Igazolatlant írtak az elfogadott szabadságomra. Jogszerű?


Majordomus # 2023.06.30. 19:10

Hát ha előre bejelentetted és a vezető jóváhagyta,akkor nem értem mi a gond?

efi99 # 2023.06.29. 21:09

Mivel kedden adtad le az orvosi igazolást, nem tudhatták előre, hogy azon mi lesz a végdátum, pláne előre, ergo mi az, hogy nehezen lehetett volna táppénz hétfőn? Én sem azt írtam, hogy annak kellett volna lennie, hanem azt, hogy vagy az, vagy ha nem, akkor az eredeti terv vagyis a szabi, de más opció nincs.

avada # 2023.06.29. 20:24

@efi99 Mondjuk orvosi igazolás nélkül nehezen lehetett táppénz hétfőn. Bár problémát ők generálták mert előre úgy gondolták hogy TP, úgyhogy törölték a szabadságot, majd nem akarták visszaírni.

efi99 # 2023.06.28. 21:22

Azért ez gyönyörű költői képzavar a munkáltató részéről, nem érzik?
Ha azt gondolták, hogy hétfőn táppénzzel leszel - és erre utal, hogy lehúzták a szabit, mert mindkettő nem lehet egy napon - akkor a hétfő táppénzzel igazolódna.
Ha azt gondolták, hogy hétfőn nem leszel táppénzen, akkor meg nyilván nem lehet lehúzni a szabit.
Az oké, hogy előre nem tudják (előre), adott esetben a beteg sem, hogy mi lesz még majd hétfőn (meggyógyul-e), de az biztosan tudható, hogy csak a fenti 2 eset lehetséges. Az a 3., hogy egyik se és ezért igazolatlan, na az biztosan nem.

avada # 2023.06.27. 22:23

@Majordomus
Biztos van jogi osztály. De az ilyen mezei műszakvezetőknek nem hinném hogy sok közük van hozzájuk.

Majordomus # 2023.06.27. 20:47

Hát azért ott komoly jogi csapat dolgozik.

Érdemes lenne a cég álláspontját is meghallgatni.

avada # 2023.06.27. 19:01

Hát, be volt tervezve és elfogadva a rendszerben. Gondolom ez azt jelenti, hogy ki lett adva. (vagy akkor miben merül ki a szabályos kiadás?) Viszont törölték amikor előző héten betegállományba mentem. Úgyhogy az eltűnt.
"Nagy gondok vannak ennél a cégnél." - Gondolom magasról tesznek a törvényekre.
Amúgy nagy nemzetközi cég egyik hazai leányvállalatának egyik üzeme...

drbjozsef # 2023.06.27. 15:57

De végül beírták a szabadságot "utoljára".

Eddig azt állítottad, hogy egy a munkáltató által szabályosan kiadott szabadnapod volt arra a hétfőre. Akkor mit írnak be most hova és minek?

Nagy gondok vannak ennél a cégnél.

avada # 2023.06.27. 14:53

Végül olyasmi részletet mutogattak a munkaszerződésből, hogy "a valótlan adatokból származó károk munkavállalót terhelik" (kb), mert hogy nem jeleztem, hogy nem vagyok táppénzen. Bár szerintem ez kb olyan, hogy maguknak adnak jogokat hogy felülírják a törvényeket...
De végül beírták a szabadságot "utoljára". Úgyhogy nem érdemes tovább firtatni ezt.

avada # 2023.06.25. 22:20

@Majordomus
Ezen a ponton nem tudom mit érnék el velük. Műszakvezető mondta, hogy beszélt az ő felettesével és hogy ez igazolatlan nap.
Ő felettük már nem is tudom ki van.

avada # 2023.06.25. 22:14

"fontos beosztásban szenvedsz"

Közönséges rabszolga...

Majordomus # 2023.06.25. 19:13

Pedig ajánlatos "a felettesekkel vesződni" mert rajtik múlik a fizetésed sőt az esetleges kirúgásod is.

Milyen fontos beosztásban szenvedsz hogy egy nap alatt megkárosítottad a céget?

avada # 2023.06.25. 16:59

Eszembe jutott még valami. Esedékes a hó végi aláírás a ledolgozott órákról, amiben nyilván ez igazolatlanként fog szerepelni. Gondolom ezt nem érdemes aláírni. Bár akkor lehet nem kapok fizetést, legalább is időben.

avada # 2023.06.25. 16:52

Kösz a válaszokat! Egyelőre a HR-en próbálok panaszkodni.

Valamilyen paragrafus volt bevágva a a munkáltató megkárosításával meg igazolatlan hiányzással kapcsolatban, de nem nagyon jegyeztem meg, mert felidegesítettek. Meg amúgy sem voltam hajlandó aláírni a papírt.

Remélhetőleg a HR-en minden megmondanak mutatnak. (Jobb esetben megváltoztatják.) A felettesekkel nem úgy érzem hogy van miért vessződni.

drbjozsef # 2023.06.25. 14:29
drbjozsef # 2023.06.25. 14:29

Jogszerűen : Mt. 123.§(5).
Elég ritka az ilyen.
De ha jól értelek, ők egészen máshogy képzelik el a dolgot.

drbjozsef # 2023.06.25. 14:27

Ne dobálózzon.
Mondom : kérd írásba, törvényhely megjelöléssel, hogy ha esetleg nem értenél vele egyet, bejelenthesd a felügyeletnél.

avada # 2023.06.25. 11:11

Milyen lett volna a jogszerű visszahívás?

Olyanokkal dobálóztak a felettes, hogy nem jeleztem, hogy már nem vagyok betegállományban. Meg hogy táppénz után amúgy sincs szabadság...

drbjozsef # 2023.06.25. 10:40

avada,

Feltehetően nem jogszerű.
Ha szabályosan, az Mt. rendelkezései szerint, a munkáltató által kiadott (!) szabadságod volt, és arról szintén az Mt. szerinti lehetőségekkel élve nem hívtak vissza jogszerűen, akkor te azon a hétfőn jogszerűen szabadnapodat kellett töltened.

Mivel részleteket nem tudunk, érdemes a munkáltatódhoz fordulni, írásban, jelezni, hogy szabályos szabadnapod volt, ha ezzel nem értenek egyet, azt írásban kéred indoklással és a Munka Törvénykönve vonatkozó paragrafusainak megjelölésével.
Ha ez megvan, meg tudod vizsgálni, tényleg igazad van-e.

Ha igen, és a munkáltatód nem hajlandó elszámolni szabadnapnak azt a napot, akkor a Kormányhivatal Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztályához fordulhatsz.

avada # 2023.06.25. 09:03

Helló!

Volt egy szabadságom Hétfőre betervezve és elfogadva vezető által, előző héten betegállományban voltam. Úgyhogy természetesen csak kedden jelentem meg, majd leadtam az orvosi igazolást.
De mint kiderült fogták és törölték a hátam mögött a szabadságot, merthogy én táppénzen voltam az előző héten.

Meg nyomtak elém egy papírt, hogy munkakötelezettség cégmegkárosítás, meg hogy ezen a napon hiányoztam. Amit nem írtam alá...

Ez most jogszerű? A cégek jóformán azt csinálnak amit akarnak? Ennyire nincs már a munkavállalónak joga?