Bt tartozás, megszűntetés


ObudaFan # 2017.07.06. 14:59

A cégbíróságon indíthatsz törvényességi felügyeleti eljárást.

csab3 # 2017.07.06. 12:36

T.Jogi Fórum!
Egy éve a munkahelyemet, ahol BT kültag is voltam otthagytam. Már akkor szóban kértem a BT. tagsági viszonyom megszüntetését.
Két alkalommal e-mailekben tavaly októberben és idén áprilisban is.
A múlt hónapban már ügyvédi felszólítással (egy távoli ügyvédismerős grátisz segítségével) ajánlott levélként újból kértem a tagsági viszonyom megszüntetését. Az áprilisi emailemre jött egy rövid "intézzük" de azóta a fülük botját nem mozdítják. Kezdek mérges lenni. Bosszant, hogy figyelembe se vesznek.
Nem nagy pénzről van szó. 50.000.- a kültagi betétem (1995-óta).
Mit lehet tenni? Mi a következő lépés?
Mi a módja, hogy végre kivezessenek a BT. Cégbírósági irataiban a a kültagok közül?
Előre is köszönettel:
Csaba

drbjozsef # 2017.06.08. 07:43

Ami a kérdezőn nem feltétlenül segít : az adott bank (ahol a tartozás van) minden bizonnyal nem fog adni neki hitelt. Ha nincs a KHR listán (céges számla miatt talán nincs), akkor más banknál esetleg kaphat hitelt.

Ezt csinálják a (nem egyetemes) szolgáltatók is : amíg a címen tartozás van (hiába előző lakó, hiába évült el), addig nem szolgáltatnak. Mert megtehetik.

ObudaFan # 2017.06.08. 04:08

Jó eséllyel elévült az.

petter # 2017.06.07. 12:54

Sziasztok!

Az ország vezető bankjánál szeretnénk felvenni lakáshitelt, ahol is egy elég komoly problémába ütköztünk. Anno 2005-ben beltag voltam egy bt.-ben, majd 2006-ben kiváltam mint kültag. A cég mint utólag kiderült 2007-ben fel lett számolva. Itt jön a csavar, ugyanis közölték a banknál, hogy van egy vállalati bankszámla a nevemen amin van 25.000 Ft adósság, és ezt 2007-ban meg is szüntették, majd átadták követeléskezelőnek. Én semmilyen értesítést nem kaptam arról, hogy adósságom lenne valahol is. Kérdésem az lenne, hogy 10 év után jogosan követelhet-e rajtam gondolom elég komoly összeget, (ezt még számolják), úgy hogy a 2007-es megszüntetéskor én már csak kültag voltam. :-(

Adóstárs # 2017.03.29. 09:55

Könyvelő vállalta, hogy beadjuk amit kell.
De sajna ma is ígérte, hogy lelegyezteti a felszámolóval a dolgokat, hogy akkor pontosan mit mikor és hogyan.

De lehet délután én is felhívom a felszámoló cég ügyintézőjét, hogy akkor pontosan miben maradtak a legutóbbi egyetlen beszélgetés kapcsán.

Ha ma sem kapok tőle új infót (könyvelőtől) akkor tényleg telefonálnom kell. De lehet szóba sem állnak velem. Meg majd 350km-re van a felszámoló cég.

De lehet már haladékot sem kapunk, mert ez volt az utolsó felszólítás. Mivel sajnos első leveliket a posta nem adta át másnak. (persze ez nem kifogás,de így kellemetlen mert csak 15 napunk lett volna rendbe tenni mindent, ez így lehetetlen volt.)

:(

Rexor # 2017.03.29. 09:42

A követendő lépések a következők lennének szerintem:

  1. Kerestek egy könyvelőt, aki vállalja a dolgot
  2. Elmnentek a felszámolóhoz, aki meghatalmazza a könyvelőt
  3. Kértek annyi időt a felszámolótól, amíg a könyvelő vállalja, hogy rendbehozza a dolgokat
  4. Könyvelő rendbe teszi a könyvelést, beadja a hiányzó bevallásokat
  5. Szóltok a felszámolónak, hogy kész van minden, és átadjátok a kész anyagokat
Adóstárs # 2017.03.29. 09:25

Esetleg egy e-mail-al nem zavarhatnék valakit?

Aki jártas ilyen ügyekben.

Köszönettel!

Adóstárs # 2017.03.29. 09:01

2011 végétől semmi nem volt.

Nem nem szeretnénk azon spórolni, de az a baj időt kellene még kérni.
Meg ennyi anyagot eljuttatni....

