Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék

beteg62 # e-mail 2019.04.13. 10:05

Meg tudnád mondani, hogyan töröljem ? Köszi ! Én sem közölném az email-em . Ezért nem ott válaszoltam. Mért privátban kérdeztél ?

lécccci # e-mail 2019.04.09. 17:33

Tisztelt Fórumozók!Felvilágosítást szeretnék kérni arra vonatkozóan,hogy 2010-2013 közötti időszakban rehabilitációs járadékon voltam de 2012-2013-ban postai kézbesítőt helyettesítettem,tehát munkaviszonyom volt összesen 39 nap.Bejelentett biztosítási jogviszony volt.A nyugdíjfolyósító az adategyegyeztési eljárás során azt a választ adta hogy /hivatkozva 1997.éviXLLLI. törvény 22/A. (1) bekezdésre/nem számít az öregségi nyugdíjba.
Nem értem hogy akkor miért vontak belőle adótól kezdve mindent.

Előre is köszönöm a válaszokat.

brünhilda92 #   2019.03.04. 07:24

Sziasztok. Kérem aki tudja válaszoljon: közalkalmazottként alkalmaznának rokkant ellátottként. A bár a kjt szerinti kell, hogy legyen, ami több mint az engedélyezett. Ebben sz esetben hogy lehet megoldani, hogy 3 egymást követő hónapban a jövedelem ne lépje túl a maximalizált összeget. Minden választ megköszönök!!

Juci79 (törölt felhasználó) #   2019.02.27. 08:39

v_tom

Ha még nem kapott választ a kérdésre szívesen megosztom, mit kell tenni ilyen esetben. Rehabilitációs ellátásra az jogosult, akinek a biztosítási jogviszonya megvan, ami az ellás igénylésétől visszamenőleg minimum 3 év (1095 nap) Amennyiben ez meg van, de keresőtevékenységet folytat addig nem jogosult ellátásra. Nem kell leszámolnia, hanem beszéljen a főnökével, hogy szeretne egy nap fizetés nélküli szabadságot kérni. Amennyiben a főnöke engedélyezi erről egy igazolást kell kérni és csatolni kell ahhoz a nyomtatványhoz amelyen igényleni kel az ellátást. (kérelem -adatlap a megváltozott munkaképességű személyek ellása iránt) . Lesz benne egy olyan pont, hogy mikortól kéri az ellátás megállapítását oda azt a dátumot írja , amikor fizetés nélküli szabadságon lesz. Üdv.

Juci79 (törölt felhasználó) #   2019.02.27. 08:23

amazon1

A C1 minősítésnél a havi átlagjövedelem 45%-át nézik, B1 minősítésnél a havi átlagjövedelem 35%- át nézik. Azért kapott kevesebb ellátást, mikor C1 minősítést megállapították, mert kevesebb volt az átlagjövedelme mint mikor B1 minősítést kapta.

csipisz63 # e-mail 2019.02.11. 18:06

Szép napot! Rehab ellátásból kerültem B2 rokkant ellátásba, állapot rosszabbodás miatt 2017-ben. Nemsokára a rokkant ellátásom felülvizsgálata következik. Az állapotrosszabbodásnál nem kellett a munkaviszonyom megszüntetni, úgy lettem rokkant ellátott. Most azt olvasom a felülvizsgálatkor jövedelemmel nem rendelkezhetem. Hogy kell akkor eljárnom? Segítsetek kérlek!

amazon1 # e-mail 2019.02.08. 09:45

Szép napot.Lenne egy kérdésem.Az össz egészségkárosodásom 53%-ra van megállapítva és B1 kategóriba voltam sorolva..A soron következő vizsgálaton,mivel 4 órában dolgoztam,visszamínősítettek a C1 kategóriába ezzel pénzbeni visszaesésem lett.Most megyek újra felűlvizsgálatra.Állapotomban rosszabbodás állt be.Az lenne a kérdésem,hogy visszakaphatom-e B1-es mínősítést és mielőtt megyek azelőtt felmondjak-e.Ha igen akkor mennyivel korábban.Köszi a válaszokat.
zsuzsanna63@freemail.hu

amazon1 # e-mail 2019.02.07. 14:42

Sziasztok.Lenne egy kérdésem.Az össz egészségkárosodásom 53%-ra van megállapítva és B1 kategóriba voltam sorolva..A soron következő vizsgálaton,mivel 4 órában dolgoztam,visszamínősítettek a C1 kategóriába ezzel pénzbeni visszaesésem lett.Most megyek újra felűlvizsgálatra.Állapotomban rosszabbodás állt be.Az lenne a kérdésem,hogy visszakaphatom-e B1-es mínősítést és mielőtt megyek azelőtt felmondjak-e.Ha igen akkor mennyivel korábban.Köszi a válaszokat.

