Jogi segítségkérés


Grave7 # 2022.01.18. 21:04

@anya29: Bejelentetted a havi diktálási időszakban az óraállást?
Az óra hitelesítési ideje eltelt már?
Kérted az elműt, hogy jöjjenek ki leolvasni a mérőóra aktuális állását? Vagy egyébként voltak már kint?

Egyébként javaslom ezt az oldalt: https://bekeltet.bkik.hu/

anya29 # 2022.01.18. 19:24

Jó napot kívánok!
Szeretném megkérdezni, hogy Elmű ellen tudok-e feljelentést tenni?
November óta dupla számlákat küld. nov. 70.000. dec. 80.000,- most januárban 2x 41.000,-
A tényleges fogyasztás 20-25000.
Folyamatosan írom a leveleket, de semmire nem válaszolnak. Ha írnak csak annyit, hogy továbbítottuk.

Köszönöm szépen a segítséget!
Szabó Lajosné

Zöldövezeti11 # 2021.11.20. 13:40

Nos a 80 eft-hoz !
Tegnap hallottam egy erősen hívőtől, hogy az a 80 eft tulajdonképpen azért van mert az elhunyt 30 e kovidos megmaradt nyugdíjából fizetik.
Akkor rajtam ráfizetés lesz, mert bőven túllépem az átlagot !!

A zöldben jó a levegő !!!

Napsugar # 2021.11.18. 19:58

drbjozsef!
Köszönöm a kedves segítséget!

drbjozsef # 2021.11.18. 06:24

Napsugár,

Egyébként, ha az a kérdés, hogy jár-e a "visszamenőlegesség" miatt, akkor a válasz az, hogy nem.

568/2021. (X. 6.) Korm. rendelet
3.§ 2021 novemberében egyszeri juttatásra jogosult – Magyarország gazdaságának 2021. évi kiemelkedő
teljesítményére tekintettel – az a személy, aki 2021 novemberében

1. nyugdíjprémiumra jogosító, 80 000 forintnál alacsonyabb összegű nyugellátásban vagy a Tny. 6. §
(4) bekezdése alapján azzal egy tekintet alá eső ellátásban,
[...]
részesül.

drbjozsef # 2021.11.18. 06:18

Van rá mód,hogy megkapja Ő is a nyugdíjprémiumot?

Nem, a tudomány mai állása szerint nem lehetséges a halottak feltámasztása.

Napsugar # 2021.11.17. 19:48

Üdvözlet!
Lehet nem ide tartozik,de segítségre lenne szükségem. Édesapám októberben elhunyt. Van rá mód,hogy megkapja Ő is a nyugdíjprémiumot? Fél életét ledolgozta,és amiért szegény "el mert hunyni hamarabb",mint a prémium kifizetése,akkor már nem is jár neki?
Köszönöm előre is a segítséget!

nanemaaa # 2021.11.11. 08:12

Kkt. 31. § (2) * A helyi önkormányzat - ha az útépítési együttműködésben az érdekeltek több mint kétharmada részt vesz - az abban részt nem vevő, de a közút használatában érdekelt természetes és jogi személyt a résztvevők által vállalt anyagi hozzájárulás mértékéig - a rendeletében meghatározott módon - útépítési érdekeltségi hozzájárulás fizetésére kötelezheti.

Magyarán a kétharmad akarata a döntő az egyharmadra nézve. De hát ezt eddig is tudtuk, nem?

gylab # 2021.11.11. 08:01

Sajna jelenleg ha az önkori hoz egy rendeletet, hogy hozzájárulást kell fizetni, akkor kell fizetni. Nem kell bírósághoz fordulniuk, vgérehajtható. Nálunk a csatornára szedtek, nem lett csatorna, azzal utasítottak el, hogy nem azért fizettem, hogy csatorna legyen, hanem azért mert az önkori hozott egy rendeletet, hogy fizetni kell. Az utolsó részleteket nálam is végrehajtásban vitték el, mert nem voltam hajlandó befizetni.

