Gyesről visszatérő anya


Majordomus # 2024.02.02. 23:03

Olvasd el a Kollektív Szerződést. A munkáltstó jóindulatán sok múlik de szerintem fogadd el a 6 hónpos ajánlatot,majd cégen belűl már tudsz helyezkedni s üresedés esetén visszakerülhetsz a régi munkakörödbe is.

3children # 2024.02.02. 16:07

Üdv!
3 gyerekkel, 9 év gyes után térnék vissza a munkahelyemre. Jelenleg a felhalmozott szabadságokat veszem ki. A munkáltató más munkakört ajánlott fel, mivel az eredeti munkakörömben nincs szabad pozíció. 4 órában térnék vissza, a felajánlott pozíció más szakmai területen lenne. Viszont, mivel hivatalosan ott sincs betölthető 4 órás pozíciójuk, így egy fél éves határozott szerződéssel oldanák meg átmenetileg a visszatérést, annak reményében, hogy fél év múlva, majd talán tudnak határozatlan szerződést adni vagy ezen, vagy valamelyik másik területen. A határozott szerződést valahogy a határozatlan szerződésem keretében oldanák meg, elmondásuk szerint így a határozott idő lejárta után is megilletnének ugyanazok a jogok, mint jelen állás szerint. A jelenlegi bérem viszont felette van az adott területen dolgozók bérénél. Így kisebb bért tudnának jelenleg adni, ami majd a határozott szerződés után újratárgyalható.
Kérdésem, hogy valóban létezhet-e olyan megoldás, amellyel a határozott szerződés után visszakerülhetek a jelenlegi határozatlan szerződésem által nyújtott lehetőségekhez, illetve a bért valóban csökkenthetik-e.
Előre is köszönöm a választ!

Majordomus # 2023.12.11. 20:56

Csak úgy tűnik a munkáltatóv ezt nem (akarja) tudja.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.10. 22:30

A díjazás nem megfelelő
Pont az nem alku tárgya. Ha nem egyezel bele, nem csökkenhet a személyi alapbéred. (Sőt, most, hogy gyesről jösz vissza, még meg is kell emelni.)

Majordomus # 2023.12.10. 20:40

Hát akkor döntsd el hogy szakitópróba vagy behódolás?!

szekelyrenata # 2023.12.10. 16:21

A díjazás nem megfelelő, 5 évvel később 6 % béremelést akarnak adni.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.08. 07:24

ha az alapján nem tudnak vagy nem akarnak, akkor nekik kell felmondaniuk.
Ezt egyszer már mondtam: nem kell.

Majordomus # 2023.12.07. 21:02

Végül is kedvezőbb ajánlatot kaptál nem?

A díjazás megfelelő? Akkor fogadd el.

drbjozsef # 2023.12.07. 20:18

Ha valami változtatást felajánlanak, akkor azt azért teszik, mert módosítani kell hozzá a munkaszerződésedet (ha nem kellene, akkor nem felajánlanák, hanem utasítanának rá). Azt csak közös megegyezéssel lehet módosítani. Ha nem fogadod el, akkor vagy mégis a régi alapján foglalkoztatnak, vagy ha az alapján nem tudnak vagy nem akarnak, akkor nekik kell felmondaniuk. Ilyenkor természetesen jár a végkielégítés és a felmondási idő is.

szekelyrenata # 2023.12.07. 09:59

Meggondolták magukat. A korábbi pozícióm az 5 évvel ezelőtti formában megszűnt ugyan, de egy hasonló, kevesebb feladattal járót ajánlottak fel. A hasonlóság miatt ez a régi szerződésem szerinti továbbfoglalkoztatásnak vagy új ajánlatnak minősül, amit ha nem fogadok el jár a végkielégítés és felmondási idő?

szekelyrenata # 2023.12.05. 05:45

Leültem. Előnytelen ajánlatot kaptam: telesales, az öt évvel ezelőtti fizetésemmel. 11 éve egyetemi végzettséget kérve vettek fel, időközben háromszor módosítottak szerződést, mert az osztrák anyacég lett a többségi (90%) tulajdonos és a fél csapatot elküldték, én maradtam és megkaptam a távozók munkáját is a munkaköri leírásomban pedig nem volt és nincs is benne hogy milyen végzettséget igényel (ha egyáltalán ez számítana) csak hogy pl. utasíthatom a szervizkoordinációhoz tartozó embereket és a többi feladat leírásában ott van a telemarketing is, amit a valóságban sosem csináltam, nincs értékesítési tapasztalatom, napi néhány bejövő hívást fogadtam, ajánlatkérő és rendelő ügyféllel beszéltem, erre hivatkozva adták ezt az ajánlatot. (A könyvelő azt mondta, mikor ott voltam, hogy ebben a telesales munkakörben jönnek-mennek az emberek... ) Kértem, hogy küldjék el a szerződést és a munkaköri leírást az egykori és az ajánlott munkakörhöz e-mailen is, az ügyvezető visszaírt, hogy intézi, ezt várom.

