Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


pubi67 # 2019.01.15. 17:28

Dönciné.
Én is vállalkozo voltam , és csak ugy lehet beadni az igényt , hogy vinni kell a vállalkozás megszünése , illetve munkahely megszünése dokumentumokat. Semmiféle kereső tevékenység nem lehet beadáskor. 4 fő komplex orvosi , ami áll 2 orvosszakértőböl , 1 üzemorvosbol , és 1 szociális dolgozóbol. Ezek össz pontszáma alapján kell elérni a 40 százalékot. 40-51 % ig B kategoria , 51-70 között C kategoria , 70% felett D kategoria. Az már szinte elérhetetlen,csak aki tényleg odavan. én 53% ban voltam C2 , ami már nem helyreállitható.Rosszabbbodást adtam be mert cukorbeteg lettem , erre visszavették a betegségemet 52% ra. Tehát betegebb lettem de egy százalékot gyógyultam....Érdekes.Sajnos a jogtalan 2011 es fidesz modositás miatt 800 ezerböl lett 400 ezer rokkant,és a kifizetésnél nem számolnak évtizedeket , csak az előző egy év járulékalapját ,én igy buktam 35 -év munkaviszonyt mert csak egy évböl számolnak. KATA nál csak azEgészségalap évi90 ezernek a 60% át , kb 47 ezer ft ot.Utána már lehet mellette dolgozni , aki tud..... Ennyit tudok,remélem segitett.

Dönciné # 2019.01.14. 16:52

Tisztelt Fórumozók! kérdésem rehab.járadékkal kapcsolatban lenne: 2010 óta van egy cégem 100%os tulaj és ügyvezető vagyok benne. Az ügyvezetést nem munkaviszonyban, hanem megbízással látom el, napi 4 órában, havi 70 nettó megbízási díjért. 2011-ben az akkori ORSZI 36% összegészségkárosodást állapított meg, de rehabilitálhatóságra akkor kérésem ellenére sem véleményeztek, semmilyen ellátást nem kaptam. 13 hónapja elhunyt a férjem aki az én cégemnek volt a műszaki vezetője mint energetikai szakértő. Ugyanabban az évben 2017-ben Édesapám is meghalt, illetve még egy családtagom. A hármas gyász miatt teljesen kikészültem, a mai napig agyturkászhoz járok gyászfeldolgozásra, többféle gyógyszert is szedek, a szívproblémák is előjöttek. A háziorvos javasolta hogy adjam be a rehab kérelmet állapotrosszabbodással. A kérdés az lenne, hogy ha az ügyvezetést díjazás nélkül látnám el, tehát nincs járulékalapot képező semmilyen jövedelmem akkor beadhatom a rehab kérelmet? A céget jelenleg megszüntetni még nem tudom más okok miatt.

Kábítás19 # 2019.01.10. 20:33

62 éves rokkant ellátott vagyok. Tavaly ősz körül téma volt 2019-től utazási utalványokkal kapcsolatos változás. Ez mostanság nem téma. Tud valakit újat erről. köszi

csipisz63 # 2019.01.10. 14:52

Köszönöm drbjózsef!

Csak azt nem értem, hogy akkor miért tanácsolja a szakértő, hogy a harmadik hónapban menjünk táppénzre vagy fizetés nélküli szabadságra, ha veszélyben, hogy 3 egymást követő hónapban túllépjük a határértéket.

beteg62 # 2019.01.10. 11:54

Üdvözlök mindenkit !
57 éves rokkant ellátott C2 48% egészségi állapotú vagyok.
Szeretném kiváltani az egyéi vállalkozóit egy jövedelem kiegészítő MLM rendszerű munkához. Számlaképes kell, hogy legyek . Ezért kell. Melyik a legmegfelelőbb , legegyszerűbb forma amit érdemes kiváltani. Mennyi a legkevesebb havi költség amivel lehet ilyet választani. Köszönöm a tájékoztatásokat.

