Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


drbjozsef # 2020.03.02. 08:16

kiforditottfiu,

Vht.182/A.§(3)

Egyébként érdemes keresgélned, mert gerbera (párszor) már levezette, mit érdemes csinálni a lakatlan ingatlannal, ha várhatóan az adós nem fog hepciáskodni, mert nem teljesen szabályszerű a dolog. Röviden : birtokbavenni, végrehajtónak bejelenteni, és akkor nincs szükség semmilyen moratóriumra meg kilakoltatásra, csak egy jegyzőkönyv írásra.

gerbera317 # 2020.03.01. 15:13

Arra még nem sikerült gondolod, hogy a saját kérdésednél korábbra visszaolvass ebben a topikban?

kiforditottfiu # 2020.02.29. 22:55

Igen a 30 napos kiköltözési határidő most 24.-én lejárt azaz alig egy hete.
Igen jól érted, kértem, gondolom ezért is volt ez a 30 nap.

Nálam a kilakoktatás egy kényszerített intézkedés az átadás pedig "nem kényszer" hatására történik.

A szomszédok szerint évek óta nem lakja senki az ingatlant az hogy a közművek is lekötve az is erre utalhat.
Illetve az ingatlan és a környezete állapota is erre utal, a levelezési címe is teljesen más.

Amúgy az elmúlt 30 nap nem azt szolgálta hogy kiköltözzön?

Az etikai hozzáállás alatt arra gondoltam hogy ez csak az adóssal szembeni kedvező időhúzás.

Laikus kérdés de miért kell átadni azt ami a tiéd, kijelentetted az okmány irodában azt akit ki kellett, főleg úgy hogy volt 30 nap az ingatlan kiürítésére amire a vh felszólította az adóst.

Jelen állás szerint vélhetően mikor lehet birtokba venni az ingatlant?

"Magát a kényszer kiürítést halasztja, de még kivételek is vannak,"

Ezt nem igazán értem, itt mire gondoltál pontosan?

drbjozsef # 2020.02.29. 21:06

Amúgy : Vht. 182/A.§.

Magát a kényszer kiürítést halasztja, de még kivételek is vannak, amikor nem kell.

drbjozsef # 2020.02.29. 21:04

kiforditottfiu,

Ha jól értelek, a 30 napos kiköltözési határidő eltelt, és ez még 15 napon belül volt. Jól értelek (abból, hogy a "végrehajtó az átadást leghamarabb 05.02-re tudja vállalni"), hogy KÉRTED az ingatlan kiürítését?

A moratórium a kilakoltatásra vonatkozik vagy az ingatlan átadásra is?
Mi a különbség nálad? Nevedre lesz írva, tulajdonjog pipa. Átadni úgy tudja, ha nem laknak már benne.
Átadhatja előbb is, ha az adós kiköltözik, a "moratórium" kifejezetten a kiürítésre vonatkozik.

Helytálló-e a vh moratóriumra való hivatkozás jogilag vagy ez csak inkább etikai hozzáállás?
Hogy micsoda? Érdemes egyszerű, világos kérdéseket feltenni, és kerülni a felesleges ciraklat és kényszerjogászkodó megfogalmazást. Csak konyhanyelven. Mi az az "etikai hozzáállás"?

kiforditottfiu # 2020.02.29. 20:41

gerbera317

Hát ez így nagyon kérek!

Még egy kérdést engedj meg a tények tükrében.

Halasztás iránti kérelem nem volt.
Árverés 01.17.-én lezárult
Árverési jegyzőkönyv aláirva 01.24.-vel
30 nap letelt 02.24.-vel
02.28.-val B400 és a 6600 Ft bent van a Fh-ban
Földhivatali emberünk szerint (ha lehet neki hinni) 03.04-re a névre írás meg fog történni.

