Helyettesítés - átirányítás


berke # 2019.08.09. 10:13

Tisztelt Fórumozók!

Több esetben szembesülök azzal cégemnél, hogy emberek 2-3 ember munkáját végzik. Volt, hogy éveken keresztül csináltam, utoljára egy hónapon át. Mivel a szerződés úgy van megcsinálva, hogy alkalmanként helyettesíti az adott személyt, erre hivatkozva semmilyen bért nem fizetnek a többlet munkáért. - vicca verza uaz a munkakör esetleg- Ez jogilag helytálló,hogy 3 ember munkáját kell elvégezni uazért a bérért?

Köszi: berke

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.09. 10:56

A munkaidőbe belefér?

berke # 2019.08.10. 02:17

Tisztelt Kovács Úr!
Túl munka nem történik, de nem érzem méltányosnak az emberek "kipörgetését", mert meg tudod csinálni jogcímen. Plusz amikor a betegállományos dolgozót az állam "tartja" a cég kasszája gyarapszik, ugyanígy mikor nem vesz fel embert.

Köszönettel: berke

drbjozsef # 2019.08.10. 05:40

berke,

Olyan munka, amit a normál munkaidejében egy dolgozó el tud végezni, az nem két meg három meg tizenöt ember munkája. Az egy munkája.
Naná hogy természetes, hogy ezért egy ember bérét kapja.

Megfordítva : az a munka, amit 3 ember csinál, de egy is meg tudja munkaidőben, az lazsálás. Kamu. Lógás.

berke # 2019.08.10. 20:01

Kedves " laikus paraszt"
Az hogy én mit tudok kihajtani magamból, meg más mire képes ne is üssön szöget a fejébe, ahogy az se, hogy órabérbe vagyunk, nem teljesítménybe. Utóbbi esetén még csak-csak megérteném a dolgot.Gondolom a cég meg hülye, hogy 3 embert tart olyan melóra, amit egy ember a tüdejét kiköpve teljesíteni tud ;)
Azért köszönöm a szíves megnyilvánulást :))
berke

drbjozsef # 2019.08.11. 07:11

Szívesen.

drbjozsef # 2019.08.11. 07:35

berke,

Amúgy ha esetleg nem jött volna át, a kérdésedre a válasz : igen, teljesen helytálló jogilag, hogy egy ember béréért kell elvégezni azt a munkát, amit a munkavállaló a munkaidejében el tud végezni. Hogy a munkavállaló szerint az hány "emberes" munka, indifferens a munkáltató és a bérezés szempontjából.

alfateam # 2019.08.11. 08:29

Jóska!
Néha megengedhetnéd megadnak az a luxust hogy gondolkodj.

A fizikai munka nehézsége az energiafogyasztás mértékével jellemezhető. Eszerint megkülönböztetünk könnyű (

alfateam # 2019.08.11. 08:30

A fizikai munka nehézsége az energiafogyasztás mértékével jellemezhető. Eszerint megkülönböztetünk könnyű (

gerbera317 # 2019.08.11. 08:50

Nem tudjuk, hogy fizikai munka-e. De azt tudjuk, hogy irodisták tudnak sírni leginkább, ha a megszokott napi két válaszlevél helyett adott esetben hatot kell megírni, és addig sem lehet pasziánszozni.

drbjozsef # 2019.08.11. 09:19

alfateam,

Sajnos nem engedhetem meg magamnak, ezért sose gondolkodok.

Bármit is akartál írni : amit _el_ _tud_ _végezni_ a munkaideje alatt, az nem 3-6-19 ember munkája. Pont.

Bár engergiafogyasztás nem tudom hogy jön ide, remélem nem kumulatív teljesítménygörbével folytatódik, de látatlanban is tippelnék : ha olyan az a (fizikai) munka, akkor nyilván, értelemszerűen, evidensen, a napi munkaidővel arányos fáradtság növekedés miatt kevesebb egységnyi munka végezhető el a munkaidő végén, mint elején, de ez egy jottányit sem változtat azon a tényen, hogy valami _elvégezhető, vagy _nem_végezhető_el_ a teljes munkaidő alatt. Ha nem, akkor nem. Akkor az több ember munkája.

drbjozsef # 2019.08.11. 09:19

gerbera,

Csak nem tapasztalat az asszisztensekkel...? :D

gerbera317 # 2019.08.11. 09:29

Mindenki mással.