nico56 # 2019.01.08. 23:08

sasa99

A rokkantsági járadék havi összege 2019. január 1-jétől 37 350 forint

drbjozsef # 2019.01.08. 10:12

csipisz,

Természetesen bruttó.
A 2019-es bruttó minimálbér 149.000.- Ft (ennek 150%-a a 223.500.-), kedvezmények nélküli nettója 99.085.- Ft.

csipisz63 # 2019.01.08. 09:25

Sziasztok. Kérlek segítsetek!Most olvasom:
"A rehabilitációs vagy rokkantsági ellátásban részesülő személy részére az ellátás folyósítását meg kell szüntetni, ha keresőtevékenységet folytat, és jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát. (2019-ben 223 500 Ft/hó)" Ez a 223.500 ezer forint bruttó vagy nettó értendő?

sasa99 # 2019.01.02. 05:15

Üdv!
Érdeklődnék, hogy mennyi a rokkantsági járadék összege 2019-ben?

amazon1 # 2018.12.30. 14:42

Tisztelt Jogi Fórum!

Az lenne a kérdésem,hogy 2019 juniusában lejár a rehabilitációs járadékom.A határozaton az szerepel,hogy felülvizsgálata csak állapot változás esetén szükséges.Az lenne a kérdésem,hogy automatikusan meghosszabbítják vagy bizottság elé kell mennem??Napi 4 órában dolgozom./ Másodkézból olyat is javasoltak,hogy szöntessem meg a munkaviszonyom,mert nem fogok ellátást kapni.Mi ilyen estben a teendőm.
Köszönettel:amazon1

Tifi # 2018.12.29. 10:47

Tisztelt Jogi Fórum!

Következő felülvizsgálatom 2019. márciusában lesz. Azt szeretném kérdezni, hogy a felülvizsgálat előtt munkaviszonyomat meg kell-e szüntetnem? ( B2 kategória, ÖEK:
42%, "foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban egyéb körülményei miatt a foglalkozási rehabilitációja nem javasolt") 4+4 órában dolgozom, jövedelmem nem haladja meg a minimálbér másfélszeresét.
Köszönettel várom válaszát!

Terzsi # 2018.11.21. 07:07

Kedves Mindenki!

2napja kaptam kézhez az értestést,hogy egészségi állapotom 50%-os és rehabilitációt nem javasolnak. Mai napig folyamatos munkaviszonyban állok, immáron 37 éve, azzal a kiegészítéssel hogy az utolsó 8 hónapot táppénzen töltöttem, jelenleg is. Számíthatok-e az átlagjövedelmem 60 %-ra rokkantsági ellátásként? Mert ha jól értelmeztem a C2 kategóriának ezt írja a tájékoztató. Segítségüket köszönöm!

beteg62 # 2018.11.19. 20:38

Meg kaptam a Kormányhivataltól a Felülvizsgálati eljárás megindításáról a papírokat. Pontosak voltak ! Most novemberben telik le a 3 év.

8 napon belül vissza kell küldenem az általam kitöltött nyomtatványt és a Körzeti orvos által kitöltött nyomtatványt, valamint az utóbbi 3 év orvosi leleteit.

Azt írták ! Ha véleményezhető az egészségi állapotom a beküldött papírok alapján , akkor mentesülök a személyes megjelenés alól.

Van valaki aki hasonlón át esett mostanában ? Mire számíthatok ? 56 éves , C2 rokkant ellátott vagyok.

Sajnos állapotomban nem történt pozitív változás a 3 évvel korábbiakhoz képest . Dolgozni sajnos továbbra sem tudok .

