Végrehajtási jogi fórum


italy7 # 2016.07.20. 10:44

Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.19. 17:32

Bocs. :)

ius latratus # 2016.07.19. 17:22

Nem hagysz kicsit sem élcelődni.
:)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.19. 14:52

Nem lehet olyan dolgot foglalni, amely nem az adós tulajdona. (Most ideértve a dologi adóst is.)

ius latratus # 2016.07.19. 14:50

Melyik gépjárművet?

italy7 # 2016.07.19. 13:48

Üdv! Ha egy gépkocsi üzembentartójának tartozása van, lefoglalhatják/kivonhatják-e a forgalomból a gépjárművet, vagy csak a tulajdonos tartozása miatt?

Köszönöm.

georgh # 2016.07.17. 16:22

Köszönöm, Gerbera!

gerbera317 # 2016.07.17. 16:16

Megismétlem: Kérni kell a végrehajtás elrendelését az első fokon eljárt bíróságtól.

georgh # 2016.07.17. 16:10

T. Fórumozók!
amnnyiben másodfokon született a döntés ugyanezen az eljárás?

gerbera317 # 2016.07.17. 16:02

Kérni kell a végrehajtás elrendelését az első fokon eljárt bíróságtól.

georgh # 2016.07.17. 15:51

T Fórumozók!
2016. március 16-án jogerősen megítélt pénzbeli kötelezettség értékkiegyenlítést és megfizetését hogyan lehet kezdeményezni? Az adós semmiféle hajlandóságot nem mutat ennek kiegyenlítésére. Sőt további tartozásokat keletkeztet. Köszönettel.

gerbera317 # 2016.07.14. 11:30

Amíg az ingatlan az adósé (mert nem vették meg árverésen, vagy meg sem hirdették), addig az adós ott lakhat, viseli annak terheit (általában nem szokta), és szedi hasznait (pl. bérleti díjat, ezt szokták is, amíg a végrehjató követelésként le nem foglalja). Mi a kérdés.

korrekt54 # 2016.07.14. 08:32

Kedves Hozzáértők, Segítők !

Sok mindent nem értek végrehajtás ügyben. Először például azt, hogyha már végrehajtásra meghirdettek egy ingatlant, akkor hogyan lehet az, hogy évek óta ugyan úgy laknak benne, nem fizetnek, és nem történik semmi !

A másik ingatlan szintén évek óta nincs fizetve, nem került végrehajtás alá sem, ki van adva albérlőknek, szedik be róla a pénzt, de fizetni nem fizetnek !

Hogy van ez ? Nem értem !

végrehajtó1 # 2016.07.13. 17:21

,hiszen a NAV-val eddig senki sem mert eredményesen szembe menni.

Ez olyan városi legenda?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.13. 11:10

Valami nem kerek. Nem lehet, hogy csak megállapították az adózói többletet, és szó sem volt "kifizetés elrendeléséről"?

Jaaaa: „hiszen a NAV-val eddig senki sem mert eredményesen szembe menni. ” Hát ha így igaz a többi is...

lalek # 2016.07.13. 10:01

Tisztelt Jogi Fórum!
Mit tehetek ha a NAV nem tartaja be a saját kifizetést elrendelő határozatát,a nettó adózói töblet+járulékai vonatkozásában.Miután ez a határozat ellenörzési időszak lezárását követte. Továbbá elvégezték a valódiság vizsgálatot is ,nem tettek megállapítást itt sem. Továbbá kiadták a tartozás mentességi hatósági bizonyítványt és a jelentős töbletet igazoló adózói folyószámla hitelesítet kivonatát is. Immáron 1.5 éves a késlekedésük,számos jogifórumot felkerestűnk hasztalanúl,hiszen a NAV-val eddig senki sem mert eredményesen szembe menni. Viszont nekünk idáig már sok-sok milliós a jogorvoslati költségünk,időközben ennek okán bizonyithatóenn ennek a mulasztásnak betudhatóan tönkre ment a vállakozásunk és sajnálatosan miután aegy vállakozó a vállalkozásából él,így mi is!Mit tehetünk???

Stage # 2016.05.25. 19:09

A szomszédom ellen rongálás és kényszerítés miatt emeltek vádat. Az okozott kár kb. 500.000 forint.

A nyomozati szakban kértem az ügyészt, hogy indítványozza a nyomozati bírónál -az akkor még csak gyanúsított- személy ingóságaira és bankszámlájára a bűnügyi zárat. Nem kaptam visszajelzést. Az ügyész biztosan tovább küldte a kérésem a bírónak mert az ügyész erről levélben tájékoztatott. Ugyan akkor határozatot vagy végzést a bírótól nem kaptam.