drbjozsef # 2019.08.11. 13:58

Ó, azért a mindenkit költői túlzásnak érzem. Esetedben elfogadom művészi szabadság okán.

efi99 # 2019.08.12. 20:31

drbjozsef
Arról az esetről hallottál-e már, mikor a maratonfutó az első 5 km-t teljes erőből lefutotta, aztán a 10.-nél meg fel kellett adnia?
Azt hogy valamit meg lehet csinálni időnként 8 óra alatt, nem feltétlen jelenti azt, hogy mindig, de főleg hogy tartósan is meglehet, pláne ugyanolyan minőségben.
A másik meg, hogy azért valahol nekem is bökné a csőrömet - meg tán valami törvényi utalgatás is létezik erre - hogy azért az nem oké, hogy valaki ugyanabban a beosztásban ugyanazért a munkáért pl 3x annyi bért kap, vagy - ami ugyanez megfordítva, és itt most erről van szó - azonos bérért 3x annyi munkát kap a nyakába.
Ha figyelmesen elolvastad volna, ott volt a "helyettesíti" szó, vagyis valóban 3 ember végzi azt a melómennyiséget, amit tartósan aztán 1 ember nyakába sóz, nem pedig arról van szó, hogy valaki kivett 3 nap szabadságot és addig helyettesíteni kell.

drbjozsef # 2019.08.13. 05:36

Bizonyára.

A "bökné a csőrödet" meg nem jogi kategória.

wers # 2019.08.13. 05:45

Na igen, bebizonyították, hogy felesleges az a találmány, hogy irodai szék helyett wc-n üljön a dolgozó, mert ha nincs idő sem enni sem inni munka közben, akkor végtermék sincs.

Na meg ősrégi a bölcselet, hogy mindig azt a lovat ütik, amelyik a legjobban húz.

wers # 2019.08.13. 05:46

Kovács_Béla_Sándor#2019.08.09. 12:56
A munkaidőbe belefér?

Valahogy egyel több érv, miért nem szeretném, ha te lennél a főnököm :D (minden imádatom ellenére)

drbjozsef # 2019.08.13. 06:06

wers,

Most komolyan, az a kérdés, hogy "munkaidőbe belefér", azt nyilván nem úgy érti, és nem úgy kell érteni, ahogy effi akarja belemagyarázni, hogy "evésiváspihenéspisálásszarásnélkül megkettőzött erővel kapkodva a végére hullafáradtan a munkaidőbe belefér".

Ha többletmunkát kap, csinálja ugyanúgy, normálisan ahogy a sajátját, és vagy belefér vagy nem. Fizikai esetén a pihenés miatt nyilván kicsit más, de az elv ugyanaz (ráadásul élek a gyanúperrel, hogy kérdező nem cementeszsák pakolásra kérdezi).

Miért baj az, ha a munkáltató igényelné a napi 8 órában munkavégzést?

wers # 2019.08.13. 06:11

Ha gondolod megadom a kollégám telefonszámát, aki majd két hónapot helyettesített. Gyanítom, tudna mesélni. Én meg most lapátolom össze az elmaradtakat, miközben most én helyettesítem őt (amit tudok).

Immaculata # 2019.08.13. 06:29

:D Jó vagy, wers!

Immaculata # 2019.08.13. 06:35

Egyébként pl. táppénz esetén, a helyettesített munkavállaló táppénze és munkabére közötti összeg a munkáltatónál marad indokolatlanul.
Én is helyettesítek, de vagy túlmunkát végzek így, vagy az összes munka rovására megy.

drbjozsef # 2019.08.13. 07:03

wers,

E.L.M.A.R.A.D.T.A.K.K.A.L.?????????

Há hogy jön ez ide?
Most akkor belefért, vagy nem fért bele a nyóc órába?

wers # 2019.08.13. 07:15

jajjjjj József......

(csak a tűzoltást tudta helyettem, itt maradt több kg irat, sem bemásolva, sem iktatva, sem helyére rakva, de van, amit csak szóban intézett el, azokat utólag kell papírozni... amit otthon én csináltam azt is rendbe kell rakni stb. stb.)

Immaculata # 2019.08.13. 07:27

de van, amit csak szóban intézett el, azokat utólag kell papírozni.

Nu, ebből lehet a baj....