Eos Faktor?


Janibácsii # 2012.06.11. 10:06

Tisztelettel mindenkinek:

Nem tudom hogy miért küldi az EOS minden hónapba a fenyegető fizetési felszólításokat? Azt se tudom miről van szó,vagy milyen pénz intézetnek tartozok.Annyit kértem tőlük hogy egy szerződés másolatot,az én születési dátumommal,szerződés számmal,az Anyám nevével és milyen pénz intézetnek tartozom,ezt az egyszerű kérésemet nem hajlandók teljesíteni.Ha ezeket nem tudják akkor én milyen jogon fizessek,mivel nem tudom melyik pénz intézetnek tartozok.Ha el küldik ezt az egyszerű szerződés másolatot,és fogom tudni kinek tartozok nem fogok el állni a fizetés alól.Másképp ha nem látok tisztán,és ők nem hajlandók ezt a kis kérésemet teljesíteni,addig ne fenyegetőzzenek a tisztán látás érdekében küldjék már el azt a szerződés másolatot. Vagy ez talán olyan nagy kérés? Tisztelettel: Janibácsi

Milán69 # 2012.05.26. 12:13

Milyen arányban nyernek pert az Eos ellen? Van itt valaki akinek már sikerült?

Tyndall # 2012.05.25. 14:46

Üdv!

Kb.2 éve a Cetelem felmondta a hitelkártya szerződésemet és az EOS vette meg a tartozásomat, ami 475 ezer ft volt.Most a tartozásom az EOS szerint 1 millió 70 ezer ft.Szeretném törleszteni a tartozásomat, nem akarok ez alól kibújni, de nem tudom jogos-e ennyit követelniük.telefonban kértem, hogy küldjék ki postán tételesen , miből is tevődik össze ez az összeg, de azt mondták, nem tehetik, tiltja a szabályzat.Mondtam nekik, kérnék rá részletfizetést, de csak 15 ezerrel tudom fizetni.Az egyik munkatársuk azt mondta, jó, küldi a csekkeket.Erre másnap egy másik hölgy azt mondta 15 ezer kevés, ahhoz, hogy megálljon a tartozás növekedése, részletfizetési megállapodást kell kötnünk, de csak akkor kötnek, ha 47 ezerrel fizetem.Magyarul, ha 15 ezret befizetek, tovább rakják rá a havi kb.35 ezer kamatot, és hiába fizetek, a tartozásom csak növekszik.
Viszont havi 15 ezernél többel nem tudom fizetni.Várjam meg fmh-t?És ők adnak nekem elfogadható részletet?Ki tudja mikor adják át és addig csak nő a tartozás.Mit ajánlotok?

Tyndall # 2012.05.25. 14:44

Üdv!

Kb.2 éve a Cetelem felmondta a hitelkártya szerződésemet és az EOS vette meg a tartozásomat, ami 475 ezer ft volt.Most a tartozásom az EOS szerint 1 millió 70 ezer ft.Szeretném törleszteni a tartozásomat, nem akarok ez alól kibújni, de nem tudom jogos-e ennyit követelniük.telefonban kértem, hogy küldjék ki postán tételesen , miből is tevődik össze ez az összeg, de azt mondták, nem tehetik, tiltja a szabályzat.Mondtam nekik, kérnék rá részletfizetést, de csak 15 ezerrel tudom fizetni.Az egyik munkatársuk azt mondta, jó, küldi a csekkeket.Erre másnap egy másik hölgy azt mondta 15 ezer kevés, ahhoz, hogy megálljon a tartozás növekedése, részletfizetési megállapodást kell kötnünk, de csak akkor kötnek, ha 47 ezerrel fizetem.Magyarul, ha 15 ezret befizetek, tovább rakják rá a havi kb.35 ezer kamatot, és hiába fizetek, a tartozásom csak növekszik.
Viszont havi 15 ezernél többel nem tudom fizetni.Várjam meg fmh-t?És ők adnak nekem elfogadható részletet?Ki tudja mikor adják át és addig csak nő a tartozás.Mit ajánlotok?

Pistike67 # 2012.05.21. 08:12
Nekemirogathatnak--
  • Nincs már meg az e-mail cimem, amire jött az eos--- (f---os) követelése:nem tudom, mire?
Most már lepasszoltam (fél éve) a telefonszámot is egy havernak. Külföldön vagyok, és ennyi ..... Megehetik. Vagy mars dolgozni: kukoricát kapálni--
  • ha mindenáron pénzt akar a görény.
Károsult01 # 2012.05.18. 09:17

ne szomorkodj! a lényeg, hogy te érted! :) és így jó neked. :)
...

off-ot befejeztem
Elnézést kérek érte!

vegrehajtasugyintezo # 2012.05.17. 11:21

valószínű csak a mondani valót nem érted!
szomorú.....

Károsult01 # 2012.05.16. 20:52

Bocsánat az OFF-ért!

Kedves gerbera317!

Szomorú, ha ti így szocializálódtatok az oviban. Nem tehetek róla. Sajnálom!
Ha a "régebbi rendszerek" kifejezésről neked csupán a "komcsi" jutott eszedbe, arról sem tehetek.

