posztgraduális jogi képzés külföldön (LLM)


guba # 2008.10.01. 17:25

Ezek szerint színvonalasnak találtad a humoromat? Ne hízelegj Kacsa, már nem foglak megkedvelni! :)

Kacsa11 # 2008.10.01. 16:53

Kedves guba,

tudod a egy ember humorának szinvonala az inteligenciájáról (is) árulkodik...

Kedves Egyjogász,

nem:)

guba # 2008.10.01. 06:25

Én inkább Dagobert bácsira tippelnék.:)

guba # 2008.10.01. 06:24

Tudós elme? :))

Egyjogász # 2008.10.01. 06:00

Én ismerek egy Gácsér Elemért, netán Te lennél?

guba # 2008.10.01. 05:55

Gyönyörű, ahogy szárba szökken ez barátság...és egyre intimebb dolgokat is megtudunk, jaj, de izgulok. :)

Kacsa11 # 2008.10.01. 05:31

Kedves Impossible,

van, aki imser Kacsaként...de én inkább attól tartok, hogy kbs feldobja az én iwiw lapomat is...
inkább nem kockáztatok.

de, ha annyira érdekel ellövöm emilben, csak most, csak neked, csak azért is:)))

Impossible # 2008.09.30. 23:18

Kacsa,

Miért, jogászi körökben talán Kacsa-ként is ismert vagy? :D (Mert ugye különben nem tudja meg senki...:P )

Kacsa11 # 2008.09.30. 16:55

még lehet, hogy akarnék ott dolgozni...;)

Kacsa11 # 2008.09.30. 16:54

Kedves Impossible,

nem akarom, hogy elátkozzák a nevemet:)))

Impossible # 2008.09.30. 01:52

Kacsa,

Igen, például azért. Felfoghatnád ezt úgy, mint az utánad következő jogásznemzedék nagylelkű támogatását. :D

Kacsa11 # 2008.09.27. 21:40

Kedves Legislator,

ez igaz, de közel ugyanazt az órabért számlázzák ki, és a kiszámlázott órák száma ügyvédenként közel azonos (inkább több Mo.-n)...

Kedves Impossible,

hogy szerencsétleneket elárasszák a CV-k?:)))

Impossible # 2008.09.27. 19:10

Kacsa,

néha azért írhatnál neveket is... (úgyse nézi senki sem, hogy reklámozol-e, vagy ha mégis, kimagyarázod, hogy ez miért nem volt reklám). :D Pl. hogy egy olyan irodáról tudsz... jó, de melyik az? :D

Legislator # 2008.09.27. 18:55

Az a helyzet, hogy a per capita GNP Luxemburgban 56.230 USD volt 2004-ben, Magyarországon ugyanekkor 8.270 USD. Ez nagyjából hétszeres különbség a Grossherzogtum/Grand-Duché javára.


Sunshine after the rain.

Kacsa11 # 2008.09.27. 18:17

egyébként egyetértek, hogy fizethetnének jobban is...különösen, ha összevetem ugyanazon nk-i iroda bp-i és pl. luxembourg-i irodájában dolgozók közötti bérkülönbözetet...

Kacsa11 # 2008.09.27. 18:15

Kedves vivi1111,

természetesen megértem, hogy nem akarod feladni az inkognitót...
csak érdekelne.
egyébként vannak olyan nagy és közepes magyar irodák, ahol hasonló vagy ugyanolyan összeget lehet kapni...csak tapasztalatom szerint ezeknél a magyar irodáknál is a nk-ihez hasonló az órabér az ügyfél felé és hasonló a munkaóra elvárás az ügyvéd felé...

de van olyan nagy magyar iroda (1ről tudok, de lehet több is), ahol du. 6-7 felé lövik a pizsit és mégis nk-i szinten fizetnek...

vivi1111 # 2008.09.27. 10:59

Kedves Kacsa11,
az inkognitómat ezen a ponton szeretném megőrizni, ha nem gond. :)
nem arra gondolok, hogy kifejezetten ez az iroda adott kevesebb fizetést a többi nemzetközinél (úgymond "jó fizetés"-ünk volt), hanem arra, hogy a fizetés nem emelkedett túlzottan progresszíven, és amikor eljöttem ugyanazt a fizut simán megkaptam egy cégtől. kevesebb munkáért. ez azért jelent valamit.
egy kolléganőm 2 év után egy magyar irodához váltott (nközi ügyfélkörrel rendelkező iroda) és ő is ugyanígy tudott fizetést kialkudni. szóval, ha egy magyar közepes méretű iroda ugyanannyit fizet, az szerintem - figyelembe véve a bevételek, óradíjak közötti különbséget - azt jelenti, hogy a nemzetközi nem fizet kifejezetten jól.

szerintem azért a szellemi munkáért, amit egy ilyen irodában hosszú távon kell kifejteni (illetve a privát élet hiányosságának kompenzálásáért) jobban meg kellene fizetni a munkavállalókat.

