Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


gerbera317 # 2019.08.11. 11:48

Ha az adós vh-kifogással élt, akkor az árverés még nem jogerős, tehát nem keletkezett az adósnak kiköltözési kötelezettsége sem.
A "kilakoltatási felszólítás" intézményét ebben a kontextusban nem tudom értelmezni. Az micsoda?

Wagner úr # 2019.08.11. 11:40

A kilakoltatást kértem. Jegyzőkönyv+30 nap után.
Utána tájékoztatott, hogy a jegyzőnek elküldte a kérelmet+arról is, hogy adós vh kifogást terjesztett be.
Ezután jött a kilakoltatási felszólítás.
Ennyi az infóm :)

gerbera317 # 2019.08.11. 11:10

Azt írtad, hogy a hó végén lesz a kilakoltatás. Feltételezem, azért írod, mert a végrehajtó kitűzte. Márpedig ilyet csak akkor tűz ki, ha a feltételek fennállnak, tehát 1) a törvényes kiköltözési határidő lejárt (t.i. az árverés jogerős, és azóta eltelt 15 nap), 2) az ezt követő törvényes határidőig kérted a kilakoltatást, 3) a végrehajtó erről tájékoztatta a jegyzőt, és 4) azóta 60 nap eltelt. Ha ezek bármelyike hiányzik, akkor térj vissza a kályhához, és kérdezz onnan, ne pedig a kilakoltatás kapujából!
Fentieken túl, a kiköltöztetésnek nem feltétele, hogy a tulajdonjog is be legyen jegyezve. A Vht. mindenhol "árverési vevő"-ről ír, sehol sem "új tulajdonos"-ról.

Wagner úr # 2019.08.11. 10:33

Gerbera, lekértem a friss tul. lapot az ügyfélkapun, még sehol sem vagyok.
Volt egy vh kifogása, amit valszeg a bíróság elutasított. Ezt esetleg megfellebbezte és ez miatt csúszik a bejegyzés?

gerbera317 # 2019.08.11. 10:22

Be van az már jegyezve, csak te nem tudsz róla. Az ügyvéd pedig nem téged etet, hanem az ügyfelét.

Wagner úr # 2019.08.11. 10:13

Szép napot!
A tulajdonjog bejegyzés mikortól lehetséges a földhivatalban?
A hónap végén kilakoltatják az a adósomat(akit azzal etetett az ügyvédje, hogy strasbourgig viszi az ügyet:))
Jegyzőkönyv aláírás, a vételi ár kiegyenlítése teljes egészében megtörtént még májusban.
Na szóval, szeretném, ha addig a bejegyzés megszületne, hogy ne legyen ebből is hiszti.
Tudnátok ebben segíteni?
Mi ennek a pontos menete?
Előre is köszi.

drbjozsef # 2019.08.11. 09:20

Én tudom, én tudom : pont az, ami viszont ezen kívül semmi más ellen nem jó... :)

gerbera317 # 2019.08.11. 08:41

Hát mit mond a Vht., minek van helye a végrehajtó törvénysértő intézkedése ellen?

tmsnmeth80 # 2019.08.11. 08:33

,,A minap felhozott egy ellenpéldát valaki, hogy a végrehajtó önkényesen megsemmisítette a sikeres árverést, de az törvénysértő.,,

Ilyen esetben ez ellen mit lehet tenni?

gerbera317 # 2019.08.11. 06:52

Bármilyen árverés esetén a licitnapló lezárásáig lehet az árverési hirdetményt visszavonni.
Az adós ezt követően is megfizetheti a tartozását, de a vagyontárgyat már nem tarthatja meg, hanem csak a vételárból részesülhet.
A minap felhozott egy ellenpéldát valaki, hogy a végrehajtó önkényesen megsemmisítette a sikeres árverést, de az törvénysértő.

tmsnmeth80 # 2019.08.10. 22:22

Tisztelt Szakértők!

Lezárult internetes MBVK-s ingatlanárverés esetén az adós meddig fizetheti ki a tartozását, hogy ne legyen elvéve tőle az ingatlan? (Árverési jegyzőkönyv még nem készült)

benö1 # 2019.08.09. 16:36

Tisztelt Szakértők!
Adós végrehajtási kifogását a bíróság okafogyottság miatt érdemi vizsgálat nélkül elutasította,amit adós megfellebbezett.
Kérdésem:
Van-e értelme kérvényezni II.fokú bíróságtól a soron kívüli elbírálást?
Ezt azért kérdezem,mert nem szeretnék öngólt lőni.
Abból indulok ki,hogy a bíróság az a beadványomat észrevételezésre megküldi adósnak,ez a "procedúra" akár 5-6 hétig is elhúzódhat.

drbjozsef # 2019.08.08. 09:42

Valoban hosszabbitja ez a folyamatokat?
Igen. Nem nagyon, jó esetben.

