Loss Sanyi, Dr. Loss Sándor bizonyosan megelégedetten fogadná, ha róla előadótermet neveznének el.
Nem szerény volt ő, hanem komolyan vette a tantárgyát "Bevjog".
Előadásai annyira szemléletesek voltak, hogy sok mai napig is a ME-ÁJK-on praktizáló kollégái példát vehetnének róla.
De sajnos ott volt az a fránya pótkocsi, amely nem volt kivilágítva.
ME - ÁJK
Sziasztok!
1 éves levelezős hallgató vagyok és eladó könyveket keresek.Fontos lenne.Köszönöm.
mazsee@gmail.com
70/369-5192
Valóban ellaposodott a topic! Nem kellene hagyni!
Ha valaki még azért olvassa, Jog és állambölcselettel kapcsolatosan (III. szem.) árulja már el, hogy lehet ezt megtanulni!:-)
Köszönöm!
ui. jegyzetek itt is vannak:
http://jog.freeblog.hu
Üdv, Ayber.
Amit Miskolcon tanítanak azt nem lehet megtanulni. Biflázni lehet és a biflázás eredményeként át is lehet menni a vizsgákon. A kék könyveket, ha megnézed, akkor tapasztalhatod, hogy abból áll, amit innen-onnan idéznek. Egy zavaros katyvasz az egész. Írtunk zh-t. Olyanok megfeleltek, akik ott sem voltak és olyanok nem akik hibátlanúl teljesítettek. Utánna jártam a dolognak és kiderűlt, hogy Szabadfalvy nem a dolgozatot nézi, hanem 10-15 dogát nem megfelelőre kidob, a többieknek MF-t ír be. És így előfordul, hogy azis megfelelő, aki ott sem volt. No ennyire komoly ez a tantárgy és a tanszék. Dr. Szabó kollégájáról ne is beszéljünk. Zh-t írtunk és járkált a padok között. Azt éreztem, hogy a mellényembe benyúl egy kéz. Kirántotta a papírzsebkendőmet , én rekflex szerűen elkaptam a kezét. Megkérdeztem, hogy mit csinál? Válasz: Puskát keresek.
Megjegyzem, hogy ez a Szabó később a ME-ÁJK Dékánja lett.
Köszönöm Attika a hozzászólásodat. Többet nem fűznék hozzá, elvégre én még egyetemi hallgató vagyok:-P
Egyébként a zöld könyvből tanulok a szóbelire, ami elég sűrű és időigényes, tehát ha valakit érdekel a véleményem, erre legalább annyi időt szánjatok, mint más tantárgyra. De legalábbis egy hetet.
Ha valaki hasonló cipőben jár mint én, a http://jog.freeblog.hu címen talál rövidítéseket, summázásokat, amik akkor készültek, amikor olvastam a könyvet és gyorsan leírtam, amit megértettem. Mert ennél az Államelmélet tanulásnál értékes megjegyzés lehet az, hogy: "olyan vagyok mint az elefánt, roppant nehezen értem meg, de rendkívül hamar elfelejtem!" :-P
Üdv, Ayber.
Ayber, azért az államelmélet nem olyan nehéz, sőt! Ha az ember megérti, sokkal könnyebben is boldogul vele. Mivel amit jog- és állambölcselet tárgycímen, államelmélet tankönyvből tanulunk, valójában politikai filozófia, ezért a magolásnak, biflázásnak semmi értelme. Győrfi tanár úrnál úgy kaptam négyest, hogy a felét tudtam a tételeknek, a másik felét pedig összeraktam. Persze ehhez az is kellett, hogy Bódig mesterhez járjak gyakorlatra. Kár, hogy elmegy. :(
u.i.: A JogászÉleten fent van kidolgozva mind a 33 tétel...
Győrfi? Olyan csapni való előadásai voltak, hogy elgondolkoztam arról, hogy a végén odamegyek hozzá és megkérem, hogy legközelebb tisztelje meg a levelezősöket, akik -szombaton itt ülnek- azzal, hogy a tematika szerint ad elő és nem Heller Ágnest propagálja és isteníti. Ezt a tangyárgyat vizsga szempontjából túl kell élni. Egyébként jogászként előnyös tanulmányozni.
Attika, nincs igazán személyes tapasztalatom Győrfi t. úr előadási szokásairól. :D Arról viszont van, hogy sokkal szívesebben tanultam, mint a polgári jogot. Az általános tanok és a személyek joga még egész jó, de a szellemi alkotások... :S Na, azt kell túlélni igazán!
