Munkáltatói jog gyakorlása


the big cat # 2003.10.22. 05:07

Tegeződjünk:)))

Én egy személy vagyok. És az hogy mikor írok be nem függ attól, mikor dolgozom. Vagyis de. Ha dolgozom nem írok be. De van hozzáférésem munkahyeln, otthon is.

Leiterjakab # 2003.10.21. 21:32

Madar, :-)))


Leiterjakab

Madar # 2003.10.21. 21:09

Big Cat - Ön egy személy, vagy egy cspat? Figyelmeztetem, hogy hozzászólásai alapján több, mint 14 órája dolgozik...

the big cat # 2003.10.21. 20:51

A munkáltatói jog gyakorlójáról a közlés nem feltétlen kell, hogy egy adott természetes személyre utaljon, sőt szerencsésebb és általánosabb a funkció megnevezése, pl. az ügyvezető. Így ha új ügyvezető van, nem kell újra tájékoztatást adni.

Egyébiránt nincs olyan kötelezettség, hogy egyáltalán közölni kell amunkáltatói jog gyakorlóját, ha ez nem történik, meg akkor a tv szerinti munkáltói jog gyakorlója az egyetlen aki e jogokat gyakorolhatja, tehát beosztott vezető nem.

A munkaválló a tv nem ismeretére nem hivatkozhat, tudnia kell, hogy az ügyvezető mindenképpen gyakorlója amunkáltatói jogoknak bármiféle külön tájékoztatás nélkül is.

Madar # 2003.10.21. 20:29

A munkáltatói jogot kft esetében a taggyűlés által felhatalmazott ügyvezető gyakorolja, tehát ő mondhat fel. Ha új ügyvezető kapja ezt a jogot, kell-e erről tájékoztatni a dolgozót, ha igen, akkor milyen formában?
Jogellenes-e az új ügyvezető általi felmondás, ha ez a tájékoztatás nem történt meg konkrétan, bár mindenki számára egyértelmű volt, hogy ki a főnök?