Eos Faktor?


Mullert5 # 2013.09.30. 14:18

Üdv mindenkinek! Azt hittem megszabadulok eos-éktól, de sajnos nem. Kb 1 éve kaptam utoljára levelet tőlük, egy állítólagos UPC tartozás miatt, ami szerintük 2010.09.15.-ei. (szerintem akkor már régen nem volt UPC-m de majd utánanézek)
Tartozásom sincs, mert pár éve amikor zaklatott az eos bementem az upc-hez és kértem egy igazolást hogy semmiféle tartozásom sincs. Ennek ellenére ma jött egy levél, hogy ha nem fizetek ( pár ezer ft) akkor fizetési meghagyásos eljárást kezdeményeznek.
Megvannak a számláim amelyek szerint nem tartozom az upc-nek.
Valóban fognak fizetési maghagyást küldeni? Ha igen akkor az több lesz mint a most követelt összeg?
Foglalkozzak-e velük vagy ne? nincs kedvem bíróságra sem menni, ellentmondani sem a meghagyásnak, nincs ilyesmire időm.
Mennyi az elévülési idő a felszólításoknál, azaz hány évig küldözgethetik a leveleket?
Előre is köszönöm a segítséget.

Mullert5 # 2013.09.30. 14:17

Üdv mindenkinek! Azt hittem megszabadulok eos-éktól, de sajnos nem. Kb 1 éve kaptam utoljára levelet tőlük, egy állítólagos UPC tartozás miatt, ami szerintük 2010.09.15.-ei. (szerintem akkor már régen nem volt UPC-m de majd utánanézek)
Tartozásom sincs, mert pár éve amikor zaklatott az eos bementem az upc-hez és kértem egy igazolást hogy semmiféle tartozásom sincs. Ennek ellenére ma jött egy levél, hogy ha nem fizetek ( pár ezer ft) akkor fizetési meghagyásos eljárást kezdeményeznek.
Megvannak a számláim amelyek szerint nem tartozom az upc-nek.
Valóban fognak fizetési maghagyást küldeni? Ha igen akkor az több lesz mint a most követelt összeg?
Foglalkozzak-e velük vagy ne? nincs kedvem bíróságra sem menni, ellentmondani sem a meghagyásnak, nincs ilyesmire időm.
Mennyi az elévülési idő a felszólításoknál, azaz hány évig küldözgethetik a leveleket?
Előre is köszönöm a segítséget.

eos_üldözött # 2013.09.23. 06:46

Azért tette le gyorsan, mert csak a zaklatás a feladata.
Azt elvégezte, de nem jó ha az ügyfél másfelé tereli a szót, főleg ha igaza van. Tudják ők pontosan, de van aki fizetéssel menekül a zaklatás elől.
Nekem is pont ilyen van. Mire átvették már elévült, az hab a tortán, hogy más tartozást hajtják rajtunk.
Én most azzal szoktam nyitni, hogy tisztázzuk előbb jogszerűen kezelik-e adataimat. És ekkor menekülőre fogják.

Vedd az egészet egy konfliktuskezelő/probléma megoldó ingyenes tréningnek a részükről, mert perelni úgysem fognak, ebben biztos lehetsz. Csiszolhatod az érvrendszered, kipróbálhatsz szokatlan érveket, változtathatod a stílusod - lehetsz joviális, agresssziv, leteheted az első szó után egy egészséges b+-el, stb - mindezt ingyen hozzák házhoz.
Így fogd fel.

bodzi # 2013.09.22. 12:11

Üdv fórumozó hozzáértők!

