Szakdolgozat - közös jogkezelés az EU-ban


Legislator # 2004.08.09. 15:03

Ez jól hangzik. Örülök.


Sunshine after the rain.

chabba # 2004.08.09. 11:49

Lesz elég szakirodalom, legalábbis már most is vagy 20-30 cikket és 10 nagyobb könyvet találtam, persze mindet angolul. Hálistennek Dr. Ficsor Mihály elég nagy guru a témában, ezért ha nem is magyarul, de angolul az összes könyve meg van, pl a szabadalmi könyvtárban.
Kösz az ajánlást

Legislator # 2004.08.03. 08:37

No, Te is szép témát választottál! Én ugyan nem vagyok benne érdekelt, de biztos, hogy lesz elég külföldi szakirodalom Magyarországon? (Egy ismerősöm Párizs könyvtárainak igénybevételével tudta csak EU jogi /szintén magyar nyelvű forrásokra nem igazán alapozható/ szakdolgozatát megírni). Annyit viszont mondhatok, hogyha valami EU-s jogforrást nem találsz a világhálón, és az Ogy. könyvtár EU Dok. és Inf. Központja sem segít, akkor válaszd az ELTE ÁJK EU Dok. és Kut. Központját (ELTE ÁJK NMJ és EU Gazd. Jogi Tsz., 1053 Bp. Egyetem tér 1-3. III. emelet 312.), most nincs ott könyvtáros (2003. decemberéig én voltam), de valaki tud segíteni.


Sunshine after the rain.

chabba # 2004.08.02. 15:31

Tisztelt Mindenki!

Ötödévesként szakdogát írok a "közös jogkezelés az EU-ban" címmel. A teljesen konkrét téma még szűkítés alatt.
Ha netalántán valaki más is érdekelt a közös jogkezelés területén, az a javaslatom, dolgozzunk össze, mármint a forráskutatásban.

Mivel magyar nyelven szinte egyáltalán nincs szakirodalom, esetlegesen a szakmai vélemények ütköztetése is hasznos lehet mindenki számára.

Üdvözlettel: Hajdu Csaba