Még egyszer bocs, az off-ért!

És köszönet az épkézláb válaszokért! :)

gerbera317 # 2012.05.14. 21:09

Már megbocsáss, de már az óvodában is úgy szocializálódtunk, hogy ha ránk mutattak, hogy "te voltál?", zsigerből az volt a válasz, hogy "nem én voltam". Sőt, a rafkósabbja azt is hozzátette, hogy "a Vanessza volt".

Most, hogy már felnőttünk, ugyanezt fizetési meghagyásnak és ellentmondásnak hívják. Ez így működik, és így van rendjén. Miért kell mindjárt komcsizni, csak azért, mert valami jól ki van találva?

Károsult01 # 2012.05.14. 19:49

Nos, igen. Végül is jogállam van.
Demokrácia, szabadság, egyenlőség... stb.:)
Van benne valami régebbi rendszerekre emlékeztető. Persze, biztos nem mindenkit. :)

vegrehajtasugyintezo # 2012.05.10. 14:00

Közjegyzői fizetési meghagyás - ha jogerőre emelkedik - pont elég a "végrehajtási laphoz" azután meg jön a végrehajtó.....

Károsult01 # 2012.05.08. 07:09

Gabicsek # 2012.04.20. 12:39
"Végrehajtó csak akkor jön, ha azt megelőzte egy jogerős fizetési meghagyás, vagy egy jogerős bírósági ítélet."
Egy közjegyzői fizetési meghagyás után is jöhet végrehajtó??? Ne már! Bírósági idézés jöhet először, és a jogerős ítélet után jöhet csak végrehajtó. Nem?

A creditexpress újra írt. Nem ajánlottan. Mehet ez is "meleg irattárba", ugye?!
Ez utóbbi levelük azért is furcsa, mert az általuk "követelt" összeget - milyen alapon azt továbbra sem tudni, sem azt hogy tényleg van-e megbízásuk - befizettük a biztosítónak, nem nekik. Mindazonáltal továbbra sem érthető, hogy egyáltalán miért bízta meg a ce-t a biztosító, amikor "a vagyonbiztosításoknál az ügyfél bármikor, például a díjfizetés elmaradásával elállhat a biztosítási szerződéstől"

Előre is köszönet a válaszokért!

gerbera317 # 2012.04.23. 20:40

A többi sorban áll. A legelső kap 33 százalékot, a második 17-et, a többi pedig vár. Ha a sorban állók közül ezt valaki sérelmesnek találja, a bírósághoz fordulhat, aki megállapíthatja az arányos kielégítést is. Ld. 64. §.

szva # 2012.04.22. 13:56

Tisztelt Fórumozók!
Több magánszemélynek tartozom és a kölcsönt nem tudtam megadni sajnos. Ha letiltják a fizetésem 50%-át akkor a többi hitelem sorban áll? Hogyan zajlik ez? Tud valaki segíteni?

Gabicsek # 2012.04.20. 10:39

Ezek a cégek nem végrehajtó, hanem behajtócégek. Fenyegetőznek, hogy ne kelljen bírósági eljárás, mert így egyszerűbb.
Végrehajtó csak akkor jön, ha azt megelőzte egy jogerős fizetési meghagyás, vagy egy jogerős bírósági ítélet.

Mariskanéni # 2012.04.20. 09:10

Húgi minket is hívnak rendszeresen,sőt itt voltak valami figurák is!Ha kiadja a fizetési meghagyást ott nem követelhet tőled ekkorra összeget!Azt azért a bíróság nem engedné!Sajnos ezek rendkívűl pofátlan emberek!

Húgi32 # 2012.04.20. 09:08

Köszönöm kedves Mariskanéni!Csak nehéz nem foglalkozni velük ha napi 8x hívnak,küldözgetik a fenyegető üzeneteket.Azért is felhívnak,hogy mikor várható a befizetés,már a hónap végén a következő részletre!Sajnos buta voltam,hogy megpróbáltam egyezkedni velük,de "egy fecske nem csinál nyarat"...Kiderült,hogy 6 millió forintot fogja elérni az összeg a futamidő lejárta után,nem arról van szó,hogy nem akarok fizetni,de ami sok az sok...ha még csak a felét kellene fizetnem havonta,azt is nehezen tudnám,de könnyebben,mint amennyit most kell...Köszönöm még egyszer a kedves hozzászólást,mert amint tapasztaltam sajnos ezen az oldalon is vannak "oktató" emberek!

Mariskanéni # 2012.04.20. 05:32

Üdv!Már leírtam a történetem,de azt kihagytam,hogy a credigen banknál volt a hitelkártyatartozás!Fizettük a megállapodott havi 20ezer ft-ot!Erre egyik napról a másikra jönnek a levelek az EOs-tól!Nem küldött levelet a credigen,hogy eladta a tartozást!Ilyenkor mi van?Szeretném ha válaszolna egy hozzáértő ember arra,hogy mire fel jön ki egy ismeretlen ember aki nem igazolja magát és fényképezi le azt a házat ami nem a mi tulajdonunk?

végrehajtó1 # 2012.04.19. 15:37

Semmit nem kell tenni.Nem jön a "végrehajtó" sem.Még legalább 10 ilyen és hasonló sms-t fogsz kapni.