Valószínűleg vége lehet a nyár végi szabiknak EOSék-nál! Már-már azt hittem,hogy rájöttek hogy nekem van igazam …. Kértem jogtalanul nyilvántartott adataim törlését stb. lehet hogy…??? De nem! Hívott ujra a telefonos szőke női hang hivatalos ügy stb(akkor miért nem keresnek hivatalos formábam?). újra elmagyaráztam 4-5 éves történetem, hogy nem kaptam semmiféle felszólítást csak EOSék-tól stb. szerintem miért is jogtalan a követelésük. Kértem keresse elő válasz levelem mert mindent postai úton írásban is elküldtem.Közölte, hogy nem vagyok elég segítőkész, miattam nem jutunk előre az ügyben! Nekem kell bizonyítani, hogy 5évvel ezelőttről nem maradt semmiféle hátralékom! De nekik akkor is jár a pénz! Mikor meg említettem az elévülésre vonatkozó paragrafust nagyon röviden befejezte a beszélgetésünket és letette….DE MIÉRT? Normális hangnemben beszéltem nem akartam kioktatni nem voltam bunkó csak szerettem volna választ kapni a felvetéseimre…. még én nem vagyok eléggé segítőkész???

aky27 # 2013.09.18. 20:11

A t-mobile panaszlevél válasza : EOS Faktor 200e FT Befizetése.Csupán azért mert Áprilisban leütöttek,8napon túlgyógyuló sérülés ,rendörségi feljelntés,bekértek mindent a panaszlevélre azt mondták válaszoltak de közben semmi sem jött erre ma a postaládából 200e ft nyi eos faktor t-mobile tARTOZÁS. Hova forduljak még ?????
Persze a cseretelefont vitték el mert az enyém szervizben volt . 100e ret akartak kérni a cseretelefonért ami 4-5 éves készülék volt ,bementem reklamáltam utánna 50e ftlett de azóta is pörgött a havai díj és minden de se telefonom se szolgáltatás,ja és mikor kötöttem 60e ft forgalmi előleget fizettem be !!! Kihez kell forduljak ,és persze csak egy sima levél érkezett ,nem ajánlott .....Elnézést a sorozatos hibákért de nagyon ideges vagyok.

eos_üldözött # 2013.09.18. 18:27

Hivatalos ügy
Nekem mindig ezzel kezdik, és nemrég egy ismerősöm azt mondta, hogy hivatalos ügyem csak hivatallal lehet pl személyi ig csere, stb.
Szakmában járatost kérdem, hogy ezzel helyesen jellemzi-e a telefonáló a követelésüket, vagy ez is csak egy szerény eszköz a másik fél megvezetésére?

Sherlock # 2013.09.16. 21:49

Azt sem tudják, hogy mi a jog

Azt senki sem tudja.

negyszog # 2013.09.16. 18:51

pepe28Ha nem valós a követelés

Az a gond, hogy néha jogvégzett emberek se tudnak egyetérteni abban, hogy egy adott követelés jogos vagy nem jogos... (persze tudom, vannak tiszta helyzetek, de az enyémben is van több csavar).

Tehát felhasználói oldalról továbbra sincs megnyugtató válasz arra a felvetésre, hogy miért is kell kamatot, büntetést fizetni, faktor céggel bajlódni, amikor mondjuk felhasználó nem találkozott az eredeti számlával. Ilyen esetekben nem egyszerű eldönteni, hogy mi a valós és nem valós követelés. Faktorék csak azt tudják mantrázni, hogy "adós, fizess!" nem törődnek azzal sem, hogy esetleg az egész alapkövetelés nem jogos, valami félreértés, tévedés következménye...

OFF
Nemrég sajtóhír volt, hogy pl. a parkolócégek nyugodtan garázdálkodhatnak azzal, hogy az autós nem kapja meg az alapbüntetést, hanem csak postán az x napon túli 4-6-10 szeres emelt összeget. Sajnos ilyen jellegű összejátszás bármely faktor és bármely szolgáltató közt fennállhat.
ON

pepe28 # 2013.09.16. 14:35

Az lenne a kérdésem, hogy álláspontotok szerint ez az eljárás nem meríti-e ki a Btk. 367. § szerinti zsarolás tényállását? A jogtalan haszonszerzés célja az általunk csatolt igazolások tükrében egyértelmű. A kényszerítést pedig azzal valósítják meg, hogy a folyamatos zaklatásukat illetve perrel fenyegetőzésüket akkor hajlandóak abbahagyni, ha kifizetjük a követelésüket. Ha a zsarolás nem valósult meg, a zaklatás, mint maradék bűncselekmény lehet alapja egy büntetőeljárásnak?

