végrehajtás kérdések


emerico2004 # 2018.03.27. 08:16

Azt pontosan tudtam hogy megteheti a ltp törvény és vht is megengedi neki, a kérdés arra irányult mi a megoldás.

Köszönöm Grave7 -nek a javaslatot, bevállt.

Másik érdekes eset:

Vh kérőként a végrehajtó megszünt , "elfelejtette" 2 sikertelen ingatlan árverés után kiirni átvételi eljárásba,kérhető mondjuk 1-2 év után attól a végrehajtótól aki megkapta az ügyeit a átvételi kiirását ? Vh költséget újra meg kell fizetni ? Módja ?

Köszönöm

drbjozsef # 2018.03.27. 07:59

Nagyon helyes. A kérdésed az volt, megteheti-e, arra kaptál választ, hogy igen. Végrehajtónak sem a szívatás az élete, elég neki, ha a kapott feladatot el tudja végezni, és ha ezt lehet más módon is, akkor miért ne tenné meg.

emerico2004 # 2018.03.27. 07:56

Üdvözlet

Pár napja kértem tanácsot, lakástakarék inkasszálása ügyben ,jóindulatu válaszokat kaptam ... fizettél volna időben.. :D
Jelentem bementem a végrehajtóhoz emberi szóval elmondtam a gondom adott egy jegyzőkönyvet amivel besáltáltam az Otp -be, visszaraktam az ltp-re a pénzt és helyreállították a szerződést, még vh kifogást sem kellett beadni. Ez nem az első és nem az utolsó eset ha normálisan fordulunk az iroda felé akkor ők is azok.

Köszönöm

wers # 2018.03.25. 12:21

Kovács_Béla_Sándor
2018.03.25. 12:19
Nagyanyámnak volt egy gyakran alkalmazott gesztusa. Amikor megunta a nyafogásomat valamiért, elém tartotta a tenyerét azzal, hogy "húzz belőle egy szőrszálat".

Na, lenne mit tanulnom a nagymamádtől. Te tényleg tudtál nyafizni? Vagy még most is? Nehezen tudlak vele azonosítani. :))
Nálam ez csak annyi, hogy aki ide belép, elhagyja a hisztit, nyafit stb. Működik.

Lenitekből levonva szerinted nekem is kellene egy ügyvéd? (csakis te, válogatós vagyok)

Buksi07 # 2018.03.25. 10:44

facsiga77
Köszönöm. A Vht. már átolvastam és még fogom is egy párszor. Én kivárom ha más nem az ingatlanból pénzt látok.

facsiga77 # 2018.03.25. 10:28

Buksi:

Ez nem egy gyors műfaj.

Vállalkozóék nagyon könnyen elbújnak, de ez sok energiát igényel és költséges.

Előbb utóbb lesz valami, ha más nem akkor az ingatlan árverés.

Én arra figyelnék, hogy a végrehajtó tegye a lépéseket, előbb utóbb valahol valami becsorog és meg fog jönni az a pénz.

Vht-t érdemes átfutni.

Türelem, nyugalom, higgadtság.
Nem érdemes felidegesíteni sem a végrehajtói iroda munkatársait, mert tőlük várja az eredményt.
Értik ők, hogy szeretne eredményt, túlzásokba nem érdemes esni.

Hivatalból nagyon sok mindent tesznek, amiről fogalma sincs. Nincsenek kiemelt ügyek, de minden lépésnek több hónap a kifutása, ha egy lépés nem működik akkor jön a következő.

Az időhúzás ellen nem tud mit tenni, kár ezen görcsölni. A pénz meg be fog jönni, hiszen a sor végén ott az ingatlan.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.25. 10:19

Nagyanyámnak volt egy gyakran alkalmazott gesztusa. Amikor megunta a nyafogásomat valamiért, elém tartotta a tenyerét azzal, hogy "húzz belőle egy szőrszálat".

