Szabit vettem ki de beteg lettem - nem tudtam kikapcsolódni, visszajár a szabi?


MarkR # 2002.02.14. 10:26

Sziasztok!

Kivettem egy nap szabadságot jó előre, aztán lebetegedtem, otthon fájt a torkom, hű de élveztem. Egyébként a betegség második napjára esett a kivett szabadság.

Kérdés: vonatkozik erre jogszabály, vagy ugrott a szabim? A munkáltatóm (nem magyar) azt mondja, nem talál erre vonatkozó részt, de ha én megtalálom, akkor jól van, amúgy ugrott.

Tud valaki segíteni?


Mark

MarkR # 2002.02.14. 10:52

Bocsánat, nem ide kellett volna írjak - akár törölni is lehet, a Segítségkérésbe is beírtam...

Mégegyszer: bocsánat.


Mark

Két Lotti # 2002.02.15. 10:48

Sajnos a jogi kérdéseket nem úgy lehet megválaszolni, hogy előveszem a jogszabályt és rábökök egy paragrafusra, na hogy itt van nekünk a válasz...  

A betegséged alapján vélhetően táppénzbe vettek, tehát arra a napra, ami egyébként szabadságra lett félretéve, van igazolásod, és a munkáltatód csak örüljön, mert nem a teljes munkabéred, hanem a betegség  esetén fizetendő táppénzt kell csak kifizetnie.  Szerintem tehát nem ugrott a szabadnapod, feltéve, hogy a betegséget ugyanúgy tudod bizonyítani, mintha nem vettél volna előre ki szabadságot, hanem csak úgy lebetegedtél volna.


Ügyvéd - Társasági szakjogász