Záróvizsgák - Debrecenben - 2004


Asus # 2004.05.17. 07:23

Azt hiszem nem mindenappi kérdést tettél fel!Igazából a gondolatmenetedet sem értem.Hogy jön ide a a Szovjetunió főügyésze?Õ az ,ha jól tudom........
Ami Bibót illeti,biztos vagyok benne,hogy kár volt megemlítenem a reakciókból itélve.

Egyébként mindenki azt mondja,nem az számít,hogy ki milyen eredménnyel végez,hanem a kapcsolatok.Szerintem ez nem így van.Ugyanis ,akinek vannak kapcsolatai,az nem is fog rossz jegyet kapni.
Gondosan ügyelnem arra,hogy előkészítsék az "ügyet"és amikor el kell helyezni valakit -mondjuk a bíróságon-akkor már nem is lesz "hülye" szegény,mert nem kapott rossz jegyet!

Legislator # 2004.05.16. 20:49

Fájdalmas egyetem lehet, ahol Bibót meg sem említhetik. Visinszkijt szabad?


Sunshine after the rain.

Asus # 2004.05.15. 19:33

Csütörtök:Közjog vizsga

Wiener-Csiha-Virág

Alkitmányjogból nem elég a tankönyvet tudni!
Bibó István nevét jobb nem említeni!!
Közig korrekt volt.
Összességében nagy csalódás ért márt megint,igazságtalan elbírálás!

Asus # 2004.05.07. 15:16

Szia!

Félidőben:

  • Közjog(Alkotmányjogés Közig eggyütt)
  • Európajog
Leiterjakab # 2004.05.07. 12:49

Szia Asus!

Hogy mentek az államvizsgák, van még valami hátra?


Leiterjakab

Asus # 2004.05.07. 09:30

Büntetőjog államvizsga:

Balla-Nagy-Nyári

Nagyon szimpatikus elnök,aktív nem hagyta a kérdezőtanárt szemétkedni.
Pozitív a véleményem nagyon!

Asus # 2004.04.27. 08:11

Mivel úgy látom nem érdekel senkit az itten i tevékenységen beszüntetem!

Asus # 2004.04.20. 08:50

Ha valaki tudja ki lesz pénteken Büntetőjogból ne habozzon megírni!

Asus # 2004.04.13. 19:44

Elírtam nem Blaskó,hanem Papp S (Mónika papája) már a büntetőjogra koncentrálok:-)

Kecskésen meg ne csodálkozzatok,ő volt a "töltelék",Pribula volt a kérdező!

darby shaw # 2004.04.13. 13:55

Az odáig okés, de Blaskó? Õ civilben is büntetős. Meg ráadásul úgy tudom, hogy a vizsgabizottság elnökének abszolút külsősnek kell lennie. Azzal mi újság? Egyébként európa joggal kapcsolatban hallott már valaki valamit?

Leiterjakab # 2004.04.13. 13:53

Ezen én is nagyot néztem, de azt gondolom te is tudod, hogy Kecskés tanárnő "civilben" ügyvéd, bár azt nem tudom, hogy milyen ügyekkel - , pl. polgári joggal - foglalkozik.


Leiterjakab

darby shaw # 2004.04.13. 13:51

Polgáron Blaskó és Kecskés? Hm, ez érdekes...

Asus # 2004.04.12. 15:01

Õ egy aranyember vele minden rendbe van!
A másik úr a keménydió!

Leiterjakab # 2004.04.12. 09:30

Nem is sejtettem volna, hogy a közjog nehezebb mint az Európa... Pedig Szabó M. elég rendes általában.


Leiterjakab

Asus # 2004.04.12. 05:56

Pénteken :
Polgári jog: Pribula-Blaskó-Somogyné

Alapvetően jóindulatú volt a bizottság,ámbár a magolós színésznők megint előnyben voltak.

