Szakvizsga - "A " rész (polgár)


prodigus # 2008.08.13. 13:59

Köszönöm!

penperdu # 2008.08.13. 09:45

Pp.-t módosító törvény: 2008. évi XXX.tv.
Jól nézd meg a hatályba léptető rendelkezéseket!

Jó tanulást!

prodigus # 2008.08.13. 08:19

Nem tudja valaki, hogy a Pp.-t megváltoztató törvény mely számot viseli, esetleg van valaki, aki kigyűjtötte a változtatásokat, mert én most tanulom (tanulnám) a Pp.-t, és épp a hirdetményi kézbesítésnél járok, amiről biztosan tudom, hogy változott. Előre is köszönöm, ha valaki segíteni tud.

esztersz # 2008.08.12. 11:07

Bajussz, a Pp. júli 1-től elég sok dologban változott. A többiről nincs infóm. Még...

liszmi # 2008.08.12. 07:01

Sziasztok!

Hát, nekem is megjött a behívóm szeptember 17-re polgári szóbelire... Kicsit azt hiszem, szorít az idő, mert most megyek 2 hétre nyaralni :), úgyhogy szűkös 3 hetem marad utána azzal, hogy a Pp-t egyszer már átolvastam, ami ugye = a nullával. A strandon meg nem tartom valószínűnek, hogy le fog kötni a Gt...
Mit gondoltok a szakvizsga.hu-n felsorolt "gyakori kérdésekről"? Lehetségesnek tartom ugyanis, hogy a finisben már csak azokat fogom nézegetni. Tudom, hogy nincs garancia arra, hogy pont ezeket kérdezik, de ha mondjuk a fele abból van, már csak átrúgdosom magam valahogy. (Egyébként, amiket felsoroltatok itt, ezen a kis nyúlfarknyi fórumon, mind szerepel a GYIK-ben.)

dimmi # 2008.08.10. 15:40

Sziasztok, én októberben megyek pp-ből. A novissimás könyvekből tanulok (+tv), elég jó. állítólag a részletekben nem szabad nagyon elveszni.
A gazdasági jogot miből tanuljátok? mert arra hatályos könyvet nem találtam.
Ha valakinek lenne kidoglzott tétele, nagyon megköszönném.
Mindenkinek kitartást és jó tanulást.
Dimmi

bajussz # 2008.08.06. 14:02

2008. januári jogtáram van éppen.

nyomtathatok éls tanulhatok abból ptk-t, pp-t, és csjt-t, vagy már sok változás volt azóta?

köszi

Patrícia # 2008.08.05. 14:53

Sziasztok!

Én is megköszönném, mint szeptemberi vizsgázó, ha elküldenétek a polgári részhez használható jogesetgyűjteményt és egyebeket.

Előre is köszi!

angelis # 2008.08.05. 10:30
bajussz # 2008.08.05. 09:46

3, vagy 5évente választják őket asszem.

hjány ilyen könyv van polgárra? mennyit kóstálnak kb?

küzsi

angelis # 2008.08.05. 08:08

Szia!

Én szóbelizni megyek szept. 24-én polgárból.
A Novissimás könyvekből tanulok + tv.-ek.
Hogy érted azt, hogy "új" bizottság?

bajussz # 2008.08.04. 23:08

sziasztok!

szeptember 7-én megyek pp-ből írásbelizni, 9-én szóbeli.

ha valakinek vannak kidolgozott tétéelei, megköszönném, ha elküldené a lidend@freemail.hu címre.

ha jól tudom, szept-ben új bizottság lesz, igaz ez? és jó lesz ez vajon nekünk?

üdv

zsu33 # 2008.07.13. 15:41

Köszönöm, de ebből mit érdemes kiemelni a kérdésre?

hunfrakk # 2008.07.13. 13:19

a polgári perrendtartásról szóló törvény

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
1952. évi III. törvény

felépítése kiderül magából a törvényből

zsu33 # 2008.07.13. 12:34

Tudna valaki segíteni, hogy mi a - A Polgári perrendtartásról szóló jogszabály megnevezése és a Polgári perrendtartásról szóló törvény felépítés fogalma pár szóban?