Ha nem valós a követelés hivatalos levél formájában
ezt jelezd nekik, illetve említsd meg a levélben az ezzel járó következményeket. Szerepeljen az általad aggályos
eljárási folyamatuk.

Ha ezután is zaklatnak akár feljelentést is tehetsz.

eos_üldözött # 2013.09.16. 11:09

Ááááááááááá nem ér semmit.
Közben épp megjött a következő zaklató esemesük.

eos_üldözött # 2013.09.16. 11:03

Végül is nem hívtam fel őket, tényleg elég a magam baja, de volt egy hívásom tőlük.
Meg volt az alkalom, hogy megdicsérjem a hölgyet, mert rájött, hogy azzal a szerződéssel nem lehet minden rendben amelyiken két szerződő név és csak egy aláírás van. Meghatalmazás meg sehol. Igaz kellett hozzá 18 perc mire idáig eljutottunk, de ő volt az első.

Megkérdeztem, ha ki szeretném kérni a felvételt mi az azonosítója? Azt mondta, hogy az óra perc és bemondta a pontos időt.

mgabor86 # 2013.09.13. 09:46

Kedves Kollegák!

Az alábbiakban szeretnék tanácsot kérni:

Az EOS Faktor Zrt. már bő kettő éve zaklatja szüleimet egy vélt tartozás behajtásával. Eleinte még komolyan vettük a fizetési meghagyással és perrel való fenyegetésüket, és minden lehetséges eszközzel megpróbáltuk bizonyítani, hogy az általuk nevesített tartozás nem létezik. Ennek érdekében több levelet írtunk nekik, illetve azokhoz mellékeltük a befizetést igazoló bankszámla kivonatokat. 2-3 levélváltást, illetve több kilátástalan telefonbeszélgetést követőn sajnos rájöttünk, hogy a cég a legkevésbé sem törődik azzal, hogy az általa követelt tartozás nem jogos. Ezek után a soron következő telefonos inzultálás alkalmával tanácsomra édesanyám felszólította a cég ügyintézőjét, hogy amennyiben fenntartják követelésüket, indítsák meg az ilyenkor szokásos jogi eljárást, továbbá semmilyen csatornán ne keressék többet. Az azóta eltelt kb. másfél év során minden egyes héten jött egy új levél, szinte minden nap új sms, illetve minden áldott nap ugyanez a telefonbeszélgetés lezajlott.

Az lenne a kérdésem, hogy álláspontotok szerint ez az eljárás nem meríti-e ki a Btk. 367. § szerinti zsarolás tényállását? A jogtalan haszonszerzés célja az általunk csatolt igazolások tükrében egyértelmű. A kényszerítést pedig azzal valósítják meg, hogy a folyamatos zaklatásukat illetve perrel fenyegetőzésüket akkor hajlandóak abbahagyni, ha kifizetjük a követelésüket. Ha a zsarolás nem valósult meg, a zaklatás, mint maradék bűncselekmény lehet alapja egy büntetőeljárásnak?

Előre is köszönöm a segítséget!

Dr.Attika # 2013.09.11. 10:47

Abban is biztos lehet, hogy az Ön tartozásaként tüntetik fel. Nem kell a fiatal hölgyekre haragudnia. Egyetemisták. Azt sem tudják, hogy mi a jog. Azt sem tudják, hogy amit elmondanak az jogos vagy nem jogos.
500 forintos órabérért dolgoznak. (Pestiesen "arcoskodnak")

Dr.Attika # 2013.09.10. 05:48

Önt fogják zaklatni telefonon. A hölgy bizonyosan lementette az Ön számát. Pár hét múlva Önt hívják "ezerrel" az idegen tartozása miatt.