Vagy lehet vegrehajtasi kifogassal elnem?
Nincs értelme. Azt a végrehajtó jogszabályellenes cselekménye miatt lehet, itt erről szó sincs, sőt, pontosan aszerint jár el. (Vht. 46§)

Mire lehet szamitani? Lesz most meg tobbhonapos hagyateki eljaras is, aminek a veget ki kell varni?
Nem kell, pont ez a lényege az ügygondnoknak. Neki kézbesíti az iratokat a végrehajtó az elhunyt helyett.

Mateusz86 # 2019.08.08. 09:15

Egyre erdekesebb helyzet all elo. A korabbi arveresen licitalt ingatlannal az arveresi jegyzokonyvtol szamitva letelt a 30 nap, illetve a 30 naptol szamitva is mar ket het. Eddig a jegyzokonyvet nem kaptam meg, rakerdeztem a vergehajtonal, aki azt mondta, hogy azert nem kaptam meg a jegyzokonyvet, mert az nem emelkedett jogerore, mert az ados elhunyt, es emiatt ugygondnokott kellett kirendelni. Allitasa szerint kb. 30 nappal hosszabbodik a dolog emiatt.

Valoban hosszabbitja ez a folyamatokat? Vagy lehet vegrehajtasi kifogassal elnem? Mire lehet szamitani? Lesz most meg tobbhonapos hagyateki eljaras is, aminek a veget ki kell varni? 2 tulajdonosa van egyebkent a megvasarolt 1/2+1/2-es haznak.

gerbera317 # 2019.08.08. 07:14

Ja, tényleg. Csak te megcserélted a felszólító végzés érdemi részét azzal a résszel, ahol a mulasztás jogkövetkezményét ismertetik. Máskor ilyet ne csinálj.
Egyébként kérheted a következő végrehajtót, hogy te kézbesíthesd a tulajdonjog bejegyzése iránti megkeresést a földhivatalnak.

tmsnmeth80 # 2019.08.07. 20:08

Átvettem.

Az első papír jött ilyen sokára.

A Végrehajtónak nem lehet oda adni a 6 600 Forintot, hogy küldje már el a Földhivatalnak az árverési jegyzőkönyvvel együtt?

Vagy egyéb megoldás, hogy gyorsan menjen a dolog?

Nekem minden perc számít és nem akarok megint a Földhivatali fizetési felszólítóra várni.

gerbera317 # 2019.08.07. 19:52

Hát vedd át az első "papírt", amellyel felszólítanak, hogy fizess.

tmsnmeth80 # 2019.08.07. 19:47

Egyszer egy árverési vételnél úgy jártam, hogy az árverési jegyzőkönyv aláírása után hónapokkal küldte a földhivatal a papírt, hogy ha nem fizetem be a 6 600 forint bejegyzési díjat, akkor nem jegyzik be a tulajdonjogomat. Persze egyből mentem a földhivatalba befizettem és minden rendben volt.

Mostani árverés után nem szeretnék így járni. Mi lenne erre a megoldás, hogy most ne járjak így?

drbjozsef # 2019.08.07. 18:37

Azt tekinti annak a joggyakorlat.

tmsnmeth80 # 2019.08.07. 18:11

Elnézést az értetlenkedésemért.

Az árverés napja az a nap amikor aláírom az árverési jegyzőkönyvet?

gerbera317 # 2019.08.07. 18:02

Vagy.
Igen.

tmsnmeth80 # 2019.08.07. 17:12

Tisztelt Szakértők!

,, Az árverési vevő részére az adós az árverés napjától számított 30 napon belül köteles birtokba adni az ingatlant.,,
Az árverés napja az online árverés utolsó napja vagy az a nap amikor aláírom az árverési jegyzőkönyvet?

Az adós birtokba adhatja-e nekem a lakóingatlant az árverési jegyzőkönyv aláírása előtt?

oligaliga # 2019.08.07. 17:10

Mateusz86

A 15 napon belül nem azt jelenti, hogy a 15. napon, hanem azt, hogy a 15 napon belül bármikor, akár már másnap, vagy az 5. napon vagy a 10. napon. Ez nem jogi, hanem nyelvtani kérdés.

Mateusz86 # 2019.08.07. 16:14

152. § (1) Az árverésről a végrehajtó árverési jegyzőkönyvet készít...
(2) * A végrehajtó felhívja az árverési vevőt, hogy az árverési jegyzőkönyv aláírása céljából a végrehajtó irodájában a felhívás kézhezvételétől számított 15 napon belül jelenjen meg; ha ezt elmulasztja, előlegét elveszti.

Innen gondolom. Nem 14, hanem 15 nap, de semiképpen sem 5, amit írt az emailben.

gerbera317 # 2019.08.07. 15:51

1) Igen.
2) „14 napomnak kellene lennie aláírni a jegyzôkönyvet” - Ezt mire alapozod?