Zs.F. # 2008.06.19. 08:40

múlt héten voltam polgáriból a LB-n. egy hónap tanulás után úgy éreztem, semmit nem tudok. ÉS tényleg! Na mindegy. Polgáriból alapfogalmakat kérdeztek, meg érvénytelenség, szerződést biztosító mellékkötelezettségek, bánatpénz, stb. Mindent csak felsorolni, max a legfőbb jellemzők. Pp-ből a szünetelés-felfüggesztés-függőben tartás kérdéskör, fizetési meghagyás.Öröklés nem volt. 1-2 legfontosabb határidő. Gazdasági részből cégalapítás, székhely, felszámolás, A felszámolásba elég rendesen belementek, én meg eléggé nem tanultam meg. Gazdasági táraságok legalapjai. A pp-t kivéve semmibe nem mentek bele részletesen. Sikerült, ez a lényeg. Ja, és láttam a Polt Pétert is, amikor bementem.
Mindenkinek jó nyári pihenést! Nekem novemberre van tervbe a vegyes rész-utolsónak.

Nyúlmacska # 2008.05.31. 16:21

Az én tapasztalatom az (tegnapelőtt voltam), hogy csak törvény, az viszont nagyon pontosan, szakszerűen, és csak arra válaszolni, amit kérdeznek.
Nekem nem engedték, hogy egy kicsit is másról beszéljek, mint ami a kérdés, pedig nem megkerülni akartam a témát, csak szépen, kereken levezetni a témát, hogy "ki is adjam" azt, amibe heteken keresztül energiát fektettem, s nem csak "igen-nem-15 nap" stílusban kommunikáljunk.
Amikor azt kérdezték, hogy mikor minősül kézbesítettnek a küldemény, akkor azzal kezdtem, hogy elmondtam, hogy milyen jelzésekkel érkezhet vissza a tértivevény, s ezután akartam kitérni rá röviden, hogy melyik mit jelent, s melyik minősül kézbesítettnek s mikor, s melyik nem.
Egyből leállítottak, hogy nem kiváncsiak az egészre, csak a konkrét válaszra.
Vagy amikor az volt a kérdés, hogy milyen követelések beszámíthatóak, az "egynemű és lejárt" válasz után rögtön leállítottak, s jött a következő kérdés.
Illetve amikor megkérdezték, hogy kiket nem lehet kizárni a gazdasági társaságból, csak a tv-ben szereplő 3 felsorolásra voltak kíváncsiak, nem többre, viszont arra igen, nem volt elég "példaszerűen" 2-t mondani.
Én több "gondolkodós" jogesetre számítottam, ehelyett jobban hasonlított az egyetemi vizsgákhoz.

Zs.F. # 2008.05.28. 06:48

nem volt az 2 hónap, csak 1 jött össze. remélem, azért nem tanulom túl magam. végülis a 2x átnézés nem tűnik túl alaposnak, de valahogy nem haladok gyorsabban. azért köszi a biztatást

Rexor # 2008.05.27. 13:02

Zs.F 2 hónap tanulás nem elég semmire? :) Nekem 2 hetem volt a polgári részre, az is elég szerintem (nem dolgozom polgári területen). Szóval nyugi, maximum túltanulod magad.

Zs.F. # 2008.05.27. 09:23

11-én megyek. teljesen kész vagyok már. 1x tudom átvenni az egészet (ptk, pp a novissimás könyvekből-kivéve a végrehajtás). A többi meg törvény kommentárral. Az egész jól átolvasva, de nem magolva. Aztán lesz még 4-5 napom ismételni. Ez így mire elég? Semmire, mi?

progcic # 2008.05.18. 16:13

de azért más infót is szívesen fogadok.... írjatok légyszi...

progcic # 2008.05.18. 10:06

:)

vivi1111 # 2008.05.17. 16:53

Óh, ennek örülök:)

progcic # 2008.05.17. 14:21

Köszönöm szépen az infót, nagyon sokat segítettél! :)

vivi1111 # 2008.05.16. 20:19

szia!

szerintem Pp-ből viszonylag használható a Novissimás könyv, de én pár dolgot a Pp. kommentárban (Németh J. szerk.) néztem meg (ha valamit nagyon nem értettem). mondjuk nekem a Pp. volt a legnehezebben emészthető. mondhatni "mumus"

anyagi jogból csak a Dilaóg I. kötete volt meg nekem, az is elég hasznos volt.

Gazdasági jogból nem tudom, kiadtak-e már vmit, márciusban még nem volt egyik kiadónál sem hatályos könyv, itt jól használható pl. a Kisfaludi A. által írt Társasági jog c. könyv, de ezt csak hallomásból tudom.

Nekem Nochta Tibor Gt.-könyve volt meg, néhány helyen tudtam használni, de inkább csak törvényt tanultam. Ebben csak Gt. van, Ctv. pl. nincs fedlogozva.

Egyébként érdemes törvényt tanulni és csak akkor könyvhöz nyúlni, ha nagyon nem érted a dolgot...időhiány miatt.