Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


bimbus # 2018.09.12. 19:35

Kedves ismerősöm SM betegséggel küzd. Tolószékbe kényszerült, csak a jobb kezét tudja használni. Önállóan nem tudja magát ellátni. Nem rehabilitálható, H csoportba sorolták. Táppénzre kényszerült. Dec. 31-én lejár az egyéves táppénzt. Beadta a kérelmét rokkantsági ellátásra, 2019. jan. eggyel megjelölve az ellátás kezdetét.
Azt gondolom, hogy nem elég körültekintő. Szerintem először a munkáltatójával kellene egyeztetni, mert 2018-ban neki munkaviszonya van. A munkaviszony megszűnése után jár neki a rokkantsági ellátás. Ezért a munkáltatóval beszélje meg, hogy a szabadságát pénzben megváltják vagy úgy adják ki, hogy dec. 31-ig leteljen vagy jan. egytől adják ki és a szabadság lejárta utáni naptól kérje a rokkant ellátást. Ugyanakkor azt is javasoltam, hogy a munkáltatóval arról is egyeztessen, hogy a munkaviszonya hogyan szűnik meg. Ő ne mondjon fel. Betegsége okán nem tudják az eredeti munkakörében foglalkoztatni, azzal egyenrangú munkakört nem tudnak felajánlani, tehát a munkáltatója nem tudja foglalkoztatni, a munkáltató mondjon fel. Ebben az esetben neki jár a végkielégítés. Jól gondolom? Mi ilyenkor a helyes eljárás? Jogszerűtlent nem szeretnék javasolni.
Köszönöm a segítséget.

v.zsuzska # 2018.09.08. 13:56

Kedves beteg62!
Valóban elkerülte a figyelmemet, hogy még csak 57 éves vagy. A Rád vonatkozó nyugdíjkorhatár 65 év, ezért valószínű, hogy lesz felülvizsgálat. Három év csúszásban biztosan nincsenek!

dethroner # 2018.09.06. 21:07

Hello!
Legutóbb 3 évre kaptam meg a rehab járulékot, ami pár hónap múlva kifut. Mi történik ilyenkor? Nincs tovább ellátás? Újra felülvizsgálat és ott dől el?

beteg62 # 2018.09.06. 18:01

Kedves v.zsuska!
Köszönöm! Bár igazad lenne ! De sajna mivel emelték 64 évre nyugdíj korhatárt, így én úgy tudom nem vonatkozik még rám ez. De lehet nem én tudom jól?

v.zsuzska # 2018.09.06. 14:15

beteg62
A Járási Hivatal Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Osztály ügyintézője telefonos érdeklődésemre úgy tájékoztatott, hogy aki rokkantsági ellátásban (nem rehabilitációs ellátásban) részesül, és az esedékes felülvizsgálat időpontjában kevesebb, mint 5 év van hátra a nyugdíjkorhatár betöltéséig, azokat nem hívják be vizsgálatra, a behívó helyett értesítőt (lehet, hogy határozatot) küldenek arról, hogy a korhatár betöltéséig a kapott ellátást folyósítják tovább.

beteg62 # 2018.09.06. 08:34

Üdv.mindenkinek !

Kinek mi a tapasztalata? Nekem 2018 novemberére van következő felülvizsgálatom határozatba írva. 57. éves rokkant ellátott

vagyok, C2 kategória. Legutóbb 2015 októberben, papírok alapján határozott bizottság. Nem tudom vannak-e csúszások.

Ha van valakinek tapasztalata akkor szívesen várom válaszát.

