd az anyakönyvi kivonatod is(így illetékmentes). Ha Apád nem megy akkor meghatalmazás is kell, és egy üzembentartói szerződés.

Dr.Attika # 2016.06.29. 05:11

Már többször is leírtuk, un. üzemben tartói szerződés nem létezik. A gépjármű használatára lehet szerződést kötni a tulajdonossal, pl. bérlet, haszonbérlet, szivességi használat, stb. Nos ezen szerződés alapozza meg, hogy az okmányiroda üzembentartóként bejegyezze a forgalmiba.

Bence 01 # 2016.06.29. 14:19

Köszönöm szépen az eddigi segítsége
Tegnap Navnál meg lett érdeklődve hogy hol tart a dolog, és mondták hogy Szolnokra le küldték mert ott volt vele a gond, 1 hónapot várni kell még válaszolnak, szóval elvileg Juli 5 íg meg kell kapnom hogy mi a sorsa a kocsinak
Ha el is veszik remélem én leszek az első aki vissza vásárolhatja. Mert sok pénzem van benne :(

Dr.Attika # 2016.06.29. 15:58

A remény hal meg utoljára. Biztosan nem fog semmi biztosat tudni július 5-ig.

pozso # 2016.07.01. 03:49

Köszi.

ramon94 # 2016.07.04. 19:22

Üdv. eladtam az autómat a vevő fiának(15 éves) a nevére írtuk meg az adásvételit, viszont ezt az okmányiroda nem fogadja el. Azt mondták legyen a gyermek aláírása mellet a szülő aláírása is. A hétvégén elintézzük a papírokat, biztosan elég az aláírás vagy kell esetleg valamilyen külön papír ehhez? Nem szeretnék potyára utazni 80km-t. Segítségüket előre is köszönöm!

Reményi # 2016.07.29. 08:51

Üdvözletem és köszi előre is a válaszokat!!:)
Problémám:a vevő visszalépett a szerződéstől,/amely már megköttetett és az árát is kifizették/,arra hivatkozva hogy a német rendszámú autón,amelyet honosítani kell ,adósság van..megérdeklődték..állítólag..a német hatóságnál!!!..mi a teendő ilyenkor???..és igaz-e egyáltalán???..mert én nem tudok róla..üdv.Reményi

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.07.29. 09:30

Osztrákoknál és asszem németeknél is úgy van, hogy kivitelhezvnem is kaphat új rendszámot ha bármilyen eljárás alá van vonva a gépjármű. Kereskedők nem is adhatják el, ha tiltás alatt van. Na már most, ha magánszemélytől veszik és friss az eljárás a lefoglalásra, akkor kijátszható és behozható a gépjármű. Ott is meg van a kiskapu, sajnos biztosan sokan nem is sejtik, hogy egy eljárás alá vont gépjárművet vezetnek, ami akár könnyedén lefoglalásra kerülhet külföldi hatóságok elrendelésével. Keresse meg az eladót és kérdezzen rá a gépjármű tehermentességére. Csak neki fognak kiadni adatokat, mivel ott is él a személyiségi jogok védelme.

wers # 2016.07.29. 12:15

ez hol derült ki? Nem kértek a német hatóságtól ideiglenes rendszámot? Azt akkor is kellene, ha magánszemélytől veszik.
Egyébként a Közlekedési Felügyeletnél ez igen, kiderülhet.

Alfonzo # 2016.08.03. 17:22

Sziasztok

Olyan problémám volna hogy vásároltam egy gépjárművet amit felújítottam majd meg probáltam átíratni de az okmány irodában visszadobták hogy így nem tudom megtenni és kérjem vissza a pénzem a tulajtól és mint kiderült a kocsira tartózást terheltek rá és úgy adták el nekem persze a tulaj nem tudott erről semmit állítólag.
Ilyenkor mit lehet tenni vagy mi a teendő 1 hónapja várom a tulajt hogy intézzen valamit ez ügyben de úgy érzem feleslegesen.
Esetleg valaki tud erre valami megoldást vagy törődjek bele hogy felesleges dolgoztam és öltem bele a pénzt a kocsiba.

A válaszokat előre is köszönöm

ObudaFan # 2016.08.03. 21:28

Alfonzo

Végrehajtási igénypert indíthatsz a végrehajtást kérővel szemben és akkor tiéd lehet az autó, vagy elállsz a szerződéstől és az eladótól követelheted vissza a pénzed, ha máshogy nem, fizetési meghagyás, illetve per útján.

ferenc0818 # 2016.08.30. 09:40

Üdv! valaki tudna nekem segíteni? tegnap eladtam az autómat, de nem tudom az okmányirodán lejelenteni, mert a vevőnek elfelejtettük a lakcímkártya számát az adásvételire írni...ilyenkor mit tudk csinálni ha nem hajlandó megadni a számát?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.30. 09:54

Kaptál hivatalos elutasító határozatot?

ferenc0818 # 2016.08.30. 10:19

azt az okmányirodán adják? mert nem kaptam semmit se, annyit mondtak, hogy így nem érvényes

wers # 2016.08.30. 10:31

Emiatt nem fogják elutasítani, menj be nyugodtan.

ferenc0818 # 2016.08.30. 10:40

pedig elutasították sajnos..mert, hogy állítólag így érvénytelen.vevő nem hajlandó együttműködni sajnos, fogalmam sincs mitévő legyek.

wers # 2016.08.30. 11:25

Mire hivatkoztak? Ugyanis ez nem kötelező elem. Bár a nyomtatványboltban kapható tulajdonjog átruházási szerződésen szerepel, de azt törvény nem írja elő.
304/2009 3§
ha az ügyintéző makacskodik, keresd a vezetőt. Határozatban kellene elutasítaniuk, nem csak úgy elzavarni. Talán jobb lene postai úton, arra mindenképpen írásban kell reagálniuk. Be kell, hogy jegyezzék, te eladtad.

Egyébként sem nagyon értem, mert nem az eladó bejelentésénél van jelentősége, hanem a vevő nevére átíráskor.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.30. 11:34

Mi lenne, ha válaszolnál a kérdésemre, ahelyett, hogy hülyeségeket szajkózol?

wers # 2016.08.30. 11:44

Béla, nekem szántad?