Buksi07 # 2018.03.25. 10:16

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!
Hogy megkapjam a pénzem és ne tudják húzni az időt. Pontosan tudjam mit mikor kell tennem.

Buksi07 # 2018.03.25. 10:15

Kedves facsiga77!
Ha nem lenne miből behajtani akkor oké. De fodrász vállalkozás városközpontban és egy épületgépészeti vállalkozás van a bt-ben. Nettó bevétel 100 millió. Nem az a baj hogy nem tudja kifizetni a tartozást hanem nem akarja és húzza az időt. Megfogadom a tanácsát és elmegyek a helyszíni foglalásra.
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.25. 10:10

Arra írtam, hogy mi sikerülhet ügyvéd nélkül.

facsiga77 # 2018.03.25. 10:09

Buksi:

Mi szeretnél tudni? :)

Értékbecsléshez bekérte a végrehajtó az értéktanúsítványt.
Ezzel neked nincs dolgod, csak várni.

Rendbírságot meg miért nem írod meg ahogy kérte?
Mondjuk nem segít sokat rajtad, de hátha :)

Mennek ezek ügyvéd nélkül is.

Amit nagyon javaslok, hogy a helyszíni foglalásra menj a végrehajtóval.
írd meg hogy menni akarsz és hogy előre értesítsenek az időpontról.

Mondjuk amilyen tájékozatlan vagy biztos nagyon fog szeretni a végrehajtó hogy ott lábatlankodsz :D

Buksi07 # 2018.03.25. 10:04

Ha a rendbírság vagy mi a szöszre gondol. Igen szó szerint (hanganyagon van) azt kérte a végrehajtó, hogy írjak pár sort e-mail-ben a bírság kiszabását kérve. A társasági szerződést Vht.132/A alapján mondtam fel.Szó szerint így van a levélben "egyúttal a Vht. 110-113§-a alapján az adósnak a társasággal szembeni tagsági jogviszony megszünése miatt fennálló követelését lefoglalom." Én csak azt nem értem miért kellett 2 és fél hónapot várni erre.

Vadsuhanc # 2018.03.25. 09:52

Szerintem az első négy mondat után leírtakra írta KBS, hogy " mi " ?

Buksi07 # 2018.03.25. 09:49

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!
A folyamatot pontosan átlátni mit kérhetek, mit tehetek.Most azt érzem a végrehajtó az adóst védi. Forduljak a kamarához?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.25. 09:36

Mi?

Buksi07 # 2018.03.25. 09:26

Tisztelt Fórumozók!
Adott egy jogerős végrehajtás. A végrehajtónak minden költséget amit kért megfizettem. Az adósnak zárolta a számláját, bejegyezte az ingatlanra a végrehajtási jogot. Felszólította a munkáltatóját (ami egy bt. ő ebben a bt-ben kültag) hogy a munkabéréből eszközölje a letiltást. A levelet az adós kültag vette át de a beltag elől eltitkolta. Folyamatosan hívogatom a végrehajtót hogy csináljon valamit. 10. telefonra elmondta hogy nekem kell kérni a rendbírság kiszabását hogy nem nyilatkozott a munkabérről 30 napja. Januárban kértem írásban a társasági szerződés felmondását ezt március 19-én már jegyzőkönyvezték is és talán elküldték a bt-nek. Mire figyeljek mert úgy látom ha nem vagyok tisztában a lehetőségeimmel nem jutok előre. Elvileg menne ki hozzá és kiküldték az önkormányzatnak az értékbizonylatot. Ügyvéd nélkül is sikerülhet?

kaktuszpeti # 2018.03.24. 19:25

Köszönöm facsiga77!

facsiga77 # 2018.03.24. 17:44

"Nem akarlak nagyon elszomorítani, de szerintem kezdhetsz barátkozni a gondolattal, hogy tulajdonképpen nem örököltél, a szüleid lényegében a testvérednek ajándékozták az ingatlant."

