Stárusztörvény határozott idejű szerződés esetén


drbjozsef # 2023.08.18. 16:45

Mivel családilag érintett vagyok, minden nap jönnek elő újabb és újabb gusztustalanságok a tankerület részéről. Szóval nagyon nincs elrúgva ez a pöttyös, de szeptemberben olyan mellbevágó lesz a változás a szülőknek, hogy csak na. Elképesztő ami megy, és ez egy zöldövezeti budapesti iskola, nem Hahótráró alsón van.
Térjünk vissza az évnyitó után erre - és ez még a státusztörvénytől is független. Az a móka majd szeptember 15-én kezdődik.

Majordomus # 2023.08.17. 19:43

Egyetértek. A szemétség "iskolapéldája"

drbjozsef # 2023.08.17. 16:58

Ízlés kérdése.
Szerintem nagyon nem eléggé.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.17. 14:33

Nagyon elrúgtad a pöttyöst, doktor.

drbjozsef # 2023.08.17. 13:04

DeBe,

Szerintem elvileg igen, de a státusztörvény egy 80+ oldalas olvashatatlan, értelmezheterlen fostalicska, átfutni is csak befogott orral tettem, szóval egyáltalán nem lehetetlen, hogy valahol a közepén el van rejtve valami kivétel.
Ha a most aláírandó szerződésed alapja a pedagógus közalkalmazotti státusz, akkor szeptemberben neked is fel kell ajánlani a státusztörvény elfogadását. Elvileg. Én meg nem keresem benne az esetleges kivételt.

Vagy töltsd le a vonatkozó magyar közlönyt, és próbáld meg kibogarászni magadnak, vagy esetleg írj egy levelet valamelyik szakszervezetnek, van-e erről álláspontjuk. Ott azért rendesebben átfésülgették ezt a mocskot.

DeBe # 2023.08.16. 13:26

Üdvözlöm!

Szeretném megtudni, hogy 2023. augusztus 31-én lejáró határozott idejű közalkalmazotti ( pedagógus) jogviszony esetén megtehetem-e azt, hogy aláírok újabb egy évre szóló határozott idejű szerződést 2024. augusztus 31-ig, majd idén szeptemberben mégsem fogadom el a státusztörvényt és felmondok ( lemondok)?
Mivel anyagilag sem mindegy, hogy dolgozom-e még októberig, ezért szeretném tudni. Vagy ha aláírom az újabb 1 évet, akkor maradnom kell?