Céges tulajdonrész öröklése


ObudaFan # 2007.04.05. 18:50

A céget megörökölted, attól függetlenül, mit is csináltál a hagyatékin, ha az egész örökséget nem utasítottad vissza. Az APEH nem fogja rajtad követelni a tartozásokat, de ezt a változást azért csak be kellene jelenteni - sőt, egy póthagyatéki eljárás sem ártana - és ezek után fel lehet számoltatni a céget. Te annyiban vagy felelős a tartozásokért, hogy nem fogod visszakapni azt a törzsbetétet, amennyit a társaságalapításkor - illetve ez után 1 éven belül - befizettél, vagy amennyit esetleg még a cégre költöttél. A saját vagyonoddal azonban nem felelsz.
Ezzel együtt a fentieket rendezni kellene.

heritage # 2007.04.04. 22:03

Tanács kellene abban, hogy évekkel ezelőtt a cégalapításkor 50%-os tulajdonrészem volt egy Édesapámmal közösen alapított kft.-ben. Õ volt az ügyvezető ig., én csak PAPÍRON voltam benne 50%-kal. Időközben meghalt, a kft.-nek pedig jelentős köztartozásai voltak. A hagyatéki eljárás során nem vallottam be az Édesapám céges tulajdonlását, nem szóltam a cégről. Ez önmagában büntetendő már? Gyakorlatilag semmit nem örököltem. A kérdésem, hogy az APEH előbb-utóbb rajtam fogja követelni a tartozásokat? Mivel a cégbírósági bejegyzések szerint én 50%-ban (1,5mFt) tulajdonos voltam/vagyok, ő meghalt, automatikus-e az ügyvezetés és a terhek átvándorlása Rám, mint másik tulajdonos? Én nem vettem részt a cég tevékenységében egyáltalán, csak a nevem volt/van ott. Enyém a felelősség és terhek viselése? Ha igen, ki lehet bújni a felelősség alól, hiszen nem én okoztam és halmoztam az adósságokat?