Gal A. # 2021.11.10. 18:49

Groszfater,

Közben nyomoztam és hivatalosan Kkt. 31. § alapján "útépítési érdekeltségi hozzájárulás"ra kötelezhet az Önkor.
Még nem jött hivatalos értesítés, de egyáltalán lehet ez ellen fellebezni?
Egy másik utcával kapcsolatos rendeletben így fogalmaz" az útépítési érdekeltségi hozzájárulás megfizetése alól felmentés nem adható

groszfater@gmail.com # 2021.11.10. 15:18

Gal A! Nem csúsztál ki a 8 napból?
Ákr. 118 § (3)

Gal A. # 2021.11.10. 15:07

Groszfater,

Rendelet útján, az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13.§ (1) bekezdés 1. pontjában, valamint az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 28. § (2) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva szeretné az összeget behajtani az önkorm.

Jogorvoslat nincs megemlítve

groszfater@gmail.com # 2021.11.10. 13:33

Gal A.!"Az útépítés ràmeső költségeit az önkormànyzat mégis bekarja tőlem hajtani"
Ha majd "akarja" arról fogsz kapni határozatot, abba lesz jogorvoslati lehetőség és fellebbezhetsz!

Gal A. # 2021.11.10. 13:17

Tisztelt jogi fórum.

Utcànkban útépítő közösség alakult.( Lakók 2/3 a )Én nem írtam alà a paírt,ahol az önkormànyzat tàmogatàsaként jàrulnak hozzà, egy összeg befizetésével..Az útépítés ràmeső költségeit az önkormànyzat mégis bekarja tőlem hajtani.Jogilag megàll ez a helyzet? Van valamilyen eszköze erre az önkormànyzatnak? Adó illeték? Én mit tehetek? Előre is köszönöm

Kogeza # 2021.11.10. 10:08

Annyival azért árnyalnám a képet, hogy akkor vagy büntethető, ha önhibádból nem teljesíted a gyermektartási kötelezettségedet. Amennyiben a letiltás után fennmaradó összeg a saját megélhetésedre is éppen csak elegendő, úgy lehet, hogy a bíróság nem állapítaná meg a büntetőjogi felelősségedet.

A Btk. 212. $-át olvasd el, ha még nem tetted.

gerbera317 # 2021.11.10. 07:12

Hiba volt okot adni a végrehajtásra. Úgy a megfizetett összeg 8 százaléka nem a végrehajtót gazdagítaná.
Nos, az 50 százalék az a letiltással levonható összeg felső határa, nem pedig azt jelenti, hogy ennél többet nem kell fizetni. Helyes az ellenfél álláspontja, hogy a különbözet visszatartása az a gyermektartás fizetésének vétkes elmulasztása, ami - ugyebár - bűncselekmény. Helyesen tanácsolta a végrehajtó, hogy a különbözetet közvetlenül a jogosultnak kellene fizetni. Persze, szigorúan lepapírozva, nehogy naccsága utólag letagadhassa a teljesítést.

apafej40 # 2021.11.09. 15:07

Szép napot mindenkinek!

2018-tól közös megegyezés alapján 60.000 ft gyerektartást fizetek a volt feleségemnek. 2021. júniusában folyamatos végrehajtást kért a fenti összegre amit a jelenlegi jogszabályok alapján a munkáltatóm rendszeresen utal neki. A végrehajtás díja kb. 5.000 Ft, exfeleség kb. 53.000 ft-ot kap meg, mivel a segédmunkásként kapott minimálbérem maximum 50%ig terhelhető.

A végrehajtó szerint a fenti kb. 7000 ftos különbözetet vagy magam fizetem neki havonta vagy ha majd megszűnik egyszer a tartásdíj-fizetési kötelezettségem, akkor az addigi hátralékomat majd tovább fizetem neki, amíg az meg nem szűnik.

