Szabadság kifizetése?


Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.10. 08:47

A köztisztviselő lemondási ideje nem három hónap?

Egyébként a ki nem adott szabadságot természetesen pénzben meg kell váltani. (De miért nem mond le úgy, hogy a jogviszony leteljen a fizetés nélküli szabadság alatt? Akkor még az elvi esélye sem áll fenn annak, hogy nem adják ki természetben a szabadságot, hanem munkavégzésre kötelezik.)

Klau20 # 2019.02.10. 09:14

2 hónap a lemondási idő.
Fizetés nélküli szabadság alatt nem telik le a munkaviszonyom, március 1-el megszűnik a fizetés nélküli szabadságom és vagy visszamegyek dolgozni (de nincs olyan pozició ami munkaidőben megfelelne) vagy lemondok, és a lemomdás után 2 honapig áll még fent munkaviszony a lemondási időre.
Köszönöm a segítségét!

Angyalka333 # 2019.03.21. 23:18

Tisztelt Szakértő!

GYED- en lévő kismama vagyok.
A cég, amelynél dolgoztam végelszámolás alá került, és nemrégiben az tudatta velem a végelszámoló cég alkalmazottja, hogy nem számíthatok a szülés előtti időszakról „bent ragadt” szabadságaim kifizetésére, ha felszámolás alá kerül a cég /per pillanat fizetésképtelen/, ugyanis elévültek.
Ilyen ténylegesen létezik?
A szülés évében, a 24 szabadságból mindössze 1 napot vettem ki, ez igencsak kellemetlenül érintene engem.

2015. október 30.-tól állok a cég alkalmazásában.

A 2017-es évről maradtak ezek a szabadságok, augusztus 23.-án született meg a kislányom.
2017 júliusában elbocsájtottak mindenkit a cégtől, rajtam és szintén várandós kolléganőmön kívül, arra az időszakra állásidőt fizettek a szülésig, nem a szabadságaim kerültek kifizetésre, a bérpapír szerint. A cég végelszámolás alá került.

Kérdésem az lenne, hogy a fent említett szabadságok valóban elévülhettek?

Milyen igényeim lehetnek majd a felszámoló cég felé?
Mit fognak nekem vajon fizetni?
Végkielégítés jár ebben az esetben?
Megérné inkább felmondanom?
Anyagilag mikor járnék jobban?
Felmondás után illetve a cég megszűnése után passzívan kapnám a Gyed-et továbbra is?
A TB - mel mi történne /külföldi állampolgár vagyok, magyarországi lakcímmel/?

Válaszát előre is hálásan köszönöm!
Tisztelettel, A.