folytonos munkarend - sürgős


zsenzso # 2007.11.28. 20:26

azt hiszem, most hülyeséget írtam, 3 műszaknál nincs is munkaidő-keret!

zsenzso # 2007.11.28. 20:25

Szerintem nem tudják, és nem is akarják, és ez a legnagyobb gond. A gőgös és buta emberek nem szeretik, ha a hibáikra figyelmeztetik őket. Szeptember 1-ig az új cégnél nem dolgoztak ilyen munkarendben, ott csak 3 műszakos munkarend volt, 2 havi munkaidőkerettel. A kedvünkért megváltoztatták a kollektív szerződést, 6 hónapra emelték a munkaidő-keretet, de ...juk sincs , hogyan kell számolni, és nem is hajlandók utánanézni a dolognak.

Jó éjszakát!

efi99 # 2007.11.28. 20:20

Hát sajnálom, hogy ilyen is van.
Ebből nekem az jön le, hogy nagyon is tudják, hogy hogyan kell ezeket kiszámolni, csak nem akarják. Ha szimplán csak nem tudnák, meghallgatnák az embert. Gondolom. Vagy legalább remélem.

zsenzso # 2007.11.28. 20:19

Sziasztok, ez jó kis dumcsizás volt.

zsenzso # 2007.11.28. 20:18

Kitörölhetem az igazammal a hátsó felemet!

Na ezért fogok kamikaze-ként fizetési meghagyást benyújtani a volt munkáltatóm ellen! Ott se hallgattak meg minket soha!

zsenzso # 2007.11.28. 20:14

Nincs kivel tárgyalni, a munkáltatóm nem tekint minket embernek, csak tárgynak!

34. éve dolgozom, de még sose aláztak meg annyira egy munkahelyen, mint most augusztus végén, sikerült megríkatniuk, idáig ez még csak a családomnak sikerült. Amikor valamit kérdezni akartunk, a nő elkezdett kiabálni, egyszerűen nem engedett szóhoz jutni!

Akkor és ott szerettem volna valamit lenyomni a nő torkán, de nem éppen a jogszabályokra gondoltam.

Szerettem volna belépni a szakszervezetbe, hogy ott tán kiállnak értem, de csak egy üzenetrögzítőre tudtam beszélni, nem hívott vissza az ipse.

efi99 # 2007.11.28. 20:10

zsenzso lásd 2007.11.28. 21:07 utolsó bekezdése.

Amíg ezt nem látják be, addig bevésik. Ha belátják, szükségtelen lesz bevésniük.

efi99 # 2007.11.28. 20:08

Már csak 5 perc van belőle Piqlet, most már mindegy...:)

efi99 # 2007.11.28. 20:07

Piqlet, dehogynem értem.
Csak itt nem az a baj, hogy ünnepnapra is írtak, hanem az, hogy 5 darabot! És ez már pont a másik probléma, miért írnak 5-öt (ez 40 óra) a heti kötelező 24-re ?? Ez itt a bibi. Vagy nem tudják, hogy a te munkaidőd is csak 24 (óriási baj) vagy tudják, de akkor máris van +16 óra túlórád, ami "megy tovább", és nem 28-29 kapod vissza az otthonücsörgést szabadság kiírása nélkül, hanem később.
Sajnos az előbbi eset áll fönn mindig 99%-ban, ezért gyártják ész nélkül a szabikat, mert tévedésben vannak a te havi munkaidőkeretedet illetően. Ezért írtam, hogy először EZT kell lenyomnod a torkukon, mert addig az ünnepre kiírt szabik szükségtelenségét nem fogják felfogni a kis agyukkal!

Piqlet # 2007.11.28. 20:06

Jó éjszakát kívánok!

Mennem kell, mert nőből vagyok és jön a sorozatom :))
De holnap szívesen folytatom az eszmecserét, nagyon érdekes volt!
További jó "beszélgetést"!

zsenzso # 2007.11.28. 20:05

efi99!

Szerintem sántít a példád!
Éppen az a probléma, hogy dec. 25-re és 26-ra senkinek nem kellene szabit kivennie.

Áruljam be a munkáltatómat a Munkaügyi Főfelügyelőségnél? Még 10 évem van a nyugdíjig.

efi99 # 2007.11.28. 20:01

Nem is főnököt írtam, hanem főnőket (2 hosszúval..mondjuk véletlenül). Másból azért még lehet főnök, akkor ő 4 és fél napra megy majd?

Piqlet # 2007.11.28. 20:00

Efi99!

Hát ezért nem érted, mit is írok!
Ha én az Általad írt példában arra az időszakra vennék ki szabit, nekem hozzácsapják a szabihoz a csüt-pénteket is! A "8 órás" kap 3 nap szabadságot, én meg 5-öt arra hivatkozva, hogy a munkahét hétfőtől-péntekig szól. Szóval nekem mindig eltűnik a munkaszüneti napom, amit a "8 órás"-nak viszont elszámolnak...

efi99 # 2007.11.28. 19:59

zsenzso.
És aki egyik nap gyárilag 6-órát dolgozik, aztán 12-öt, aztán 3 nap múlva esetleg 8-at, mert rugalmas a munkaideje, annak "hányórás szabijai" vannak így előre kiszámolva? Ezért kell, hogy egyforma legyen mindenkinél, akárhány órás is a munkarendje szolgálatonként. 1 nap szabi (ami 0-24 ig tart) = 8 óra mínusz a kötelezőből.

zsenzso # 2007.11.28. 19:57

Főnök sose lesz belőlem, mert mindig jár a pofám.

