Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


drbjozsef # 2019.08.30. 04:59

Mondjuk a fórum kétszeri elolvasásánál sok jobb tanács nem adható, az igaz.

Bence78 # 2019.08.29. 21:58

gaba1966

A licithez miért kéne 2 db gép? Milyen előnyhöz jutsz vele a licitáláskor? Semmilyenhez.

Dupla licit? Annak mi értelme van hogy 2x licitálsz egymás után? Lehet, hogy az első licit után már megállna az árverés, erre saját magadra rálicitálsz és egy licitlépcsővel magasabb áron hozod el az ingatlant. Felesleges.

Idő előtti kilakoltatási kérelem? Pont most hozott a kúria egy döntést, miszerint az idő előtti kérelem semmis.

gaba1966 # 2019.08.29. 17:14

drbjozsef
Szia!
Az én tanácsaim nem axiómák,de valamit tudok az árverési vételről mert fél áron és épségben jutottam a házhoz.
A tanácsaim:

  • licithez 2 gép kell
  • dupla licit
  • idő előtti kilakoltatási kérelem
  • nem beszélni
  • elolvasni a fórumot kétszer végig

Ilyen vagy hasonló tanácsokra van szüksége az árverési vevőknek szerintem.

gerbera317 # 2019.08.29. 10:37

Jah, ha még tulajdonjogod sincs, akkor az azért van, mert a végrehajtó nem jogerősítette az árverést. És azért nem jogerősítette, mert kifogás van folyamatban.
A kályhától, mindig onnan kell elindulni, a kályhától!

Wagner úr # 2019.08.29. 10:19

T. Gerbera!
Az első pontot valószínűsítem, mivel emailre nem válaszolnak, telefon nem kapcsolható.
Mivel a vh kifogásról értesültem(emailben) és valszeg az ember fellebbezett az esetleges elutasítás miatt, így korai volt az átadás-átvétel.
A levél meg azután érkezett, hogy írtam emailt, hogy mi a helyzet a vh kifogásal és a tulajjoggal.
Remélem ez a malőr a kiköltözési felszólítással nem ad újabb puskaport az adósnak.

gerbera317 # 2019.08.29. 09:20

És ezt elfogadod? A feltételek hiánya csak a következők lehetnek:
1) Az adósnak még nem keletkezett kiköltözési kötelezettsége. Magyarán: az árverés még nem jogerős, és a végrehajtó jogellenesen kezdett el a kiürítést iránt intézkedni.
2) A kiürítés iránti kérelmet a végrehajtó nem küldte meg a jegyzőnek (ez jogsértő), vagy azóta nem telt el 60 nap (tehát benézte az időpontot).
3) Moratórium. Most éppen nincs, és ha volna is, olyankor a kilakoltatás egyébként sem "elmarad", hanem elhalasztásra kerül.
4) A végrehajtást felfüggesztette a bíróság.

Wagner úr # 2019.08.29. 08:33

Közben kaptam egy levelet egy nappal az átadás előtt, hogy "az átadási eljárás elmarad, mert annak jogi feltételei nem állnak fenn."

Wagner úr # 2019.08.29. 08:03

Én beszéltem vele, próbáltam jófej lenni (a körülményekhez képest), semmilyen megegyezésre nem volt hajlandó.
Valaki meg megkapja az első levelet, hogy költözzön és már nincs sehol.

drbjozsef # 2019.08.28. 19:53

Kivágott nálad egy fát? Nem is beszéltél vele, mégis beengedted magadhoz? Fura.

Jó, viccen kívül : akkor ne beszéljen vele. Meg se próbálja, hiszen volt egy (1, e.g.y.) olyan adós, aki kivágott egy fát a telkén, de ha beszéltél volna vele, nyilván ledózerolja az épületet is. Ez is egyfajta tapasztalat.

Én megpróbálnám. Okosan, nem felhergelve. De ez magánügy, mindenki csinálja ahogy jónak látja.

gaba1966 # 2019.08.28. 19:45

Drb...
Az én tanácsom egy árverési vétel tapasztalatán alapul. A tiéd? Az adós nálam egy fát kivágott, de épségben maradt a ház sőt még az ingóságának a nagy része is az enyém lett. Tehát továbbra is állítom, nem szabad beszélni az adóssal.

gerbera317 # 2019.08.27. 13:24

Igen. Ma egész nap reménytelen.

Rumfo # 2019.08.27. 09:48

Lehetséges, hogy nem érhető el az mbvk.hu?

drbjozsef # 2019.08.27. 05:42

gaba,

Szerinted, ha a lakó az a fajta, aki szétveri a lakást, az ha a kérdező nem megy oda, és nem beszél vele, de elárverezik a lakást, akkor nem fogja szétverni a lakást? Ugye hogy ugye.

Egyébként, odamehet valami más szöveggel is. Ha valamin múlik a birtokbaadás, az a lakó hajlandósága és kötözködési hajlama lesz. Érdemes megismerni valahogy, felmérni, mire számíthatsz.

Nyilván nem úgy, hogy rátöröm az ajtót, hogy "figyejjé kisköcsi én fogom megvenni alólad a kérót, húzzá má most ki bazze".

gaba1966 # 2019.08.26. 21:29

sakk-áll
Ha májusban veszed akkor beleszaladsz a moratóriumba akkor egy év. Szerintem márciusban érdemes venni akkor őszre belül vagy. Az adóssal nem kell beszélni mert felhergeled és szétveri a házat.

drbjozsef # 2019.08.26. 15:52

sakk-áll,

Biztosan van statisztika, de mit érne neked az, hogy pont egy olyanba futsz, ami évekig tart - vagy pont egy hónap alatt lezavaródik.