De meghatalmazás kell a adóbevallások beadásához is.
Mivel most már a felszámoló biztos a meghatalmazott.

Főleg, ha még a könyvelés is hiányos meg rossz lesz.

Nagy a káosz a fejemben,... főleg így, hogy asszony nevén volt a cég a végén. Így őt zaklatják majd.

Rexor # 2017.03.29. 08:33

Ha nem volt forgalma a társaságnak akkor nem nagy ördöngősség elkészíteni a könyvelést (maximum a bankot kell könyvelni). Szerintem a könyvelőt semmiképpen ne spóroljátok meg.

Adóstárs # 2017.03.29. 08:22

Egyeztettem a volt könyvelőnkkel.
Beszél ma délelőtt velük, ha nem éri el őket akkor mégiscsak nekem kell felhívnom.

Sajnos viszont szakmai ügyekben nekem hiába beszélnek... feleségemnek meg pláne.

Remélem engem is elfogadnak mint kontaktot.

Ötletem sincs mi tévő legyek...
De ma minden képen beszélni kell velük, mert már lejár a határidő. Papírokkal meg sehol nem tartunk. Mindenképpen kell még idő.. csak adnak.

Meg könyvelő nélkül nem is fogunk sajnos.

ObudaFan # 2017.03.29. 08:07

Ha semmilyen más megoldást nem látsz, még az is jobb, mint ha nem is kommunikálsz velük.

Adóstárs # 2017.03.28. 14:04

Igen elvileg kérte, hogy csináljuk meg a bevallásokat.
A lezárást is, mert régen nem volt könyvelve a bt.

De beadni ezeket még nem tudjuk, mert most se könyvelő semmi... anélkül meg nem nagyon lehet.
Meg most nem is tudunk bevallást beadni, csak ha kapunk rá jogosultságot.

Remélem tudunk még időt nyerni, mert lejár a határidő.

Igazából, már eleve végrehajtás van a tartozás miatt rajtunk.

De így, hogy a 100e-ft ot sem tudjuk befizetni....

Nem tudom mit találjak ki hirtelen.

Mert, ha nem tudjuk beküldeni ezeket akkor meg feljelentést tesz és az jó volna elkerülni.

Lehet kérelmezni valamit ez ügyben a felszámoló jft-nél? Van értelme?

THX

ObudaFan # 2017.03.23. 15:43

Azt lkezdi, csak sokkal többe lesz nektek, mint ha most nekiálltok rendbe tenni.

Adóstárs # 2017.03.23. 07:42

Üdv Fórumtársak!

Nekem olyan gondom volna, hogy van egy bt-nk.
Sajnos feleségem nevére kellett íratni 2011.közepén, mert amíg beltag voltam nem tudtam munkát vállalni. Ki kellett lépnem de megszüntetni nem tudtuk a céget.
A feleségem 2014 ben kilépett a cégből és így elindult a kényszertörlés (ami eddig tartott). De sajnos volt hiteltartozás plusz még talán 2 cég élt követelési igénnyel. (érdekes más nem, vagy már azok elévültek?)
Így felszámolás lett belőle.
A napokban kellene leadni a papírokat és a gépkocsit.
Sajnos az autó üzemképtelen jó pár éve. Forgalmi törzskönyv megvan.
2012 től nem is üzemel a cég azóta se bevétel se semmi nem volt.. sajnos könyvelve sem. :( Mert ingyen nem könyvel senki.
Így csak addig az időpontig tudok leadni iratanyagot.

Vagyon a cégnek nincs csak az autó. Ami volt azok az évek alatt tönkrementek vagy elavultak. Nem tudom, hogy szokták ezt megfogalmazni.

Tehát elég hiányos a iratanyag is. Főleg a bank nincs meg, mert mivel nem volt fogalom rajta így nem is küldték ki.

Mivel azóta többször is költöztünk így már nem laktunk a székhelyen és másnak a posta nem adta át a levelet. Amit a felszámoló cég küldött.
Legutoljára már sima levélben küldték el így derült ki, hogy le kell adni a dolgokat. Elég kevés határidő mellett. (2 hét)

Ha hiányosan tudjuk csak beadni a dolgokat akkor is elkezdi a felszámolást?

Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.05. 12:15

+1

ObudaFan # 2017.03.05. 10:55

Azért a végelszámolás jóval olcsóbb, mint bt. esetén egy felszámolás, mert bt. esetén a felszámoló díját is viseli a beltag az összes költség (illeték, kötelező jogi képviselet költsége). És emellett úgyis ki kell fizetnie az összes, a cég által nem fedezett tartozást. Annál olcsóbb lesz a végelszámolás. Lényegesen.

