Jegyzői munka


Rexor # 2004.10.07. 10:42

Általában kevés embert fenyeget az a veszély, hogy pályakezdőként jegyzői munkát akasszon manapság, kivéve ha tényleg jó kapcsolatokkal rendelkezik. A szamárlétrát a legtöbb pályakezdő meg is mássza, és ezzel nincs is addig baj, amig tényleg tanul belőle szakmailag. De az, hogy valaki pl. órákat várjon egy földhivatalban és egy cégbíróságon, hogy beadjon egy bedvaányt nem igazán építi szakmailag az embert. Ha valakit meg az a szerencse ér, hogy tényleg felelősségteljes besoztásba kerül, az nyilván mindent meg fog tenni, hogy megfeleljen, ha nem akkor úgysem fog ott sokáig maradni. Keményebb munka az igaz, de szerintem jobban meg is éri.

szebe # 2004.10.07. 10:07

Rexor!
Ez nem felelősségteljes gondolkodás. Én pár hónapos közig gyakorlattal és már kialakított kapcsolatokkal vágtam bele. Egy hónap gondolkodási időm volt és csak az utolsó napon adtam be a pályázatomat. Nem volt könnyű és pályakezdőknek nem is ajánlanám az ilyen kezdést. A Közig Hiv bár megértő, de ha nagyot bakizol azt ők sem nézik el. És bizony kismillió hibázási lehetőség van. Azt nem bántam meg, hogy elvállaltam, de utólag már nagyon sok mindent másképp csinálnék.

Egyébként én híve vagyok a szamárlétrás módszernek és igenis álljon sorba egy kicsit az az ügyvéd jelölt, aki később nagyot szeretne akasztani.
A jegyzői állásra pályázó pedig tudja meg előbb, hogy milyen az iktatás, az előterjesztés, a jegyzőkönyv írás, a határozat, a munkaszerződés, a szabálysértési tárgyalás, a rendelet alkotás, a közszolgáltatási szerződés stb., mert az iskolában tanult sémák korántsem olyan életszerűek, mint amikor neked kell produkálni.

Amúgy annak idején pivátba megírtam cilinek a tapsztalataimat, de vagy elijesztettem, vagy talált más munkát, mert válaszra sem méltatott.

Rexor # 2004.10.07. 06:31

Szerintem ha valaki akár jogi akár ig. szervezői diplomával olyan szerencsés helyzetben van, hogy jegyzői munkát kínálnak fel neki, szerintem egy percig sem szabad habozni és el kell fogadni. Összehasonlítva egy ügyvédjelölttel, akinek "érdemi" munkája a cégbírósági sorbanállásban merül ki azt hiszem észrevehető a különbség :). És az hogy nagy a felelősség annál jobb, így tényleg rá van kényszerítve az ember hogy gondolkozzon.

Notar # 2004.10.06. 22:18

Nem hiszem, hogy egy kezdő jogász olyan könnyen boldogulna a jegyzői pályán, mivel nem ismeri a helyi önkormányzat működését behatóan. A feladatokat taxatíve nem is lehet felsorolni, kérdéses a képviselőtestület hogyan viszonyul a jegyzőhöz, jó diplomáciai érzék szükségeltetik az egymásrautalt viszony hatékony működtetéséhez. Véleményem szerint egy kezdő igazgatásszervező egy hajszállal könnyebben boldogul, főleg ha Fogarasi tanárúrnál végezte tanulmányait. Másrészt egy jegyzői állást elég nehéz is megszerezni. Ha én jogvégzett lennék nem biztos hogy egyből közjogi területre eveznék, főleg a felelősség mértéke miatt.

Aballister # 2004.08.25. 08:41

Szerintem igen jó dolog, ha valaki kezdőként talál jegyzői státuszt. Ha ez lesz a helyzet, ne habozz!

Fizetés: Ktv szerint
Egyebek: 1 éven belűl le kell tenned a közig. szakvizsgát, az alapvizsga alól pedig mentesülsz. Közig gyakorlat is kell hozzá, de az 5000 fő alatti településeken (kisközség) a képviselőtestület mentesíthet e követelmény alól.


Ab.
:->

cili # 2004.08.13. 13:53

Sziasztok!Érdeklődnék arról,hogy egy pályakezdő jogásznak,milyen munkát jelent a jegyzői(aljegyzői)állás?Elhelyezkedni nehéz ilyen területen?Fizetés?Előrelépési lehetőségek?Feleadatokról is írna valaki?Köszönöm!!