Gyermekelhelyezés. S.O.S


sió # 2010.10.25. 20:24

nandy

Hogy-hogy mi lenne, ha az apának ítélnék a gyereket?
Semmi nem lenne. Valószínű kevesebb elidegenítés lenne. Az apák között is van arra hajlamos ember, ezt a helyzet hozza ki a gondozó szülőből, azonban lényegesen kevesebb apa él ezzel, mint anya!
Az hogy az anyáknál van elhelyezve az egyszülős gyerekek nagy része, még nem mentség senkinek erre!
Ha a másik oldal tudna bizonyítani, akkor 20-30 év után lehetne finoman becsült átlagról beszélni!
A saját példád sajnálatos, és nyilván nehezen éled meg. De hidd el hogy büszke lehetsz magadra. Az anyák nagy része, hagy része? Alig pár százaléka ilyen felfogású. A többség bosszúállásra használja a gyereket. Sajnos. Nem mérlegel. Sajnos. Nem nézi a gyerek érdekit, habár azokra hivatkozik minduntalan. Fogalma sincsen a gyerek érdekeiről. A gyerek alapvető érdeke hogy a családi modell legyen előtte. Ne egyszülős acsarkodó modell, és ne egymást ócsároló szülők adják a követendő példát!

nandy # 2010.10.25. 20:03

Olyan apát nem láttam /jó.-pár, ! / év alatt egyet sem! Írd és mond egyet sem! Akihez ha kedvesen közelített az elvált feleség, akkor ne fogalakozott volna a gyerekivel!

Nos, én már láttam, méghozzá elég közelről. Bár ha az "foglalkozás a gyerekkel", hogy amikor összefutunk az utcán, akkor ad neki két puszit...
Igen, a saját fiam apjáról beszélek... akit soha nem tiltottam, sőt, sokáig én hívtam fel, én vittem hozzá a gyereket (már amikor engedte), én kértem, hogy vigye el nyugodtan legalább egy-két órára... De ő soha nem ért rá, mert kezdődik a híradó, megy motorozni, fáradt, stb...Nem lett volna nehéz a kapcsolattartás, hisz egy utcában lakunk, közös a baráti kör is. Ennek ellenére ő valamiért nem hajlandó foglalkozni a gyerekkel. Pisztolyt meg nem tarthatok a fejéhez.

Apai elidegenítésre is tudnék példát hozni. Ilyen is van, a szakirodalom is megemlíti. Nyilván gyakoribb az, ha az anya a bűnös, mert általában az anyának ítélik meg a gyermeket. De belegondoltál, mi lenne akkor, ha zömmel az apák nevelnék?

sió # 2010.10.25. 19:22

Jól van, majd lágyabbra veszem a figurát.

sió # 2010.10.25. 19:18

egyet azért pisszenthet. :)

nandy # 2010.10.25. 19:16

Sió, nem azt mondtam, hogy soha nincs igazad, mert általában rátapintasz a lényegre. De nem minden eset egyforma, nem lehet mindenre sablont ráhúzni.

Úgy érzem, kezdesz te is olyan lenni, mint azok a begyöpösödött gyámhatósági úgyintézők, akik körülményektől függetlenül az anyának adnak igazat. Csak te éppen pont fordítva - mingid az apjának. Az anya szinte már nem is pisszenhet, mert azzal is rosszat tesz.

Pepe-74 # 2010.10.25. 19:12

Ma reggel az ügyvédnőnél kezdtem aki a gyámügyre küldött , mivel azt nekem kell elinditani. Majd cüt reggel bíróságra keresetlevél beadása , és jövő héten kedden az ügyvédnővel konzultálok újra. Gondolom amig folyamatban van az ügy addig tervezzük a lufik kipukkadásai sorrendjét. Remélem elég lessz a bizonyitékok arra hogy elvegyem tőle a gyermekem , bár úgy hazudik mint a vízfolyás.

sió # 2010.10.25. 18:41

Pepe-74

Lehet nem jól írtad a sorrendet.
Először ügyvéd, aztán majd megbeszélitek hova mész!
Ha tényleg úgy van, ahogy leírtad, akkor van bőven bizonyítékod. Nem mindegy milyen sorrendben pukkasztod ki a lufikat!
Tervezzétek meg, de ezt fogja tudni az ügyvéded!
Nehogy abba a hibába ess, hogy egyenként kis robbanásokat produkálsz, amitől megijed mindenki, de senki nem figyel fel rájuk!

sió # 2010.10.25. 18:36

renikee

Igen tehetsz valamit. Elismered az apát, mint apa. A szerepét megerősíted, és nem a tartozásira kened hogy nem jó apának! Ennek semmi köze a szülői szerephez.
A z ártatlan fenyegetőzéssel nem kel foglalkozni. Ha te szép szóval megígéred neki, hogy segíteni fogod, és be is tartod ezt, akkor nem lesz több hívás megnyugtatlak.
A depressziós mama szintén nem játszik kategória.
Felejtsd el őt is. Valahol te is depressziós vagy, mégse mondja senki hogy nem vagy jó anyának!