Jasko10 # 2018.09.04. 11:08

Mindenki segitségét köszönöm aki segitett engem abban hogy fellebbezzek az első és másodfoku itélet ellen.Most jött meg az igazságügyi orvasszakértöi vizsgálat eredménye amely ujra 70% ÖEK-et állapitott meg 2015-ig visszamenöen.A legközelebbi felülvizsgálat 2021-ben lessz,remélem nem kell mégegyszer vigigjárnom ezt az utat.Arra kérek és biztatok mindenkit hogy ne hagyjátok magatokat,és ne eggyezzetek bele a döntésbe ha nem értetek vele egyet.Nekem például azért vették lejjebb mert azt hitték hogy elmult a szivcsucsi aneuryzmám,már pedig egy általános orvosnak is tudni kell hogy az nem mulik el.Tehát ebből vonjatok le következtetést.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

harcsa85 # 2018.08.09. 13:18

Hello

Egy olyan kérdésem lenne, hogy 2015.09 hónapban papírok alapján 51% OEK-vel, C2 kategoriába sorolt személynél rokkantsági ellátást állapítottak meg ami mellet özvegyi nyugdíjat is kap. Felülvizsgálat 2018.09 hónapban. Tehát 3 évvel később. Igen csakhogy 2017.10.14 betöltötte a 60. életévét ami után kb 1 hét múlva jött is egy levél a megyei kormányhivataltól hogy mivel 5 éven belül eléri a öregségi nyugdíj korhatárt így nem lesz felülvizsgálat. Viszont most érkezett egy levél a nyufigtol, hogy mivel özvegyi nyugdíjat kap így szükséges a 2018.09 kiirt felülvizsgál nála és ezért felkéri a megyei kormányhivatalt hogy végezze azt el aki értesíteni fog a vizsgálatról.

Volt már valaki hasonló helyzetben és mire lehet ilyenkor számítani? Illetve ha a felülvizsgálat csak később 2018.09 után történik meg, akkor az érintheti ez idő alatt a özvegyi nyugdíjat pl felfügeszthettík addig amíg nincs meg az eredmény? Oké mondjuk mikkor 2011-ben beadtuk a felülvizsgálati kérelmet amiből lett 2015.09 akkor is kapta közben, de kitudja most mi a helyzet ilyenkor. Válaszokat előre is köszönöm.

Andi1975 # 2018.08.08. 14:33

Üdv!
Én 10 éve vagyok leszázalékolva a gerincemmel. Eddig Kiskunhalasra kellett felülvizsgálatra menem, de most Kecskeméten kell megjelenem. Esetleg megtudja valaki mondani, most miért máshová hívtak be, mi lehet az oka? Kicsit aggaszt a dolog! Esetleg veletek is történt ilyen? Ha igen kedvezőben alakultak a dolgok vagy rosszabbul? Amúgy C2 kategóriában vagyok 38% megmaradt egészségi állapottal 2 éve voltam utolsó felülvizsgálaton. Állandó fájdalmaim vannak ellátásban segítségre szorulok.

vicki78 # 2018.08.06. 10:35

Köszönönöm szépen ajsaMK!!

AZ 1095 nap munkaviszonynak feltétlen meg kell lennie 3 év alatt?
Ha nincs meg, akkor érdemes benyújtani az igénylést?

Köszönöm!

ajsaMK # 2018.08.04. 10:29

vicki78!

Nem a betegség típusától függ, hanem hogy mennyi össz-szervezeti egészségkárosodást (ÖEK) állapít meg a bizottság. Ha ez eléri a 40 %-ot, akkor jogosult vagy a rehabilitációs vagy a rokkantsági ellátásra.

vicki78 # 2018.08.04. 09:09

Kedves Mindenki!

Az érdekelne, hogy pszichiátriai betegség esetén megadják-e a rokkantsági vagy rehabilitációs ellátást?
Van tapasztalatuk ezzel kapcsolatban?

Illetve az 5 év alatt valóban meg kell lennie az 1095 nap biztosított jogviszonynak?

Köszönöm szépen!!!

malta9 # 2018.06.21. 07:29

Kedves Mindenki!

Múltkor valahol azt olvastam, hogy a felülvizsgálat idejére is meg kell szüntetni a munkaviszonyt. Én úgy tudtam, hogy az ellátás kezdő napján kell megszüntetni vagy fizetés nélküli szabit kivenni, ez az információ teljesen meglepett? Ugye jól tudom, hogy a felülvizsgálat idejére nem kell?

köszönöm szépen!

malta9 # 2018.06.21. 07:29

Kedves Mindenki!