Ha ilyesmi miatt izgulsz, vagy hagyd az egészet, vagy egy jó tanács van csak szerintem : elmész az ingatlanhoz, és megkeresed az adóst, beszélsz vele, és kiderül, hogy alig várja már hogy megszabaduljon tőle, és boldogan adja birtokba, vagy befeszül, hogy ő majd mindent megfellebbez meg kifogásol, hetedíziglen. Vagy valahol a kettő között. Kockázat így is lesz, hátha becsap, nem tudhatod, de ha korrektül elbeszélgetsz vele, hátha lesz valami használható támpontod.

sakk-áll # 2019.08.26. 15:14

Tiszteletem,

Nekem nem konkrét jogi kérdésem van, hanem az, hogy végül is mit gondoljak az egészről lehetséges árverési vevőként? Mennyi annak a reális esélye, hogy ha megnyerek egy licitet (csak 1/1 tulajdon, beköltözhetőről beszélek) belátható időn belül (mondjuk bő félév) fizikailag birtokon belül kerülök? Tegyük fel, hogy ügyes-okos vagyok, elolvasom a VHT-t, nem tolom el sehol (vagy fogadok a témában tapasztalt ügyvédet), van gyomrom ügyesen kirakni az adóst, stb.
Mondjuk 100-ból kb hány eset az amikor "simán" lezajlik a történet? Érdemes evvel foglalkozni egyáltalán, vagy hiába csinálok én mindent jól, az adós majd úgyis fog találni valami ügyes jogi kiskaput, amivel évekig húzhatja a kiköltözést?
Igen, olvastam ezt a fórumot (is) elég hosszan visszafelé, de nem tudok magamnak válaszolni erre a kérdésre.
Mert elvileg érvényt lehetne szerezni a jelzálogjognak, legfeljebb cirkusz árán, de a gyakorlatban meg mondjuk lekérdezett tulajdonlapon három érverést is látok különböző években, és nem ismételtként van az aktuális sem meghirdetve. Fogalmam nincs mire lehet egyáltalán számítani.
Egyébként a végrehajtási ügyszámban az évszám az minek az évszáma?

Köszönöm, ha valakinek van türelme érdemben tanácsot/tapasztalatot adni, megosztani...

Grave7 # 2019.08.23. 16:05

@Wince: Ha a tulajdonjog bejegyzése és a vételár felosztása, kiutalása is megtörtént, akkor az az árverés már jogerőre emelkedett (99,99% a valószínűsége) és a végrehajtó neked is megküldte a biztonsági papírra nyomott árverési jegyzőkönyv egy példányát.

Menj be ügyfélfogadási időben a végrehajtóhoz (figyelem: 2019.08.12-től változott ennek időpontja, nézd meg az mbvk.hu weboldalon lévő névjegyzékben) és kérdezd meg személyesen, hogy mi a helyzet.

Megjegyzem, az ingatlan birtokbaadását nem a "motiváció" befolyásolja, hanem a jogszabályok.
Olvasd el amit gerbera317 írt 2019.08.11. 13:10-kor, meg ebben a témában olvass vissza.

Wince # 2019.08.23. 10:40

Tisztelt szakértők!
2018 májusában árverésen vettem sikeresen egy ingatlant, vételárat kifizettem, áradást kérelmeztem, jegyzőkönyvet aláírtam.
A árverés jogerőre emelkedése az adós különböző kifogásai nyomán a mai napig nem történt meg (az egyik éppen másodfokon van), viszont a végrehajtó 2019 januárjában kifizette az összeget a végrehajtást kérő részére (novemberben bejegyezték a tulajdonjogomat). Hogy történhetett ez meg? Helyesen járt el a vh? Se jogerőre emelkedés, se birtokbaadás...a problémám hogy így már nincs motivációja a vh-nak az ügy mielőbbi lezárására. köszönöm a segítséget.

pgergo10 # 2019.08.16. 07:17

Köszönöm a válaszát

gerbera317 # 2019.08.16. 06:41

Nem foglalkozik vele.

pgergo10 # 2019.08.15. 22:05

Tisztelt szakértők!

Végrehajtó általi birtokba adás során egy közös osztatlanban a végrehajtó rögzíti a kialakult használati megosztást is , vagy azzal neki nem kell foglalkozni?

tmsnmeth80 # 2019.08.14. 17:52

Tisztelt Szakértők!

Megnyertem egy MBVK-s ingatlanárverést. A vételárat még nem fizettem ki. Alátudom írni így is az árverési jegyzőkönyvet vagy ebből probléma lesz?

theksv # 2019.08.13. 08:02

Köszönöm a gyors választ!

Grave7 # 2019.08.13. 07:53

Az elsőfokú döntéssel szemben fellebbezhet, ekkor a másodfokú bíróság (itt: törvényszék) fog dönteni. Ez a döntés jogerős, felülvizsgálatnak nincs helye (valamint polgári eljárásban nincs harmadfok).

theksv # 2019.08.13. 07:00

Segítséget szeretnék kérni!

Vásároltam egy ingatlant az adós kifogással élt a végrehajtás iránt, egy olyan kérdésem lenne, a bírósági döntés után az adós másod illetve harmad fokon is fellebezhet?