Ügyész / ügyvéd


Danina # 2012.09.21. 20:44

A levelbol nem fogod megtudni a keruletedet. Valtozo szolgalati helyre neveznek ki es majd utana fogja kiosztani a boritekot a fougyesz szemelyesen v megbizott utjan...

Legislator # 2012.09.22. 07:20

"Pázmányt nem kedvelik a hivatalos szervek, mert katolikus egyetem. Azt gondolják, hogy ez egyben ideológiai kötődést is jelent."

Sajnos, nagyon gyakran még vallásit sem.


Sunshine after the rain.

nikice88 # 2012.09.22. 09:23

Nem igazán értem, hogy hogyan jutottunk el onnan, hogy kiket vettek fel odáig, hogy ki milyen egyetemre járt. Véleményem szerint a Pázmány nagyon nagyon jó színvonalú egyetem én nagyon szerettem, az pedig hogy valaki katolikus e az magánügy. Az oktatás színvonalával sincs semmi gond, sőt! (Meg lehet kérdezni 150 évfolyamtársam.)
Véleményem szerint bármely egyetemre jár valaki, attól még lehet éppen lusta és ostoba, de éppúgy lehet szorgalmas és okos is. Az egyetemi tananyagok nyilván valóan szinte ugyan azok, lévén tételes jog közismerten egy...
Nem tartom fontosnak ki honnan jön, annál fontosabb hogy mit tett le eddig az asztalra.
Személy szerint büszke vagyok arra, hogy a Pázmányra jártam és első adandó alkalommal, bármiféle ismeretség nélkül, önerőből, saját érdemeim alapján bekerülhettem az ügyészi szervezetrendszerbe. Számomra ez nagy szó, főleg ilyen túljelentkezés mellett.

Nem lehetne szimplán csak örülnünk, hogy sikerült az álmunk???

dr001 # 2012.09.23. 14:15

Sziasztok!
Arról tud valaki valamit, hogy hogyan osztják el a fogalmazókat? Mi alapján döntenek hogy ki melyik kerülethez kerül?

enis # 2012.09.25. 07:58

Gratulálok mindenkinek, aki már tudja, hogy felvételt nyert!

Azt megkérdezhetem, hogy kb. mi van az e-mialben, amit kaptatok? Van valami időpont, hogy mikor kell megjelennetek akárhol, vagy bármi releváns információ? (pl. mikortól álltok munkába)

scarlettohara # 2012.09.25. 17:18

Most akkor mégis e-mailt kap, akit felvettek és nem levelet?

nikice88 # 2012.09.26. 19:11

Mégis e-mail érkezett mindenki nagy meglepetésére pénteken. Amúgy 15-én lesz a kinevezés az Igazságügyi Palotában.

Psychoka # 2012.09.27. 10:31

gratulálok minden felvettnek :) üdv a cégnél!

Amikor minket kineveztek, akkor mindenki a lakó/tartózkodási helye szerinti kerületbe került.
De az utóbbi 1-2 kinevezésnél már nem mindig tudtak erre ügyelni. Legutóbb az összes fiút a nyomozó ügyészségre vitték, a lányokat meg elég random módon szétdobták.

Dr.Attika # 2012.09.27. 12:10

Nemek szerinti megkülönböztetés van az ügyészségen? Úgy rémlik, hogy ez Alaptörvényünkbe ütközik. A törvényesség legfőbb őre az Ügyészség erre nem gondol?

dr001 # 2012.09.27. 15:27

Köszönöm a választ! :)

Danina # 2012.09.27. 17:16

akit kerülethez vettek fel, akár fiú, akár lány, esélytelen a nyomozóra, mert oda külön (regionális és központi) pályázatot szoktak kiírni és külön kell megjelölni a jelentkezéskor ;)

Dr.Attika # 2012.09.27. 17:24

Tudtommal az ügyészségi nyomozónak nem kell jogvégzettnek lennie.

zserzs.90 # 2012.09.30. 14:39

Találkoztatok már olyan ügyésszel/bíróval, aki levelezőn végezte el a jogot? ("akkor van esélyed ha az ELTE-re jársz" és hasonló válaszolók kíméljenek. Én Károlis vagyok, de bejárok az ELTE-re és a Pázmányra is előadásokra ha időm engedi és semmi különbséget nem látok a 3 egyetem színvonalát illetően.)

