szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


anegyzet # 2008.04.27. 19:36

Kedves Fórumozók!

Így, a szakvizsgára készülve, vagy részben már túl is esve rajta milyen esélyekkel látjátok annak a sikeres felkészülését, aki két pelenkás kisgyerekkel, rokoni bébiszitterektől távol kíván nekifutni az első blokknak?
Jelenleg halálugrásnak érzem. Sorstársak jelentkezzetek, Ti hogy csináljátok?
Tudom, a nap 24 órából és az éjszakából áll, dehát...
Mindenkinek üdv!

nasedo # 2008.04.27. 23:34

Sziasztok!

Az EU-s rövidített joganyagot (különös tekintettel a bűnügyi együttműködésre) el tudná valaki nekem küldeni? A Novissimás könyvből tanulok én is, ill. összeszedegettem a netről, amit tudtam - de jó lenne kissé rendszerezettebben is látni az anyagot. Az email címem: kate_brs@yahoo.com
Nagyon köszönöm! :)
Kezdek megőrülni a joganyag nagyságától, a tb rész pedig különösen ijesztő. Ti hogy bírjátok? ;)

lewho # 2008.04.28. 06:24

Sziasztok!

Engem is érdekelne bármilyen segítség C-részből, különösen az "EU-s kincs". Előre is köszönet!

Az emilem lewho@freemail.hu

Jó lenne egyébként vmi ingyenes tárhelyre felpakolászni ezeket a cuccokat, ahonnan mindenki kedve szerint letöltögetné:)

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.04.28. 08:58

én is csatlakoznék, akinek van valami használható anyaga elküldhetné
woodslave@freemail.hu. köszi

Vajákos Biri # 2008.04.30. 16:36

Sziasztok!

A bűnügyi együttműködésről(Eu) van valakinek anyaga???
Köszi amiket küldtetek,de amit eddig kaptam azokban erről nem sok szó esik.

Kedves Nasedo!Megnyugtatlak, hogy sokszor én is az őrület határán állok. És akkor még gyengén fejeztem ki magam....

shiiva # 2008.05.07. 21:48

szia anegyzet!

huuuuu, nem vagy könnyű helyzetben...
de hajrá, kitartás, egy ismerősöm most tette le a büntit egy hónapja egy 3 hónapos kisbaba mellett, akit ugye még folyton szoptatni kell.

le a kalappal amúgy a kismama-szakvizsgázók előtt, MINDEN tiszteletem a Tiétek...

bevallom őszintén, hogy engem pl. pont EZ AZ EGY ok vesz rá most a tanulásra, hogy babázni szeretnék már jövő tavasszal és addigra túl akarok lenni rajtuk...

raoul # 2008.05.08. 09:15

Sziasztok fórumozók!

Engem is nagyon érdekelne bármilyen segítség C-részből, különösen az „EU-s kivonat“. Előre is köszönök minden anyagot! Ha valakinek segítség kell A, vagy B részből, írjon szintén nyugodtan.

Az email címem: julio.raoul@gmail.com

raoul

nasedo # 2008.05.09. 15:20

Ezer köszönet mindenkinek az anyagokért, amiket átküldtetek! SIKERÜLT! :)
Nagyon rendesek voltak a vizsgáztatók, pedig a végére már úgy éreztem, h. totális a káosz a fejemben.:)
Birike, a bűnügyi együttműködéshez én még az IRM honlapját néztem meg, ott volt egy rövid összefoglaló. De tényleg nem kell nagyon részletekbe menően, mert amennyire most tapasztaltam, ha normális a bizottság, akkor a lényeget kérdezik.(ha meg nem, akkor meg úgyis mindegy - de azért többségében normálisak ;))

Sárinka # 2008.05.14. 16:55

Sziasztok!

Úgy látom majd' mindenki anyagot "vadászik" itt, én sem vagyok kivétel. Júni elején megyek, megvettem a novissimás könyveket, az eu-t kezdtem tanulni és a könyvből hiányzó anyagok kigyűjtése és kinyomtatása közepette keveredtem ide. Ha valaki tud segíteni C részből bármilyen összegyűjtött anyaggal,tétel-kidolgozással vagy az emlegetett EU-KINCS-el, nagyon-nagyon hálás lennék.

Bünetetőn, polgárin túl vagyok, ha abból kell valakinek segítség, írjon nekem nyugodtan.

s.isa@magician.hu

Üdv: Sára

kiscsillag12 # 2008.05.15. 14:04

Sziasztok!

Az alábbi linken többnyire magyarul megtalálhatók a jogesetek: „http://curia.europa.eu/…-bin/form.pl?…

Persze nem mindegyik (sajn), így pl. nem találom a Lyckeskog ügyet - (C/57 tétel) - erről valaki tudna valamilyen felvilágosítással szolgálni?

