Bt tartozás, megszűntetés


ObudaFan # 2013.08.02. 09:16

A kérdés alapján nem látható, hogy van-e bármire bármilyen lehetőséged, főszabály szerint fizetni kell.

pbjenő # 2013.08.02. 07:57

Tisztelt Fórumtársak!

Tanácsot szeretnék kérni.
2003-2005 között dolgoztam egy rokonom családi vállalkozásában.Alkalmazott voltam,mint anyagbeszerző.Később,hogy papírmunkát is intézhessek,bekerültem a Bt-be mint beltag.Anyagi hasznom,bevételem,semmi nem származott a cégből.2005-ben kiléptem,de a beltag viszonyom-óriási felelőtlenségre- megmaradt.Pár év után derült ki,hogy a Bt semmit nem fizetett sehová,ezért több milliós tartozása van.Azóta becsődöltették a Bt-t,és újat alapítottak,más nevén.Az előző cégvezetőnek sem bankszámlája,sem tb-je,sem lakás,vagy autó a nevén stb. nincsen.Nekem van rendes bejelentett állásom,elérhető vagyok.Így rajtam szeretnék behajtani a tartozást.Milyen lehetőségem van ebben az esetben?
Előre is köszönöm.
Egy jóhiszemű....

kovi8484 # 2013.07.31. 21:18

Tisztelt letsgo !

Az MKK Zrt. faktorálás "megvásárlás" útján jutott az Ön ügyéhez. Ami azt feltételezi, hogy megközelítőleg 3%-10% közötti összeg kifizetése után, egy nagyobb csomagban juthatott hozzá az engedményezéshez.
A mai gazdasági helyzetben az Adóhivatal is egyre többször értékesít behajthatatlannak ítélt ügyeket annak érdekében, hogy bevételhez jusson.Tapasztalataink a faktor cégekkel szemben azt mutatják, hogy a fennálló tőketartozásnál lejjebb is lehet vinni az összeget.

Továbbá tisztázni kell, hogy lízingről vagy hitelről van e szó?

- Lízingnél a tulajdonos "forgalmiba bejegyzett" lízing cég, Ön csak a bérlő.
Így azt tartozás miatt lefoglalni nem lehet.

- Hitelnél a tulajdonos "forgalmiba bejegyzett" a hitelt felvevő, ilyenkor az eszköz a fedezet.
Vagyis mivel az eszköz az Ön tulajdona, így végrehajtás alá vonható.
Ebben az esetben a bank hitelfedezet elvonás miatt a szerződést haladéktalanul felmondhatja.
Ugyanez az eljárás ingó és ingatlanhitelnél egyaránt.

http://www.kerelmek-beadvanyok.hu/


Mérlegképes könyvelés
Pénzügyi és számviteli ügyintézés
www.kerelmek-beadvanyok.hu

letsgo # 2013.07.27. 05:11

Tisztelt Ügyvéd Urak!
Dióhéjban. Vége lett a felszámolásnak és az MkkZrt hez került az ügy.
Bt tartozás Grund.(2008) 1.270.000Ft
Mkk-Zrt csinált belőle 23.000.000Ft
Személyesen lealkudtam 1.270.000Fta ra azaz elengedtek ezek a senkik 22milliót durván. A kérdésem az hogy mintha a fogamat húznák nincs kedvem kifizetni az 1,2 milliót pedig megtehetném. A lízinges motoromat le tudják foglalni? Vagy be írhatja magát a második helyre a forgalmi ban? Gyorsan írassam át valamelyik családtagom nevére a hitelt, vagy adjam el? BEhajtási jogosítványa az Mkk-nak elvileg nincs az apehos normális ismerőseim állítják hogy Mkk-tól még az életbe nem jött vissza behajtási kötelezés a NAv-hoz. Nem élek az Únióban. Most akkor mivel számoljak? Ha nem fizetem ki mikor évül el?

ObudaFan # 2013.07.11. 20:52

Akkor az igény nem érvényesíthető.

Beus181 # 2013.07.11. 18:38

Bocsánat ha az agyatokra megyek már. Szóval a felszámolás elrendelèsét 2010 május 13-án tették közzé, a felszámolónál nem jelentették be a követelést, ezt a lezáró végzést tartalmazó levélben irták 2011 febr 16-án. Akkor ez az összes követelés, akkor ez után nem is lehetett már beadni
ni senkinek igényt ami ebben nincs az nincs? Nagyon köszönöm tényleg mindkettőtöknek, bocs ha értetlen vagyok...

ObudaFan # 2013.07.11. 18:06

Csak kaptatok záró végzést a felszámolásban. Abból meg ki kell derülnie, hogy határidőben bejelentették-e, vagy sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.11. 16:12

Nyugodj már meg! Ha egyszer nem vette nyilvántartásba a felszámoló, akkor nem vette nyilvántartásba.

