Bt tartozás, megszűntetés


Roland9317 # 2016.04.14. 16:29

Hétfőn tudok menni, sajna eddig nem tettünk semmit, mert "hittük" hogy nincs is semmi. Remélem nem visznek addig el.:)

Dr.Attika # 2016.04.14. 14:05

A cégjegyzékben Ön szerepel vezető tisztségviselőként, a haverjával meg társtulajdonosok. Meg kellene lépni azt a feljelentést mielőtt nagyobb lesz a baj. Elnézve a cég tevékenységi körét az valami takarítós áfacsalásos történet. Lehet, hogy a nyomozók hamarosan maguktól mennek az önök címére.

Roland9317 # 2016.04.14. 13:09

Na meg, oké..aláírtuk a dolgot, de utána semmi mást.. Magyarul, semmi közünk nincs a pénz ügyekhez, ha csak nem aláírtak helyettünk.. Ez is számít valamit nem?

Roland9317 # 2016.04.14. 13:07

Nem kényszerítettek valóban, viszont a közelébe sem mentünk volna a dolognak, ha tudjuk mi is valójában.. Viszont, tudtuk, hogy gazdag emberekről van szó.. Egy üres emeleti irodában, 4 idegen emberrel.. Nem igen mertünk volna nem-et mondani..ki tudja mi történt volna..simán ledurranthattak volna.. Magyarul féltünk.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.14. 12:05

Következetes az utóbbi évek joggyakorlata abban, hogy ha valakit úgy jegyeznek be egy cég törvényes képviselőjének, hogy nincs tényleges szándéka az ügyvezetés ellátására, akkor az intellektuális közokirat-hamisítás.
Még ügyvédet is ítéltek már el társtettesként a közreműködés miatt.

Rexor # 2016.04.14. 10:41

Dehogynem, de az én olvasatomban itt annyi történt, hogy eléjük tettek papírokat,amivel belpétek ebbe a csodatársaságba és ők aláírták. Azt hogy nem olvasták el mibe lépnek bele szerintem még nem meríti ki a közokirathamisítás tényállását.

limma # 2016.04.14. 10:41

Nem hamisítottak, csak aláírattak vele mindent, anélkül, hogy elolvasta volna. Megtévesztették.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.14. 09:31

A közokirat-hamisítás nem bűncselekmény?

Rexor # 2016.04.14. 07:51

Én nem olvastam olyat, hogy kényszerítették vagy fenyegették volna hogy írja alá a papírokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.14. 06:31

Végül is van miért. Az más kérdés, hogy egyúttal önfeljelentés is lesz. De talán még mindig jobb egy közepes pénzbüntetés vagy egy felfüggesztett szabadságvesztés, mint milliókkal tartozni a semmiért.

Rexor # 2016.04.14. 05:46

Mi miatt tennél feljelentést?

Roland9317 # 2016.04.13. 17:47

Sajnos nem tehetem meg, hogy ügyvédet fogadjak..viszont az biztos, hogy rajtam kívül sok ember így járt(sok hajléktalan biztosan)..ebben reménykedem, hogy más is elindult a dolog után..

Roland9317 # 2016.04.13. 17:45

Rendben, hétfőn indulok kikérni a papírokat, és feljelentést tenni..mást úgy sem tudok.köszönöm a választ.!

ObudaFan # 2016.04.12. 16:53

Semmit nem lehet segíteni az iratok ismerete hiányában. Próbáld még összeszedni, hogy mit írtál alá és keress meg egy ügyvédet.

Rexor # 2016.04.12. 05:55

Csak hogy értsd mi történt és mibe léptél bele: beléptél egy társaságba beltagként, amelytől a tulajdonos szabadulni akart (illetve ki tudja mit írtál még alá olvasatlanul...). Jelenleg ez a társaság kényszertörlési eljárás alatt van, ami azt jelenti, hogy te mint beltag korlátlanul felelsz a vagyonoddal a társaság tartozásaiért. Hogy milyen kötelezettségei vannak a társaságnak azt nehéz megmondani. Ha szerencséd van talán megúszod a dolgot, és jó esetben megúszod azzal, hogy 5 évig nem lehetsz vezető tisztségviselő más társaságban. A szüleidtől nem vehetnek el semmit.

Roland9317 # 2016.04.12. 01:49

Tisztelt ügyvédúr.!

Tudom, hogy hülyének fognak nézni, sajnos teljesen nem értek a dologhoz, de megpróbálom teljesen leírni, ami velem történt. Kérem segítsenek.

