Betegállomány alatti rendes felmondás


the big cat # 2003.10.07. 13:19

Szerintem igen. Nincs olyan kitétel, hogy felmondási tilalom lenne a munkaválló részére betegállomány alatt.

A felmondás jogszerű, és a 30 nap a betegállomány alatt is eltelhet. Ezt támasztja alá, hogyha valaki felmondási idő alatt megy betegállományba, akkor a felmondási idő telését a betegállomány nem szakítja meg.

A betegállomány jogszerű távollét a munkából, legyen az felmondási idő alatti vagy azon kívüli munka.

(Az MTK-ban meg azért nem találtad, mert az egy focicsapat, és ott nemigen van ilyesmi:), erről inkább az Mt. rendelkezik. (Illetve itt negatyv a dolog, mivel nem tiltja, ezért lehet)

monman # 2003.10.07. 10:03

Üdv,

Jelenleg betegállományban vagyok, határozatlan idejű munkaviszonyom van. A felmondási idő ezek szerint 30 nap. Múlt héten küldtem egy felmondási levelet a munkáltatómnak, remélvén, hogy a felmondási időm így még a betegállományom vége előtt lejár. A válasz az volt, hogy nem áll módjukban elfogadni a felmondásomat, mert a rendes felmondás legfontosabb feltétele a LETÖLTÖTT 30 nap felmondási idő.
Feltételezem, hogy igazuk lehet, de nem találtam a MTK-ben erre vonatkozó utalást.
Tehát a kérdés: betegállomány alatt ketyeg-e a felmondási idő?

Köszönettel,
monman