Hogyan tanuljon egy kezdő joghallgató?


Legislator # 2011.10.14. 17:49

Impi: a V betűs portálon picivel egyszerűbb...


Sunshine after the rain.

Kamacs76 # 2011.10.14. 09:35

oks:-)))

ha gondolod - és vannak - küldj e-mailben képeket, árakkal. nem ígérek semmit, de elképzelhető, hogy lesz érdeklődő.

Impossible # 2011.10.13. 20:34

Jó, feladom :) ha viszont tudsz valakit, akinek kellhet kanapé(k)+fotel, akkor szólj, köszi.

Kamacs76 # 2011.10.13. 20:33

Bútoraink vannak,meg a - remélhetően rövidesen -üres lakás:-))) Csupa fal,és padló.

Impossible # 2011.10.13. 20:22

és mire fogtok ülni? vagy japános feeling lesz?

Kamacs76 # 2011.10.13. 18:16

per pillanat igen, de a lakást Dunakeszin vettük. és nem maradt sok pénzünk:-))) úgyhogy jó és megfizethető szakembert keresünk:-)

Impossible # 2011.10.13. 18:10

Pesten laksz?

Kamacs76 # 2011.10.13. 17:14

kedves vagy, köszi:-))) sok minden kell - parketta,burkolat,fürdőszoba és konyhabútor - ülőgarnitúra speciel nem:-))))

ja, és kellene vki, aki TUD tapétázni:-)))

Impossible # 2011.10.13. 17:00

Az új lakásotokba kellene esetleg egy ülőgarnitúra? Nekem kimondottan nincs rá szükségem, odaadom elég olcsón.

Kamacs76 # 2011.10.13. 12:56

csak csupán meglepődtem, de tényleg:-)

akkor hasonlóak vagyunk:-))) imádok vitatkozni:-))) bár ahogy "öregszem", már kevésbé provokálom ki ezeket a helyzeteket:-)

viszont most a leendő lakásunk eladójával folytatott beszélgetésim során ezt a hajlamomat maximálisan kiélhettem:-) olyannyira, hogy a múltkor a férjemnek azt mondta, inkább vele beszél, mert én kicsit "arrogáns" vagyok:-) csak mert azt merészeltem mondani, hogy felejtse el, hogy a vételár kifizetése után 3-4 héttel költözik ki a lakásból... így aztán kénytelen voltam megmutatni, milyen az, ha tényleg arrogáns vagyok:-))) hatott... azóta csak e-mailezünk:-)))

Impossible # 2011.10.13. 12:47

Hanem? Én egyébként kifejezetten élvezem, de újabban inkább csak figyelmen kívül hagynak, amit megértek, de így nincs kihívás.

Kamacs76 # 2011.10.13. 12:32

:-))) Nem azért mondtam, mert tartok tőle:-)))

Impossible # 2011.10.13. 12:18

És ha nekedesik? Nekem az lenne a furcsa, ha nem esnének nekem. De jóval kezdenek. :D

Kamacs76 # 2011.10.13. 11:10

Volt már rá példa, hogy más válaszolt az illetékes helyett:-)))) Nem akarom ráfogni, de talán akkor is Imp volt az:-)))

Meglepett, hogy nem esett rögtön nekem valaki, persze ami késik...

Kacsa1111 # 2011.10.13. 11:06

Kedves Impossible,

örülök, hogy helyettem is tudsz válaszolni.:)

Kedves Kamacs76,

komoly.


Kacsa11

Impossible # 2011.10.13. 10:56

komoly

Kamacs76 # 2011.10.13. 08:59

Ez most komoly, vagy azért némi irónia van mögötte:-)))?

Kacsa1111 # 2011.10.13. 08:51

Kedves Kamacs76,

abszolúte teljesen egyetértek. a színezés színezésétől kezdve az előadások hanyagolásán át a tételek kidolgozásán keresztül a jogi egyetem nehézségének túlmisztifikálásáig.


Kacsa11

Kamacs76 # 2011.10.13. 08:18

Sziasztok,

többen is mondtátok, hogy itt vki segítséget kér, a többiek meg "gúnyolódnak" a problémáján. Ezek után nyilván én is kiverem majd a biztosítékot azzal, hogy azért tanulni nem az egyetemen kellene megtanulni. És azt se felejtsük el, hogy vannak még olyan kemény egyetemek, és szakok, amik szintén hajtósak (magolósak), csak kevésbé állnak a reflektorfénybe, mint a jog.