Nos itt kell döntened, hogy elméleti, vagy gyakorlati jogász akarsz lenni.
„Mindenki amilyen feladat előtt áll, mindig az tűnik a legnehezebbnek:)”
Dr. Attikának igaza van, Netbandita tán csak nem elémeti jogásznak készülsz?;-)
"Néhány héten belül nyújtják be jelentkezési lapjaikat a felsőoktatási intézménybe jelentkezők - ennek érdekében a potenciális érdeklődőket igyekszünk minél alaposabban tájékoztatni a Miskolci Egyetem által kínált képzési programokról.
Ennek egy hatékony, korszerű új lehetőségeként fejlesztettük ki a
VIRTUÁLIS 0. ÉVFOLYAM
rövid bemutató anyagait és kóstoló-kurzusait, amelyek a
http://virtualis.uni-miskolc.hu
web-portálról érhetők el."
Sziasztok!
Tudtok valami, most mi a helyzet az igazságügyi ügyintéző diplomával?
Elfogadják-e hivatalosan vagy nem?
SZIASZTOK!
KRISZTA VAGYOK.SEGÍTSÉGÉRT FORDULNÉK HOZZÁTOK, JOGHALLGATÓKHOZ.
SZERETNÉK MOST FEBRUÁRBAN JELENTKEZNI A MISKOLCI EGYETEM,VAGY A DEBRECENI EGYETEM JOGI SZAKÁRA.
NAGYON SZERETNÉM,MERT ÁTKÉPZÉSSEL RENDŐR SZERETNÉK LENNI,ÉS TALÁN AHHOZ EZ A LEGJOBB SZAK.MÁSRÉSZT ÉRDEKEL IS.
A PROBLÉMÁM AZ, HOGY LEVELEZŐN SZERETNÉM VÉGEZNI.SOKAN VISZONT AZT ÁLLÍTJÁK, HOGY EZT NEM ISMERIK EL SOK HELYEN JOGI VÉGZETTSÉGNEK, CSAK HA NAPPALIN VÉGZEM.IGAZ EZ?
MÁSRÉSZT MENNYIRE KEMÉNY?ÉN NEM VOLTAM SOHA EGY KITÜNŐ TANULÓ,CSAK EGY 4-ESKE.EZ ELÉG HOZZÁ?
CSAK MERT HALLJA AZ EMBER, HOGY CSUPA EMINENS DIÁK JELENTKEZIK ODA.ILYEN NYELVVIZSGA MEG OLYAN.SZÓVAL ÉRTITEK MIRE GONDOLOK.
NEKEM MÉG NINCS NYELVVIZSGÁM,ÉS EGY SIMA ÉRETTSÉGIM VAN.
MONDANÁTOK PÁR DOLGOT A JOGIVAL KAPCSOLATBAN.MIRE SZÁMÍTHAT AZ EMBER, HA ELKEZDI?
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!
Ha hobbiból akar jogász lenni, akkor nyugodtan jelentkezzen. Diplomát csak akkor kap, ha van nyelvvizsga. A levelezőn bárki lediplomázhat, hiszen fizet érte a hallgató.
TISZTELT DR.MOHOS GÁBOR ÚR!
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM, HOGY VÁLASZOLT NEKEM.
NEM HOBBI SZINTEN SZERETNÉK FOGLALKOZNI VELE.A NYELVVIZSGA MEGLESZ HOZZÁ,ÉPP FOLYAMATBAN VAN.
ÉS ABBAN ESETLEG TUDNA MÉG NEKEM SEGÍTENI, HOGY TESZNEK-E KÜLÖMBSÉGET LEVEZŐ, ILLETVE NAPPALI SZAKON VÉGZETT JOGI VÉGZETTSÉG KÖZÖTT?
Hivatalosan nem tesznek kkülönbséget a diplomák között. Nem hivatalosan sok helyen igen. Én viszont azt mondanám, ha a cél a rendőri szakma, akkor jobb lenne közvetlenül a Rendőrtiszti Főiskolára jelentkezni. (És utána még mindig el lehet végezni a jogot - több egyetemen is van rendőröknek szóló diplomás levelező képzés.)
