Itrum Justitia


vi555555 # 2015.07.30. 10:32

Köszi, ismerem Andersent. Egyébként nem vagyok jogász. Nyilván ezért is tettem fel itt ezt a kérdést. Mert nem tudtam mi a menete egy ilyen ügynek. De azért köszönöm a választ, most már tudni fogom.

Dr.Attika # 2015.07.30. 09:47

"Előbb volt a közjegyzői fizetéses meghagyás, de már másnap jött a végrehajtó is, és inkasszózta a bankszámlámat."

Ez így nem valósulhatott meg.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.07.30. 09:43

Persze már másnap inkasszózta.... Andersent ismered-e?

vi555555 # 2015.07.30. 09:09

Igen, ez így igaz.Előbb volt a közjegyzői fizetéses meghagyás, de már másnap jött a végrehajtó is, és inkasszózta a bankszámlámat.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.07.30. 08:03

vi555555: Gondolom a közjegyzői fizetési meghagyásra nem reagáltál semmit sem.

Az Intrum nem adja át a végrehajtónak. Ilyen nincs. A végrehajtó csak jogerős bírósági döntés, vagy jogerős közjegyzői fizetési meghagyás alapján jár el.

Amúgy meg pont ez a baj, hogy "már fogalmad sincs, hogy mit vettél fel 2002-ben"....

vi555555 # 2015.07.30. 06:55

Nekem a Bank 6 év múlva 2 darab hitelemet is tovább adott 7 év után az Intrumnak, és ők 2 év után átadták egy végrehajtónak, aki fizetési meghagyás után a felvett összeg kb. 4-szeresét kérte mindkét hitelemnek. Ja és még a lakásomra bejegyeztette a végrehajtói jogot.Megegyeztünk mind két hitelemre külön-külön részletfizetésben. És erre most megint elkezdett az Intrum levelekkel bombázni, hogy állítólag még mindig van egy tartozásom náluk állítólag még egy régebbi hitelkártyára vonatkozólag, amit nem fizettem ki,és átadott nekik egy Bank. Most megint attól rettegek, hogy megint átadja ugyanennek a végrehajtónak, és ennek már soha nem lesz vége????????? Már fogalmam sincs mit vettem fel 2002-ben, és azért mert látták, hogy kettő hitelemet magas kamatokkal fizetem, most akkor mindig kitalálnak egyet?Köszönöm a választ?

Dr.Attika # 2015.07.09. 03:40

"ott motoszkál a fejemben, hogy mi a fenét akarhatnak..."
Pontosan emiatt lépnek velük kapcsolatba intrumék és a többiek. Kíváncsiak, hogy milyen tartozásuk van és ezért megadnak magukról minden adatot.
Ajánlom a Sivatagi showw c. film azon részét, ahol a majom a kiváncsisága miatt vezeti el a vadászt a titkos vízlelő helyéhez.

Berava # 2015.07.08. 22:57

Egyébként hogyan kell szabályosan ellentmondani?

Még egy kérdés...2hónapja SMS-ben fenyegettek Intrumék, nem tudni miért mert csak egy ügyszám volt az üzenetben. Nincs elmaradt számlám, ezért írtam nekik egy mailt, hogy küldjenek részleteket mert ötletem nincs miről van szó. 2 hónap múlva jött a válasz -emailről beszélünk, igazán gyorsak hiénáék-, amiben személyes adatokat kérnek azonosítás végett, addig nem adnak felvilágosítást.

Legszívesebben lesz*rnám, de annyi rémtörténetet hallani és ott motoszkál a fejemben, hogy mi a fenét akarhatnak... Kérdés: Érdemes megadni adatokat és kideríteni mit akarnak, vagy eszembe se jusson ezeknek személyes adatokat kiadni?

gerbera317 # 2015.05.20. 12:39

Előbb te mondd el, mit tettél ténylegesen. Mert hogy szabályosan ellent nem mondtál, abban biztos vagyok.

szpreka # 2015.05.19. 10:48

Akkor kérlek mondd el, mit tegyek. Kifizetni nem tudom. Köszönöm!
Ellent mondtam. Nem kaptam az elmúlt 5 évben semmilyen papírt, hogy tartozásom lenne. Erre előállnak ey ilyennel?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.19. 09:58

???
Miről beszélsz?