Karesz42 # 2012.04.19. 13:13

Tisztelt Fórumozók!
A ma napon ezt az sms-t kaptam a Dunacorp ZRT.-től:

"Együttműködése hiányában a '94-es törvény szerinti végrehajtási eljárást meginditottam.Tartozása kifizetéséért a TELJES VAGYONÁVAL,és JÖVEDELMÉVEL felel.
A költségek önt terhelik.24 órán belüli befizetéssel elkerülheti a járulékos költségek terhelését"

Mint már irtam egyszer,44.000ft-os tartozást követelnek rajtam,amiből már egyszer befizettem nekik 5000-et,de mivel nem érzem jogszerűnek a dolgot,ezért többet nem fizettem.Tudni kell azt is,hogy ez egy kb.7-8 éves MATÁV tartozás,ami szerintem gyakorlatilag már elévült,hiszen évekig nem kaptam semmit ez ügyben.
Mivel 5 kiskorú gyermekem van,nem szeretném,hogy letiltsák a bankszámlámat,mert miből adok nekik enni akkor?Végrehajtót akar küldeni a hölgy,azt mondta hamarosan jön a végrehajtó.Nem értem,hogy miért nem küldenek fizetési meghagyást,ha annyira biztosak a dolgukban?
Mit lehet tenni?Telefonon hivogatnak,sms-t küldözgetnek.
Köszönettel:Karesz

Mariskanéni # 2012.04.19. 12:52

Kedves Húgi!Ne foglalkozz velük,nem szabad hogy megijesszenek!Ha bíróságra viszik az ügyet,hogy mondhatod,hogy horribilis összeget követelnek!Ne is állj velük szóba!

Húgi32 # 2012.04.19. 08:17

Sziasztok!Arról szeretnék érdeklődni,hogy az Eos faktor elveheti e a házam,ha jelzálog hitel van rajta?Fizetem a hitelemet,de a faktor irreális összeget követel rajtam és nem tudok ,lehetetlen velük egyezkedni!Az 1 millió 2száz ezer forintra most 6 milliót akarnak leakasztani rólam!Mit tegyek?

Károsult01 # 2012.04.16. 10:30

Sziasztok!

Én a creditexpress kft-től kaptam egy levelet. Nem ajánlottan!

Értesítenek, hogy ha a nem fizetem be 7-napon (5munkanap) belül a tartozást, amellyel állítólag a lakásbiztosítómnak tartozom, akkor közjegyzői fizetési meghagyást küldenek.
A biztosító eddig semmilyen formában nem jelezte, hogy tartozom neki.
Ha egy előre fizetendő biztosítást nem fizetek be, akkor nem él az a biztosítás, én bajom. sőt ha be sem fizetem, akkor megszűnik.
Nem igazolták, hogy a biztosítóm megbízta volna őket.
A biztosító, ha ennyire aggódik, miért nem küldött egyből közjegyzői fizetési felszólítást?
Kérdésem mit tanácsoltok mi a teendő ilyenkor? Röpülhet "meleg irattárba" a levél?
Előre is köszönöm a segítséget!

Ui:
A biztosítót még nem sikerült elérnem ezügyben.
Tudom, van külön creditexpress-es fórum, de az három éve nem igazán látszik működni, nem engedett hozzászólni.

flygabi # 2012.04.15. 16:58

Keves gypali27!

Az 5napos szöveg csak duma. Nekem 2évig küldözgettek hetente egy levelet hogy 5napom van fizessek különben azonnal elindítják a dolgokat.

Ha a szerződésben benne van, hogy felmondás esetén harmadik félnek továbbíthatják az adatokat akkor jogosan adja ki, vagyis az EOS megvásárolta a tartozást innentől fogva EOS fuckTOR-nak tartozol.

Az elévülés, meg onnantól él, hogy mikor kaptál ajánlott levelet. Ha több mint egy év telt el azóta akkor megvan az esély elévülésre.

Üdv.

gypali27 # 2012.04.13. 22:55

Kedves Fórumozók!

Én is kaptam ma egy eos-os levelet.
2010 április óta nincs kapcsolatom a UPC-vel.
Egy akkori hátralékot akarnak követelni 22 ezer ft-ot.
Már az intrum justitia is próbálkozott behajtani, de feladták.
Ezt a fórumot végigolvasva kiderült, hogy már ez elévült.Több mint egy éve nem írt iyen ügyben senki nekem.

Persze az eos 5 nap múlva akarja a pénzt, mert végrehajt.Persze ennek nem dőlök be, mert ez csak duma.

Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg lehet olyan, hogy pl. az upc kiadja több cégnek a behajtást?

Ajánlott levelet én nem kaptam egyik cégtől sem, így úgy fogom fel nem is kaptam semmit.Ha jól tudom, ez így rendben is van nem?