végrehajtás kérdések


eljenmajusegy # 2018.05.05. 14:20

Ez van a hitelfelveteli papirokban:
...jelen voltak tovabba ugyfelkent:
A testverem neve es adatai...ados/zalogkotelezett
jelen okirathoz csatolt meghatalmazas szerint: az en nevem es adataim..ados/zalogkotelezett
A sogornom adatai....adostars."
Ez szo szerint igy all a kozjegyzo altal hitelesitett kolcsonfelveteli dokumentumban.
A meghatalmazas amit kuldtem , igy szol:
"Alulirott , eljenmajusegy , lakcim( itteni), az otthoni ingatlan adatai-val kapcsolatban ocsemet( adatok), aki fennt nevezett ingatlanban lakik , teljeskoruen meghatalmazom hogy nevemben es helyettem alairjon az ingatlan eladasarol, hitelfelvetellel vagy egyeb intezkedessel kapcsolatban.
Ugyved , itteni kozjegyzo , fordito....stb"

Vadsuhanc # 2018.05.05. 15:05

Akkor adós vagy sajnos....... szerintem. És valóban a teljes vagyonoddal felelsz a tartozásért.

eljenmajusegy # 2018.05.05. 15:14

Ami engem idegesit , hogy az egyik papiron ott all hogy az ados neve:
eljenmajusegy

A vegrehajtast kero az ados barhol fellelheto vagyona tekinteteben keri a vegrehajtast( ez van beixelve termeszetesen)

Egyetemlegesen felelos adostars: az ocsem es sogornom adatai.

WTF?

eljenmajusegy # 2018.05.05. 15:15

Vadsuhanc , gondolod?
Hat remelem hogy tehetek valamit....

Burn Out # 2018.05.05. 15:18

mit nem értesz ezen?

eljenmajusegy # 2018.05.05. 15:28

Burn out , ezt nekem cimezted?
Mit nem ertek , azt , hogy kolcsont akartak felvenni a hazra , vagy eladni , ehhez kellett az en beleegyezesem is , akkor hogy jovok en ebbe mint ados?
Ill. Az az ingatlan nem is erdekel , ha elarverezik , majd mennek ahova akarnak , de a masok hulyesege miatt nehogy mar az en lakasomat arverezzek el! Miert nem ertesitettek amikor ezt az egeszet elkezdtek? Ott a cimem a papirok kozott.

eljenmajusegy # 2018.05.05. 15:30

A kerdes az hogy lehet-e tenni valamit vagy sem?
Amit gerbera mondott , az a Vht41 vajon segithet hogy levegyek a terhet az egyeb ingatlanokrol? Egy lakas es egy zartkert hetvegi hazzal egy megyeszekhelyen.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.05. 15:37

A tanulságot legalább levontad?

Burn Out # 2018.05.05. 15:50

adtál egy meghatalmazást, amit felhasználtak a meghatalmazásnak megfelelően. beszoptad, mint az állat.

ki tehet erről? hát te!

eljenmajusegy # 2018.05.05. 16:00

Elnezest , itt beszel valaki normalis hangnemben?

Burn Out # 2018.05.05. 16:05

hulye tyuk kozjegyzo” mond valamit?

eljenmajusegy # 2018.05.05. 16:05

Kedves KBS , en mar nem egy mai csirke vagyok , tehat engem az ilyen oktato szovegtol meg lehet kimelni.
Azt szeretnem tudni hogy lehet-e valamit tenni , tehat ha pl. en ont hetfon megkeresem esetleg , akkor elhajt a csudaba hogy na , ezt jol beszoptad , vond le a tanulsagot , vagy van valami lehetoseg valamire?
Egyebkent most beszeltem veluk , egyezkedtek a hitelezovel es fizetik megint a reszleteket , ez csak egy par honapi kimaradas volt( remelem igy is van) de azert szeretnem ha az en dolgaimra nem kerulne jelzalog.

eljenmajusegy # 2018.05.05. 16:08

Majd meg csatazok egyet a tyukkal hetfon! Minden oroklest , vasarlast es egyeb dolgainkat o kozjegyzett eddig , en nem is tudom miert irt be engem mint adost a hitelfelveteli szerzodesbe. Pontosan tudta mi a szituacio.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.05. 16:18

Köszönöm a választ.

nonolet # 2018.05.05. 17:07

eljenmajusegy

"teljeskoruen meghatalmazom hogy nevemben es helyettem alairjon hitelfelvetellel ... kapcsolatban."

Nos, a meghatalmazottad átvert.
TE IS adós lettél.

- -

Így jogos a végrehajtás ellened.