Ha ellentmondtál - már ha tényleg ellentmondtál - akkor perré alakul az eljárás. A bíróság a perben majd eldönti, tartozol-e?

Mire hivatkoztál az ellentmondásban?

szpreka # 2015.05.19. 06:49

Kedves Fórumozók!
Kaptam a MOKKtól egy Fizetési meghagyást egy 2010es ki nem fizetett 4ezres telefonszámláról.(Itrum J. a másik fél) Eddig semmilyen papírt nem kaptam, egyből a MOKKtól jött. Persze küldtem ellenzést, de mit tehetnek, ha esetleg be akarják majd hajtani a 170.000-re duzzadt adóságomat?
Gyedből élek albiban és van egy 20 éves autóm. Még, ha akarnám sem tudnám kifizetni.
Érdemes kérni részletfizetést? Max havi 5.000-ret tudnék fizetni.
Vagy szoktak esetleg kérelem fejében "megkönyörülni" és csökkenteni/elhagyni a tartozást?

Nagyon szépen köszönöm!

nokri # 2015.05.18. 08:06

Köszönöm :-(

Sherlock # 2015.05.18. 07:57

Ha átvetted a fizetési meghagyást, akkor semmit, ki kell fizetned. AZ ellentmondással tudtál volna elévülésre hivatkozni.

Dr.Attika # 2015.05.18. 07:57

Nem bírósági, hanem közjegyzői jogerősítő végzés volt. Biztosan nem vette át. Az elévülésre hivatkozni kell, de mivel nem lett ellentmondva az FMH-nak ezért már nincs mit tenni.

nokri # 2015.05.18. 07:53

Tisztelt fórumozók!

Van egy 2008 as tasrtozásom az Invitel felé ,amit 2010 ben átadtak az Intrumnak.
2014 ben kaptam egy fizetési meghagyást tőlük .
Most pedig kaptaym egy lervelet a végrehajtótól ês a munkálltatómtól miszerint az Intrum megbízásából letíltják a fizetésem.
Szerintem a követelés már elévült és igazából azt sem értem bírósági végzés nélkül ,hogy tílthatnak???
Mit tehetek??
Válaszukat köszönöm.
További szép napot

gerbera317 # 2015.04.27. 20:39

Na igen, azért szólhatsz neki, hogy "hülyegyerek, írasd a nevedre az autót, különben megjárod".

gerbera317 # 2015.04.27. 20:38

Ha lefoglalják tőle, az az ő baja, ne is foglalkozz vele. Majd igényperben visszaperli az autót, egyébként pedig úgy kell neki.

timi vidék # 2015.04.16. 19:37

Üdv. Autómat adásvételivel eladtam 6 napja a szomszédomnak aki egy udvarban lakik velem. Ma üzentek, hogy tartozásom miatt végrejtás van ellenem. Mi van ha a vevő nem írta még át a nevére. Elvehetik az autóját?
szóljak neki? de a pénzt már befizettem elmaradt (3)villanyszámlákra.

Vagy védett mert van adásvételi a nevére.

nickik # 2015.04.16. 17:41

Sziasztok!

egy jó hónapja elkezdett hívogatni egy adósság behajtó cég (neten rájuk keresetm, sokan azt írják, hogy himi-humi ne foglalkozzunk vele), hogy fizessek be 6500 Ft-ot mert tartoztam a Teszvesz felé nem egészen 500 Ft-tal (amit még az ő megkeresésük előtt befizettem a teszvesznek, csak késve). Hiába kérem semmilyen papírt nem hajlandóak arról mutatni, hogy mikor került át hozzájuk a behajtás. Kérdésem, hogy valóban nincs közöm a szerződéshez? Valóban az általuk küldött email alapján vagyok köteles elhinni, hogy mikor került hozzájuk a tartozásom (mert hogy 3 nap különbség van a befizetésem és az általuk írt dátum között vagyis pl. február 7-én fizettem be és hozzájuk 4-én került át állítólag). Az adataimat tényleg kiadhatta az alapján a Teszvesz, hogy az adatvédelmi szabályzatukban én ezt elfogadtam, uilyenkor nem az van, hogy külön kell kérni a hozzájárulásomat? Amúgy nagyon undorító a cég, szinte zaklat, naponta hívogat,sokszor este 8kor stb. Persze ha valóban jár nekik akkor kifizetem, csak nagyon idegesítő, hogy bemondásra fizessek és főleg az a lekezelő sítlus ahogyan fenyegetőznek (jól van akkor majd találkozunk a bíróságon és ilyen-olyan költségek meg pl. akkor holnap átadjuk végrehajtónak és a házára lesz terhelve stb).
Köszi előre is!