Pepe-74 # 2010.10.25. 18:22

Ezek ugy jöttek maguktól ! Egyszer beadta már ő a keresetlevelet , de mivel volt egy olyan mondat benne , hogy mióta megszületett a kislányom nemfoglalkoztam vele akkor mondtam neki , hogy olyat próbál állitani ami nemigaz de én tudom bizonyítani hogy foglalkoztam vele. Így felhívtam telefonon , és mondtam neki , hogy mire jó ez majd bekapcsoltam a felvételt. Erre ő azt felelte , hogy egyezzek bele hogy nála legyen elhelyezve a kislány mert ha nem akkor kénytelen lessz hazudni a bíróságon. Majd annyira magabiztosnak látott egész a tárgyalásig , hogy az utolsó pillanatban elált a keresetlevéltől. Utána már csak jöttek a felvételek. Az hogy csavarog az éjszakában és egyedül hadgyja a gyerekeket szülői felügyelet nélkül arról meg néha szokott mesélni ugyhogy véletlenszerüen mentünk el az ismerössel , és beigazoltatta magát ! Hát ennyi. Ma beadtam a gyámügyre a pappirt kiskoruak veszélyeztetése végett , csütörtökön pedig a bíróságra megyek elinditani a keresetlevelet. Majd jövő hét kedden meg az ügyvédhez.

renikee # 2010.10.25. 18:16

a bíróságon a láthatást ugy kellett eldöntenem, hogy 48 óra egy héten.azt mondta a bírónő döntsem hogy kívánom megosztani ezt egy hét alatt a szoptatási rendet figyelembe véve.van ilyen?h 48 óra hetente?
és az nem számít hogy nem szívesen adom oda mert az apuka hazudik össze vissza, tartozásai vannak mindenfelé és már fenyegetik őt?nem tud jönni a gyermekért azt mondja vigyem el neki, mikor abban állapodtunk meg, hogy jön érte és hozza és a kapcsolattartás alatt pedig felhív (amit fel is vettem beszélgetést) hogy nem hozza haza a gyereket ne is várjam.nem súlyosbítja a helyzetét?ráadásul olyan helyre viszi ahol az anyukája depressziós és nem szedi a gyógyszert(furi dogokat művel), többször próbált öngyilkos lenni, az unkáját pedig eddig letagadta.tehetek ez ellen valammit?

sió # 2010.10.25. 18:08

Vannak jogaid. Ha elfogultak is a bíróságok, amíg nem ellened született döntés, addig van esélyed.
Nagyon fontos hogy tudj mindent bizonyítani. A hangfelvételeket nagyon őrizd meg, habár nekem kissé furcsa hogy mindenről van felvétel. De lehet csak rémeket látok.
Menj ügyvédhez, egy nagyon jó felépített stratégia kell, hogy mindent a maga idejében lehessen előhúzni a kalapból.
sok sikert.

Pepe-74 # 2010.10.25. 17:50

Hmmmm.... Na mindegy azért köszönöm a választ ! De azért elgondolkodtató , hogy egy apának mennyire nincsenek jogai !!!!

Pepe-74 # 2010.10.25. 17:25

Tehát akkor van esélyem ????? De a hölgy nagyon hazudik !!!!!

ObudaFan # 2010.10.25. 17:22

Ember nem lesz, aki a te egyoldalú előadásod alapján esélyt tud majd latolgatni. A hangfelvételeket fel lehet használni.

Pepe-74 # 2010.10.25. 17:09

Sziasztok ! Lenne egy olyan kérdésem , hogy az anya iszik a gyerekeket szülői felügyelet nélkül hadgyja otthon amig az éjszakában szórakozni jár , veri őket stb. Nekem itt egy 3-éves kislányom van , és elszeretném venni az anyától. Vannak telefon beszélgetésekből felvételeim amelybe olyanokat jelent ki , hogy ha kell a bíróságon hazudni fog. Van arról hangfelvételem , hogy veri a gyereket , és trágár szavakat mond előtte.Van egy tanum akivel a lakásán ott voltunk esti órákban , és a másik kislány (10-éves) aki egy másik apától van ő volt csak ott az én (3-éves) kislányommal. Namost az anya a Mosonmagyaróvári Családok Átmeneti Otthonában van , de az egészet úgy adja ott elő a gondnokoknak, hogy én vok a rossz ember. Nekem és a feleségemnek van egy 25 mill családi házunk amit 2005-ben építettünk , és szeretnénk a gyerekemet elnevelni ettöl a hölgytöl , és együtt felnevelni a feleségemmel. Mennyi az esélyem ???? Érnek valamit a hangfelvételek ? És ér valamit hogy van tanum , hogy egyedül hagyta a gyerekeit , szülői felügyelet nélkül ????

ngfh # 2010.10.25. 15:35

Tisztelt Grád András!

