Fogalmazói versenyvizsga


hollipop # 2020.05.04. 20:33

Sziasztok! Van itt olyan, aki a közelmúltban sikeresen teljesítette a versenyvizsgát?

A912 # 2018.05.30. 23:15

Sziasztok!

Most diplomázom, bírósagra szeretnék jelentkezni majd fogalmazónak (Fővarosi Törvényszékre) és érdekelne, hogy mennyire nehéz bejutni, mennyire van túljelentkezés, a versenyvizsgával kapcsolatban kinek, mi volt a tapasztalata?
Köszönöm szépen a válaszokat előre is!

Immaculata # 2018.02.22. 09:13

Igen, kézzel kell, alá is kell írni.

claires # 2018.02.22. 09:00

Elnézést, valóban pontatlan voltam, pontosítom: fogalmazói versenyvizsga jelentkezési időszak van.

A számomra kétséges jelentkezési lap kitöltési módról 3/2016. (II. 29.) OBH utasításban ennyi van írva:

"A pályázathoz a benyújtásával egyidejűleg csatolni kell:

  1. a 2. melléklet szerinti jelentkezési lapot (a továbbiakban: jelentkezési lap) kitöltve,"

A motivációs levélről viszont így szól az utasítás: "A motivációs levél terjedelme legfeljebb kettő - 12-es betűmérettel, géppel írott - A/4-es oldal lehet."

Ha jól értelmezem, akkor nem feltétel hogy a jelentkezési lap is géppel legyen kitöltve. Pdf formátumban lehet letölteni a honlapról.

Immaculata # 2018.02.22. 08:54

Egy jogász ne állítson hamisan.

A jelentkezés március 01.

A versenyvizsga első része 03. 15.,
második része 03. 28.

A túljelentkezés egyelőre hírverés.

claires # 2018.02.22. 08:34

Bírósági versenyvizsga zajlik jelenleg. Négyszeres túljelentkezésekről lehet hallani, szóval csak amolyan próba szerencse alapon szeretném megpróbálni.

Dr.Attika # 2018.02.21. 17:19

Kimennek külföldre ilyen-olyan tanulmányi ösztöndíjjal tanulni.

Burn Out # 2018.02.21. 16:56

Ha a bíróságra és az ügyészségre is alig találni embert, akkor az a sok jogász mégis hol van?

Közigazgatásba se találunk jogászt és ugyanezt hallom más kollégáktól is.

Dr.Attika # 2018.02.21. 16:24

Szia!
Milyen fogalmazói versenyvizsga van? Ahogy hallom már lasszóval sem lehet bírósági, ügyészségi fogalmazókat találni. Bírók minősíttetik vissza magukat bírósági titkárnak, mert fizetés ugyanannyi munka, felelősség jóval kevesebb. Nézve a Magyarközlönyt egyre több bíró mond le.

claires # 2018.02.21. 12:22

Sziasztok!
Egy egészen triviális kérdés, de azért gondoltam megkérdezem. A fogalmazói versenyvizsgára kért, a birosag.hu oldalról letölthető jelentkezési lapot, illetve mellékleteit géppel vagy kézírással kell kitölteni? Egyértelműen nem láttam megjelölve, csak a motivációs levélnél volt írva, hogy géppel kell írni.
Köszönöm a segítséget!
Üdv!

kristonelza # 2015.11.09. 18:26

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy szóbeli vizsga alkalmával csak a kiadott kérdéssorból tesznek fel kérdéseket, vagy az egyes kérdéseket felölelő témából szoktak olyat is kérdezni, ami nem szerepel a kérdéssorban? Köszönöm előre is a szíves válaszokat. :)

kristonelza # 2015.11.07. 10:57

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném kérdezni, hogy fogalmazói versenyvizsga szóbeli részén csak a kiadott kérdéseket szokták kérdezni, vagy a témáját érintő de a kérdéssorban nem szereplő kérdéseket is szoktak a vizsgázóhoz intézni?

Köszönöm a szíves válaszokat!

Ceasar01 # 2015.08.21. 10:48

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnék, hogy előfordult-e Magyarországon olyan eset, hogy valakinek sikerült "rite " minősítésű diplomával sikeres fogalmazói/titkári felvételi vizsgát tennie.
Segítő válaszotokat előre is köszönöm!

cherieux # 2014.09.09. 07:29

Sziasztok!

Az előző évek során mikorra tűzték ki a versenyvizsga írásbeli részének időpontját? Október első napjaira vagy esetleg később?

Kérdéssorok itt:

http://www.ajk.elte.hu/…2_fogalmazoi?…

Szóbeli kérdések itt:

http://www.birosag.hu/…i-vizsgairol

olajfolt # 2014.08.31. 13:33

sziasztok!

a bíróság.hu-n nem elérhetőek már a korábbi versenyvizgsa kérdéssorok. van esetleg valakinek lementve ilyen régebbről? ha igen, nagyon hálás lennék annak, aki elküldi a luca kukac laze pont hu emailcímre! előre is köszönöm!

browneyesburn # 2013.09.17. 15:24

Még biztosan alakul majd a véleményem arról, hogy merre orientálódjak, azért köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.17. 13:18

Ha egyes bírókra, ügyészekre gondolok, túl erős szelekció nem lehet arrafelé. (Persze, ugyanezt az ügyvédekről még inkább el lehet mondani, de azt már régen tudjuk.)

pazs # 2013.09.17. 13:03

Amúgy már régen nem csak a kapcsolatokon múlik.

pazs # 2013.09.17. 13:03

Olyan értelemben, hogy Sherlock (és sokan mások) szerint nem ez a szakma csúcsa. Anyagilag sem.

browneyesburn # 2013.09.17. 07:30

Sherlock: Olyan értelemben, hogy többé nem akarom majd ezeket a szakmákat választani, vagy inkább csak rájövök, hogy lehetetlen számomra azzá válni, mert nincsenek megfelelő kapcsolataim a téren?

Sherlock # 2013.09.14. 17:44

5 év alatt csak megjön az eszed.

browneyesburn # 2013.09.14. 17:10

Sziasztok! Elsőéves vagyok jogász szakon, és az lenne a kérdésem, hogy ha esetleg summa cum laudéval tudnék végezni (SZTE), akkor lehetek-e bírónő / ügyész, vagy ez tényleg csak azok számára lehetséges, akik megfelelő rokoni kapcsolatokkal rendelkeznek?

f.d.anna # 2013.05.30. 07:09

Köszi mindenkinek! :) Anna

szakvizsgázó1217 # 2013.05.29. 16:38

Szia! Én három éve versenyvizsgáztam, de nem hiszem, hogy azóta nagyon megváltozott volna a rendszer. A tételsor támpontnak jó, és szerintem bőven elég, ha a jogszabályokat tanulod. Tőlem kérdeztek aktualitásokat is (akkor volt friss Stohl ügye), de ez gondolom bizottságonként változó. Legyél határozott, és ha vmit nem tudsz, akkor bátran vágd ki magad, nem feltétlenül a "száraz" tudás számít.

f.d.anna # 2013.05.29. 12:02

Köszönöm. A szóbeli tételek átfogják az összes témakört? Láttam, hogy definíciókat is szoktak kérdezni. Ezt milyen mélységben kell tudni? Inkább a jogszabályt tanuljam, vagy az elméletet?