Angliai diploma honositasa


Sherlock # 2018.09.25. 15:25

Nem lehetséges.

Tatamas # 2018.09.14. 13:11

Kedves forumozok, a segitsegeteket szeretnem kerni angliai jogi diploma honositasa temakorben.

Todom, hogy hasonlo kerdes mar volt regen, a kerdesem feltevese elott el is olvastam minden idevago fórum-hozzaszolast, de nem talaltam kielegito valaszt.

A korulmenteim roviden:
Nagyon regota kulfoldon elek, de magyar anyanyelvu vagyok es magyar allampolgarsagom is van.

Angliai LLB (Hons) diplomam van, mely un. Qualifying Law Degree, tehat Solicitor vagy Barrister tevekenysegre jogosit (termeszetesen szakvizsga utan). Ezenkivul szinten angliai LLM diplomam is van.

A magyar felsooktatasi rebdszerrol nem sokat tudok, ezert elnezeseteket kerem, ha nem adekvat kifejezest hasznalok, vagy hulyeseget kerdezek (egyreszt az oktatasi rendszerben rengeteg valtozas volt amiota kulfoldon elek, mert az meg joval a bolognai rendszer bevezetese elott volt, masreszt pedig mar a kozepiskolat is kulfoldon vegeztem, ugyhogy meg a regebbi rendszerrol sem tudtam sokat)

Az angliai diplomam honositasa erdekelne (lehet, hogy nem a "honositas" szo a megfelelo itt)

Termeszetesen utananeztem mar en is, az interneten is es az Oktatasi Hivatalt is kerdeztem. Ott viszont sajnos, bar sok mas informaciohoz hozzajutottam, amire szuksegem volt, csak reszben.

Azt mondtak, hogy adjam be az osszes dokumentumomat es akkor tudnak konkret valaszt adni, hogy mely intezmeny hataskore (az ovek, vagy az egyeteme)

Nem ertettem a hozzaalasukat. Termeszetesen ertem, hogy igenyles elott nem tudjak megelolegezni egy esetleges hatarozatot, de en altalanossagben, a szokasos ugymenetet szeretnem tudi, meg mielott konkret igenylest nyujtok be. Masreszt pedig egy Angol LLB QLD diploma meglehetosen sztenderdizalt, nincs szukseg elozetesen megvizsgalni, ha akkreditalt QLD, akkor azok tenyleg egyenertekuek (persze nem presztizs szempontjabol, de az itt nem lenyeges). Egyebkent sem hiszem, hogy en lennek az elso, aki kulfoldi jogi diplomat honosittatni szeretne, vagy magyarorszagon jogaszkent tevekenykedni szeretne.

A kerdesem az lenne, hogy egy kulfoldi (angliai) jogasz hogyan honosittathatja a diplomajat egy magyar dr. jur. diplomara.

A magyar diploma ugyan doktori cimet ad, viszont az nem fokozat, a diploma csak MA szintu, ezert ugy gondolom, hogy egy LLB + LLM diploma egyenerteku szint vele.

Kerem a valaszolokat, hogy ebben a kerdesben segitsenek, es ne olyanokat mondjanak, hogy "minek akarsz te magyar dr. jur. diplomat, ha van egy angol LLB + LLM-ed ..." es ehhezhasonlokat, mert a kerdesem az, hogy ez HOGYAN lehetseges, nem az, hogy ERDEMESE-e.

Persze ha a kerdesre adott valaszok mellett tanacsot is adtok, akkor azt szivesen veszem es elore is koszonom, csak a kerdere adott valasz mellet, es ne helyett legyen.

Koszom szepen elore is a segitsegeteket.