Nagyon szépen köszönöm a gyors pontos válaszát

sagit # 2010.10.25. 12:14

A közös szülői felügyelet azt jelenti hogy a gyermeket érintő minden kérdésben (nyilván hogy milyen színű a szobája fala - nem) KÖZÖS döntést kell hoznotok. Ha ez nem megy bármely fél kérheti a szülői felügyelet megszüntetését, de ezt komolyan meg kell indokolni... nem elég az hogy nem tudunk megyeggyezni.
A gyerekek érdekében meg KELL-ene.

renikee # 2010.10.25. 12:11

Jó napot mindenkinek!

A bíróság előtt megegyeztünk a gyermekelhelyezésről, mindenről.viszont azóta új párom van és össze szeretnénk költözni.mennyiben befolyásolja ez a kapcsolatunkat az apukával?arra gondolok hogy közös a szülői felügyeleti jog és, hogy mit jelent ez ponotsan?engedélyt vagy véleményt kell kérnem tőle?
köszönöm előre is a választ!

sió # 2010.10.25. 09:06

nandy

Nézd.
A hozzám forduló emberek java része, úgy kb. 98 % nő. Napi szinten látom, hogy a nő az aki el akarja idegeníteni apától a gyereket.
A maradék két százalék sem egyértelműen csak férfi, de erre nem térnék ki.
Az hogy logikailag nem helytálló, amit a beíró is írt továbbra is fenntartom. Mivel az egyik oldal verzióját ismerjük, így nem kell, és nem szabad elfogadni azt teljes egészében.

A logikai vonalat tovább boncolgatva ismét kifejtem a lényeget.
A családmodellben anya azt híreszteli, hogy apa nem látogatja a gyerekeit. Mindenkinek ezt a sirámot adja be. És mindenki, aki az üggyel kapcsolatba kerül, /főleg nő!,/ Elhiszi blindre.
Apa tehát nem látja évekig a gyereket, mondjuk 2-3 évig. Ekkor elmegy egy ügyvédhez, akinek mindezt elmondja. Az ügyvéd azt mondja, hogy ok. Indítsunk pert. Nyilván az ügyvéd tudja, hogy a huzamosabb időt megváltoztatni csak és kizárólag akkor fogja a bíróság, ha az addigi körülményekben olyan változás állott be, ami a továbbiakban nem szolgálja a gyermek érdekeit. Tegyük fel, ezen átmegy a dolog. A következő lépcső: hozzánk küldik vizsgálatra a gyereket, szülőt, mindenkit. Megjelenek, és mit látok. A gyerek ismeri az apját, és ugrik 3 méterről a nyakába! Apucinak hívja, és öleli, ahol tudja! Hoppá! De hiszen anya azt mondta, nem látogatja őket! Hogy is van ez?
Anya kerül terítékre, és kiderül, hogy olyan mély sérelmei vannak apával, amiből fakadóan egy életre ki akarja törölni az életéből! És mivel neki nem kell, és ő tudja mi a jó a gyereknek, mert ki is tudná más??? Így azt gondolja, hogy a gyereknek sem kell az apa! Fel sem méri a károkozás mélységét, azt a szörnyűséget, amit miatta él meg a gyerek!

Naponta látom mindezt. Az évekig nem látta a gyereket, és zaklatásért való feljelentés, elcsépelt lett kissé. Az elidegenítő anyák ezt, /ezeket választják vagy mindkettőt, vagy egyiket, de a másik lehetősége is ott lebeg!

, és arról sem mindig tehet, hogy az apuka lexarja őket.

