Mi lesz ebből?


zolltomi # 2011.03.28. 19:40

Persze, mert az adásvételt követően biztosítást kötött rá, de nem ment be az okmányirodába átiratni saját nevére. Valahogy ő mégis csak tudhatta, hogy mi van a kocsival, mert nem hinném hogy csak pár napra akart autót venni! Eladta gyorsan neked és mélyen hallgatott a problámáról... Az biztos, hogy még annak a nevén van a kocsi, aki ellen végrehajtási eljárás indult! Ez tuti! A végrehajtók nem igazán szokták elszúrni...

motoroska # 2011.03.29. 04:58

Igen annak a nevén van, de akkor már rég nem az eredeti tulajdonába volt az adás vétel, és még amikor a srácnál volt, sztem akkor se volt rajta záradék, mert 2010 márciusba vette, de 2011 januárba raktak rá záradékot ő meg 2011 márciusba adta el

zolltomi # 2011.03.29. 16:47

Sajnos én már nem tudok mit mondani, csak egyet! Akitől vetted biztos, hogy átvert! Eltitkolt előlled egy nagyon fontos és az adásvételt befolyásoló tényt: az autó végrehajtás alatt áll... Ez nem csalás? Nem vetted volna így meg, ő meg ki tudta ezzel a kis hallgatással csalni belőled a pénz! Én már mindenkit, mindenhol feljelentettem volna...

timi8305 # 2011.06.23. 10:07

Tisztelt Fórumozók!

Elsőre talán butaságnak,és apró gondnak tünik a problémám,de a házamat akarják egy kutyáért!!!!!!2010.februárjában hozzámkerült egy westi kutyus.Ez volt a hirdetés:"Családi okok miatt eladó egy hétéves gyönyörű tenyésszemlés Westi szuka kutya.Ár 35.000ft.Kizárólag szerető gazdit keresek a kutyusnak.Esetleg ingyen elvihető későbbi almából származó kölyökért.(természetesen korrekt szerződéssel)"Ekkor a vétálár 35000ft.-volt.Mivel útbaestünk nekik,a férje a hölgynek debrecenbe tartott így Füzesabonyban megállt pihenni,és én oda utaztam be a kutyusért.A szerződésben a következőképpen néz ki:(eladó-vevő -kutya adataia)...a vevő megveszi az alábbiak szerint.A kutya jelenlegi vételára30000ft.A megállapodás szerint a vevő a vételárat később fizeti meg az eladónak.Vevő vállalja,hogy a kutyát legkésőbb 2011.03.30.-ig befedezteti és az alombol származó egy darab kiskutya teljes vételárát átadja az eladónak(melynek összege nem lehet kevesebb mint 50000ft)ezen összeg átadási határideje 2011.05.30.Amennyiben a fedezés bármilyen okbol meghiusul a vevő legkésőbb 2011.05.30.-ig köteles megfizetni az eladónak 40000ft vételárat.)Tanu nem írta alá a szerződést,a kutyát nem lehetett befedeztetni,egyszer tüzelt,engem lehülyézett a hölgy hogy nem jol csináltuk,a törzskönyvet nem adta át csak a másolatát,ebböl derült ki már otthon hogy a kutya 2002 junius 23.-án született,azazmár a 8.életévét töltötte és nem 7-et.Később közölte telefonon hogy a kutya füle beteg.,és hogy milyen gyakran kijön rajta stb.(tenyésztőknél érdeklődtem nem fajtabetegségröl van szó!!!)Egyépként a 8.-évükben járó kutyák már öregek,nem adhatta cvolna tenyésztésre.Már így utólag borzasztó sokat informálódtam,sajnos későn,most becsapva érzem magam.A hölgy telefonon megfenyegetett,elpereli a házamat meg mindenem,most ügyvédjétöl kaptam fizetési felszólítást.Mit tehetek?Nem vagyok gazdag,sokszor enni nincs mit,3 kisgyerek van és egy kosárnyi felmondott hitel,és közüzemi számla elmaradás,én elvesztettem a munkahelyem csak a férjem dolgozik.Mi szertjük a jószágokat,a kutya velünk alszik:)Kérem segítsen,most mit tehetek?????Előreis köszönöm válaszát!!Sürgős lenne!!