A végrehajtó az átadást leghamarabb 05.02-re tudja vállalni a kilakoltatási moratóriumra hivatkozva.
A moratórium a kilakoltatásra vonatkozik vagy az ingatlan átadásra is?
Helytálló-e a vh moratóriumra való hivatkozás jogilag vagy ez csak inkább etikai hozzáállás?

gerbera317 # 2020.02.29. 20:01

1. Kiköltözés iránti halasztást az adós a becsérték-közlés kézhezvételétől számított 15. napig terjeszthet elő. Ennek elmulasztása jogvesztő. Ha kért és kapott halasztást, arról árverési vevőként nem a végrehajtótól értesülsz, hanem eleve látod az árverési hirdetményben, és magadra vess, ha ennek ellenére vételi ajánlatot teszel. Fogalmazzunk úgy, hogy rossz a kérdésed.
2. Főszabály szerint az adós az árveréstől számított 30. napig köteles ingóságaitól kiürítve elhagyni az ingatlant, és biztosítani a végrehajtó számára, hogy azt az árverési vevőnek átadja. Ebben a topikban többszörösen is ki lett tárgyalva, hogyan és hányféleképpen valósulhat ez meg.
3. A nem kívánatos személy kényszerkijelentését a tulajdonos kezdeményezheti. Punktum.
4. Mé', kapott halasztás? Egyébként nem mehetsz be.

kiforditottfiu # 2020.02.29. 19:33

Tisztelt drbjozsef!

Köszönöm a gyors, segítőkész válaszat.

drbjozsef # 2020.02.29. 17:05

kiforditottfiu,

Ezekre a válasz mind kivétel nélkül benne van a Vht.-ban.
Mivel licitáltál, feltételezem, alaposan ismered. Mondhatnám, ezeket tudnod kellene.

Ahogy olvaslak, lehet, már most is elkéstél. Mikor írtad alá az árverési jegyzőkönyvet?

Javasolnám tanulmányozásra :

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

kiforditottfiu # 2020.02.29. 15:31

Tisztelt Szakértők, Kedves Egybegyűltek!

Az alábbi néhány kérdésben kérem a segítségüket.

1,Ingatlan árverezési folyamat elején, a végrehajtási jog bejegyzése után az ingatlanban lakó adós mikortól és meddig kérheti a maximum 6 hónap halasztást a kiköltözésre? (itt inkább az operatív folyamat melyik részén kérheti a halasztást és azt meddig teheti meg? ha nem vesszük figyelembe a moratóriumot) Illetve, engem a kiköltözés halasztás tényéről mennyi időn belül kell hogy értesítsen a vh?

2, Végrehajtótól kapott információk alapján az ingatlant vagy az adóstól magam veszem át vagy a vh maga adja át nekem. Ha egyből az adóstol veszem át és ott nincs vh-i közreműködés ami akkor a két fél között zökkenőmentes zajlik le, mindenféle jegyzőkönyvezés nélkül, röviden gazdát cserél a kulcs. Tehát, akkor az ingatlan birtokbavétel jelen esetben csak egy formális procedúra?

3, Az ingatlan a nevemre került hivatalosan is a földhivatalba bejegyzés megtörtént. Én vagyok az egyedüli 1/1es tulajdonosa tehermentes ingatlannak. Az ingatlanba továbbra is be van jelentkezve az adós, kérhetem e az okmányirodában az oda a jelenlegi állás szerint a korábbi tulajdonos/adós kijelentését ha azt maga nem kezdeményezi?

4, A halasztás ideje alatt be mehetek az ingatlanba ami már a nevemen van de amiben még az adós lakik és végezhetek/tehetek állagmegóvó intézkedéseket ami az ingatlan állapotának további romlását megállítaná?

Elnézést ha konyhanelven fogalmaztam és nem szakmai terminológikkal éltem, bár bízom benne hogy érthető voltam.
Köszönöm előre is!

benö1 # 2020.02.25. 16:05

Köszönöm a választ.

dr_Egyed_Zoltán # 2020.02.23. 17:38

előkészítette az Ákr. 116. § (2) bek. 2020. január 1.-től, 2019. CX. tv., 2019. CXXVII. tv. alapján: Inytv. 56. § már nem fellebbezésről szól majd,hanem jogorvoslatról (döntés felülvizsgálat, közigazgatási per).