Közjog: Balázs-Szabó

Úgy néz ki a közjog veszélyesebb,mint az európa-jog
Ki gondolta volna?

darby shaw # 2004.04.05. 13:53

Friss infó: pénteken volt büntetőjog államvizsga. A bizottság tagjai Blaskó Béla, Bíró Gyula és egy fellebbviteli főügyész voltak. A lényeg, hogy senkit nem "kaszáltak el", sőt a 13 főből 6 jeles lett és mindössze 2 elégséges. A többi a biztos középmezőnyben végzett.

Asus # 2004.04.01. 11:32

Még nem voltam,de pár haverom már túl van az első körön!

Alapvetően vagyes vélemények születtek.A szerencsefaktor a meghatározó tényező!
Emberségnek jelei nem mutatkoznak,tévedés,ha valaki azt gondolja,hogy a diploma kapujában már nem kaszálják el az embert.Rossz tétel,rossz vizsgabizottságnál halál!
Ne ijedjen meg senki van ellenpélda is,a mentőkérdésre sem válaszoló hallgató egy másik bizottságban átment!

Konklúzió:
Tanulni kell,de a szerencsén igen is sok múlik!

Asus # 2004.03.31. 07:39

Köszönöm a véleményeket,várom a továbbiakat!

Matusek_Piroska # 2004.03.26. 20:28

az államvizsga tárgyak -az általam letett sorrenben (2003 nyara):

közig-alkotmány (április eleje): ez volt a leghosszabb államvizsga, nem utolsó sorban Wiener tanár úr érdeklődő természetéből kifolyóan. Este 8 körül lett vége, igaz, délután 1 körül kezdődött.

európa (április vége): Várnay-hoz kerültem. Számomra úgy tűnt, a személyes szimpátia meghatározó. ELÉGGÉ meghatározó, ha értitek, mire gondolok.

büntető (május közepe): nem kérik a bk-kat és bed-eket annyira, mint hittük..

polgár (jún eleje): az anyag kilóra sem kevés, de valahogy ez rémlett előző évekről a legjobban: kellemes meglepetésként ért, hogy nem fedeztem fel benne újdonságokat.


macsek

Asus # 2004.03.16. 10:23

Éedekelne mindenkinek az élménye,bármikor is tette le záróvizsgáit!

Asus # 2004.03.07. 20:14

Szia!

Ez pontosan így van!A menet a következő(nem kötelező,de ajánlatos így eljárni).
Röviden el kell tudnod mondani a főbb vázlatpontokat és ha szerencséd van,akkor elkezdheted,ha nincs megmondják,hogy melyik vázletpontról kell beszélni.Alapvetően az a teória,hogy mindegyik tételhez elég tudni 15-20 mondatot nem célravezető.
Kb ennyi........
Bünetőjogból van esetleg valami jól kidolgozott anyagod?(Nem záróvizsgára,hanem úgy egyébként?

Leiterjakab # 2004.03.07. 20:09

Szia! Milyen részletességgel kellenek ezek a tételek? Mert mindegyikről lehetne akár egy órát is beszélni...


Leiterjakab

Asus # 2004.03.07. 19:47

Szia!

Ha tudnak is,nem akarják itt tölteni a szabadidejüket!Jobb dolguk is van,de sajnos az egész fórum inaktívnak tűnik!

Más:VAlóban fenn vannak,de nekem kidolgozva kellene .Egyébként köszönöm,hogy segíteni próbálsz!

Leiterjakab # 2004.03.03. 18:59

Hol voltál igazságszolgáltatási gyakorlaton februárban?


Leiterjakab

Leiterjakab # 2004.03.03. 18:58

Szia Asus!

Szerintem nem nagyon tudnak a debreceni joghallgatók, arról, hogy van ilyen Jogi Fórum stb...

Már láttam fent vannak a kari honlapon a polgári jog tételek a záróvizsgához.
Íme:
http://www.law.klte.hu/…0V%20evf.htm


Leiterjakab