Gyerektartás dij


syllka # 2014.11.09. 13:13

Üdvözlet!
Szeretnék érdeklődni, hogy ha egy apa 2 gyermekre /2 külön anyuka/ fizet tartásdíjat a második gyerkőcnél figyelembe kell-e vennie a bíróságnak az elsőnek megítélt összeget??? Gyermekem apja magas beosztásban van és van kapcsolata a helyi bírósággal. Belekényszerültem abba, hogy egyezséget kössek és elfogadjam a 23.000 ft-os önkéntesség alapján fizetett tartásdíjat. Most viszont tudomást szereztem róla, hogy a másik gyermekre a fizetése 20%-át 50-52.000 forintot vonnak. Én egyedül nevelem kisfiamat, a másik kisgyerek családban él és 2 keresettel rendelkeznek. Ezt a bírónő is tudta mert bekérték a munkáltatóigazolásokat. Mégis szinte Ő beszélt rá, hogy fogadjam el az egyezséget, mert nagyon elhúzódhat a per. Olvasom, hogy egy gyermeket sem érhet hátrány. Nem sajnálom a másik gyerkőctől a pénzt, de úgy érzem az én kisfiamat is megilletné ugyanannyi összeg és ezáltal a kicsit jobb életszínvonal! Már nem győzöm hajtogatni, hogy ezt se-azt se tudom előteremteni. Most kezdte az iskolát is, amihez az apuka egy ceruzányit sem adott bele. Szeretnék változtatni az ítéleten, de rajta van, hogy 2 évig nem lehet. Áprilisban zárult le a per és ügyvéd nélkül csináltam végig, mert drága lett volna, az ingyenes jogsegélyt nem kaptam meg és különben sem vagyok bűnöző, hogy védeni keljen! Van lehetőségem és esélyem, hogy célt érjek?
Köszönettel: Szilvia

ObudaFan # 2014.11.09. 13:35

Hát, ha egyszer egyezséget kötöttél, akkor a változtatáshoz - 2 éven belül mindenképpen - az kevés, hogy a másik gyerek többet kap. Vagy az ítélethozatalt követő lényeges változás szüskéges, vagy az, hogy a gyermek konkrétan nélkülözzön a kevés tartásdíj miatt.

syllka # 2014.11.09. 14:49

Nélkülöz, de hát ezzel nem merek odaállni mert a végén még elveszik tőlem! Ezt nem kockáztatom meg. Akkor ki kell várjam a 2 évet, pedig igazságtalannak, félrevezetőnek és elfogultnak érzem ezt a döntést.
Köszönöm a gyors válaszát, szép napot!

ObudaFan # 2014.11.09. 22:27

Ez a döntés a te döntésed volt.

pohicop # 2014.11.10. 07:49

Hát ez jó "apuka egy ceruzányit se adott bele". És az a 23.000 Ft amit havonta utal? Az semmi? Ezen kívül kapsz 10.000 családi adókedvezményt, meg 16.000 családi pótlékot gondolom. 49.000 Ft amit csak a gyerekre költhetsz. Azért ebből lehet venni ceruzát....

Olyan szép ez a topic. 95%-ban arról szól, hogy apukától még több pénzt akarok lehúzni.

kisnemoni # 2014.11.11. 14:00

Tisztelt Szakértő!

Ha egy apa a házassági életközösség megszüntét követően szociális segélyen van, be nem jelentett alkalmi jövedelmekből fedezi a megélhetését, hogyan kerül sor a gyerektartás megállapítására?
Előfordulhat, hogy ilyen esetben nem kell gondoskodnia a gyerekekről? Vagy ha kell is, a segélye 40%-ára tarthatok igényt, ami összesen nincs 10 e ft havonta?
Kérem megtisztelő válaszát!

Köszönettel: kisnemoni

Macskox # 2014.11.11. 15:10

Érdeklődni szeretnék, h mi a teendő azokután, hogy az állam már 2szer megelőlegezte a tartásdíjat, mivel az apa soha nem fizetett egy fillért sem.
Most októberben lejárt, nem folyósít több et az állam, viszont az apa sem fizet.
Azt szeretném kérdezni, hová lehet fordulni ilyen esetben?
Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.11. 16:45

Összegszerűen határozza meg a bíróság a tartásdíjat.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.12. 14:45

Nincs határ.

Antares # 2014.11.19. 09:22

"Másrészt a gondozó szülő elsősorban természetben tartja el a gyereket. A különélő szülő pedig elsősorban pénzben."

Ha ez így volna, akkor a különélő szülőnek kellene fizetni szinte a teljes gyerekre eső költséget, a gondozó szülőnek meg csak elkölteni két pelenkázás között. Hogy lehet az, hogy több évtizedes gyakorlattal bíró ügyvédemnek merőben más a tapasztalata erről, pedig csak egyetlen Polgári Törvénykönyv létezik és a joggyakorlat is adott?

Templomegere # 2014.11.19. 16:06

üdvözlet !