23éves gyerek vagyok, Egy nap egy ismerősünk unszolására elmentünk Budapest-re, egy barátommal.. állás interjúra..Itt van a gond, messze nem az volt, mint amire mentünk.. Felmentünk egy irodába, mondták, hogy írjuk alá a papírokat, és menjünk megnézni a munkát.. Megbíztunk teljesen az illetőben, meg is örültünk sok hónap munkanélküliség után, aláirtunk dolgokat.. (tesztírás, stb után) tehát minden teljesen úgy történt, ahogy egy állásinterjún szokott..Teljesen bíztunk az emberben, ezer éve ismerjük. Furcsa volt, 4 ember volt jelen.. nagyon lapozgatta a papírt, és mondogatta, hogy haladjunk, nem ér rá.. később szinte ilyesztő volt, így minnél előbb túl akartunk esni a dolgon..Ezután jött az első gyanús dolog, valami adó kapu vagy ilyesmibe kellett bemennünk, mert hogy állami cég, és ez kell..ne aggódjunk, gyors lesz..meg csak egy email cimet kell odaadni.. oké. Kiléptünk.. Akkor elkezdtek röhögni, hogy mi a helyzet ügyvezető úr, stb.. tökre fa képpel elmondták nekünk, hogy egy cég került a nevünkre, de ne aggódjunk, mert ez azért van, mert az övén már nem lehet, és így tudunk dolgozni.. Következő héten menjünk számlát nyitni, a Budapest Bankba..Ekkor utána néztünk a dolognak, és a buktatóinak..Nem mentünk onnantól sehová.. Utána jöttek a telefonok, hogy ez nem így müködik..mert a bankba is lefizették az embert.az ügyvédet is fizetik.mit képzelünk mi magunkról..és jött a fenyegetés.. A végén nagy nehezen kiharcoltuk, hogy kilépjünk a dologból.. alá is írtuk a papírokat, ki is léptünk valami red-trade94 kft-ből.. Viszont idővel érkezett a levél, hogy METIKA 2000 bt Bp nagytétényi út stb..(én mint ügyvezető igazgató, beltag..barátom kültag)kényszertörlés alatt.. Jó, felkerestük a formát.. azt mondta, ne aggódjunk, csak írjuk le, hogy eláztak a papírok költözéskor, és semmi se fog történni.. (nem tettük meg) azóta, online keresgettem, sőt fizettem is 2000forintot azért, hogy megtudjam, hogy baj van a céggel..! Mit Tegyek?Kihez forduljak? A nő aki odavitt minket, eltűnt.. vagy ha látjuk, odébbáll.. Az egész falu tudja mi történt..de semennyire sem érdekli.. Nem terveztem fiatal korom börtönben tölteni, főleg nem azért, hogy Az illető nő kapjon 50e-forintot..amit szintén utólag tudtunk meg.. Viszont ami legfőképpen érdekel, hogy a szüleimtől nem vehetnek el ugye semmit?? Válaszukat nagyon szépen köszönöm, előre is. Ha valaki esetleg tudna megoldást, kérem hívjon fel, vagy írjon. Meghálálom valahogy.! 706069329

Rexor # 2015.10.12. 09:28

Igen, ezt nem ártana korrigálni.

Holly # 2015.10.12. 08:00

Köszönöm az eddigieket.

Akkor könyvelésileg vissza kérne rakni tagi hitelre?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.12. 07:34

Dehogynem. Felszámolással. Csak az a beltagnak drága lesz.

Holly # 2015.10.12. 07:18

Igen, veszteséges volt évekig. Az eredménytartalék is 10 millió körül van mínuszban. Az egyik tag rakosgatta be a pénzt, ahogy mesélték. Csak besokallt. Akkor még tagi hitelen volt a főkönyviben. Pont a tag kilépésekor rakták át pótbef. lekötött tartalékra.
Fizetni, költeni a jelenlegi tagok nem tudnak rá. Azt hiszem esélye sincs megszűnni... ugye?

Rexor # 2015.10.12. 05:58

Igen, ha elengeditek egyrészt bevétel lesz, másrészt ajándékozási illetéket kell fizetni (plusz jelenteni a tranzakciót a NAV-nak).

Kbs: feltételezem ebből finanszírozták a Bt működését, nem valószínű hogy meglenne a zseton.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.11. 18:33

Miért, nincs meg az a pénz?

Holly # 2015.10.11. 15:56

Sziasztok!
Adott egy Bt. Alanyi mentes, pár éve nem működik.
A működése alatt kb. 10 millió Ft. tagi hitel került be. Aztán az egyik tag kilépett és az akkori könyvelő a tagi hitelt átminősítette pótbefizetéssé ( tudom bt.- nél nem lett volna szabad). Ez jelenleg lekötött tartalékként szerepel. Most a cég szeretne megszűnni. Lehet erről így szó? Mi legyen ezzel a lekötött tartalékkal? Vissza kell rakni tagi hitelre? Aztán elengedni? Ennek milyen vonzata lenne? Tao növekedés, az elengedett kötelezettség miatt, plusz illeték?

Köszönöm!

Minion # 2015.10.09. 18:55

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben:
Bt beltag voltam 2009-2012-ig.A Bt. ellen 2011 tavaszán végelszámolás indult. A végelszámolóval egyszer találkoztunk,aki közölte, hogy hitelezői igényt senki nem nyújtott be a Bt. ellen, valamint, hogy valószínűleg a végelszámolás át fog menni felszámolásba.Pár hónap múlva kaptuk az értesítést a felszámolásról, amiben leírták a felszámoló nevét és elérhetőségét, majd 2013. év elején, hogy a felszámolás befejeződött, a céget 2012.12.31-vel törölték a nyilvántartásból.
Kérdésem a következő lenne:
2014 novemberében levelet kaptam a Bt nevére az Intrum Justitia Zrt.- től, hogy a Bt-nek van 30.000 Ft körüli tőketartozása+80ezer Ft kamat, amit fizessek be pár napon belül, különben ez a tartozás pár nap múlva kb. 200 ezer Ft lesz.Ezt én nem tettem meg. Most 2015 októberében ismét kaptam egy fizetési felszólítást kb. ugyanerről az összegről, amit egy napon belül be kellene fizetnem, különben jogi eljárás lesz, és az már +80ezer többeltktg-gel járna.A levelek egyébként sima postai levelek voltak a Bt. nevére címezve.A kérdésem az lenne, jogos-e a behajtó cég követelése, ha se a cég működése alatt, se a felszámolás alatt nem jelentkezett követeléssel?Egyébként, hogy mi ez a tartozás, fogalmam sincs. Várom mielőbbi válaszukat. Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2015.09.28. 14:54

Mármint a bt vagyonának elajándékozásáról beszélsz, ami konkrétan bűncselekmény, vagy "csak" a beltagéról?