Bt tartozás, megszűntetés


ObudaFan # 2014.04.15. 13:58

Adóhatósági határozat szükséges hozzá, amit te támadhatsz meg közigazgatási perben.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.15. 12:43

Behajtható közvetlenül.

Szinekura # 2014.04.15. 09:28

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Kérdésem: A beltagi (Bt.) kezességi tartozás (esetemben felszámolással megszüntetett cég járuléktartozása – adónem 215;) behajtható-e adóként, vagy peres eljárás szükségeltetik?
András

ObudaFan # 2014.04.14. 21:37

Végelszámolással. Lesz költsége.

herzsi58 # 2014.04.14. 19:28

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Férjem sajnálatos módon meghalt, van egy lassan 9 éve nem működő Bt-k, aminek kültagja vagyok, férjem és a lányom férje a beltag, ügyvezető a férjem volt. A BT-nek tartozása nincs. Most hogy a férjem elhunyt szeretnénk megszüntetni. Kérdésem az lenne, hogy miképp lehetséges ez, és van e ilyen esetben költsége a megszüntetésnek.Válaszát előre is köszönöm, üdvözlettel:Erzsi

ObudaFan # 2014.03.24. 10:41

KovácsGyörgyi

Ha esetleg felszámolásba fordul az a kényszertörlés, akkor drágább lesz az, mint egy végelszámolás. Emellett felmerül, hogy a beltagot 5 évre el lehet tiltani az ügyvezetői tevékenységtől (bár szerintem ebben az esetben egyébként nem, de a törvény nem egyértelmű).
Így aztán lehet hátulütője.

ObudaFan # 2014.03.24. 10:39

fitak

Ha beltag voltál, akkor felelsz a cég tartozásaiért, így aztán lehet jogos. De ebből a leírásból biztosat mondani nem lehet.

fitak # 2014.03.23. 08:43

2012. augusztusában kényszerfelszámolással megszűnt a Bt-m. Az akkori felszámoló cég most (2014. március. 20) jelentette be azon igényét, hogy a felszámolói díj fennmaradó egyik felét (másik felét nem tudom ki fizette ki) köteles vagyok kifizetni. Jogos a követelése?

KovácsGyörgyi # 2014.03.21. 20:01

Üdv!
2 éve nem működő minimális pár ezer ft tartozással
rendelkező Bt-k van. Egy beltag(van főállása igy járulékot nem kell fizetni utána) és egy kültag van.
Pénzünk nincs a megszüntetésre igy folyamatosan adjuk be a 0-ás és a nemleges bevallásokat.Itt a fórumon olvastam arról ha kilép a beltag vagy a kültag akkor kényszertörléssel megszűnik a cég.
Erről szeretnék többet tudni, mivel jár, van e valami
hátulütője.
Választ előre is köszönöm.

ObudaFan # 2014.03.08. 07:02

A cég 6 hónap elteltével szűnik meg ebben az esetben, nem 30 nap elteltével. És ez nem jelenti azt, hogy azonnal törlik is.
Azt a NAV tartozást, ami addig merült fel, amíg beltag voltál, ki kell fizetni.

Beka Kálmán # 2014.03.07. 20:25

Üdv!

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szeretnék kilépni egy BT-ből.
Az ügyvéd a kezembe nyomott egy nyilatkozatot.
Ami az áll, hogy úgy döntöttem kilépek XY.

Adjam fel postán a cégbíróságnak és a kültagnak?!

Ezt tényleg így kell lefjtatni.

Mert ugye a belteg járulék fizetési kötelessége is megszünik a kilépés napjától.
Ha nem tudják pótolni a beltagot akkor kényeszer felszámolás lesz 6 hónap eltelte után.

Kérem aki tud segítsen nem szeretnék rosszúl eljárni az ügyben.

Köszönettel!

piribabi # 2014.03.06. 17:38

T.Ügyvéd úr.
Fiaimmal létre hoztunk egy BT mert lehetőség volta házban takarítási munkára
Én voltam a Beltag a fiaim a kültagok.
Sajnos a munkát kb. 8 hónap után felmondták.
egy évig munka nélkül voltunk próbáltunk pályázni ,de ez sem jött össze egy Szegedi ügyvédnő tanácsára én mint Beltag és az egyik fiam mint Kültag felmondtunk
az ügyvédnő szerint ha 30 napon belül nem potólja a fiam a Beltagot és a lemondott Kültagot akkor a Cégbíróság megszünteti a céget
Természetesen mindent ügyvéd intézet
2012 augusztusában intéztük a dolgokat most 2014 márciusában jelentkeztek felszámolásra
Nem tudom hogy a Cég miért nem szünt meg
és mit kell tenni,a Nav tartozást kinek kell fizetni ?
én Rokkant nyugdíjas vagyok megin nincs pénzem ügyvédre
a BT csak bajt hozott rám
Mit tehetek hogy ne legyen semmi baj,remélem jol csináltunk mindent
köszönöm a választ

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.21. 16:12

Az súlyosbító körülmény lenne a büntető eljárásban. De te tudod.

sanesz # 2014.02.21. 13:04

ObudaFan,

igen, nyilván, de szerettem volna nem akkor szembesülni vele, és ha tetemes adósság, akkor kimenekíteni addig azt a kicsit amim van...
De köszönöm a választ!