A feleségem és ügyvédje szerint a részleges gyermektartásdíj fizetése - végrehajtás által - nem fizetésnek minősül, és büntetőjogi kategória. A fentiek tükrében rendőrségi feljelentésre készülnek.

Amennyiben nem tudom rendezni az általa szabott határidőre ezt a kb. 42.000 Ft tartozást, akkor a végrehajtónak van igaza, vagy készülhetek a büntetőjogi felelősségre vonásra? Nincs más gyt tartozásom felé.

Köszönettel:
Apuka

Csuklósbusz # 2021.11.09. 12:18

Pl életjáradéki szerződés amit be se kell jegyeztetni mégis érvényes..., de vannak-e még ilyenek amik nincsenek feltüntetve mégis hatályos lehet, vagy csak simán ügyvéd minden nélkül feltüntetik?

Csuklósbusz # 2021.11.09. 12:14

Közjegyző és ügyvéd nélkül milyen jogok azok amiket belehet jegyeztetni a tulajdoni lapra?
Haszonbérleti, zálogjog, stb?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.09. 10:00

Mert nekik is jogaik fűződnek a képekhez: övék a gyerekek. :)

Licenciaszerződést csak írásban lehet érvényesen kötni - tényleg megsértettétek a szerzői és szomszédos jogokat. (Bár szerződést valószínűleg nem szegtetek.)

nanemaaa # 2021.11.09. 08:39

Már szerződés szegéssel, rágalmazással, szerzői jogok visszaélésével vádolnak minket.

A leírtak alapján jogosan. Már ha a fotós, vagy a fotóalanyok képviselője vádol ezzel. Bár érdekes, hogy miért adnak át olyan fotókat, amiknek a felhasználásához nem járulnak hozzá.

Npontgabor # 2021.11.08. 11:49

Tisztelt Cím!
Szeretnék segítséget kérni, Szerzői - és Szellemijogok védelme kapcsán.
Kezd elmérgesedni a helyzetünk arról, hogy a közösségi médiában közzé tehetem vagy sem azt a fotósorozatot, amin a kiskorú gyermekeink szerepelnek.
A fotósorozat egy ruhamárkához készült. Nyilvános, nagy plakáton, több szereplős bemutatkozás lett volna, hogy ne csak az online médiában legyen jelen. Mi elvállaltuk a munkát. Anyagi díjazás helyett a fotókat kértük és megígértük cserébe, hogy az általunk használt közösségi médiában reklámozzuk a ruhákat. Szóban és online felületen történt ez a megbeszélés. Az utolsó sorozatott - ami nem vállható szerintük - megkaptuk és kiraktuk. Majd elmérgesedett a helyzet, hogy kitettük. Már szerződés szegéssel, rágalmazással, szerzői jogok visszaélésével vádolnak minket. Szerződést, megbízást soha nem írtunk. Szívesség alapon, saját költségen voltunk jelen.

A fotósorozatot szeretném használni továbbra is, mert: nem rosszak.
Van erre lehetőségem?

Tisztelettel: Npontgabor

Grave7 # 2021.10.12. 07:28

Klasszikust idézve: "önélzetes a kis latol" :)

gerbera317 # 2021.10.12. 06:28

Mi a fenét lehet megfellebbezni egy elévülés miatti megszüntetésen?
Valószínűleg záradékkal elrendelt végrehajtás, ahol több lehetőség van az előzmény piszkálására, mint egyébként. Aranyos neri (aki szerint hülyeségeket írkálunk ide), nem tartotta fontosnak, hogy ezt közölje. De sebaj, hagyjuk meg abban a hitében, hogy ő nagyon okos.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.12. 05:58

Igen, sokat tanulok. :D
Nerinek el fogok kérni a számát is, ha elakadok valami végrehajtási jogi kérdésben, biztos szívesen segít.