eos_üldözött # 2013.09.09. 21:38

Címünk fekete lik lehet az EOS faktoréknál mert egy olyan ember számára is ide küldenek leveleket akit nem ismerek.
Egy évig visszaküldtem a leveleiket, majd a postán letiltattam hogy kihozzák, de hiába. Mindkét cég úgy végzi a dolgát, hogy ha az országot elsöpörné egy cunami fel sem tűnne nekik.
Türelmem elfogyott és a múlt heti levelet felbontottam és felhívtam a céget. A kislánynak csak harmadikra esett le, hogy más levelét bontottam fel, pedig ezzel kezdtem, - túl voltunk a neven ügyiratszámon stb - de mondtam, kénytelen voltam mivel az eddigi értesítések nem jártak eredménnyel.
Végül megígérte, hogy nem küldenek több levelet.
Na az ma megjött.
254Ft-al nőtt a tartozás. Ebből 54 Ft a posta költség.
A maradék 200 vajon mi lehet? Mert van még a boríték ára, + a kétoldalas nyomtatás. Erre mennyit számolhatnak fel?
A maradék esetleg a zaklatás telefonon és sms-ben?
Jó lenne tudni, hogy telefonon elérik-e, mert ha igen akkor tisztázzák-e a címét?
Ezt holnap megkérdem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.22. 18:34

Azért az se semmi manapság. :)

Dr.Attika # 2013.08.22. 18:23

Nyertél.Én csak könyvtárba járó vagyok.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.22. 18:20

OFF
Fölöslegesen guglizol, bibliográfiában, repertóriumban én úgyis jobb vagyok, hivatalból. Könyvtáros diplomám is van tudniillik.
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.22. 18:18

És a jogosult rögvest képviselő is? Akkor is ha nem akar az lenni?

Dr.Attika # 2013.08.22. 17:24

Amíg elolvasod -ha elolvasod- az ajánlott szakirodalmat, addig hagy hivatkozzak az alábbiakra:
A meghatalmazottakra vonatkozó szabályok a hatályos Polgári Perrendtartás és a 2008. évi XXX. törvény tükrében
Szerző: Alföldi Ágnes Dóra
Alföldi Ágnes Dóra*: A meghatalmazottakra vonatkozó szabályok a hatályos Polgári Perrendtartás és a 2008. évi XXX. törvény tükrében
................
"4. A meghatalmazás tartalma
A meghatalmazás egy olyan egyoldalú nyilatkozat, amelynek alapján a meghatalmazott jogosulttá válik, hogy a meghatalmazó nevében járjon el."

Dr.Attika # 2013.08.22. 16:03

Ajánlom figyelmedbe Kedves Béla, Hamza Gábor "Az ügyleti képviselet" c. könyvét. Rejtjel Kiadó, 1997.

Dr.Attika # 2013.08.22. 15:54
Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.22. 14:47

No, azért kényszerképviseletet legfeljebb jogszabály hozhat létre. Szóval kell az az elfogadás, bár valóban lehet ráutaló magatartás is.

Dr.Attika # 2013.08.22. 14:13

Derék dolog ez a cégtől, hogy közzé tesz ilyen meghatalmazási forma nyomtatványt. Azt nem értem, hogy saját eljárásában miért nem alkalmazza? Rendszeresen úgy küldözgetnek behajtási leveleket, hogy meghatalmazást nem csatolnak. Van még egy másik szépséghiba is. Meghatalmazás egyoldalú nyilatkozat a meghatalmazó részéről. Ügyvédi meghatalmazást kell egyedül elfogadnia a meghatalmazottnak.

Vh-ügyes # 2013.08.22. 12:52

Tisztelt EOS Faktor Zrt!

Az Önök munkatársai rendszeresen rendszeresen tévesztik meg az ügyfeleiket a hatáskörüket valamint a törvény biztosította behajtási lehetőségeiket tekintve.
Vajon a megtévesztést és a tévedésben tartást egyszerűen letagadják vagy valóban úgy gondolják, hogy ez törvényes?