Elég rossz azért, hogy az EU-s részhez nincs hatályos anyag, időpocsékolás tényleg, hogy azzal töltöm a hátralévő pár napot, hogy összevadászom az EU-s anyagot... (jövő héten megyek).

Kitartás mindenkinek és köszönöm a segítséget!!
Anita

vivi1111 # 2008.05.15. 17:05

szia Kiscsillag,

ha ez segítség:

"Az Európai Bíróság a Lyckeskog-ügyben kimondta, hogy egy nemzeti fellebviteli bíróság határozatának - amelyet a felek megtámadhatnak a legfelsőbb bíróság előtt - kibocsátója nem az EK 234. cikk (3) bekezdése szerinti olyan bíróság, amelynek határozata ellen a nemzeti jog értelmében nincs jogorvoslati lehetőség.

Az a körülmény, hogy az ilyen kifogások érdemi elbírálásának feltétele a legfelősőbb bíróság részéről annak előzetes elfogadhatóvá nyilvánítása, nem fosztja meg a feleket a jogorvoslat lehetőségétől."

Novissima (Dr Jeney-Dr Kende-Dr Lövenberg: EU szakvizsga könyv, 232. oldal)

kiscsillag12 # 2008.05.16. 06:36

Köszönöm szépen vivi1111!

Kedves Mindenki!

Lehet, hogy ismert, találtam egy - a magyar ügyeket bemutató - linket, amelyet közreadok:

http://magicafe.hu/…_g_el_tt.pdf

Jó felkészülést, és kitartás!

vivi1111 # 2008.05.16. 07:37

Kiscsillag, nincs mit! :)

Azt tudja valaki, hogy van-e már döntés a Cartesio-ügyben? Ha igen, hol lehet utánaolvasni?

Köszönöm előre is.
Vivi

Ui: Kiscsillag, írsz is vagy csak szóbelizel?

lewho # 2008.05.16. 18:29

Sziasztok parás jogászok!

Írjatok meg légyszíves, hogy alk-közig írásbelin milyen feladatok voltak?

Egyáltalán hány feladat szokott lenni A 9-13 óráig?

Köszönöm.

lewho # 2008.05.16. 18:54

Május 26-án jön vki C-ból írásbelizni?

vivi1111 # 2008.05.16. 22:26

senki semmit a cartesio-üggyel kapcsolatban feltett kérdésemre? :(

kezd picit sürgetővé válni...

kiscsillag12 # 2008.05.18. 13:14

Kedves Vivi1111!

Szerintem Cartesio ügyben nincs még döntés - utána kerestem a neten, kevés sikerrel... utolsó infó 2007 júliusban tárgyalás.

Írok is. Munkából. Te is írsz?
Mikor leszel szóbelin?

Üdv!

kiscsillag12 # 2008.05.18. 14:28

Sziasztok!
Megy vki 19-én írni Munkajogból?

vivi1111 # 2008.05.18. 16:24

szia Kiscsillag,

köszi a válszt.

én nem írok, nekem ez a második vizsgám. pénteken megyek szóbelire.
Te mikor szóbelizel?

ui: az írásbeli miatt ne aggódj, ott nagy baj nem lehet. ha nem is sikerül jól, szóbelin lehet javítani a választ. de többnyire nem nehezek a feladatok.

érdemes olyanok mellé ülni, akik szintén munkajogból írnak. menj oda kicsit hamarabb, hogy jó helyed legyen (már ha nem szeretsz az első sorban ülni). fél 8-tól lehet bemenni, olyan 8-negyed 9ig érdmes odaérni.

kalappal! :)

kiscsillag12 # 2008.05.18. 16:34

Csütörtökön szóbelizem.

Az írásbelire bevihatő anyagokat mennyire ellenőrzik?

kiscsillag12 # 2008.05.18. 16:43

Ok, majd csüt jelentkezem...nagy kalappal neked is péntekre! :)

vivi1111 # 2008.05.18. 17:49

köszi szépen:)

nem ellenőrzik abszolút.

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.05.20. 07:19

aki már túl van rajta, tudna pár jellemző kérdést mondani alkotmányjogból?

kiscsillag12 # 2008.05.21. 11:44

Sziasztok!

Aki ma ment szóbelire C-ből: mik a tapasztalatok/ kérdések?

Várom válaszotokat, remélem, hogy sikeres volt a mai nap!

Üdv!

Kakuszi # 2008.05.26. 19:27

sziasztok,
én 9-én megyek írni munkából, 12-én c-ből szóbeli. jön valaki arra a napra? esetleg meg tudná nekem valaki küldeni a rövidített anyagot eu-ból, mert számomra az a mumus, és még nem kezdtem a tanulásához. Előre is köszönöm bárki segítségét. zlala@freemail.hu