Beus181 # 2013.07.11. 13:44

Köszönöm. Még annyit, hogy 180 napon belül adtak volna be, erről küldeni kellet volna nekünk levelet, vagy kérdezzük meg a felszámoló céget, aki intézte az ügyet, hogy adtak-e be?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.11. 13:43

ObudaFan már írta, hogy nem.

Beus181 # 2013.07.11. 13:42

Akkor 180 nap 1 év helyett, de ugyanaz a lényeg amit leírtam?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.11. 13:42

40 nap a közzétételtől, max. 180.

Beus181 # 2013.07.11. 13:39

Lehet:) De akkor pontosan hogy van, meddig nyújhatják be a hitelezők az igényeket? Kérlek segíts, mert nem tiszta... Ha a felszámolás jogerősen lezáró végzésben nem szerepelt a konkrét igény, akkor később már nem adhatták be az eljárás befejezése után? Nem követelheti akkor a faktoring a volt beltagtól? Kérlek írd le pár mondatban. köszönöm nektek

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.11. 13:22

Rosszul láttad.

Beus181 # 2013.07.11. 10:47

Köszönöm a gyors választ. Úgy láttam, ha a felszámolás alatt nem jelentkeztek be van 1 évük ezt megtenni (jogvesztő határidő), ez még mindig így van? Ha bejelentkeztek volna, akkor arról kaptunk volna értesítést? Azaz lehetséges mégis, hogy utólag megtették, vagy ha nem kaptunk semmit erről akkor nem is történt semmi?

ObudaFan # 2013.07.11. 10:13

Ha nem jelentették be, akkor nem fogják tudni követelni.

Beus181 # 2013.07.11. 06:21

Tisztelt Szakértők!

Párom beltag volt egy bt-ben, amit felszámoltak már több mint két éve. A jogerős végzésben szerepel, hogy (két vagy három, nem emlékszem pontosan) hitelező nyújtott be igényt 600.000 Ft értékben. Ebből 585.000 Ft NAV-os adótartozás volt, aminek kértük az elengedését, A Nav a válaszlevélben arra hivatkozott, hogy nem engedik el, de mivel csak 505.000 ft értékben nyújtott be igényt, így a fennmaradó 80.000 Ft-ot jogszerűen nem követelhetik/nem hajtható be. Most érkezett az Otp faktoringtól egy megkeresés, hogy céges kisvállakozói hitel miatt szeretnének több mint 323.000 Ft-o páromtól. Elég agresszív volt az ember, nem fogadta el hogy erre hivatkoztunk, szerinte ezt ki kell fizetni. Írjunk nekik egy szép levelet erre hivatkozva, és lezárják az ügyet, vagy tudnak egyáltalán valamit csinálni? Csak abból indulok ki, hogy nekünk van igazunk, mivel a NAV sem követelte a be nem jelentett összeget. Ha a felszámolás során nem jelentette be a Faktoring az igényt (biztos nem, mert a Navon kívül két kisebb hitelező lehetett max összesen 100e értékben), akkor utána bejelenthette még a későbbiekben, vagy ha erről nem kaptunk értesítést, akkor nem is jelentették be, vagy erről nem értesítik a beltagot? A felszámoló cég erről ad ki infot ha most bekérjük tőlük, vagy ez titkos info? A levélben anno nem voltak megnevezve. Köszönöm a segítségeteket:)

ObudaFan # 2013.06.12. 20:40

Azért egy cégben a vezetői tisztségviselői feladat elég jelentős felelősséggel jár.

Mango81 # 2013.06.12. 05:10

Köszönöm a választ!

Kérdezni szeretném, ha az egyik nagyon közeli ismerősöm lenne a megbízott ügyvezető (közalkalmazott), neki lehet valamilyen hátránya ebből, amíg van főállása? Vmint ehhez szerződést kellene módosítani?

Választ előre is köszönöm!

ObudaFan # 2013.06.07. 14:47

Nem feltétlenül kell neked a bt-ben vezető tisztségviselőnek lenned. De ha úgysem működik, miért nem szünteted meg?

Mango81 # 2013.06.06. 07:29

Tisztelt Mindenki!

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy van egy 6 éve működő Bt-om, melyet 2 éve nem használok.
Jelenleg főállásban dolgozom egy cégnél, ahol fizetik a járulékokat.
Kérdésem, ha megszűnik a főállásom, akkor hogy lehet azt kikerülni, hogy ne kelljen havi 80e forint járulékot fizetnem magam után?

Választ előre is köszönöm!

nagybandi # 2013.06.04. 09:44

Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2013.06.04. 09:40

Azt jelenti.

nagybandi # 2013.06.04. 08:18

Köszönöm!
Akkor ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a következő 5 évben bármikor pert indíthat a beltag magánvagyona ellen a tartozás behajtásáért?

ObudaFan # 2013.06.04. 05:16

Ha a hitelező bejelentette határidőben a követelését, akkor a beltagtól a cég törlése után is követelhet. Csak akkor nem követelhetne, ha a bejelentést elmulasztotta volna, mert az jogvesztéssel jár.