Dr.Attika # 2017.03.05. 09:55

Végelszámolás sem olcsóbb. Igaz, ha nincs tartozás, akkor a magán vagyonra nem tudnak végrehajtani.

Dr.Attika # 2017.03.05. 08:01

El kell indítani a felszámolási eljárást. Cca. 500 ezer forint.

Mylo # 2017.03.05. 07:56

Üdvözlet.van egy Bt-k a párommal mint kül és beltag de sajnos nem megy a cég, csak egy szezon ment azóta meg járulékot sem sikerült fizetni a beltag útán..így elégé veszteséges az egész,és a székhelynek is a saját ingatlan van megadva.Hogy tudnánk megszűntetni minnél olcsóbban hogy lekerüljön a nevünkről a cég? vagy milyen megoldás lenne nem szeretnénk már ezzel foglalkozni? Kihez forduljunk?Köszönöm előre is a választ

Dr. Kft. # 2016.10.15. 11:37

Üdvözlet!

Ilyen esetben helytállnia kell-e a (volt) beltagnak?

Adott egy Bt., amelyből a beltag azonnali hatályú felmondással kilépett. Majd ezt követően a cég kötött egy szerződést (másik ügyvezető írta alá), amit nem tudott teljesíteni. A szerződés megkötésének idején a cégjegyzékbe még be volt jegyezve az egyébként már kilépett beltag. A hitelező beperli a volt beltagot mögöttes felelősségre hivatkozva, hogy azért felel, mert ő (mármint a hitelező) jóhiszeműen a közhiteles cégnyilvántartás adataiban bízva kötötte meg a szerződést, bízva abban, hogy a bejegyzett beltagot perelni tudja, ha a Bt. nem teljesíti a szerződést.
(Az 5 éves elévülési időn belül vagyunk és perelve van a Bt. is)
A szerződés megkötésekor nem tájékoztatták arról a partnert, hogy az említett beltag kilépett.

És adott esetben a másik ügyvezetőt be tudja-e perelni kártérítésre a hitelező, aki a szerződést megkötötte és nem tájékoztatta őt arról, hogy a beltag kilépett?

kpety # 2016.06.25. 14:51

Köszönöm a gyors választ.
Valóban tilos, nem is publikus.
Nem szociális szövetkezetről van szó, erre vigyáznak.
Úgy tudjuk, szöv. tagként nem a munka törvénykönyve fog ránk vonatkozni, ezért is van az egész váltás.
Azt a tájékoztatást kaptuk hogy "Amennyiben a társas vállalkozásodban nem rendelkezel munkaviszonnyal és biztosítotti jogviszonnyal, lehetsz szövetkezeti tag. Amennyiben rendelkezel, sajnos nem lehetsz."
Ezért a kérdésem

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.25. 14:17

hogy az eddigi munkaadóm visszakölcsönözhessen munkavállalóként.
Szerintem az tilos.

Mindezt az átkozott túlórakeret miatt.
?? Kölcsönzött munkavállalóként pont ugyanazok a túlóraszabályok fognak rád vonatkozni.

Ha ezeket másoktól hallottad, akkor szerintem téged át akarnak verni.

Egyébként lehet szövetkezeti tag bt.-beltagja. Mondjuk, a szociális szövetkezet speciális eset.

kpety # 2016.06.25. 14:10

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérek. 20 éves bt-m van, évek óta nullás. Főállásom is van, úgyhogy nem kell magam után fizetnem semmit. Volt adótartozásunk, amit kifizettem saját ingatlan eladásból. Most a főállásom meg fog szűnni és át kellene mennen szövetkezetbe tagnak, hogy az eddigi munkaadóm visszakölcsönözhessen munkavállalóként. Mindezt az átkozott túlórakeret miatt. Csakhogy állítólag beltagként nem lehetek szövetkezet tagja.

1. kérdés: igaz ez?
Ha igen, más baj is van. Amikor kifizettem a bt tartozását, gondolom tagi kölcsönt adtam. Könyvelésileg kb. 400000 Ft van a házipénztárban (nem is értem) és a tartozásbefizetés mínusz ez az összeg, egyenlő 1 millió ott csücsül a papíron a bt-ben.
2. kérdés: hogy szabaduljak meg a bT-től?
Elöre is köszönöm! Ja, és van egy eladó bt-m ingyen...

Roland9317 # 2016.04.14. 16:31

Köszönöm szépen!!!