Én nemrég fejeztem be az egyetemet, másoddiplomásként, munka mellett (ja és vki említette Csisztut, évf.társak voltunk - no comment:-)))). Ebből aztán rögtön következik, hogy nagyon kevés időm volt tanulni. Hozzáteszem, hogy ha nem értek vmit, akkor nekem a bemagolás nem megy, úgyhogy nekem az "olvasgatás" vette el a legtöbb időt. És színezgettem is:-))) De csak azért, mert így legalább rákoncentráltam a szövegre, nem kalandoztam el. Ugyanaz működött, mint előttem vmelyik hozzászólónak, egy színnel a bő lényeg, aztán másikkal annak a lényege, és harmadjára olvasás, ennyi. Igaz ezek után azért már elég sok minden megmard az ember fejében. Sőt vessetek meg, én a jogszabályokat is színeztem:-))) Aztán ennyi. Én a vizsgák közül a PP szigorlatra tanultam a legtöbbet, az volt 6 nap. A 4 államvizsgatárgyra összesen tanultam 14 napot (JAB 3, Bünti 5, Közig-alk 6 nap). Így 3,5 az átlagom,nem ez a csúcs, de munka mellet nekem megfelelt. És még maradt is a fejemben tudás.

Az előadásokra - tisztelet a kivételnek - teljesen felesleges bejárni. Én inkább a bnőmmel felosztva kidolgoztam a tételeket, ezzel is haladtam. Eleinte időpocsékolásnak tartottam, most azt mondom, nem az, de macerás, ez tény. Viszont nagyszerűen sokszorosítható, így viszonylag hamar ismert lehetsz az évfolyamon:-))))

Vállalva a megkövezést, én azt mondom - de ez persze a saját tapasztalatom - hogy kicsit túlmisztifikálják a jogi egyetem nehézségét. Igen, kell tanulni, igen sok az anyag, és igen nem egyszerű. De nem az az orvosi, vagy a műegyetem sem. Ismétlem, sztem.

Bandi4 # 2011.10.12. 23:14

Bocs a helyesírási hibákért, gyorsan írtam.

Bandi4 # 2011.10.12. 23:11

Az itt olvasottakhoz én is hozzáteszek egy picit:

Pécsett elsős koromban, nagy önbecsüléssel és szorgalommal igyekeztem a maximumot kihozni a félévből, mert minden az újdonság erejével hatott rám. Az első félévben mindenből 5 öst is kaptam. A második félévben már csak kifejezetten az erős tárgyakra koncentráltam, a tölteléket csak a minimum szintjén hoztam, mert 7 vizsga mellett más lehetőség nem is volt nagyon. Mindhárom szigorlatom 5 ös lett.

A 2. évben rájöttem, hogy hatalmas iram volt nekem az első év, elkezdtem lazítani, de a fontosabb vizsgákat így is hoztam jó eredménnyel. A 2. év második félévében rájöttem, hogy baromira nem tetszik nekem az alkotmányjog meg a közjogi vonal, itt már rendesen leengedtem és jöttek a 3. közeli jegyek.

A 3. év a Pp vel és a köziggel maga volt a borzadály. Gyűlöltem ezeket a tárgyakat.

A 4. eleje a Be. és a sok vizsga miatt nagyon nehéz volt, itt sokat nem lehetett lazsálni, a második félév viszont felüdülés volt a TB vel és a munkajoggal.

5. évben a nemzi. magánjog és a nemzetközi jog megoldható volt átlagos tanulással, a következő félévben a záróvizsgákkal már megszenvedett az ember, az egy kegyetlen nehéz időszak volt, de pont a legutolsó záróvizsga előtt megtaláltam az összhangot és a legnagyobb akarással és elszántsággal mentem el rá.

A lényeg az, hogy órára bejárni a fontosabb tárgyaknál inkább pofavizitre és ment be az ember sokszor, mert jegyzetelni nem nagyon lehetett, kivétel persze a villámkezű gépírócsajokat, meg sokszor az órai alvás is remek időtöltés volt egy unalmas résznél. Az előre kidolgozott, gépelt jegyzetek nagyon sokat segítettek, de fontos volt, hogy a legjobbakat sikerült megszereznem a haveroktól. Azért sokkal könnyebb volt úgy vizsgára felkészülni, ha volt pár előadáson az ember, de arra ügyelni kell, hogy senki nem terhelje túl magát, mert nem éri meg droidnak lenni.

Legislator # 2011.10.12. 10:56

Van, akiket érdekel a jog, és komolyan is veszik, van, aki csak papírra vágyik (bár arra ott a "közhely"). Persze, az elsőévesen naivitása sokat csökken ötödéves korukra.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2011.10.12. 09:58

"Nem biztos, hogy az a jó megoldás, ha mindent a lehető legkisebb erőfeszítéssel akar valaki elérni."

Ehhez én meg azt mondom, hogy az a lényeg, hogy elérd. Mégis minek csinálnád ki magad, ha nem muszáj? Persze ha élvezed, hogy szívhatsz, az más, már a legelső bejegyzésedből kiderült, hogy valami nem egészen oké. :D

Legislator # 2011.10.11. 21:25

utólag minden megszépül


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2011.10.11. 21:08

Kedves Egylány,

Nem biztos, hogy az a jó megoldás, ha mindent a lehető legkisebb erőfeszítéssel akar valaki elérni.

hidd el, lesz az életben nagyon, nagyon sok olyan szituáció, amikor muszáj a maximumot nyújtanod (és még az is kevés lesz). Tartalékolj ezekre az alkalmakra...


Kacsa11