Terzsi # 2018.11.19. 14:30

Tisztelt Jogi Fórum! Ma kaptam kézhez az értestést,hogy egészségi állapotom 50%-os és rehabilitációt nem javasolnak. Mai napig folyamatos munkaviszonyban állok, immáron 37 éve, azzal a kiegészítéssel hogy az utolsó 8 hónapot táppénzen töltöttem, jelenleg is. Számíthatok-e az átlagjövedelmem 60 %-ra rokkantsági ellátásként? Mert ha jól értelmeztem a C2 kategóriának ezt írja a tájékoztató. Segítségüket köszönöm!

pubi67 # 2018.11.09. 12:55

Üdv. Sajnos arrol nem tárgyaltak , hogy aki az elmult években , pl 51 évesen lesz rokkant ellátásra jogosult , és NEM REHABILITÁLHATÓ, tehát nem lehet az egészségét visszaállítani,azokat ha nem kéri az illető , minek hívják 3 évente visssza. Hisz nem rehabilitálható.És a legfontosabb probléma , hogy az illető ledolgozott 36 évet , akkor miért nem aszerint számolnak ellátást , miért csak a kérelem előtt egy év átlagát veszik. Az utolsó egy évben már nem tud annyit dolgozni az illető , így kevesebb lesz az ellátása. Ha nem rehabilitálható , akkor igenis nézzék vissza az éveket , és aszerint számoljanak. Ő azt ledolgozta , és leadózta. Mint az öregségi nyugdíjasok.

zsu13 # 2018.11.07. 09:18

Tisztelt Fórumozók!
Szeretném kérdezni,hogy mivel a fiam most volt az orvosi bizottság előtt és 41 % egészség károsodást állapítottak meg nála. 43 éves nem rehabilitálható.Kérdésem a következő: Ki kaphat rehab kártyát,és az mire jó?
Továbbá a 41 %-ra kaphat -e egyáltalán valami anyagi támogatást.Semmit nem tudunk.
Köszönöm szépen ha valaki válaszolna

Szalmakalap # 2018.11.05. 10:24

Tisztelt Sorstársaim!
Rég jártam itt. Kérdésem lenne. Aki ért hozzá, szíveskedjen segíteni.

1957-ben születtem.

Férjem 2005-ben halt meg. 1 évig kaptam az ideiglenes özvegyi nyugdíjat.

2009-től 2015. februárig - mivel 50%-os megváltozott munkaképességű voltam, szintén kaptam. Jelenleg B2- 41% egészségkárosodásom van, erre kapok ellátás, özvegyit nem.

Jól tudom-e, hogy 2019-ben ismét feléled az özvegyi nyugdíjam mivel 62. életévemet betöltöm - 2005-ben ennyi volt a nők nyugdíjkorhatára?

Köszönettel várom válaszotokat.

malta9 # 2018.11.01. 15:57

Kedves Mindenki! Abban szeretnék a segítséget kérni, hogy a rokkant ellátás melletti jövedelemkorlátba/ minimálbér másfélszerese/ számításánál beleszámít a fogyatékossági támogatás is?
köszönöm szépen!

Jiguti # 2018.10.23. 14:17

Kedves Mindenki!
Van közöttünk olyan, akit fiatalon "százalékoltak le"? (Elnézést, de nem tudom most mi a helyes megnevezés.) Jelenleg 32 éves vagyok, 25 éve vagyok 1-es típusú cukorbeteg, eddig nem okozott komoly gondot, viszont idén kiderült, hogy autoimmun pajzsmirigy túlműködésem és autoimmun cöliákiám társult mellé. Egy a csapat így együtt komoly megpróbáltatást jelent és jelenleg nem érzem, hogy bírnék napi 8-10 órát dolgozni. Ezek miatt felvetődött, hogy megpróbálnánk valamilyen ellátást igényelni és mellette találni egy 4 órás munkát, hogy meg tudjak élni is. Szerintetek van rá esély vagy a korom miatt ki van zárva, hogy sikerülne???? Köszönöm, ha válaszol valaki!

pubi67 # 2018.10.01. 17:39

2017 - ben lettem leszázalékolva. A nem rehabilitálható , az azt jelenti hogy nem gyógyítható , illetve nem helyreállítható az egészségi állapot. A rehabilitálható , ami ugye az 1 es kategoria,pl B1 az gyógyítható.Tudtommal mindenkinek 3 évente vissza kell menni felülvizsgálatra. Van ismerősöm akinek nincs lába , és annak is kell mennie.