Részletek a törvények indokolásából:

A valódi hézagmentes jogvédelem megteremtése érdekében megszűnik az általános szabályok szintjén a járási (kerületi) hivatalok döntéseivel szembeni fellebbezés lehetősége, mivel a szervezetrendszeren belüli fellebbezés nem tekinthető teljes mértékben független és hatékony jogorvoslást biztosító eszköznek. A közigazgatási bírósági eljárások nyilvánossága, átláthatósága megteremti az ügyfelek számára, hogy ügyeikben egy valóban független fórum hozzon döntést, és lehetőség szerint ezzel mielőbb - egy jogorvoslati fórum kiiktatásával - szülessen ügyükben jogerős döntés. Ezen felül, e módosítással a megyei (fővárosi) kormányhivatalok nagyobb erőforrásokat lesznek képesek összpontosítani a közérdek védelmét is szolgáló felügyeleti feladataik ellátásához. Kiemelendő, hogy a releváns módosításhoz tartozó átmeneti rendelkezés értelmében, az új szabályokat a módosítás hatályballépését követően indult, valamint a megismételt eljárásokban kell alkalmazni.

A fővárosi és megyei kormányhivatalok hatékony és gyors működésének alapja, hogy az egyes szakrendszerek közvetlenül elérhetőek legyenek az érintett adatokat felhasználó kormánytisztviselők számára. Ennek megfelelően az ingatlan-nyilvántartáshoz többek között a lakáscélú állami támogatásokkal kapcsolatos feladatokat ellátó szerv, a mezőgazdasági igazgatási szervek, a gyámhatóság, az építésügyi és építésfelügyeleti hatóság, a kulturális örökség védelmével összefüggő feladatokat ellátó szerv, a munkaügyi és munkavédelmi hatóság, az állami foglalkoztatási szerv, a kormányablak közvetlen hozzáférést kapnak. Mindezen közvetlen hozzáférés a hatósági ügyek gyors és elektronikus elintézését biztosítják, kiiktatva az egyes hatóságok több hetet is jelentő egymás közötti megkereséseit. Megszüntetésre kerül továbbá a rendezetlen tulajdoni állású ingatlanokkal kapcsolatos eljárás, ez egy ideiglenes jogintézmény volt, melynek fenntartása már szükségtelen, jogos érdek nem fűződhet hozzá. A kormányhivatali, járási hivatali ügyek tekintetében a fellebbezés általános kizárása miatt szükséges a fellebbezésre vonatkozó rendelkezések hatályon kívül helyezése.

benö1 # 2020.02.23. 17:02

Tényleg nem jó a kérdés.
dr Egyed Zoltán válaszában utalt egy változásra:
"március 1.től mar nem lesz fellebbezés a földhivatalnál"
Ezt a jogszabályt keresem.

gerbera317 # 2020.02.23. 16:21

Phú, de rossz kérés. Miért olyan nehéz elhinni, hogy a földhivatali határozat ellen fellebbezésnek van helye?

benö1 # 2020.02.23. 10:25

Zoltán,
Kérlek küld el a jogszabály számát a földhivatali fellebbezéssel kapcsolatban.

dr_Egyed_Zoltán # 2020.02.22. 18:26

talán érdemes lenne befáradni a földhivatalba egy kitöltött B400 adatlappal (illeték) és 6600,- Ft-al......

Wagner úr # 2020.02.22. 18:24

#benö1
Én már ezt az értesítést 3 hete megkaptam, de a földhivatal még nem keresett.
A tul.lapon már látom a vh kérelmét, de ennyi.

benö1 # 2020.02.22. 09:51

Köszönöm a választ!

dr_Egyed_Zoltán # 2020.02.21. 19:15

A földhivatal a végrehajtó megkeresését teljesíteni fogja, ha rendben van a jkv. Birtokba adást kérni kell a végrehajtótól, feltéve, ha bekoltozhetoen arverezte az ingatlant. A földhivatali bejegyzést megfellebbezheti az adós (március 1.től mar nem lesz fellebbezés a földhivatalnál !) indíthat végrehajtás megszüntetése iránti pert, ahol kérheti a végrehajtas felfüggesztését, de addigra a tulajdonjog és talán a birtok is rendben lesz.