Technikailag igen, de azért annyi vigasz marad, hogy a rajta behajtott összeget követelheti a tesón.

Azaz ha minden lezajlott és mondjuk a tesó kezét dörzsölgetve az ingatlanjában marad, akkor kaktuszpeti követelheti az ingatlanából behajtott összeget.

Ez meg az "ingyen lakás" évekig azért nem a semmi kategória.

Persze a hitt alapálláshoz képest savanyúbb, sárgább.

facsiga77 # 2018.03.24. 17:34

Kaktuszpeti:

Ha csak most indul ellened a végrehajtás akkor még relatíve jó helyzetben vagy a többi devizahitelesekhez képest.

Ezt a pert hagyd, mert KBS által írtak szerint az ellened folyó végrehajtást eleve nem fogják függeszteni.

Kérdés az, hogy az eredeti adósokon be tudja-e hajtani a végrehajtó a követelést.
Ha be tudja akkor neked csak időt kell húzni, hogy befejeződjön ellenük a végrehajtás (akár az ő ingatlanuk árverésével).
Ha nem tudja akkor is van időhúzásnak értelme, de csak annyiban hogy addig meg tudd oldani hogy kifizesd a tartozást vagy új helyre költözz.

Minden levelet át kell venni ami jön (ha tudod mindig az utolsó napon a postán akkor úgy), ne menjen vissza egy levél sem!

Fontos pontok az ellened folyó végrehajtásban:
1., Becsérték közlése.
Erre 15 napon belül kell az ott leírtak szerint tenni egy végrehajtási kifogást, ami egyszer 15eFt illeték és 40-120eFt körüli szakértői díj lesz.
Ezzel lehet 2-3 évet nyerni ha ezt időben megléped, mert fellebbezések sorával ennyi idő alatt szenvedi ki magából a becsértéket az igazságszolgáltatás.

2., Árverés kitűzése.
Na ezt kell megelőzni hogy ezt megkapd.
Ugyanis ezzel már kikerül a házad a placcra.
Érdemes kifogást tenni, a hirdetmény ellen mert amíg kimondják hogy szabályos addig is tellik az idő.

Van esélyed rá, hogy nem fog licitálni senki, és akkor új árverés van ha azon sincs senki akkor pedig jön a folyamatos árverési hirdetmény, ami beérkező licitre aktiválja a licitet.

3., Sikeres árverés értesítő.
Ezt érdemes megkifogásolni szintén 15 pénz, mert addig is nem jogerős az árverés.
Ugyanúgy mint a becsértéknél lehet fellebbezni is (nem annyit, a szakértői díjjegyzék fellebbezés kimarad pedig az is 6-8 hónap).

Meg még vannak a kiköltözésre való felszólítások és tsai.

Egy dolgot mindenképpen megnyersz ez alatt az idő alatt, azt hogy ingyen laksz. Nincs bérleti díj, stb.
Ez nem kevés ám, mert ha kiszámolod mondjuk 4-5 évre a bérleti díjadat, akkor ez jelentős tétel.

Nagyon sok devizás ücsörög még a lakásában aki már évek óta végrehajtás alatt van. Egy-egy ingatlan piacra dobása egyébként is sok idő ha nem áll ellent az adós akkor is.
Én amit láttam, hogy 2011-2013 között indult több bankos, több ingatlanos manus ellen 2015-2016-2017 években mentek el az ingatlanjai pesten.
Ez az ember nem lépte meg a fentieket, pedig még most is az ingatlanjaiban ülne 2020-ig.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.24. 17:09

Nem akarlak nagyon elszomorítani, de szerintem kezdhetsz barátkozni a gondolattal, hogy tulajdonképpen nem örököltél, a szüleid lényegében a testvérednek ajándékozták az ingatlant.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.24. 17:06

