unoka láthatása


op10 # 2007.04.05. 08:29

ezt én nem tudom, de meg lehet említeni... ha arra kerülne sor...

Bibia # 2007.04.04. 11:47

Az számít valamit,hogy csak a mi gyerekünkre "kiváncsi" a másik unokájára az öcsém gyerekére egyáltalán nem?

op10 # 2007.04.04. 11:38

még valami: ha elfajulnak a dolgok, akkor tényleg legyél felkészült, mindent, amit alá tudsz támasztani, az neked kedvez... akiknek elmondta, hogy nem érdeklitek, azoknak erről nem ártana nyilatkozniuk, mondjuk. de ez még korai, szerintem meg fogja unni, ha tényleg így áll a dolgokhoz...
kitartást!

op10 # 2007.04.04. 11:35

ajánld neki fel, ha nem tetszik, akkor menjen a gyámhatóságra!!!
mindenképp legyél az sms-ek terén is "kedves". ne fenyegesd... stb, mert az visszaüthet! egy idő után úgyis abba fogja hagyni. de mentsd el az üzeneteket feltétlenül. hátha még jól jönnek...

Bibia # 2007.04.04. 10:50

És ha felajánlom neki,hogy 12-14 óráig a dédinél leszünk ott meglátogathatja,akkor is indithat ilyen pert vagy kérelmet?Ráadásul mindezt sms-ben küldözgeti én is csak így írhatok mert a címe ismeretlen nem tudom hova írjunk neki levelet!Ráadásul ő kérte,hogy hagyjuk békén számára már nem vagyunk a családja!Ezt több embernek is megemlítette!

op10 # 2007.04.03. 18:41

Bibia!
a láthatásról csupán annyit, hogy ha megindítja a nagyszülő, akkor menj el a gyámhatóságra, mondd el ezeket a dolgokat, és kérd, hogy a családsegítő intézetben legyenek a láthatások megtartva. nagyjából havonta egyszeri alkalom, egy-két óra. én úgy tudom. és azt hallottam, hogy ha tényleg nem érdekli a gyerek, akkor egy idő után felhagy a járkálással. csak ki kell bírnod addig...

  • nem jogász, csak hallottam egy-két ilyen esetet-
erzsokae # 2007.04.03. 17:48

Igen.

De ha valami oknál fogva szerinted ez nem valósítható meg / nem a gyerek érdekét szolgálja, azt közölnöd kell. Aztán konkrétan alátámasztani bizonyítékokkal, hiszen messziről jött ember.....
Aztán jön a pszichológiai vizsgálat lehet....és a többi...

(szerény vélemény, az okosok biztsan hozzártőbbet mondanak)

Bibia # 2007.04.03. 16:32

De utána kérheti?

ObudaFan # 2007.04.03. 15:43

Húsvétig hiába kéri, ennyire nem lehet gyors a gyámhatóság.

Bibia # 2007.04.03. 14:08

Jó napot!

A kérdésem a következő,édasanyám láthatja-e a négyéves lányomat!

A következő a történet:Engem fél évesen nagymamámnál hagyott,soha nem látogatott és nem nevelt!

Ezek után segítséget kért tőlem!Lakásomba beköltözhetett csúnya jogi ügylet lett belőle,végül kilakoltatták neki kell irányunkba fizetnie!

Eddig nem tartotta a gyerekkel a kapcsoltatot!!!!!Soha nem kereste!Van egy másik unokája is vele se tartja a kapcsolatot!
Most húsvétkor látni akarja!Pusztán bosszúból mivel kilakoltattuk.Eddig se akarta látni ezután megteheti?Se bejelentett lakása se semmilye ráadásul olyan életet él,amit nem akarok,hogy a 4 éves gyerekem lásson!Mit tehetek?Jogilag kérheti a láthatást,úgy hogy engem sem nevelt fel?