ObudaFan # 2014.02.21. 11:40

sanesz

Ha az adóhatóságnak lesz követelése, akkor azt meg fogod tudni és vitathatod is az eljárásban.

ObudaFan # 2014.02.21. 11:39

jozsibt

A legracionálisabb átnézni a NAV tartozásokat, az esetleges pótlékokra legalább méltányosságból elengedést kérni és valószínűleg a legjobb lenne minél hamarabb elindítani a felszámolást, hogy legalább ne nőjön a tartozás.

jozsibt # 2014.02.21. 10:40

Tanácsot szeretnék kérni!

Tartozom a NAV nak, a bt-nek beltagja vagyok,számlamozgás , bevétel és munka nincs.Nincs pénzem a tartozás rendezésére és a cég felszámolására. Jó ideje munkanélküli vagyok, de mivel cégem van, semmilyen állásközvetítő nem fogad, segélyre nem vagyok jogosult.
Mi a legracionálisabb megoldás egy ilyen helyzetben?

sanesz # 2014.02.21. 09:01

Voltam benn a NAVnál, azt mondták, mivel már nem én vagyok az ügyvezető semmilyen információt nem fognak kiadni, kérvényre sem. A könyvelő szintén ezt mondta, a szülők kerekperec megmondták ma, hogy nem fogják elmondani. Valami tipp, hogy hogy tudom meg, hogy mennyi a 'tartozásom'?
Köszönöm!

sanesz # 2014.02.19. 16:13

Köszönöm a választ.
Már csak egy kérdésem maradt. A 2013 januári cégközlönyben az jelent meg, hogy a cég törölve lett a cégjegyzékből. A NAV honlapján azonban jelenleg is az szerepel, hogy a cég végrehajtás alatt áll.
Hogyan lehetséges ez?

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.19. 13:12

Úgy, hogy a beltag mögöttes felelősségét csak a felszámolás lezárása után lehet érvényesíteni.

sanesz # 2014.02.19. 11:48

Köszönöm a válaszokat!
Sajnos a könyvelő nem ad felvilágosítást, mert a szüleim barátja, és arra hivatkozik, hogy én már nem vagyok tagja a bt-nek.
Még egy kérdésem lenne.
A ceginfo.hu megnéztem, és döbbenettel láttam, hogy már 2011 szeptember óta végrehajtás alatt van a cég.
2012.októberében léptem ki, addig egyedüli beltag voltam. 2013 augusztusa óta a bt nem működik, bevétele, vagyona, ingatlana, vagyontárgya nincsen, édesanyám az egyedüli beltag most, akinek kevés jövedelme van, kilakoltatás előtt állnak hiteltartozás miatt. Így ő biztosan nem tudja megfizetni a NAV hátralékokat.
A kérdés az lenne: Hogyhogy nem ért még el hozzám a végrehajtás???
Köszönöm!

ObudaFan # 2014.02.18. 21:54

Hogy értsd is: a közhiteles nyilvántartás az általad aláírt okiratok alapján azt tartalmazza, hogy ezt a céget te képviselted, ami valójában nem igaz. Ezért követtél el bűncselekményt.

Csak van egy könyvelője a cégnek, aki nagyjából ismeri a tartozásokat is. Talán.

sanesz # 2014.02.18. 15:15

Nem értem pontosan a megjegyzés miértjét, de lehet félreérthető voltam. Természetesen édesanyám a saját nevében írt alá mindenhol,nem az én nevemet hamisította oda,hanem aláíratott velem egy meghatalmazást, miszerint ő eljárhat mindenben a nevemben.
Az maga is jogellenes volt, hogy én nem vettem részt ténylegen a bt ügyvitelében?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.18. 14:51

Intellektuális közokirat-hamisítás.

sanesz # 2014.02.18. 10:03

Köszönöm a választ.
De szintén a tájékozatlanságom gondolom, hogy nagyon meglepődtem, azon amit írtál. Büntetőeljárás?
Esetleg a jogszabályt meg tudnád mondani, ami miatt ez bűncselekmény?
A helyzet úgy nézett ki, hogy a szüleim fogtak a vállalkozásba, amikor én 19 éves voltam. Azt mondták ez csak névleges, mert 3 ember kell a társaság alapításához.(most már tudom, hogy ez nem így van) Kezdetben sem folytam bele az ügyekbe, csak mindig aláírtam, de pár év után az ügyvitel egyszerűsítése érdekében meghatalmaztam édesanyámat, hogy eljárhat, aláírhat a nevemben. Így is jogellenes volt a működés?
És változtat a dolgokon az a tény, hogy kilépésemig - mint tegnap megtudtam, egyedüli beltag voltam?
És ha adott esetben ezzel megsértettem valamilyen jogszabályt, akkor ha ezt nem reklámozom(mármint, hogy nem vettem részt az ügyvitelben), akkor ez kiderülhet valahogy? És mivel a szüleim nem tájékoztatnak, honnan tudhatom meg, hogy volt-e a Bt-nek más tartozása kilépésem előtt a NAV elmaradáson kívül?

Köszönöm a válaszokat!