amazon1 # e-mail 2019.02.07. 14:41

Szép napot.Lenne egy kérdésem.Az össz egészségkárosodásom 53%-ra van megállapítva és B1 kategóriba voltam sorolva..A soron következő vizsgálaton,mivel 4 órában dolgoztam,visszamínősítettek a C1 kategóriába ezzel pénzbeni visszaesésem lett.Most megyek újra felűlvizsgálatra.Állapotomban rosszabbodás állt be.Az lenne a kérdésem,hogy visszakaphatom-e B1-es mínősítést és mielőtt megyek azelőtt felmondjak-e.Ha igen akkor mennyivel korábban.Köszi a válaszokat.

v_tom # e-mail 2019.01.22. 12:31

Tisztelt Jogi Fórum!
A komplex felülvizsgálat alapján C1 kategóriába tartozok.
Ez évben lesz aktuális a felülvizsgálatom.Jelenleg rehabilitációs kártyával rendelkezem, viszont pénzbelei ellátást nem kapok. Munkaviszonyban állok. A rehabilitációs ellátásra vonatkozik a következő kérdésem.
Úgy tudom, hogy akkor nem vagyok jogosult rehabilitációs ellátásra ha munkaviszonyban állok és rendszeres jövedelmem van. Ilyenkor mit tegyek, hogy rehab. ellátásban részesüljek?

pubi67 # e-mail 2019.01.15. 18:28

Dönciné.
Én is vállalkozo voltam , és csak ugy lehet beadni az igényt , hogy vinni kell a vállalkozás megszünése , illetve munkahely megszünése dokumentumokat. Semmiféle kereső tevékenység nem lehet beadáskor. 4 fő komplex orvosi , ami áll 2 orvosszakértőböl , 1 üzemorvosbol , és 1 szociális dolgozóbol. Ezek össz pontszáma alapján kell elérni a 40 százalékot. 40-51 % ig B kategoria , 51-70 között C kategoria , 70% felett D kategoria. Az már szinte elérhetetlen,csak aki tényleg odavan. én 53% ban voltam C2 , ami már nem helyreállitható.Rosszabbbodást adtam be mert cukorbeteg lettem , erre visszavették a betegségemet 52% ra. Tehát betegebb lettem de egy százalékot gyógyultam....Érdekes.Sajnos a jogtalan 2011 es fidesz modositás miatt 800 ezerböl lett 400 ezer rokkant,és a kifizetésnél nem számolnak évtizedeket , csak az előző egy év járulékalapját ,én igy buktam 35 -év munkaviszonyt mert csak egy évböl számolnak. KATA nál csak azEgészségalap évi90 ezernek a 60% át , kb 47 ezer ft ot.Utána már lehet mellette dolgozni , aki tud..... Ennyit tudok,remélem segitett.

Dönciné # e-mail 2019.01.14. 17:52

Tisztelt Fórumozók! kérdésem rehab.járadékkal kapcsolatban lenne: 2010 óta van egy cégem 100%os tulaj és ügyvezető vagyok benne. Az ügyvezetést nem munkaviszonyban, hanem megbízással látom el, napi 4 órában, havi 70 nettó megbízási díjért. 2011-ben az akkori ORSZI 36% összegészségkárosodást állapított meg, de rehabilitálhatóságra akkor kérésem ellenére sem véleményeztek, semmilyen ellátást nem kaptam. 13 hónapja elhunyt a férjem aki az én cégemnek volt a műszaki vezetője mint energetikai szakértő. Ugyanabban az évben 2017-ben Édesapám is meghalt, illetve még egy családtagom. A hármas gyász miatt teljesen kikészültem, a mai napig agyturkászhoz járok gyászfeldolgozásra, többféle gyógyszert is szedek, a szívproblémák is előjöttek. A háziorvos javasolta hogy adjam be a rehab kérelmet állapotrosszabbodással. A kérdés az lenne, hogy ha az ügyvezetést díjazás nélkül látnám el, tehát nincs járulékalapot képező semmilyen jövedelmem akkor beadhatom a rehab kérelmet? A céget jelenleg megszüntetni még nem tudom más okok miatt.

Kábítás19 # e-mail 2019.01.10. 21:33

62 éves rokkant ellátott vagyok. Tavaly ősz körül téma volt 2019-től utazási utalványokkal kapcsolatos változás. Ez mostanság nem téma. Tud valakit újat erről. köszi

csipisz63 # e-mail 2019.01.10. 15:52

Köszönöm drbjózsef!

Csak azt nem értem, hogy akkor miért tanácsolja a szakértő, hogy a harmadik hónapban menjünk táppénzre vagy fizetés nélküli szabadságra, ha veszélyben, hogy 3 egymást követő hónapban túllépjük a határértéket.

beteg62 # e-mail 2019.01.10. 12:54

Üdvözlök mindenkit !
57 éves rokkant ellátott C2 48% egészségi állapotú vagyok.
Szeretném kiváltani az egyéi vállalkozóit egy jövedelem kiegészítő MLM rendszerű munkához. Számlaképes kell, hogy legyek . Ezért kell. Melyik a legmegfelelőbb , legegyszerűbb forma amit érdemes kiváltani. Mennyi a legkevesebb havi költség amivel lehet ilyet választani. Köszönöm a tájékoztatásokat.