IGEN A RENDŐRTISZTI NAGYON JÓ LENNE.A BAJ CSAK AZ, HOGY ÉN NYÍREGYHÁZI VAGYOK,ÉS NEM TUDOK BUDAPESTRE MENNI.VAN EGY BETEG ÉDESANYÁM,AKIT NEM HAGYHATOK EGYEDÜL OTTHON.EZÉRT AKAROK LEVELEZŐRE JÁRNI MINDENKÉPP.MIVEL A RENDŐRTISZTI NEM VÉGEZHETŐ EL LEVELEZŐN.SAJNOS :(
Sziasztok!
Egy kicsit megkésve, a 2007-es Loss Sándor-előadós témához szólnék hozzá. Megvalósult ez a kezdeményezés Miskolcon? Lett/van előadó elnevezve az Amabilissimus-unkról? Én debreceni vagyok, és úgy tudom, hogy a DE-ÁJK-n is volt egy hasonló gondolat, mely végül (sajnos) nem valósult meg. Egyébként a debreceniek is saját halottjuknak tekintették és tekintik a megboldogult Sanyit. Halálának egy éves évfordulóján egy kis fácskát ültettünk a Kar épülete elé egy emléktáblával. Így azok a hallgatók is adózhatnak Sanyi tanár úr emlékének, akik sajnos már nem ismerhették. Az eltelt évek alatt a fa szépen megerősödött, jó érzés elsétálni mellette.
Papiniana
Regálnék erre a bejegyzésre:"A levelezőn bárki lediplomázhat, hiszen fizet érte a hallgató"
Arra még nem gondolt senki, hogy a levelezős diákot "érdemesebb" párszor meghúzni, ismétlésre küldeni, hogy minél tovább bent maradhasson a képzésben? Hiszen nincs számára támogatott félév, nincs max. támogatott utazás, nincs tankönyvjegy, ingyen bérlet (lásd pl Pécs), még az egyetemen töltött évei munkaviszonynak sem számítanak... viszont félévente 100-150 ezer Ft-ot fizet, mint a "katonatiszt"?!
Én nem tennék különbséget nappali és levelező oktatás között. A nappalira általában 18 évesek kerülnek be, vajmi élettapasztalattal, 'átesve' az érettségin, kíváncsi nebulók, de lehet nincs mire ragasztani az ismereteket.
A levelezőre jelentkezők általában már vmilyen szakmával/ képzettséggel a kezükben érkeznek ( rendőrtiszti, ig.üi, jogi asszisztens, stb.), nagyjából elmúltak 20 évesek, de inkább 35-ön túliak, akik család, esetleg több gyermek, de legfőkébb MUNKA mellől érkeznek és SZABADIDEJÜKBEN tanulnak. Nem a buli és az alvás között választanak. ÉS nemmellesleg fizetnek a tanulmányaikért.
Nem hiszem, hogy a körülmények számítanának a vizsgán, hiszen amit meg kell tanulni az ugyanaz, amit követelnek, szintén és aki le akar vizsgázni, az mindenhol és minden körülmény között letud. (lásd. Miskolc, jogász épület,2. emelet (tetőtér) június, "hatvanfok".)
Üdv, Ayber
Ayber hozzászólásával egyetértve az alábbi pontosítást tenném.
A "fizet mint a katonatiszt" nem azt jelenti, hogy vita nélkül nagy összeget kifizet, elmulatozik stb.
Azt jelenti, hogy a katonatiszteknek annyira biztos volt az állása, hogy bárhol hitelben vásárolhatott, fogyaszthatott, mert a fizetése magas volt és rendszeres és a tartozásaiért a parancsnoka helytállt.
Ez az, ami már nincs ma sehol semmiben (biztos állás, hitel, parancsnoki /főnöki/ helytállás).
Sunshine after the rain.
OFF
Attika, örülök, hogy néha Téged is látni lehet.
ON
Sunshine after the rain.
Lehet tovább pontosítani a "fizet mint a katonatisztet".
Régen a szegénynép körében terjedt ez a szólás mivel az akkori tisztek szórták a pénz, kaszinóztak, dáridóztak stb. Volt nekik miből mert olyan körökből származtak, hogy csak megszületni volt nekik
nehéz! :-) Most is vannak ilyenek hála Istennek vagy sajnos!?
A parancsnok pedig nagyon ritkán állt helyt abban, hogy mások helyett fizessen, egyébként másban igen.
Legislator, köszönöm örömödet. Szoktam figyelni a fórumot, de nem sok "ingerenciám" van válaszolni. Nem olyan már mint régen.
subi, amit állítasz nem igaz.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02