Idő közben megvádolták az embert, és sértettként kértem újból közvetlenül a bírótól, hogy rendeljen el bűnügyi zárat a szórakoztató elektronikai cuccaira, mert a vádlott egy debil, ezért megváltozott munkaképességűként kap valamennyi járadékot, de erre végrehajtást kérni nem lehet, de ha lehetne sem felelne meg havi 15.000 forint körüli pénz.

Megteheti a bíróság, hogy írásos beadványra egyszerűen nem reagál semmit?

Másik kérdés. Ha jogerősen megállapítják nekem a kártérítést a büntető ügyben, hogyan tudom behajtani? Mint említettem megváltozott munka képességű debil személyről van szó, ha jól tudom ez a járadék végrehajthatóság alól mentesített.

A bíróság ellen esetleg a későbbiekben tudok lépni, hogy az ő mulasztása végett nem teljesült a kár egészének vagy egy részének megtérítése?

cappy21 # 2016.05.21. 05:41

Minek írtál ha bunkó vagy? Én segítséget próbáltam kérni. Nincs elferdítve. A gyulai otpről van szó. Seggfej!!!!!!!!

ius latratus # 2016.05.20. 13:28

Amikor én felvettem ezt a hitelt, rá nemsokára elküldtek jó néhány embert sikkasztás miatt az otptől, még az igazgatót is leváltották.

Aha, értem. Genya OTP.

ius latratus # 2016.05.20. 13:25

Az a lényege, h a pénzem minden hónapban levonásra került. A bank nem szólt a tartozásról. Anyám álítólag kifizete. Nem tudom papírokkal alátámasztani,10 év telt el. Sehol nem adnak másolatot a kifizetésről

Na, akkor vagy anyuka nem fizetett, vagy -s ez sem fog tetszeni-, te ferdítesz itt. Olyan ugyanis nincs, hogy a befizetésekről (miután levonták a számláról) "nem adnak másolatot".
Hülye is vagyok, hogy írtam erre, de már mindegy.

cappy21 # 2016.05.20. 11:15

Sajnos nem tudom egyszerűen leírni. Bonyolult nagyon. Az a lényege, h a pénzem minden hónapban levonásra került. A bank nem szólt a tartozásról. Anyám álítólag kifizete. Nem tudom papírokkal alátámasztani,10 év telt el. Sehol nem adnak másolatot a kifizetésről.Otp bank. Nem tudok megegyezni a fakt.-tal.3 éve.
Köszönöm, hogy megértette és válaszolt.

gerbera317 # 2016.05.20. 10:56

Ja, hogy te érted is, amit itt a hölgy előadott? Gratulálok, Sándor! :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.20. 10:01

Az a baj, hogy ha végrehajtás folyik, akkor ez ítélt dolog. Vagy jogerős bírósági ítélet van veled szemben, vagy fizetési meghagyás. Azzal szemben pedig nem igen tudsz mit tenni.

(A végrehajtónak valóban jár a jutalék akkor is, ha az adós közvetlenül a végrehajtást kérőnek fizet.)

cappy21 # 2016.05.20. 08:40

2010 végén átadták végrehajtónak,amiről 2013 05 03-án értesültem. Felvettem a faktoringgal a kapcsolatot. Elmondtam, hogy ki lett fizetve. Akkor szüneteltették. Idén áprilisba jött egy újabb levél valami befizetésről. Majd 2 nap múlva a végrehajtó levele. A héten szerdán voltam a végrehajtónál. Ő nem foglalkozik vele. Mivel nincs semmi a nevemen, mert a férjemé minden,így nem tudnak elvenni semmit.és nem emiatt az övé minden. Azt is mondta a végrehajtó hogy ha én megegyezek mégis velük,és fizetek, neki is kell fizetnem.100ft után 8ft-ot. A hölgy a faktoringnál azt mondta ilyen nincs.
Amikor én felvettem ezt a hitelt, rá nemsokára elküldtek jó néhány embert sikkasztás miatt az otptől, még az igazgatót is leváltották.
Mikor bementem kikérni a kifizetésről a papírt kiröhögtek.2005 09 02.-án került hozzájuk a számla. Akkor kinek lett kifizetve a hitele?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.20. 07:44

Már végrehajtónál is voltam.

Ott minek?