nico56 # e-mail 2019.01.09. 00:08

sasa99

A rokkantsági járadék havi összege 2019. január 1-jétől 37 350 forint

drbjozsef #   2019.01.08. 11:12

csipisz,

Természetesen bruttó.
A 2019-es bruttó minimálbér 149.000.- Ft (ennek 150%-a a 223.500.-), kedvezmények nélküli nettója 99.085.- Ft.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

csipisz63 # e-mail 2019.01.08. 10:25

Sziasztok. Kérlek segítsetek!Most olvasom:
"A rehabilitációs vagy rokkantsági ellátásban részesülő személy részére az ellátás folyósítását meg kell szüntetni, ha keresőtevékenységet folytat, és jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát. (2019-ben 223 500 Ft/hó)" Ez a 223.500 ezer forint bruttó vagy nettó értendő?

sasa99 # e-mail 2019.01.02. 06:15

Üdv!
Érdeklődnék, hogy mennyi a rokkantsági járadék összege 2019-ben?

amazon1 # e-mail 2018.12.30. 15:42

Tisztelt Jogi Fórum!

Az lenne a kérdésem,hogy 2019 juniusában lejár a rehabilitációs járadékom.A határozaton az szerepel,hogy felülvizsgálata csak állapot változás esetén szükséges.Az lenne a kérdésem,hogy automatikusan meghosszabbítják vagy bizottság elé kell mennem??Napi 4 órában dolgozom./ Másodkézból olyat is javasoltak,hogy szöntessem meg a munkaviszonyom,mert nem fogok ellátást kapni.Mi ilyen estben a teendőm.
Köszönettel:amazon1

Tifi # e-mail 2018.12.29. 11:47

Tisztelt Jogi Fórum!

Következő felülvizsgálatom 2019. márciusában lesz. Azt szeretném kérdezni, hogy a felülvizsgálat előtt munkaviszonyomat meg kell-e szüntetnem? ( B2 kategória, ÖEK:
42%, "foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban egyéb körülményei miatt a foglalkozási rehabilitációja nem javasolt") 4+4 órában dolgozom, jövedelmem nem haladja meg a minimálbér másfélszeresét.
Köszönettel várom válaszát!

Terzsi # e-mail 2018.11.21. 08:07

Kedves Mindenki!

2napja kaptam kézhez az értestést,hogy egészségi állapotom 50%-os és rehabilitációt nem javasolnak. Mai napig folyamatos munkaviszonyban állok, immáron 37 éve, azzal a kiegészítéssel hogy az utolsó 8 hónapot táppénzen töltöttem, jelenleg is. Számíthatok-e az átlagjövedelmem 60 %-ra rokkantsági ellátásként? Mert ha jól értelmeztem a C2 kategóriának ezt írja a tájékoztató. Segítségüket köszönöm!

beteg62 # e-mail 2018.11.19. 21:38

Meg kaptam a Kormányhivataltól a Felülvizsgálati eljárás megindításáról a papírokat. Pontosak voltak ! Most novemberben telik le a 3 év.

8 napon belül vissza kell küldenem az általam kitöltött nyomtatványt és a Körzeti orvos által kitöltött nyomtatványt, valamint az utóbbi 3 év orvosi leleteit.

Azt írták ! Ha véleményezhető az egészségi állapotom a beküldött papírok alapján , akkor mentesülök a személyes megjelenés alól.

Van valaki aki hasonlón át esett mostanában ? Mire számíthatok ? 56 éves , C2 rokkant ellátott vagyok.

Sajnos állapotomban nem történt pozitív változás a 3 évvel korábbiakhoz képest . Dolgozni sajnos továbbra sem tudok .

Terzsi # e-mail 2018.11.19. 15:30

Tisztelt Jogi Fórum! Ma kaptam kézhez az értestést,hogy egészségi állapotom 50%-os és rehabilitációt nem javasolnak. Mai napig folyamatos munkaviszonyban állok, immáron 37 éve, azzal a kiegészítéssel hogy az utolsó 8 hónapot táppénzen töltöttem, jelenleg is. Számíthatok-e az átlagjövedelmem 60 %-ra rokkantsági ellátásként? Mert ha jól értelmeztem a C2 kategóriának ezt írja a tájékoztató. Segítségüket köszönöm!

pubi67 # e-mail 2018.11.09. 13:55

Üdv. Sajnos arrol nem tárgyaltak , hogy aki az elmult években , pl 51 évesen lesz rokkant ellátásra jogosult , és NEM REHABILITÁLHATÓ, tehát nem lehet az egészségét visszaállítani,azokat ha nem kéri az illető , minek hívják 3 évente visssza. Hisz nem rehabilitálható.És a legfontosabb probléma , hogy az illető ledolgozott 36 évet , akkor miért nem aszerint számolnak ellátást , miért csak a kérelem előtt egy év átlagát veszik. Az utolsó egy évben már nem tud annyit dolgozni az illető , így kevesebb lesz az ellátása. Ha nem rehabilitálható , akkor igenis nézzék vissza az éveket , és aszerint számoljanak. Ő azt ledolgozta , és leadózta. Mint az öregségi nyugdíjasok.