beteg62 # 2018.09.23. 07:18

pubi67

Mikor lettél először leszázalékolva?
Mikor számolták ki neked ellátást amit jelenleg kapsz?
Mért nem a 35 év átlagából számolták ellátásodat? Lehet, hogy 2011 dec. 31 után lettél leszázalékolva?
Köszi !

tass56 # 2018.09.22. 13:41

pubi67
Most százalékoltak le először??? Mit írnak arról ,hogy nem rehabilitálható,hony nem kell menned többet felülvizsgálatra.

pubi67 # 2018.09.22. 12:18

Tisztelt fórumozók.
Szeretném megkérdezni , járt-e valamelyikük úgy mint én. 51-éves vagyok , nem rehabilitálható végzést kaptam.A Rokkantsági ellátás kiszámolásánál , nem vették figyelembe a ledolgozott 36 év folyamatos munkaviszonyomat , csak a kérelem beadása előtti 1 -év időszakát.Mivel ebben az utolsó évben már nem vettek fel sehova , ezért egyszemélyes válalkozó ként próbáltam megélni.Határozatnál derült ki hogy a vállalkozónál nem a bruttó bér alapján számolnak hanem csak az egészség alap szerint. (ellátás összege: 48 000 Ft ). Vajon érdemes volt folyamatosan adóznom és dolgoznom ha ellopják 35-évemet? Ezt nagyon felháborítónak tartom. Rendben. Aki rehabilitálható az ugyis tud dolgozni annak rendben lenne igy kiszámolni. De a nem rehabilitálhatót igenis öregségi nyugdij szerint kellene-illene kiszámolni , ha már kimondják hogy nem rehabilitálható.Így tehát csak a kérelem beadás elötti 1 évet nézték , akkor általába már betegebb az ember és nem tud teljes erőböl dolgozni.Elég elkeserítő ez a 2012-es Fidesz törvénymódosítás,az összeg kiszámolásával kapcsolatosan.

pubi67 # 2018.09.22. 12:07

Tisztelt beteg62.
Én most voltam az esedékes felülvizsgálaton. Mindenképp személyesen kell megjelenni.( Kivéve ha ágyhoz kötött , akkor kimegy a bizottság az othonába). 51-éves C2 vagyok. Okmányirodában , illetve kormányablakban adtam be a papírokat,így 1 hét után jött a levél hogy 1 hét múlva mehetek is.Volt a 2 orvosszakértő , egy Munkaegészségügyi orvos , és egy szociális munkatárs. Ezeken mind végig kellett menni.Nem vagyok rehabilitálható , degeneratív gerinc , érrendszeri gondok,arthrosis kopások. Vittem cukorbetegségről állapotrosszabbodást , mivel közben cukros lettem. Eddig 53% ban voltam beteg , most a plussz cukorbetegséggel csak 52%. Tehát nem hozzátettek hanem visszavettek 1 % ot. Érdekesnek tartottam mivel vittem a régi bajokról is uj papírt miszerint nem javultam.Csak azért nem fellebbeztem mert maradt a C2 így is.Vizsgálat után 1 héttel jött is a határozat.- Ha esedékes a felülvizsgálata , hívja fel az ön területi Rehab osztályát , ott megmondják hogy benne van-e a névsorba,és hogy kb mikor hívják.Minden jót.

beteg62 # 2018.09.19. 13:58

Sziasztok !

Van itt olyan személy akinek soros felülvizsgálata mostanában volt , vagy hamarosan várható az időpontja
Pest megyei vagyok.
Mik a tapasztalatok? Vannak-e csúszások? Beküldött papírok alapján, vagy személyes vizsgálat alapján döntenek?

Véleményeket várom. Nekem 2018 november van írva legutóbbi határozatban. 56. éves C2-ben vagyok.

Köszönöm előre is!