Egyjogász # 2012.09.30. 14:44

Igen, nem is eggyel.

ius latratus # 2012.09.30. 15:01

Micsoda kérdés...
Én is találkoztam nem eggyel, s bármilyen furcsa, kedves zserzs.90, nincs ott a billog a taláron, hogy "levelező" képzési rend.
A követelményrendszer ugyanaz.

zserzs.90 # 2012.09.30. 15:35

Rendben, köszönöm a válaszokat. Reméltem, hogy így van csak első éves jogász hallgató vagyok és idegesítően sokat hallom, hogy a levelezős anyag le van butítva, azt meg hogy a károlis diplomával nem érek semmit, még többet hallom. Eddig tapasztalataim azonban nem ezt mutatják.

Poruljárt_Attila # 2012.09.30. 16:26

Elnézést, akik itt írogatnak, tényleg egyetemet végzettek? Csak mert nehezen hihető.

Egyébként meg néz körbe kicsit a társaságban! Szted a "normálisabb", befolyásosabb helyeken vajon miért ELTÉ-n végzett mindegyik?

De mindegy, a vita meddő is lenne, tehát csak egy vélemény. Azért Károlit meg Pázmányt ne hasonlítsuk már az ELTÉ-hez ...

Poruljárt_Attila # 2012.09.30. 16:27

Ja hát a levelezős persze hogy le van butítva.
De ez nem jogász-specifikus jelenség. Te se gondolod komolyan, hogy akik nappalin nagyjából éjjel-nappal benne vannak a tanulmányokban, azokhoz bármikor is felérhet egy havi pár napos képzés ... Na neeeeee

hunfrakk # 2012.09.30. 17:28

Attila, te jogász vagy?

Poruljárt_Attila # 2012.09.30. 17:45

Jaj isten ments! Belekóstoltam, aztán menekültem fejvesztve abból a bandából :)
Miért kérded?

Rexor # 2012.09.30. 20:35

Talán azért, mert finoman szólva messze állnak az állításaid a valóságtól :). Röviden látszik, hogy nem sok közöd van a jogászi szakmához.

Poruljárt_Attila # 2012.09.30. 20:52

Na nem. Szerintem meg pont a valósághoz van nagyon sok köze az állításaimnak, és az más kérdés, hogy a jog sokszor köszönő viszonyban sincs a valósággal. Az űr itt található, kérem.

barrerra # 2012.09.30. 23:20

Zserzs.90, ne is higgy az olyan dumáknak, hogy az ELTE-s jogi diploma többet ér, mint a debreceni, meg hogy a Széchenyi István Egyetemen szerzett jogi diploma nem ér semmit, stb... A munkáltatók nagy része telibe LESZARJA, hogy hol végeztél! Mivel egy álláshirdetésre több százan (vagy akár több ezren is!) küldenek önéletrajzot, ezért a pályázatokat gyorsan át kell nézni. Tudod, mit fognak megnézni? Elárulom: az első, amit megnéznek, az a szakmai tapasztalat; ha az megfelel nekik, utána nézik át gyorsan az önéletrajz többi részét. Akkor teszem fel a kérdést: ilyen esetben a levelezőn vagy a nappalin végzett diák van előnyben? :) Ügyészségnél, bíróságoknál viszont a tudásra kíváncsiak, nem arra, hogy hol végeztél. Károlis végzettségű ügyészt (katonai) is ismerek, és egyáltalán nem rossz a szakmában.

"Egyébként meg néz körbe kicsit a társaságban! Szted a "normálisabb", befolyásosabb helyeken vajon miért ELTÉ-n végzett mindegyik?"

Pár ellenpélda :) Az MNV Zrt. egyik igazgatósági tagja a Károlin végzett, kb. 8 éve. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság hivatalvezetője szintén ott végzett. A PSZÁF alelnöke a JATE-n végzett. A GVH Versenytanács Elnöke Pécsett végezte el a jogász képzést. A Médiatanács tagjai között van olyan, aki a Pázmányon végzett. A Kúria elnöke Pécsett végzett, a Kúria Közigazgatási-Munkaügyi Kollégium vezetője pedig Miskolcon... és még sorolhatnám tovább az olyan vezetőket, akik nem az ELTE-n végeztek, de akkor jóval hosszabb lenne a kommentem... :)

Poruljárt_Attila # 2012.10.01. 04:39

Oké, legyen úgy.
Akkor csak röviden a sorrendet mondom:
1, ELTE
2, PÉCS
3, SZTE
4, Győr
5, Miskolc
7, Debrecen
8, Károli
9, Pázmány

De itt is kiemelném, hogy ez a sorrend se jogász-specifikus teljes mértékben. Majdnem a többi kart tekintve is ugyan ez a sorrend állítható fel, talán annyi, hogy a 2-3. helyek ingadoznak szakonként.

Berényi Miki # 2012.10.01. 06:22

... és ez a sorrend min alapul? Büntetőjogi oktatás színvonala, munkajogi oktatás színvonala, a büfé kínálata, vagy a tantermekben a székek kényelmessége? :)