the big catnek


wufka # 2003.10.20. 17:58

hello the big cat!
Ha van lakástulajdonom(50%) akkor nem vehetek igénybe szocpol-támogatást?90 utáni az ingatlanszerzés.
Ha nem akkor szerinted,hogy tudnám mégis igénybevenni?van ötleted?
köszi hello

the big cat # 2003.10.13. 17:08

Azért elég sokan vannak itt rajtam kívül akik legalább annyit segítenek.

De az aktuális kérdésedre a válasz:

A munkaszerződés kétoldalú dolog, semmire sem kényszeríthető a másik, amiről a munakszerződésben máshogy állapodtak meg a felek. Ilyen különösen a munkabér, a munakkör, a munkavégzés helye többek között.

A felek viszont mindig kezdeményezhetik a szerződés módosítását, amit azonban a másik fél elfogadni nem köteles.

Ha a kezdeményező fé a változatlan szerződést viszont nem akarja abban aformában fenntartani, akkor nem marad más választása, mint a törvényes szabályoknak megfelelően felmondani.

Tehát, ha neked új munkakört vagy új bért vagy mindkettőt ajánlanak, akkor te azt elfogadhatod, vagy visszautasíthatod. Visszautasításod esetén vagy továbbfoglakoztat változatlan kondíciókkal vagy felmond, de törvényes felmondási indokot kell találnia, bár nálad a munkakör megszűnése az lenne.

Munkakör megszűnése esetén nem vagy kötelezhető más munakör ellátására, mivel az az eredeti munakör megszűnése okán nem ideiglenes kirendelés lenne. A munkáltatód viszont köteles bért fizetni, és tűrni, hogy nem végzel munkát, vagy megint csak felmondhat.

Egyszerre ennyi, ha van méág kérdésed, akkor mondd!

wufka # 2003.10.13. 16:15

Kedves the big cat!
Gondoltam nyitok neked egy topicot,mert egyrészt sok embernek segítesz,köztük nekem is,így megérdemled.
Lenne egy aktuális problémám.A cégnél ahol dolgozok,egy projektbe vettek be határozatlan idős szerződéssel.A projekt 2 hét múlva befejeződik és nekem még nem ajánlottak más állást a cégen belül,ami nagyon bosszant.
Szeretnék maradni,de nem vállalnék el minden pozíciót.
Mit tegyek,tehetek ha egy számomra nem szimpatikus állást ajánlanak?
kevesebb munkabért ajánlhatnak?
Én kérhetek magasabb bérezést?
köszi a segítséget wufka