Kacsa11 # 2008.09.27. 06:33

Kedves vivi1111,

kérdésem kezd már költőiévé válni:)
de tényleg érdekel, hogy melyik nk-i irodában dolgoztál...
pontosabban inkább az érdekel, hogy melyik az a nk-i irodda, amelyik nem fizet rendesen.

régebben a németekről tartotta úgy a pletyka, hogy a angolszász konkurenciánál alacsonyabb a bér.

tehát találgatok: haarmann hammelrath? csak azért írom őket, mert - ha jól tévedek - már kivonultak a piacról...

vivi1111 # 2008.09.26. 12:21

Impossible:
az kimaradt, hogy az ELTE-n végeztem.
ha megint kezdő lennék, akkor szerintem bevállalnám újra a nemzetközit, de csak kb. másfél évre.
vagy jogi előadónak mennék céghez.
aztán váltanék egy közepes méretű, színvonalas magyar irodához...
egy dolog miatt biztosan nagyon hasznos a nemzetközi iroda: a jogi szaknyelv miatt! tanfolyamokon sztem nem lehet olyan szinten elsajátítani, mint egy ilyen helyen (külföldi tanulmányok során is az alapot szerzi meg az ember, de azt meg kell tanulni alkalmazni is - erre jó az ilyen iroda)...szóval azért összességében hasznos volt. eltekintve attól, hogy a végén már tényleg nagyon elegem volt abból, hogy nincs szinte privát életem.

vivi1111 # 2008.09.26. 12:13

sziasztok!

kimaradtam ebből az iwiw-es dologból, és mivel törölve lett, fogalmam sincs, miről van szó.
de a lényeg, hogy az iwiw-en nem ezt a mail-címemet használom, így nem hiszem, hogy az én adatlapom került volna itt feltüntetésre. hála az égnek.

no, egyébiránt meg nem értem, hogy miért vagyok én annyira érdekes, hogy esetleg valaki elkezd utánam nyomozni.

megjegyzem, az itteni adatok alapján elég nehéz lenne kilétemet felderíteni.

szóval, valóban az utolsó szakvizsgámra készülök.

Impossible:
nekem nagyon nem jött be a nemzetközi iroda, elsősorban azért, mert szakvizsga után kb. 2 évvel ülhettem volna le először ügyfelekkel tárgyalni. gyakorlatilag egész nap a gép előtt ültünk és telefonon is ritkán kommunikáltunk az ügyfelekkel, minden e-mailen ment. hiányzott az ügyfelekkel való kontaktus.
a másik: nem szerettem volna hosszútávon ennyire sokat dolgozni, szeretem a szakmámat, de azért este 8-fél 9-kor kor már az otthonomban szeretek - átlagban - tartózkodni. (esetleg színházban, moziban, koncerten., stb., de nem az irodában).
és annyira nem éreztem magamat jól megfizetve sem: amikor váltottam egy céghez, megkaptam ugyanazt a fizetést, de kevesebb munkáért. és személyesen is találkozhattam ügyfelekkel, üzleti partnerekkel.

nagyjából ennyi.
a PHD sohasem vonzott, a nyelvtudásom további pallérozása miatt és az élmény miatt vágynék egy LLM-re.

Kacsa11 # 2008.09.26. 09:15

OFF
egyébként meg szomorú, hogy nem azért kértél elnézést, mert a megkérdezése nélkül közzétetted az iwiw-lapjàt, hanem mert téveset tettél közzé...
ON

Kacsa11 # 2008.09.26. 09:12

OFF
Kedves kbs,

1)
amikor irtam még nem volt leszedve...

2)
ez nem habverés. itt mindenki élhet az anonimitàs lehetöségével. valaki, mint pl. te, nem kivàn élni vele, de tartsuk tiszteletben, ha van, aki igen.

ha valaki meg akar keresni valakit, vagy "leellenörizni", akkor azt tegye sajàt magànak, és ne jàtszon leleplezösdit...

egyébként sem értem, miért lenne akkorra gàz, ha 18 éves lenne, és kitalàl magànak egy személyiséget, aki éppen az utolsó szakvizsgàjàra készül...
itt a fórumon nem embereknek, hanem eseteknek és véleményeknek vàlaszolsz. nem mindegy, hogy kitöl ered az a vélemény? felölem egy 5éves is irhatja, vagy egy unatkozó nyugdijas is, ha értelmesen lehet vele diskuràlni.

3)
ezért vagyok inkàbb a facebook-on...
ON

Kacsa11 # 2008.09.26. 09:05

kbs maga kérte a törlést...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.26. 09:05

OFF
Igen, kértem a törlést, elnézést kértem; csak Kacsa veri a habot. Holott nem is érintett.

Egyébként az iwiw adatlapok nyilvánosak.
ON

Eweol # 2008.09.26. 09:00

még akkor is gusztustalan màs emberek iwiw lapjàt belinkelni, ha éppenséggel nem tévedtél volna…

kbs hozzászólását, iwiw-adatlapot nem látok - vagy már azóta törölte a moderátor?