Mennyit utal alapból a munkáltató?


ObudaFan # 2006.06.08. 18:51

Általában tisztában van vele a bérszámfejtő, mert saját felelőssége a céggel szemben, ha a cégnek kell fizetnie.

nyusz66 # 2006.06.08. 18:45

A kérdésem csak az, hogy mennyire általános, hogy a bérszámfejtésen mindezzel teljesen tisztában vannak, és így is tesznek ?

ObudaFan # 2006.06.08. 18:40

Hát ha nem is büntethető ezért, de készfizető kezesként felel, ami a végrehajtást kérő szempontjából egyébként sokkal jobb, mintha büntethető lenne.

nyusz66 # 2006.06.08. 16:33

Én úgy tudom, hogy max. a jövedelem felét utalhatja tartásdíjra, akkor is, ha a minimum ennél több lenne.

lalibatyo # 2006.06.08. 15:04

Szerintem épp azért van minimum ha a százalék nem éri el azt akkor a minimumot kell utalni ha a százalék több mint a minimum akkor a százalékot és ezt jól gondolod! Az aki utalja pedig tudnia kell ezt. Sőt ha nem így tesz akkor ismereteim szerint büntethető is ezért mert a bírósági határozat végrehajtását megtagadta. Semmi érdeke nem fűződik ahhoz hogy ne ezt tegye ha csak nem valami barát vagy rokon cégénél dolgozik a kötelezett de ez nem mentség. A dolog akkor érdekes ha kevesebb a jövedelem mint a minimum mert akkor nem fog hitelezni a munkáltató.

nyusz66 # 2006.06.08. 10:52

Azt szeretném kérdezni azoktól, akiknek van személyes tapasztalatuk erről, hogy amennyiben a tartásdíjról szóló bírósági végzésben szerepel százalékos meghatározás ÉS a fix minimum összeg, akkor abban az esetben, ha a százalékos kisebb, mint a minimum, a munkáltatók többsége alapból rendesen a korrigált - magasabb, fix - összeget szokta utalni, vagy sem?

Azt tudom, hogy így KELLENE tennie, csak azt szeretném tudni, mennyire általános, hogy ezt ők is tudják, és így csinálják, vagy gépiesen minden hónapban ráterhelik a százalékos összeget és részükről ennyi - és nekem kell utánamennem, hogy többet utaljanak?