Majordomus # 2023.12.04. 21:28

Mi lenne ha leülnél beszélgetni az ügyvezetővel?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.04. 18:42

[Csak az érdekesség kedvéért: volt kb. másfél év, amikor ilyen esetben is meg lehetett váltani a felgyűlt szabadságból egy félévnyit.]

drbjozsef # 2023.12.04. 17:11

de a kiadást tervezik
Ez nem döntés kérdése : ha visszatérnél - tehát munkaképes vagy - akkor ki kell adniuk. Nem válthatják meg, és az eltelt idő miatt, nem is állíthatnak munkába, amíg a régről felgyűlteket ki nem adják.

szekelyrenata # 2023.12.04. 06:00

A kiadandó szabadságaimról a bétszámfejtőtől kaptam e-mailt, bár csak telefonon mondta az ügyvezető, de a kiadást tervezik: 2024 áprilisra tervezik a tényleges munkába állást.

szekelyrenata # 2023.12.04. 05:11

Igen, reagáltak, a munkaköri leírásomban szereplő vezető visszaírta, hogy köszöni a 3 hónappal korábbi tájékoztatást, továbbította a levelem a döntéshozóknak, ezért nem írtam akkor ajánlott levelet. A megbeszélésen, elmondták hogy az egy hónappal korábbira azért nem reagáltak, mert az a vezető már nincs a cégnél, ezért az ügyvezető fog velem kommunikálni a továbbiakban (kicsi, 40 fős cég, 5-en vannak az irodában, ahol dolgoztam).

Majordomus # 2023.12.03. 21:04

Az első mailra reagáltak valamit?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.03. 18:19

Késtél két vagy három hetet. Az emil hatálytalan, az ajánlott levelet pedig nem kapták meg 30 nappal a munkábaállás tervezett időpontja előtt.

szekelyrenata # 2023.12.03. 17:30

3 hónappal és 1 hónappal előtte jeleztem e-mailen, az utóbbira nem reagáltak, ezért 2 héttel a gyes lejárta előtt e-mailt és ajánlott levelet is küldtem, utána azonnal hívtak, a személyes megbeszélésen úgy tűnt minél olcsóbban meg akarják úszni... Köszönöm az információkat.

drbjozsef # 2023.12.03. 10:52

szekelyrenata,

A szabály ez :
Mt.59.§ A munkáltató a 127–132. §-ban meghatározott távollét megszűnését követően ajánlatot tesz a munkavállaló számára a munkabér módosítására. Ennek során a munkavállalóval azonos munkakörű munkavállalók részére a munkáltatónál időközben megvalósított átlagos éves béremelés mértékét kell alapul venni. Ilyen munkavállalók hiányában a munkáltatónál ténylegesen megvalósult átlagos éves béremelés mértéke az irányadó.

(A 127-132.§ a szülési szabadság)

Nem a pozíció megnevezése számít, hanem a szerzőés szerinti munkakör. Szerintem ott sem a szó szerinti azonos megnevezés, hanem a tényleges feladatok. (Analógia : a szerződéseket nem címük, hanem tartalmuk alapján kell megítélni).
Majd meglátod, mit ajánl a munkáltatód. Ha semmit, hivd fel a figyelmét az ajánlattételi kötelezettségére.

Azt tudod, hogy időben kell előre jelezned a visszatérési szándékodat?

szekelyrenata # 2023.12.03. 10:39

Az egykori feladataimat most két ember végzi más pozíció megnevezéssel, ebben az esetben a cégnél öt év alatt adott átlagos béremeléssel korrigált fizetéssel köteles elkezdeni a szabadságaim bérszámfejtését, vagy itt is az 5 évvel ezelőtti béremnél nem lehet alacsonyabb a br. alapbér elv érvényesül?

Majordomus # 2023.12.02. 20:34

A bér nem de eleshet más lehetőségektől..

szekelyrenata # 2023.12.02. 20:15

Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.02. 13:06

A bér nem lehet kevesebb akkor sem, ha más munkakörben foglalkoztatják.

Majordomus # 2023.12.01. 21:40

Csak úgye az már anyagilag és beosztásilag sem lesz kedvező....