benö1 # 2020.02.21. 19:05

Tisztelt Szakértők!
Az alábbiak alapján kérem a segítségeteket.
Két végrehajtási kifogás másodfokon történt elbírálását követően 13 hónap után ma megkaptam a vh-tól a biztonságpapiros ingatlan-árverési jegyzőkönyvet,és egy másikat, amiben tájékoztat,miszerint az árverés jogerős és intézkedik az illetékes földhivatalnál a tulajdonjogom bejegyzéséről.(telefonon megtudtam,hogy a felosztási terv is "kiment".
Kérdésem:
Adósnak van-e lehetősége,hogy ezek után pl.egy polgári peres eljárásban vagy más eljárásban elérje,hogy a végrehajtás felfüggesztésre kerüljön ill.,hogy a földhivatal megtagadja a tulajdonjogom bejegyzését?

gerbera317 # 2020.02.18. 10:29

telefonon hívogatom én a végrehajtót
Esetleg írásban próbáltad már? :-/
mit kéne tennem?
Lejjebb nem írtam meg?
mikor a szerződést mentem alá írni
Azt éppen nem írtál alá...
alapból nem adták meg a 60 napot a teljes vételár kifizetésére
Ehhez nem kell szardarabnak lenni. Más sem mindig kapja meg.
fogadjak ügyvédet?
Hááát, akár azt is.

akhilleusz48 # 2020.02.18. 09:49

köszi a választ!
telefonon hívogatom én a végrehajtót.mert a türelmem nekem is véges!nem kaptunk semmit..ez a válasz
miért?mit kéne tennem?személyesen bemenni?mikor a szerződést mentem alá írni már akkor is úgy beszéltek velem mint egy szardarabbal.alapból nem adták meg a 60 napot a teljes vételár kifizetésére.a végrehajtó embere nagy bőszen mondta a magáét,hogy piacon kell vásárolni ha nem tetszik valami.(meg ilyen "kis" összegre nem adjak meg a 60 napot)mit tehettem volna?.elküldtem a pénzt.(26 millio)...írjak nekik ott a helyszinen valami kérvényt?fogadjak ügyvédet?..

gerbera317 # 2020.02.18. 08:01

Egy alaptalan végrehajtási kifogáson nem szabad ennyit ülni. Ha mégis, te is tehetnél ellene. Ha nem teszel, te bajod. Van például egy ilyen szabály: Vüsz. 47. § (2) Ha a kifizetés akadálya az, hogy a végrehajtási ügyben előterjesztett jogorvoslati kérelmet nem bírálták el jogerősen, a végrehajtó a pénzösszeg kezelésének tényét 6 hónap elteltével jelzi a végrehajtást foganatosító bíróságnak. Ha ezt követően nem történik döntés a jogorvoslati kérelemről, a végrehajtó 30 naponként újra jelzi a bíróságnak az összeg kezelésének tényét. Tehát a végrehajtó 6 hónap elteltével, 30 naponként cseszegetheti a bíróságot, hogy mi lesz már. Ha nem teszi, te cseszegethetnéd a végrehajtót, hogy tegye meg. Nem cseszegeted - így jártál.

akhilleusz48 # 2020.02.17. 17:52

2019 március végén árverésen vettem egy ingatlant aminek a teljes vételárát áprilisban át is utaltam a végrehajtónak.a tulajdonos mondta,hogy kifogással fog élni.a pénzt a végrehajtó nem küldte vissza.ott csücsül a számláján!és mivel az árverési vevőt semmibe veszik(nem értesítik semmiről,lekezelóen bánnak veled,nem adnak pontos részletes tájékoztatást).meg kell várni míg lezajlik ez a bírósági hercehurca..na én lassan egy éve várok,de a bíróság még a kifogást se utasította el.és még hol van a másodfok?...ez a 2.ingatlan amit így vettem(elsőnél tudatlanság miatt kicsúsztak a 15 napból és közösen megbeszélt időpontban kiköltöztek-fél év volt).és ha ennek vége lesz egyszer én biztos nem veszek többet így ingatant.

benö1 # 2020.02.17. 14:50

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérek.
Ingatlanárverésben jártas,profi ügyvédet keresek, elsősorban Budapesten.
Köszönöm.