jogásszá válás


Order (törölt felhasználó) # 2004.10.05. 08:00

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Legislator # 2004.10.04. 21:30

Order, most éppen nincs olyan lány, akivel együtt akarnék élni, viszont otthon sem akarok vizet zavarni (meg már 2002. decembere óta nem is lakom otthon), és a kollégium egy iszonyú olcsó megoldás olyan gellérthegyi panorámával, amit 40 négyzetméteren csak 20 millióért kapnék meg. Bevallom, nincs havi 60, de még csak 30 rugóm sem lakásra, arról nem is álmodok, hogy belátható időn belül veszek egyet. A szobatársamnak nincs még meg a diplomája, de meglesz ebben az évben. Õ számviteli jogról ír. Elvben nekem kéne most is írnom, de PJ tekintetében harmadéves vagyok, ezért csak a jövő félévben választhatok témát. Talán arról írok, amiről az Álligen. Azt javasolták, a PhD-t is abból írjam, de az még odébb lesz:))). A koleszban zömmel csak alszom, bár a múlt héten hívtak bulizni a kollégisták, és ennek a meghívásnak eleget is tettem, és megmondom őszintén, nagyon felszabadult voltam. A diszkók kevésbé vonzanak, mint például a kocsmák, vagy a kávéházak, vagy a jó éttermek. Vagy csupán egy tábortűz, körülötte jó barátokkal. Bár én jobban szeretem a négyszemközti baráti beszélgetéseket.

Egyebekben nagyon leköt önnön életpályám egyengetése+az ELTE ÁJK, úgyhogy nem sok magánéletem van.


Sunshine after the rain.

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.29. 14:46

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Rexor # 2004.09.29. 14:13

Érdekes, én 14 évesen még azt se tudtam mi a disco, először talán 16 évesen voltam :). De lehet hogy későnérő típus vagyok.. Ez a kocka csokis megoldás tényleg szimpatikus,de a számvitelt szerintem elég pocsékul tanítják az Áf-eb. Én is vért izzadtam, izzadok vele nap mint nap, mert a munkámhoz viszont nagyon is kell. Takarítás.. hmm nekem is kellene :)

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.29. 11:53

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Rexor # 2004.09.29. 11:46

Azt helyesen tesezd ha olvasol, a dizsizésből pedig ki lehet nőni. Bár szórakozni is kell néha, igaz a technozene jellegű tucc tucc helyeket elkerülöm :), vagy ha megyek csak suhogós melegítőben és vastag aranylánccal teszem... De komolyra fordítva a szót nem az a jó tanár, aki a föld fölött "ellebeg" a diákok felett, hanem aki úgy is meg tudja őrizni a tekintélyét, hogy vegyül velük. Röviden egy tanár ne a nagy arcával tűnjön ki, hanem az érdekes óráival.

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.29. 11:34

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Rexor # 2004.09.29. 10:47

Order kérdéseid nagyon célzatosak :). Egyébként egy kolesznak szerintem nagyon jó hangulata van, főleg az Áf-nek. Igaz tanárként már nem nagyon lehet elvegyülni az 'egyszerű' kollégistákkal.

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.28. 21:04

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.28. 21:03

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Legislator # 2004.09.28. 18:59

Azért szoktam azt is:)))


Sunshine after the rain.

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.26. 19:57

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Legislator # 2004.09.25. 18:49

A tanszékről:)))


Sunshine after the rain.

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.24. 18:35

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.24. 18:32

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Legislator # 2004.09.24. 17:24

Németh Jánost nem tudni azért nagy szégyen, mert ő volt az Alkotmánybíróság elnöke, tehát illett volna ismerni e nevet. Meg a Pp. magyarázatokat is ő szerkesztette és részben írta is.


Sunshine after the rain.

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.24. 13:22

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Legislator # 2004.09.24. 11:32

Nem, nem értek azzal egyet, hogy szükségképpen jogászok leszünk. Jogásznak lenni minőség, azt nem huszonévesen érdemli ki az ember. A szakmaszeretet meg öt perc beszélgetés után megérezni valakiről. Sajnos alig van ilyen joghallgató:((.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2004.09.24. 11:30

Megtanulni úgysem lehet, levizsgázni meg le lehet (le kell) belőle. Egyébként szerintem a mi magánjogászi apparátusunk semmivel sem rosszabb, mint más tanszékek. Török pl. MTA Doktor, azt meg a jogászok közt nagyítóval kell keresni. Az ELTE-n is a legfélelmetesebb vizsgák közé tartozik. Én kétszer jelentkeztem be, és mivel mindkétszer Németh János lett volna, inkább nem mertem bemenni. Németh János fogalom, tehát nem kívánom részletezni.Hivatalosan mi a Németh János könyv első kötetét, és a Németh János szerkesztette Pp. kommentárt kell, hogy tanuljuk, de gyakori a Kengyel

  • könyv használata (levelezőn azt kérik). Szóval, sajátos tanszék. A Kengyel-könyv korrekt, használható. Kivételesen előre próbálok készülni mindenből, mivel féllábbal végzős vagyok, de vannak korábbról maradt vizsgáim is.

Sunshine after the rain.

Rexor # 2004.09.20. 15:07

Igen, nekem is a Kengyel könyvhöz volt szerncsém :). Lehet hogy igazad van, bár én soha nem tudtam rászánni magam, hogy év közben tanuljak. Vizsgaidőszakban úgyis heveny könyvundorom lett, ami jelenleg sem múlt el teljesen.

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.20. 15:05

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Rexor # 2004.09.20. 15:03

Mindenkinek más a tanulási technikája, én nem szerettem év közben tanulni, ezért elég volt 2 hét nagyon intenziv tanulás, de persze ez megint szubjektív. És persze ki kell fogni a megfelelő tanárt is, jó tételt húzni, de Te is már vizsgáztál egy párszor gondolom, szóval ismered a dörgést :)

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.20. 15:00

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Rexor # 2004.09.20. 14:56

Bár nem nekem szólt a kérdés azért válaszolok :). A Pp szerintem mindenhol nehéz vizsga, a Kengyel Miklós féle könyv szerintem jó, meg lehet tanulni az eljárási jogot, ha rászánsz 2 hetet.

Order (törölt felhasználó) # 2004.09.20. 14:38

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)