Múltkor valahol azt olvastam, hogy a felülvizsgálat idejére is meg kell szüntetni a munkaviszonyt. Én úgy tudtam, hogy az ellátás kezdő napján kell megszüntetni vagy fizetés nélküli szabit kivenni, ez az információ teljesen meglepett? Ugye jól tudom, hogy a felülvizsgálat idejére nem kell?

köszönöm szépen!

lmlmlm # 2018.06.16. 22:16

Tisztelt Rokki és mama20 és mindenki!
Rokkihoz hasonlóan 2015-ben az és komplex felülvizsgálatomban is ez szerepelt:
"Egészségi állapot véleményezhető : folyamatosan
Felülvizsgálat : felülvizsgálata nem javasolt"
C1 és 50%
Mivel most áprilisban járt le a 36 hónap újra kéretem a felülvizsgálatomat a rehabilitációs ügyintéző javaslatára.
Jól értelmezem nem is kellet volna kérnem a komplex felülvizsgálatot?
És ennek eredménye képen maradt a C1, 50% csak az éllátásom csökkent kb 18.000 Ft-al.
Amúgy 2003 óta vagyok leszázalékolva balesetből származó combamputációval.
Akkor most mi a helyzet félre tájékoztattak???
2003-2012 között nem kellett felülvizsgálatra mennem végleges voltam /állapotrosszabbodás néven kérhettem volna,de nem kértem./
De akkor mit jelent az,hogy a Rehabilitáció 36 hónap?

Válaszokat előre is köszönöm.

Rokki # 2018.06.14. 10:35

T.mama20 !
Természetesen nem Önnek szólt a kritika,hanem a jogalkotóknak.
Nem értem miért nem tudnak közérthetően,egyértelműen fogalmazni.

Rokki # 2018.06.14. 09:51

T.mama20 !
Köszi.
Mindenesetre fogalmazhatnának egyértelműbben.
Mert a "nem javasolt" nem egyértelműen jelenti a véglegest és a "Egészségi állapot véleményezhető : folyamatosan" pedig főleg arra utal,hogy nem végleges.

Remélem ,most már 8 felülvizsgálat után VALÓBAN nem citálnak be többet.
Még egyszer köszönöm.

Rokki # 2018.06.14. 08:32

T.mama20 !
Tudom,hogy dolgozhatnék,de sajnos nálam az nem megy.

Visszatérve a kérdésemre,az "Egészségi állapot véleményezhető : folymatosan" akkor nem azt jelenti,hogy gondolnak egyet és berendelnek ?

Rokki # 2018.06.13. 14:15

Amúgy C2-t kaptam.

Rokki # 2018.06.13. 14:14

T.mama20 !
Köszönöm.
A"felülvizsgálata nem javasolt" mondatból ilyesmire gondoltam,de az "Egészségi állapot véleményezhető : folymatosan" mondat bezavart kicsit.Mivel ha többet nem rendelnek be felülvizsgálatra akkor nem értem mit véleményeznek folyamatosan az egészségi állapotomon.

Rokki # 2018.06.13. 13:15

T.mama20 !
Látom Ön képben van és megkérdezném,hogy az alábbi mondatok pontosan mit jelentenek a határozatomban.

"Egészségi állapot véleményezhető : folymatosan
Felülvizsgálat : felülvizsgálata nem javasolt"

Köszönöm előre is a válaszát.

fox1965 # 2018.06.12. 21:23

mama20: Írtam Önnek email-t.Megtisztelne, ha válaszolna.( szerelő12, mnj?) Köszönöm

chevike # 2018.06.07. 10:21

Üdvözletem!

Rokkantsági ellátás után is jár az özvegyi nyugdíj?

Előre is köszönöm!

tass56 # 2018.05.23. 17:22

Szerintem majd írnak egy levelet ,hogy minden marad úgy ahogy volt.

Arana # 2018.05.22. 11:10

Szép napot!
Betöltve a 61. évemet és már 24 éve leszázalékolva érdeklődnék,hogy várható még a behívás? Bár tény,hogy a 3 évvel ezelőtti vizsgálat után kapott C/2 és rajta a következő vizsgálat időpont 2018. Sajnos a reuma artrosis, diabétes,magas vérnyomás stb nem fogok kigyógyulni. :( Köszönöm a választ!