Van egy bírósági végzés amiben az áll hogy a fizetésem 20%-a de minimum 20.000 ft tartásdíjat kell fizetnem , munkanélküliként fizettem eddig a havi minimumot a 20.000 ft-ot . Most végre sikerült elhelyezkednem , igaz külföldön Ausztria és határozott időre , 6 hónapra , bejelentett munkahely . Gyermekem anyukája még kiutazásom előtt érdeklődött hogy akkor hogyan is lesz a tartásdíj . Szóval éhes lett .... Érdeklődnék abban az esetben ha ismét a bírósághoz fordul milyen döntések lehetségesek , hogyan veszik figyelembe az ilyen nem egész éves munkahelyet .

köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.19. 18:46

Miért kellene ismét bírósághoz fordulnia? Van egy végrehajtható, jogerős döntés.

Nem is értem a kérdést. Szerinted?

Templomegere # 2014.11.20. 07:37

Milyen formaban vegrehajthato? 6 honpaig igy fizessek 6 honapig meg ugy ?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.20. 08:29

Minden hónapban a jövedelem 20%-át fizeted, de legalább 20 ezer forintot. Ha tehát a jövedelmed 20%-a több, mint 20 ezer forint, akkor a 20%-ot, ha nem több, akkor a 20 ezret. Ez ilyen egyszerű.

Templomegere # 2014.11.20. 10:33

Es mi van ha en tovabbra is 20e ft fizetek. Felre ertes ne essek gyerekemnek mindent megveszek. Megteszek. Tole nem sajnalok semmit.

ius latratus # 2014.11.20. 11:30

Tyűű...

macika101 # 2014.11.20. 11:38

Üdvözlök minden Kedves Segítőt!

Segítséget szeretnék az alábbi témában kérni:

Adott egy család, ahol a szülők 15 éve elváltak. A két - akkor kiskorú - fiú az anyánál lett elhelyezve, apa összesen 50000 Ft gyermektartás díjat fizetett a gyermekek után. Az anya soha nem kezdeményezte a tartásdíj felemelését, a tizenévvel ezelőtt megállapított tartásdíj lett fizetve a volt férj jövedelmi viszonyainak kedvező változása ellenére)
A nagyobbik fiú szakmát tanult, elköltözött otthonról 3 éve ( lakcímkártya szerint nem) , az apa jól kereső vállalkozó lévén tovább fizette az 50 000 Ft-ot. Kivéve mikor nem, kb. egy évben 2-3 alkalommal . (természetesen anya nem csinált gondot ebből, ez van. )
Immár négy hónapja, hogy apa nem fizet semmmit..........
Az anya pedig tanácstalan. pereljen? Ne? Hogyan? Miként? Jár-e??

Kérem a lehetőségekről szíveskedjenek véleményt mondani........ Köszönöm szépen.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.20. 11:40

Mégis mire perelne? Van egy jogerős, végrehajtható döntése.

macika101 # 2014.11.20. 11:42

Igen, de most nem kap gyt-t. Végrehajtatni pedig nem szeretné, hiszen már rég csak egy fiú után kellene kapnia . Mit tehet?

Márkameggy # 2014.11.20. 11:48

Ha a kötelezett a jogosultnak csak úgy, egyben kifizet egy alkalommal a havi gyerektartásdíj többszörösének megfelelő összeget, és a jogcímnek csak gyerektartást jelölt meg, akkor azt hogyan kell elszámolni? A kötelezettnek több éves hátraléka van, ezért szerintem egy havi részt az aktuális tárgyhónapra kell elszámolni, a fennmaradó részt esedékesség hiányában nem a jövőben esedékes tartásdíjakra, hanem a hátralékra kell betudni költség, kamat, tőke sorrendben.

Jól gondolom? Félve kérdezem, mert Kolompár_Renátó_Gusztáv letámad, hogy rosszul hazardírozok. Mondjuk tényleg nem egyértelmű még az sem, hogy a tárgyhónapra be lehet-e számítani. Sőt, olyan szintű képszakadásban vagyok, hogy még azt sem tudom, hogy régi vagy új Ptk. szerint kell-e ezt megítélni.


Carnivorous Vulgaris

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.20. 12:26

Az egészet a hátralékra kell elszámolni.

macika101 # 2014.11.20. 12:39

Anya nem elmarasztalható azért, hogy nem kérte anno a csökkentését a gyt-nek? Vagy Apa feladata lett volna?
Apa most elmarasztalható azért, mert nem fizet, vagy betudják annak, hogy fizetett 3 évig duplán (kivéve mikor nem)???

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.20. 13:04

[hangosan röhög]

macika101 # 2014.11.20. 13:08

Ha ez az én kérdésemre szól, kedves Immaculata.........
Kérem magyarázza meg, mert nem értem. Nyilván azért kérdezünk itt, hogy segítséget kapjunk és ne hangosan kiröhögjenek.

Templomegere # 2014.11.20. 13:12

Ius latratus.

Ez a tyű nekem szolt?