Halkereskedelem


Vadsuhanc # 2023.03.15. 12:20

Kedves Gamem!

Ha horgász vagy csodálkozom a kérdéseden, hiszen a kifogott hal eladásának tilalma szerepel a MOHOSZ országos horgászrendjében is. Ennek szerepelnie kell a helyi horgászrendben is. Kérdésedre, hogy a

hogy milyen módon (ha van ilyen) lehet a mohosznál bejegyzett, területi horgászati engedéllyel és horgász vizsgával rendelkező személy által a kifogott halat értékesíteni?

a válasz: Sehogyan ( sőt kifejezetten tilos és szabálysértő cselekedet. )

Majordomus # 2023.03.14. 20:31

Ezért eszünk a vendéglőben pangasiust!

gylab # 2023.03.14. 08:55

Gyakorlatilag sehogy:
https://www.rdhsz.hu/…many-eladasa

"fogási tanúsítványt kizárólag halászati engedéllyel rendelkező személy állíthat ki"

Ha neked horgász engedélyed van csak, akkor nem árusíthatod. Halászati engedélyeket szerintem nem adnak már ki egyetlen horgászvízre sem.

drbjozsef # 2023.03.14. 07:51

Ezt a Mohosz nem tudja neked egyértelműen megmondani??

Gamem # 2023.03.13. 13:55

Tisztelt Szakértők!

Azt szeretném megtudni, hogy milyen módon (ha van ilyen) lehet a mohosznál bejegyzett, területi horgászati engedéllyel és horgász vizsgával rendelkező személy által a kifogott halat értékesíteni?
A témában annyit sikerült kibogoznom, hogy van egy "fogási tanúsítvány" nevezetű irat, amit a mohosztól kell igényelni(?), ezzel, illetve erre a célra létrehozott vállalkozással(?) a hatályos törvények szerint lehet értékesíteni a kifogott halat?
A jogi szöveget nehezen tudom értelmezni, egyéb leírást pedig nem találtam.

Előre is köszönöm a válaszokat!