Minden egyes adóssal szembeni végrehajtás külön eljárás. Így aztán a dologi kötelezettekkel szemben akkor is folytatódhat a végrehajtás, ha az egyenes adósokkal szemben felfüggesztették.

kaktuszpeti # 2018.03.24. 16:07

Annyi viszont benne van a beadott keresetben, hogy “ a felperes kéri továbbá a T. Bíróságot, hogy a keresettel támadott szerződést a határozat hozatalig terjedő időre nyilvánítsa hatályossá”
Ez akkor azt jelentheti, hogy nincs helye a végrehajtásnak?

kaktuszpeti # 2018.03.24. 15:25

Nekem elég sokat ér az örökségem, mert nincs lehetőségem másik lakásba, házba költözni. Már akkor sem 6 milliót értek itt, ezek a házak, mikor csak ennyire értékelte az AXA. Csak nem értem miért az enyémet viszik előszőr, miért nem azt, amit a hitelből vettek?

SaireyVMK # 2018.03.24. 14:48

És milyen okból kifolyólag? Időhúzás? Szünetelés alatt nincs elévülés se. A bírósági eljárás megkezdésével meg alapból fel kell függesztenie az eljárást,ha minden igaz.

A bíróságon meg azt célszerű vizsgálni,hogy a tartozás összege megfelel-e. Mert amúgy minden másra (kézbesítési vélelem megdöntése stb) nem sok esély van az alapján amit írsz. Úgyhogy legfeljebb azt tudjátok csak vizsgálni,hogy történt-e egyoldalú túlzott kamatemelés meg hasonlók és hogy jogos-e a követelés(felteszem nyilván jogos lesz, csak legfeljebb kiderül,hogy hoppá itt ott ekkor akkor kicsit magasabb értékkel számoltak és mondjuk a 14millióból kiderül,hogy csak 13millió forint a tartozás.(csak a példa kedvéért) És AZT KELL MAJD KIFIZETNETEK. Az időhúzásnál pedig(amíg a bíróságon teng.leng az ügy) ugyanúgy pörög a késedelmi kamat.

Tehát: megfontolni

  • mennyit ér nektek az örökség.
  • mennyit követel tőletek a végrehajtó.

Ez alapján számolni azzal,hogy megéri-e időt, energiát és még több pénzt kidobni ügyvédekre ,bíróságra meg hasonlók.
Ha például 14milliót követelnek,de a ti örökrészes házatok csupán 3milliót (és nincs is rá sokkal jobb esély,hogy azon felüli áron el lehessen adni-mondjuk duplájáért-) és nem volt egyéb örökségetek(vagy ha volt akkor sem fedezi a tartozást) akkor amondó vagyok,hogy hagyni kell veszni.
Arra figyelve ,hogy a végrehajtó még véletlenül se vigyen többet ,mint az örökség! Ha a végrehajtó nem partner az örökség erejéig tartó kifosztásban(mert többet akar),akkor lehet megint bíróságról beszélni,ahol be kell bizonyítani,hogy igenis csak azt az ingatlant meg még mondjuk 3-400ezer forint értékű ingóságot örököltetek és ha azon felül már 100-200ezer forint túlfizetésbe vagytok a végrehajtó felé,akkor megpróbálni azt visszakövetelni, vagy legalább leállítani. Ennyi a történet szerintem.

De hozzáteszem én nem vagyok ügyvéd, úgyhogy nem is vagyok jártas eme témában.

kaktuszpeti # 2018.03.24. 14:22

De, bizony deviza. Nem tudom, a legutolsó beadott keresetben benne volt-e a végrehajtás felfüggesztésének kérelme, mert erről nekem nem közöltek semmit. Mindenesetre, a végrehajtó levele megjött. :(
Csak nem értem akkor ez hogy van! Most végrehajtanak, ha meg megvan a tárgyalás és nyerünk a bank ellen, akkor meg vissza kapom a házam?
Mindenesetre én beadom a felfüggesztés iránti kérelmet.