Idáig sose volt gond a szabival, ha a nyári 3 hét alatt volt 10 műszakom, 10 műszaknapot kellett kiírnom. Egyébként 12 óránál többre nem oszthatnak be egy napon, és meg kell lennie a pihenőidőnek is, úgyhogy nem helyettesíthetek senkit.

Ha nem törvényes így a szabadság kiszámítása, megint ott vagyok, hogy kinek szóljak,egy olyan helyen, ahol most azt mondják, hogy összezavarodtak a szerződésünk miatt, azért nem tudják helyesen számolni a pótlékainkat? Nem mi fogalmaztuk meg a szerződést.

efi99 # 2007.11.28. 19:54

Piqlet
Mondok egy példát. Tegyük fel, hogy dec 25 26 hétfő kedd, és egész héten otthon akarsz maradni te is meg egy 8-órás kollégád. Mi a helyzet a szabikkal? A héten a kötelező óra 24, neked beírnak mondjuk szabit 25-re és 26-ra (mert éppen dolgoztál volna) meg 27-re. Neki beírnak 27-28-29-re. Na 28 és 29 kaptad vissza, mert te ugyanúgy otthon leszel, mint ő, de mégse fogy OTT a szabid!

efi99 # 2007.11.28. 19:46

zsenzso
Majd nem lesz olyan világos, ha előléptetnek főnőknek 8-órásnak évközben, amikor még 3 db "12-órás" szabid van és mindenki vakarja a fejét, hogy most akkor hány nap szabira mehetsz még el ez után? 4 és félre ??
Meg akkor se, ha majd keresztbe helyettesítitek a szabadságon lévő vagy beteg kollégát és összekeverednek vagy összecsúsznak a fordák és el akarsz menni 5 nap nyaralni és lehet integrált szamitani, hogy akkor az hány nap "12-órás szabi" is éppen akkor, éppen ott ?

Piqlet # 2007.11.28. 19:46

Efi99!

Nem értem, mit írsz. Hol "ugrik le" az a plusz 24 óra???

zsenzso # 2007.11.28. 19:44

hát ez az!

Az a gond, hogy nem nekem kellene kutakodnom a munka törvénykönyvében, hanem a munkáltatómnak kellene legalább a feje alá tenni, hogy valami tudás belemenjen a tök sötét fejébe.

Piqlet # 2007.11.28. 19:43

Zsenzso!

Neem, nem Suzuki... de szintén japán és köze van az autóiparhoz.

zsenzso # 2007.11.28. 19:42

efi99!

Lehet, hogy már túl fáradt vagyok (tegnap reggel 5-től fenn vagyok), nem értem ezt a szabadság-számítást, már csak azért sem, mert én 9 éve dolgozom folyamatos munkarendben - adtak-vettek minket - és mindig átszámolták az éves szabadságomat műszaknapra, úgy is kell most is kiírnom. Lehet, hogy ez nem egészen törvényes, de legalább világos. 12 órát kell kiírnom, és annyi órára is fizetnek.

efi99 # 2007.11.28. 19:42

Piqlet ugyanannyit kapsz. Valamikor majd csak mennél szabira az évben, nem? Na, majd ott leugrik az a +24 óra. És akkor karácsonykor is otthon voltál, meg évközben is, és ugyanannyi szabi lett kiírva, mint a 8 órásnál, csak neked karácsonykor, neki meg évközben.

Abban igazat adok neked, hogy kvázi kiad "erővel" x nap szabit, de egyrészt ezt a 8-órással is megteheti (3/4 -ével ő rendelkezik) másrészt baj csak akkor keletkezik, ha azért írogat be szabikat, hogy felszaporítsa az órákat abban a hónapban (ahol az ünnep hétköznapra esik), mert szerinte a 12-órásnak több ilyenkor a havi munkaideje, mint a 8-órásnak, ami persze szimplán hülyeség.
Ha az utóbbit végre felfogja, akkor belátja, hogy szabikat se kell irogatni óratöltőnek, tehát ennek megértetésére kell koncentrálni, szegény zsenzso ezen erőlködik éppen.

Piqlet # 2007.11.28. 19:39

Efi99!

Persze, nekem több pihenőnapom van havonta, mint a "normál" m.rendben dolgozóknak, de én akkor hozzájuk képest nem napi 1, hanem 1,5 műszakot húzok le, és nem is a kedves adminisztrációs dolgozók melóznak veszélyes anyagokkal...

Piqlet # 2007.11.28. 19:32

Zsenzso!

A kolléga a pert megnyerte és - ha jól tudom - 2M forint kártérítést ítéltek meg neki. A párom meg most azt mondja, a kolléga önként távozott és még az említett összeget sem vette fel. Hm... Akkor most már értem, miért nem nagyon pattog azóta senki...

Efi99!

Ne értsd félre, én nem akarok semmi pluszpénzt-túlórát-csúsztatást-stb-t, ami egyébként nem járna, én csak ugyanannyit szeretnék kapni, mint a "normál" munkarendben dolgozók. Ha már úgyis mi végezzük a munka oroszlánrészét...

efi99 # 2007.11.28. 19:29

Piqlet, azért mindegy, mert ezzel a 3 nap szabival 24 óra "előnybe kerülsz" egy 8-óráshoz képest (hiszen neki az ünnepnapokon 0 órát számolnak el). És ha otthon akarsz maradni valamikor, amikor egyébként csak szabival lennél, - illetve egy 8-órás otthon akar maradni 3 napot - akkor neked nem kell kivenned szabit mégis otthon lehetsz, neki meg kell. Na itt kapod vissza.