mexen # 2015.04.16. 11:18

gerbera317

Köszönöm szépen!

gerbera317 # 2015.04.15. 20:15

az Instrum miért nem ad részletes elszámolást

Intrum...
Egyébként miért is adna bármiféle információt? A munkáltató nem fordulhat közvetlenül a végrehajtást kérőhöz, és emez sem fordulhat közvetlenül a munkáltatóhoz. A munkáltató a végrehajtó intézkedése nyomán jár el, és kizárólag a végrehajtónak tartozik beszámolni, illetve kérdéseit is csak a végrehajtónak teheti fel. A letiltás lejártakor szükség van pontosításra. Azzal is a végrehajtóhoz kell fordulni, nem máshoz.

mexen # 2015.04.15. 12:36

Köszönöm szépen a tájékoztatást.
Nos, valójában az Intrum megvásárolta a követelést és a végrehajtó értesítése alapján történik a letiltás. A levonási sorrenddel nincs gondom, elolvastam a vonatkozó jogszabályt.
A kamat mértéke volt kérdéses számomra, de most már értem azt is.
Ami érthetetlen számomra és gyanakvást keltett bennem, hogy az Instrum miért nem ad részletes elszámolást annak ellenére, hogy világosan közli a még hátralévő követelése összegét és a hozzá befolyt letiltások részleteit.

Grave7, köszönöm a választ, kielégítő volt a kérdéseimre.

Grave7 # 2015.04.14. 20:08

@mexen: Amit írtál, abból olybá tűnik, mintha az Intrum egyszerű levele alapján vonnátok az alkalmazott fizetését. Remélhetőleg nem így van.
Ha mégis, akkor ne tegyétek. Ez esetben hozzászólásom további részét szükségtelen elolvasnod.
.
.
Ha valójában önálló bírósági végrehajtó, vagy valamelyik bíróság küldött letiltást/letiltó végzést (amiben az Intrum a végrehajtást kérő) és az alapján utaltok közvetlenül az Intrumnak, akkor az rendben van. De ez esetben nem az Intrum Justitiához kell fordulnotok egyeztetés érdekében, hanem a végrehajtóhoz/bírósághoz.

Ugyanakkor a letiltáson feltüntésre kerül minden levonandó összeg, a kamatot pedig a munkáltató köteles kiszámolni (az éves kamatot el kell osztani a napok számával és megvan a napi kamat).
(a levonási sorrend: 1. költségek, 2. kamat, 3. tőke - tehát amíg a levont összegből a költség és a lejárt kamat nem egyenlítődik ki, addig a tőke teljes összege kamatozik -> újabb lejárt kamat lesz; amikor a tőke is csökken, onnantól a csökkentett tőke kamatozik tovább)

A tartozások kamatozása sok esetben nem függ az MNB kamattól, ha az adós a kölcsönszerződésben vállalta a fix %-ot, akkor végig ez a kamat marad. Pl. személyi kölcsönnél vagy bankszámlahitelnél ilyen kamatmérték általános.

Megjegyzem, a Munkáltató nem vizsgálhatja a tartozás jogszerűségét (csak azt, hogy az arra jogszabályi felhatalmazással rendelkező küldte-e; meg a mentességi szabályokat); a különböző jogorvoslati lehetőségek az adós számára állnak nyitva (inkább álltak, korábban kellett volna eszmélnie, hogy nem ért egyet a tartozással).

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.14. 19:26

Miért vontok le egyáltalán az Intrum kérésére?