Olyan apát nem láttam /jó.-pár, ! / év alatt egyet sem! Írd és mond egyet sem! Akihez ha kedvesen közelített az elvált feleség, akkor ne fogalakozott volna a gyerekivel!
A gondozó szülő felelőssége mindenkor tetten érhető a kapcsolatban, ami kialakul a későbbiekben! Sajnos az átlag érzelmi intelligencia sem erőssége a ma emberének. Itt még a sötét középkor van érvényben. A gondolkodó ember tudván tudja, hogy egy kapcsolatba ő is hibázott, és nem kevesebbet, mint a másik fél. Aki ezt beismeri, azzal lehet valamit kezdeni. Aki nem az tönkreteszi a gyereke életét. Akár látszólag szépen felnő, de eljön a pillanat, /mert eljön és hiú ábránd, hogy nem jön el,/ amikor a gyerek, / felnőtt számon kér. Miért nem volt apám. A mese a nem törődött veled- ről, meg a megtagadott minket –ről, átlátszó. Ha az emberi pszihében ez nem nyer bizonyítást, akkor a gyerek el fog menni az apjához, és számon kér. A különélő szülő, ha erős, akkor el tudja mondani hogy mi történt, aki nem az, akkor pedig összetörten bocsánatot fog kérni a gyerektől. És ezen a ponton nem szabad azt hinnünk hogy a gyerek nem látja azt, hogy a kaukázusi kréta kör elve szerint a különélő szülő azért engedte el mert nem akarta az örökös háború vívását a gyerek feje felett. A gyerek ezt el fogja ismerni, és respektálni fogja akár tetszik akár nem!
És ha már itt járunk. Ha az apa meg tudja tenni, hogy nem harcol a gyerekéért, és a békesség kedvéért elengedi, akkor anya vajon miért nem látja ezt? Talán, mert ő nem törődik azzal hogy a gyerek sérül? Talán, mert neki mindent szabad? Akkor hát ki is hibázott a fentiek tükrében, és egyáltalán. Ki az, aki miatt egy –egy komolyabb konfliktus, elidegenítés, 6 évig tartó gyermek elhelyezési per, kipattan?
És csak mi kellet volna? Apát hagyni apának lenni.
Nem beleszólni mindenbe, és nem meggyőződve lenni arról, hogy csak ő tudja mi a jó a gyereknek.
Olvass vissza. A beíró nők java része még azt az időt is felügyelni próbálja, amikor nem vele van a gyerek. Erről beszélek. Élni és élni hagyni!

nandy # 2010.10.24. 21:10

Gyakorlatban én nem hiszek a sosem látta, aztán most hirtelen magához akarja venni meséknek. Logikailag nem helytállóak!

Már hogyne lehetne az! A kérdező már elsőre leírta, hogy az apukában azóta támadt fel a szülői ösztön, amióta kérik tőle a gyerektartást. Nagyon el tudom képzelni, hogy ez is egy eszköz a bosszúhoz - csak most az apa részéről.

nandy # 2010.10.24. 21:06

Kedves Sió, minden bántó szándék nélkül mondom, de kezdez nagyon rossz irányba fordulni. Nem mindig az anyuka tehet arról, hogy apa nélkül kell nevelnie a gyermeket, és arról sem mindig tehet, hogy az apuka lexarja őket.
Nem kell itt rögtön előállni a farbával, hogy az anya biztosan elzavarta az apukát, elidegeníti a gyermeket. Picit túl sablonosan gondolkodsz.

Grád András # 2010.10.24. 18:26

P.s.: Ha a kiegészítő szakvélemény elkészítéséhez nem szükséges a felek megidézése (mert nincs ehhez szükséges kérdés a szakértő felé) akkor akár még össze is jöhet a 30 nap. Egyébként aligha.


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2010.10.24. 18:24

És ne nagyon legyenek illúziói, a legritkább eset, hogy egy szakvélemény 30 napon belül meg is érkezik a bírósághoz. Ami nem véletlen, mert a szakértő ha a kézhezvétel másnapján megidéz mindenkit (ami elég valószínűtlen), és mondjuk nagyon gyorsan, 2 hét múlvára ad időpontot (ez is elég ritka), akkor is szüksége van minimum 3 munkanapra a szakvélemény elkészítéséhez, néha többre (attól függ, hogy csak 4 embert vizsgál, vagy mondjuk 6-8-at), valamint további 2-3 nap, mire eljut a szakvélemény a bíróságra, szóval a 30 nap egy igen nehezen tartható, inkább csak elméleti megközelítés. A 60 nap már működik is, de gyakran 90 nap, mire ténylegesen megérkezik. (Ehhez elég akár, hogy a szakértő közben beteg legyen, szabadságra menjen, a megidézettel valamelyike ne kapja meg az idézést vagy megbetegedjen stb.) Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

sió # 2010.10.24. 14:58

kézhezvételtől számítva.

ngfh # 2010.10.24. 14:06

Tisztelt Fórumozók!

Egy értelmezési kérdésben kérném a segítségüket.

Gyermekelhelyezés fellebezése úgy zárult, hogy újra pszichológus, és utána jön majd a folytatás.

"A szakértő, a kiegészítő, szakértői véleményt 30 napon belül 3 példányban, a szakvéleményben leírva a pszichológiai módszereket, melyen a szakértő következtetései alapulnak, 4 példányban részletes díj- és költségjegyzékkel együtt szíveskedjék a bíróságnak megküldeni"

A kérdés az lenne, hogy az a 30 nap mikortól értendő?
A levél kézhezvételétől, vagy majd ha egyszer a pszichológus úgy dönt, hogy kitűzi a meghallgatást (jó pár hónap) múlva.

Válaszaikat előre is köszönöm!