Ezért aztán biztos, hogy

1.
Fizetni fogsz!

2.
Aztán majd perled azt aki átvert,
hogy
térítse meg a pénzed, amit helyette fizettél.

- -

Nagyot hibáztál a TELJESKÖRŰ meghatalmazással és megszívattak vele.

A végrehajtás ellen ezért fölösleges is hadakoznod.
Nem nyerhetsz...

Hadakoznod a téged átverővel kell.

nonolet # 2018.05.05. 17:11

eljenmajusegy

"Miert nem ertesitettek amikor ezt az egeszet elkezdtek? Ott a cimem a papirok kozott."

Értesítettek!!!
Csak nem jutott el hozzád.

Na vajon miért nem?!

Keresd az okot és az irat eltüntetőt az átverők környékén...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.05. 17:21

Aztán majd perled azt aki átvert,
hogy
térítse meg a pénzed, amit helyette fizettél.

Csakhogy nem helyette fizet, hanem maga helyett. Ő is adós, nem kezes.

drbjozsef # 2018.05.05. 17:22

eljenmajus1,

egy héttel ezelőtt egy másik nick-kel már előadtad ezt a dolgot, ugyanezeket a válaszokat kaptad egy másik fórumban.

Csinálhatsz még úgy nick-eket, meg topikokat, kérdezheted ugyanazt akárhányszor, a válasz mindig ugyanaz lesz:

Meghatalmazást adtál a testvérednek, aki azt használta. Jogosan vagy adós, és feltehetőleg jogszerű lesz ellened a végrehajtás is. Próbálj meg amit akarsz, de ahol keresnivalód van : az a kedves testvéred és a sógornőd.

drbjozsef # 2018.05.05. 17:24

KBS,

egyetemleges adósok. Jogosan behajthatják rajta, de ha (HA, bár erre se látok sok esélyt, de elméletileg) bizonyítani tudja, hogy nem ő használta fel a hitelt, akkor követelhet vissza a testvérétől azért, nem? Jogtalan gazdagodás?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.05. 18:25

Ajándék. Azt szűk körben, szigorú feltételekkel lehet visszakövetelni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.05. 18:33

(Illetve meg lehetne próbálni bizonyítani, hogy a kölcsön visszafizetése - belső jogviszonyukban - az adóstársakat terhelte. De nem ilyen egyszerű ez, és szerintem nem is kell nekünk a Fórumon megoldanunk eljenmajus1 problémáját. Bízzon meg egy ügyvédet!)

nonolet # 2018.05.05. 20:06

"Csakhogy nem helyette fizet, hanem maga helyett.
Ő is adós, nem kezes."

A jog szemében, igen.

De egymás között tekintheti másként.
Pláne, ha a kölcsönpénzhez semmi köze nem volt.

eljenmajusegy # 2018.05.05. 20:54

Nonolet, " a kolcsonpenzhez semmi koze sem volt"( keseruen kacag)
Persze hogy nem volt! Harom evig laktak a varosi lakasunkban, hogy jobb munkahelyek , iskolak stb vannak, csinaltak egymillios kozuzemi tartozast, majdnem elarvereztek azt a lakast, ha egy kedves Tavhos ugyintezonek nem tunik fel hogy hallo, hat a tulajdonos errol nem is tud, es ertesit bennunket...kolcsonpenz...meg a fustjet sem lattam!

eljenmajusegy # 2018.05.05. 21:08

Drbjozsef, micsoda ostobasag ez? Melyik topicban? Elolvasnam, hatha van ott is valami jo otlet.
Egyebkent ebben az iranyban gondoltam en is elindulni, kerni az ocsemtol egy nyilatkozatot hogy sajat reszre vettek fel a kolcsont( en nem is tudtam hogy mikor , mennyit es egyaltalan hogy akarnak- e felvenni)

nonolet # 2018.05.06. 08:04

Ismered a mondást:
"Utólag okosnak lenni, annyi mint előre hülyének."

Nem szabad felelőtlenül megbízni senkiben.
Ezt épp most veri az élet a fejedbe.

- -

A legolcsóbb megoldás, hogy

1.
Fizetsz, önként.
HA egy összegben fizetsz, akkor előtte alkudj!
Ajánld fel a teljes követelés mondjuk 60%-át egyben.
Ezzel az ügy kifelé lezárul

2.
Aztán rendezd el az ügyet a tesóékkal... belül, egymás között
Elszámolás és szerződés a fizetnivalóikról számodra.
Ha kell tegyél zálogjogot az ingatlanra a javadra.

(te ismered a helyzetet és őket is,
te tudod miként juthatsz a pénzedhez tőlük)