Álláskereső jogászok


dr.joci # 2004.09.21. 13:57

Friss diplomás jogász vagyok és jelenleg is állást keresek!Elég nehéznek ígérkezik,de nem reménytelen....Mások véleményére lennék kiváncsi,akik hasonló helyzetben vannak,vagy voltak!Konkrét problémám:Elsösorban késöbb ügyvéd szeretnék lenni,de most nem vonz,hogy semmi pénzért tengödjek egy ügyvédi irodában!Szerintetek milyen esély van pl.közigazgatásból évek múlva(szakvizsga után persze)áttérni az ügyvédi pályára?Jelenleg 26 éves vagyok.Várom a hozzászólásokat!Köszönettel!Joci

Legislator # 2004.09.21. 18:10

Legyél kig. bíró. Már ha hagyják.


Sunshine after the rain.

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.09.30. 10:26

Én is állást keresek, de én már egy kicsit pesszimistább vagyok. Most már úgy látom, hogy esetleg ügyvédjelöltként tudnék elhelyezkedni, mert a közigazgatásban nem látok meghírdetett álláshelyeket, a nem meghírdetettet meg nem nekem adják oda..

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.09.30. 10:27

talán meghirdetett...

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.09.30. 10:27

nem mintha az ügyvédek tolonganának az ajtóm előtt..

Misi # 2004.09.30. 22:46

Sziasztok!
Én igen elkeseredett vagyok! Semmi lehetőség. Lassan már a kopogtatós módszer következik, csak nem tudom, hogy ehhez hogy állnak az ügyvédek.
A közigazgatás a leépítések miatt kiesett. Annyi bírói és ügyészi állás nincs, ahányan vagyunk.
Voltaképp minket csak a fejkvóta miatt képeztek? És utána? Így jó néhány ember élete a tönk szélére sodródhat.
Most legyen valaki okos! Mi legyen velünk? kössük fel magunkat? Még kötélre se futja, mert nincs jövedelmünk:)
Várom a tanácsokat és az esetleges szánakozó állásajámletokat.

nagym # 2004.09.30. 23:32

Sziasztok!

Csak csatlakozni szeretnék: idén végezem, már több mint száz pályázatot elküldtem (közig szevekhez,ügyészségre,ügyvédi irodákba stb..) de még mindig állást keresek.

Ami a legbosszantóbb számomra,hogy még visszajelzést sem kapok (tisztelet egy szűk körű kivételnek),annyit sem, hogy köszi nincs rám szükség.
No persze tisztában vagyok vele,h jelölti hirdetésre több száz pályázat érkezik,és nem győzik az adminisztrációt,de kérdezem én:
miért hirdet egy iroda (pl.itt!) 3 hónapon belül 2-szer 3-szor, ha a pályázónak még egy személyes bemutatkozásra sem nyújt lehetőséget.(sőt egyáltalán nem reagál,amint említettem) noha a megadott paramétereknek egyébként megfelelnék ???

Laurentius # 2004.10.01. 10:37

Sziasztok, néhány évmúlva én is gazdagítom majd a (pálya mellől) pályakezdő jogászok táborát.

Két megoldás van: ha jogászok akarunk lenni, akkor nem elég egy summa diploma, kell egy másik is, leglább három idegen nyelvtudással, stb.

A másik az, ha pályaelhagyók leszünk és más területen próbálunk megélni a jogi diplomából, ez sem reménytelen.

+1 megoldás: irány külföld.

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 10:50

És külföldön mit csinálsz? Takarítassz? Ha ezt akartam volna nem szívok 5 évig ezen a k*rva jogon, hanem 18 évesen elhúzok, mert akkor még nem probléma ha kuli minkát végzel.

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 10:52

A summa diplomával sem mész semmire. Két dolog kell én most úgy látom: tárgyalóképes nyelvtudás két nyelvből, vagy ismerős, aki benyom valami hivatalba.

Order (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:03

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:10

Engem ráadásul a feleségem tart el.. Így már azért még szánalmasabb a helyzet, nem?
Ha meg netán sikerülne elhelyezkedni egy ügyvédnél, akkor meg hazaviszek 50 ezret.
:-)
Már egy 18 éves szakmunkás nem dolgozna ennyiért.
Rendben lehet mondani, hogy majd a szakvizsga után stb.. De ez sem biztos. De valószínűleg én nem vagyok elég rátermett erre a pályára, ezért nem jön össze a dolog.

Order (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:13

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:18

Szerintem nem csak az etikáról van szó. Neked esélyed sem lenne feketén dolgozni, mert gyakorlatilag nem értessz semmihez. Max az ismerősidnek dobhatnál össze egy szerződést, de ezért nem fognak sokat fizetni. :-)

Order (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:18

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Order (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:19

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:19

Később meg nagyobb azért a vesztenivalód lebukás esetén. Gondolom egy asztalost nem zárnak ki a "kamarából" ha variál :-))

Order (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:19

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:19

Nem konkrétan Rád gondoltam, hanem általában. Mit tudsz magad megcsinálni jogászként?

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:21

Állás után próbálok rohangálni, egyre kevesebb intenzitással. Internet, kamarai faliújság, munkanélküli hivatal.
Aztán egyedül verem a fejem a falba, hogy mért lettem jogász.

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:21

Állás után próbálok rohangálni, egyre kevesebb intenzitással. Internet, kamarai faliújság, munkanélküli hivatal.
Aztán egyedül verem a fejem a falba, hogy mért lettem jogász.

Order (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:21

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

woodslave (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:23

Ezzel a nem értünk semmihet szöveggel arra utaltam, hogy egy jó asztalosnak van esélye hogy csináljon egy asztalt és eladja. Tudom hogy azért ez így naív elképzelés, de mégis tud valami kézzelfoghatót alkotni.
Szóval nehogy megsértődj! :-)

Order (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:23

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Order (törölt felhasználó) # 2004.10.01. 11:25

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)