Kereseti igazolás


Zoltanuss # 2021.07.27. 13:41

Rossz gombot nyomtam meg !

Feltételek egy lakás kiadási tárgyalásnál

A bérlő jelölt eljön megszemléli a kiveendő lakást... kérdez ezt azt, főleg a lakás műszaki paramétereivel kapcsolatban.

A bérbeadó vagy annak képviselője közben a leendő bérlőről kérdez ezt azt. Pl. miért vált lakást, mennyi a jövedelme ( na ezt néha kikérik maguknak ) de finoman feltéve erre is kaphatunk választ . Ennek az a célja, hogy senki se vállaljon olyan anyagi terhet ami teljesítése nehéz, netán lehetetlen.
És jön be a konkrét ügy .
Nyilván olyanról ami nem törvényes papírt sem adnak, de ha állítja valaki, hogy jó jövedelme van azt neki kell igazolni.
Ezért mondtam amit mondtam .
Igazolja a jövedelmét, kérjen pénzt, hozzon ajánlást.

Zoltanuss # 2021.07.27. 13:25

Na ja a fogalmazásommal tényleg akad néha probléma.

Pl. ez a fejezet- téma stb. más cimmel is felkerülhetett volna.
Pl.
Feltételek egy lakás kiadási tárgyalásnál

wers # 2021.07.27. 07:50

Azért azon ne akadj ki, hogy nem írtam ide le, hogy a „barkácsmunkának” a címe - fejléce stb. szerződés tervezet, de nevezhetnénk akár előszerződésnek is. Habár annak nem. Inkább szerződési munkaanyagnak.

Én dehogy akadok ki. Csak féltelek. Még nekem, laikus szőke nőnek is támad olyan sejtésem, hogy ha nem jól fogalmazol (lásd:„ wers : hiányoltad a kérdés hiányát.” ) sikerülhet az a végeredmény, hogy még a bérbe adónak kell fizetnie a bérlőnek, hogy ott lakhat.

/ habár az ügyvéd is hozott anyagból dolgozik /” ohh, a sebész is. (köztem és egy ügyvéd között alap különbség elsőre az a néhány év egyetem, szakvizsgák + rutin és évek... bagatell...)

Zoltanuss # 2021.07.27. 07:30

Másik szerény véleményem, hogy ha már az elején ennyi macera van ezzel a bérlővel akkor később még több lesz.

w... szerint.
Szerintem is, de van még a tulaj. Nehezen érti, hogy nem megy néha az ideális üzletfél megtalálása.

Összességében keress ügyvédet, és ne barkácsoljatok egyedül.

Így lesz, majd ha eljön az ideje. / habár az ügyvéd is hozott anyagból dolgozik /
Azért azon ne akadj ki, hogy nem írtam ide le, hogy a „barkácsmunkának” a címe - fejléce stb. szerződés tervezet, de nevezhetnénk akár előszerződésnek is. Habár annak nem. Inkább szerződési munkaanyagnak.
Pl. javasolta más belevenni hogy mi az amit javítani kell a bérbeadónak/tulajnak és mi az ami nem. És belevesszük. Így az un. kötött berendezések / fűtő- konvektor, gáztűzhely és a villanybojler. A többit nem. Pl. van itt egy koros mosógép. Eddig csak szóban megjegyeztük az csak bónusz, ha elromlik vagy megjavíttatja a bérlő vagy kirakjuk. Fel sem fogta... tehát jobb leírni.

wers # 2021.07.27. 05:48

:)
Köszönöm szépen kedves Béla!
Ma is okosabb lettem.... legalábbis rajtad nem múlik :D

Kovács_Béla_Sándor # 2021.07.27. 05:42

A régebbi jog ismerte a "kecsegtetési kár" fogalmát. :)

(A modernségben "biztatási kár" lett belőle, aztán pedig egyszerűen betudták a jóhiszeműség elve megsértésével okozott kárnak külön név nélkül.)

wers # 2021.07.27. 04:17

wers : hiányoltad a kérdés hiányát”.

:))))

Az a szerződés lehet első lépésben saját konstrukció, majd ügyvédi és akár közjegyzői szerkesztés is. De az első mindig a saját.

Hány szerződést akarsz kötni? Szerény laikus véleményem szerint ha az első saját barkácsolást aláírjátok, akkor az lesz az érvényes. Utána veszett fejsze. Elsőre kellene ügyvédet felkeresni, aki megfogalmazza a szerződést és azt közjegyző előtt aláírni. Persze mindezt a bérlő költségére.

Másik szerény véleményem, hogy ha már az elején ennyi macera van ezzel a bérlővel akkor később még több lesz.

A "hitegetés" nem tudom milyen jogi kategória. Szerintem semmi, még ha az is lenne, de nincs itt semmi semmi hitegetés. Feltételek vannak, amit vagy tud teljesíteni vagy nem.

Összességében keress ügyvédet, és ne barkácsoljatok egyedül.

Zoltanuss # 2021.07.27. 02:23

Akkor tovább.
Először is a bérbeadó egy cs. tagom, én képviselem a tárgyalásokon. Tárgyalás ? Legtöbbször a bemutatásig terjed.

KBS írta :
(Ingatlanra bérleti szerződést csak írásban lehet érvényesen megkötni.)

Mi is így gondoljuk. Az a szerződés lehet első lépésben saját konstrukció, majd ügyvédi és akár közjegyzői szerkesztés is. De az első mindig a saját.
wers : hiányoltad a kérdés hiányát.
Nos akkor a kérdés. Hitegetésnek számít e az ha a tárgyalás során olyan javaslatokat teszünk, hogy szerezzen pénzt, hozzon munkáltatói igazolást, netán kezességet ?
Szerintünk nem, az csak a tárgyalás folytatásának a feltétele.
Tárgyalás ? Az első a bemutatón majd 20 perc. Aztán kettő telefonbeszélgetés.
Az meg minek számít hogy felvette a beszélgetést ?

Zoltanuss # 2021.07.26. 16:32

Valóban nem volt kérdés. Csak okulásra másoknak.
Viszont a bérbeadó ezenfelül kérte, hogy ha az első nem is megy, akkor hozzon ajánlást a főnökétől. Sőt a legegyszerűbb ha kölcsönt ad neki.

wers # 2021.07.26. 11:00

:))))
Ha mégiscsak kérdés volt, akkor válasz is érkezett.

De érdekese ez is:

Mondta 250 eft a bruttója, de a dupláját keresi.A bérbeadó képviselője javasolta hozzon kereseti igazolást ( nem a 250 eft ről, hanem a többiről.

Jól értem, hogy arról javasol igazolást, amit próbálnak titkolni?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.07.26. 09:20

(Ingatlanra bérleti szerződést csak írásban lehet érvényesen megkötni.)

wers # 2021.07.26. 05:42

Ugye kérdés az nem volt. Csak megosztottad egy fiatalember életének kis szösszenetét.

Zoltanuss # 2021.07.26. 02:41

Egy fiatalember / ?/... 40 éves, elvált lakást keres. Nyilván kell valami kaució.
Szegénynek nincs pénze.
Mondta 250 eft a bruttója, de a dupláját keresi.A bérbeadó képviselője javasolta hozzon kereseti igazolást ( nem a 250 eft ről, hanem a többiről.
Állítólag a 250 -ről beszerezte és úgy értelmezte, hogy az egyben belegyezést jelent a bérlet megkezdésére.. Állítólag - saját bevallása szerint - a beszélgetést még telefonra is felvette.
A bérbeadó viszont csak a tárgylás folytatásának feltételéül szabta.
Egyébként is egy telefonbeszélgetés semmit sem bizonyít.